Jump to content

Θάνατος 15χρονου από σφαίρα αστυνομικού στα Εξάρχεια


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[οφφτοπικ]

 

Ασε ρε τους αλητες το εχουν παρακανει, δλδ να μην μπορεις να πιεις 2-3 μπουκαλια και μετα να οδηγεις με 200χλμ/ω. Να βαλεις μια σκαστρα και να βγεις μια βολτα στις 3 το πρωι...να κανεις μια κοντρα σε δημοσιο δρομο βρε αδερφε...

 

εδω συμφωνω μαζι σου διοτι φερνεις σε κινδυνο τη ζωη του αλλου. Εχω πεσει σε καλο αστυνομικο σε μπλοκο που ειμασταν με ενα αμαξι χρεπι στη Ναξο χειμωνα ενα βραδυ που πηγαιναμε βολτα και μας εγραψε για το ενα πισω φαναρι μονο. Και εχουμε πεσει και σε μλκ@ αστυνομικο που επειδη δεν εβρισκε τπτ μας εγραψε για το σημα που δεν ηταν κολημενο στο παρμπριζ.

 

[/οφφτοπικ]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο ειπα κι εγω, οτι δειχνει μια νοοτροπια η οποια για να γινω συγκεκριμενος ειναι καθαρα φασιζουσα και επικινδυνη. Κατα τα αλλα επειδη αυτη η αποψη σου ειναι μια ντροπη για ολο το φορουμ ελπιζω οι mods να κινηθουν γρηγορα και να στειλουν στα σκουπιδια τη συγκεκριμενη τοποθετηση σου

Οκ είμαι φασίστας και επικίνδυνος.Τη νοοτροπία μου καλύτερα άστην στην άκρη.Το να αρχίσουμε να προσβάλλουμε ο ένας τον άλλο δεν έχει κάνενα νόημα.Τους mods άστους στην άκρη.Ξέρουν ποια είναι η δουλειά τους και αν έχουν να μου κάνουν κάποια παρατήρηση εδώ είμαι για να την ακούσω.Από σένα όμως δεν δέχομαι υποδείξεις ούτε προσβολές.Το κόβω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Τους πηροβολισμους ουτε που τους ακουσες ετσι κ τους αστυνομικους που εφευγαν..

 

Ναι, ακούστηκαν δυο πυροβολισμοί, και? Είδες κανέναν να πυροβολεί και τις συνθήκες υπό τις οποίες πυροβόλησε? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με τους αστυνομικους που εχουν την κοντρα ας πανε να βγαλουν τα ματια τους, δεν με νοιαζει. Δεν με νοιαζει να σπασουν τα ΑΤ.

Οσο για τις τραπεζες μου ειχαν πει τους λογους που τις σπανε και ειπα οτι εχουν μια δικαιολογια. Τωρα για τους καφεδες και τα ακριβα ρουχα τι να πω.....εγω ειπα για τις τραπεζες που λενε οτι χρεωνουν τον κοσμο με τοκους και δανεια και του παιρνουν τα σπιτια και συ μου λες για τον φρεντοτσινο. Σου ευχομαι να μην πεσεις ποτε στην αναγκη της τραπεζας. Το να την σπασεις βεβαια δεν ειναι λυση.

 

Eφόσον λοιπόν το να τη σπάσεις δεν είναι λύση, τι καθόμαστε και το συζητάμε; Οι ταραξίες έχουν λόγο ("δικαιολογία") για να σπάνε τις τράπεζες, αλλά ταυτόχρονα σπάνε και μαγαζιά και αυτοκίνητα, εκεί που δεν έχουν δικαιολογίες δλδ.

 

Άλλα για άλλα, της Παρασκευής το γάλα. Κάποιοι σπάνε για να βγάλουν το άχτι τους, δε χρειάζεται να τους (εφευ)βρίσκουμε και δικαιολογίες.

 

Αν σου ειχε βιασει καποιος την κορη να δω αν θα ηθελες να τον σκοτωσεις με τα ιδια σου τα χερια. (παραδειγμα δινω που δικαιολογω πληρως μια τετοια πραξη)

 

Εγώ μπορεί να ήθελα πάνω στο θυμό μου, αυτό δε σημαίνει ότι θα ήμουν και δικαιολογημένος. Άλλωστε πάλι ξεφεύγουμε, γιατί όλοι αυτοί που χθες τα έσπαγαν και αν έβρισκαν κάποιον αστυνομικό στο δρόμο θα τον έστελναν στο νοσοκομείο δεν τους βίασε κανένας την αδερφή ή την κόρη. Το παιδί που σκοτώθηκε δεν το ήξεραν καν.

 

Αλλά να κλείσω το off-topic σε σχέση με το παράδειγμα που ανέφερες (του "βιασμού" της κόρης). Το καλοκαίρι στη Μύκονο θα θυμάστε όλοι τον Αυστραλό που δολοφόνησαν κάποιοι μπράβοι.

 

Κάποιοι θα θυμάστε και τη στάση που τηρησε ο πατέρας του, ο οποίος ούτε πήγε να σκοτώσει κάποιον με τα ίδια του τα χέρια, ούτε άρχισε τα λεβέντικα. Δυστυχώς η αξιοπρέπεια αυτού του ανθρώπου δε φαίνεται να μας δίδαξε τίποτα.

 

 

apla tragiko..

 

Ποιο πράγμα είναι τραγικό :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σταθώ μόνο σε αυτό το σημείου του post σου.Τα υπόλοιπα που γράφεις έχουν κατά βάση μία λογική άσχετα αν συμφωνώ ή όχι.Αλλά για το συγκεκριμένο που παρέθεσα έχω να σου πω ότι είσαι εντελώς ανώριμη.Προσβάλλεις ένα τεράστιο ποσοστό ανθρώπων,τους βάζεις όλους στο ίδιο σακί,αμφισβητείς την προσπάθεια που καταβάλλουν κάθε μέρα ορισμένοι αστυνομικοί με κίνδυνο τη ζωή τους.

 

Ο χαρακτηρισμός που έδωσα ήταν κάπως ανώριμος, ομολογώ, ίσως πάνω στην ορμή του λόγου. Να διευκρινίσω λοιπόν, ότι με το ατυχές επίθετο "μ@λ@κες" εννοούσα ότι κάποιοι από αυτούς (πολλοί, λίγοι, δεν μπορώ να ξέρω) με την εξουσία και τη δύναμη που τους δίνεται πολλές φορές ξεφεύγουν από τον έλεγχο του ίδιου τους του εαυτού. Φυσικά και δεν είναι όλοι έτσι, αλλά όπως αναφέρω παρακάτω, κι όπως πολύ σωστά σημείωσε ο φίλος Diplomat, βάσει επιστημονικών ερευνών η εξουσία διαφθείρει τον άνθρωπο.

 

Όσο για το συμβάν λυπάμαι που θα το πω αλλά καλά να πάθει ο 16χρονος.Ο ίδιος έμπλεξε στον καβγά,οι ίδιοι το ξεκίνησαν,λυπάμαι μεν για την απώλεια μιας ζωής αλλά ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.Λυπάμαι μόνο την οικογένειά του αλλά όχι τον ίδιο.

 

Λυπάμαι, αλλά ο ανώριμος εδώ είσαι εσύ. Καταλαβαίνω τι ίσως ήθελες να πεις, αλλά εκφράστηκες λάθος.

ΚΑΝΕΙΣ δεν είναι σε θέση να κρίνει το ποιος αξίζει να ζει και ποιος όχι, με τι τρόπο πρέπει να πεθάνει κάποιος, πότε, κτλ.

Γι αυτό μη γίνεσαι απόλυτος, υποστήριξε τη θέση σου, με λίγη ευαισθησία για την ανθρώπινη ζωή. Την όποια ανθρώπινη ζωή.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειπα κι εγω, οτι δειχνει μια νοοτροπια η οποια για να γινω συγκεκριμενος ειναι καθαρα φασιζουσα και επικινδυνη. Κατα τα αλλα επειδη αυτη η αποψη σου ειναι μια ντροπη για ολο το φορουμ ελπιζω οι mods να κινηθουν γρηγορα και να στειλουν στα σκουπιδια τη συγκεκριμενη τοποθετηση σου

 

αν ειναι ετσι πρεπει να διαγραφουν οι 10 απο τις 12 σελιδες του θεματος. Μαζι μ αυτη τη σκληρη δηλωση πρεπει να διαγραφουν και ολα τα σχολια για αναρχικους-αστυνομικους.

 

Λυπάμαι, αλλά ο ανώριμος εδώ είσαι εσύ. Καταλαβαίνω τι ίσως ήθελες να πεις, αλλά εκφράστηκες λάθος.

ΚΑΝΕΙΣ δεν είναι σε θέση να κρίνει το ποιος αξίζει να ζει και ποιος όχι, με τι τρόπο πρέπει να πεθάνει κάποιος, πότε, κτλ.

Γι αυτό μη γίνεσαι απόλυτος, υποστήριξε τη θέση σου, με λίγη ευαισθησία για την ανθρώπινη ζωή. Την όποια ανθρώπινη ζωή.

συμφωνω

Link to comment
Share on other sites

Το κόβω εδώ.

Το πιο σωστο που ειπες. Επισης κατσε και συλλογισου τι ειπες: Καλα να παθει ενα 16χρονο παιδι που σκοτωθηκε............

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακούστηκαν δυο πυροβολισμοί, και? Είδες κανέναν να πυροβολεί και τις συνθήκες υπό τις οποίες πυροβόλησε? :rolleyes:

 

Tι εισαι συ ρ παιδι μου....

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα επειδη αυτη η αποψη σου ειναι μια ντροπη για ολο το φορουμ ελπιζω οι mods να κινηθουν γρηγορα και να στειλουν στα σκουπιδια τη συγκεκριμενη τοποθετηση σου

 

Καμία τοποθέτηση δεν πρέπει να πηγαίνει στα σκουπίδια.

Έχουμε όλοι μυαλουδάκι και όποια δε μας πάει την πετάμε στο καλάθι των αχρήστων εκεί, μετά από δική μας προσωπική διαδικασία κρίσης.

Η λογοκρισία είναι φασισμός, τον οποίο καταδικάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ raver, αντιγραφεις απο site αναρχικων και τα περνας ως δικα σου?/:X

δεν εχω κανενα λογο..:whistle:

 

παρακολουθω αυτη την συζητηση απο τα πρωτα λεπτα του περιστατικου,ολο το βραδι εγραφα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είδα και εγώ το βίντεο, τί τραγικό έχει;

 

Δειχνει τον καιρο που ειχε χθες βραδυ η Αθηνα...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι πρεπει να διαγραφουν οι 10 απο τις 12 σελιδες του θεματος. Μαζι μ αυτη τη σκληρη δηλωση πρεπει να διαγραφουν και ολα τα σχολια για αναρχικους-αστυνομικους.

 

 

συμφωνω

αλλο πραγμα τα σχολια εστω και κακοβουλα η υβριστικα και αλλο πραγμα μια εν ψυχρω δολοφονια. Θα πρεπε τουλαχιστον να σεβαστουμε τη μνημη αυτου του παιδιου και οχι να λεμε καλα να παθει

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι, αλλά ο ανώριμος εδώ είσαι εσύ. Καταλαβαίνω τι ίσως ήθελες να πεις, αλλά εκφράστηκες λάθος.

ΚΑΝΕΙΣ δεν είναι σε θέση να κρίνει το ποιος αξίζει να ζει και ποιος όχι, με τι τρόπο πρέπει να πεθάνει κάποιος, πότε, κτλ.

Γι αυτό μη γίνεσαι απόλυτος, υποστήριξε τη θέση σου, με λίγη ευαισθησία για την ανθρώπινη ζωή. Την όποια ανθρώπινη ζωή.

Ελπίζω να κατάλαβες τί εννοώ γιατί ο άλλος έπεσε να με φάει.Ίσως να εκφράστηκα λάθος και έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις αλλά δεν μπορούμε με βάσει αυτά που ξέρουμε να λέμε ο αστυνομικός είναι ο θύτης και ο 16χρονος το θύμα.Δεν μπορεί ο Παυλόπουλος να μιλάει για ενόχους,για τιμωρίες κλπ σαν να παρομοιάζει τους αστυνομικούς με ψυχρούς δολοφόνους.Κατανομή ευθυνών σε κάθε περίπτωση ναι.Αλλά όπως θα τιμωρηθούν οι αστυνομικοί και που κατά πάσα πιθανότητα θα χάσουν τη δουλειά τους έτσι θέλω να τιμωρηθούν και όσοι σήμερα τα έκαναν γυαλιά καρφιά σε Αθήνα-Θεσ/νίκη και άλλες πόλεις.Κανείς δεν σκέφτηκε ότι αυτός ο αστυνομικός έχει γυναίκα και παιδιά,ότι θα μείνει σε αυτή την ηλικία ξεκρέμαστος,χωρίς δουλειά και τί δυσκολίες θα αντιμετωπίσει.

Link to comment
Share on other sites

Στο zougla.gr/ , το περιγράφει έτσι...

 

"""Είναι η στιγμή που η «φωτιά» στα Εξάρχεια, αρχίζει ν’ ανάβει. Ακούγοντας τις φωνές και τους πυροβολισμούς, κάτοικοι της περιοχής βγαίνουν στα μπαλκόνια τους και κοιτούν. Κάποιοι από αυτούς, βιντεοσκοπούν με τα κινητά τους τηλέφωνα τις σκηνές που διαδραματίζονται.

 

Στο βίντεο που ακολουθεί θα δείτε δύο φιγούρες στην μέση του δρόμου και κινητικότητα. Ακούστε την περιγραφή των κατοίκων που παρακολουθούν με αγωνία τις σκηνές που θυμίζουν αστυνομική ταινία."""

 

Συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Tι εισαι συ ρ παιδι μου....

 

Aντρέα, σε ρωτάμε 3 άτομα μέχρι στιγμής (ΤΝΤ, Τρομποκοπ κι εγώ) τι ακριβώς δειχνει αυτό το βίντεο, το οποίο σε κάποια blogs έχω δει να παρουσιάζεται ως "ντοκουμέντο".

 

Προσωπικά το ρωτάω χωρίς καμία διάθεση ειρωνίας, το ίδιο πιστεύω κι οι άλλοι. Τι το τραγικό ή ποιο ντοκουμέντο δείχνει αυτό το video; Τι ακριβώς αποδεικνύει;

 

Πραγματικά δεν έχω καταλάβει. :)

 

Ας αντιγράψω κι από ένα blog:

 

Μου είπαν πως ουσιαστικά οι μπάτσοι προκαλούσαν καθώς είχαν περάσει 2 φορές απο το σημείο

 

Αυτή είναι η νοοτροπία που επικρατεί από ότι φαίνεται. Είναι πρόκληση να περνάει ένα περιπολικό 2 φορές :X

Link to comment
Share on other sites

Tι εισαι συ ρ παιδι μου....

 

Βρε παιδιά , κολήσατε στο βίντεο και σεις ... !

 

Στο zougla.gr/ , το περιγράφει έτσι...

 

"""Είναι η στιγμή που η «φωτιά» στα Εξάρχεια, αρχίζει ν’ ανάβει. Ακούγοντας τις φωνές και τους πυροβολισμούς, κάτοικοι της περιοχής βγαίνουν στα μπαλκόνια τους και κοιτούν. Κάποιοι από αυτούς, βιντεοσκοπούν με τα κινητά τους τηλέφωνα τις σκηνές που διαδραματίζονται.

 

Στο βίντεο που ακολουθεί θα δείτε δύο φιγούρες στην μέση του δρόμου και κινητικότητα. Ακούστε την περιγραφή των κατοίκων που παρακολουθούν με αγωνία τις σκηνές που θυμίζουν αστυνομική ταινία."""

 

Συνέχεια...

 

Απάντηση καμία μέχρι στιγμής.

 

Το παραπάνω βίντεο είναι ένα κακόγουστο ανέκδοτο που δεν θα σταθεί σε κανένα δικαστήριο. Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Aντρέα, σε ρωτάμε 3 άτομα μέχρι στιγμής (ΤΝΤ, Τρομποκοπ κι εγώ) τι ακριβώς δειχνει αυτό το βίντεο, το οποίο σε κάποια blogs έχω δει να παρουσιάζεται ως "ντοκουμέντο".

 

Προσωπικά το ρωτάω χωρίς καμία διάθεση ειρωνίας, το ίδιο πιστεύω κι οι άλλοι. Τι το τραγικό ή ποιο ντοκουμέντο δείχνει αυτό το video; Τι ακριβώς αποδεικνύει;

 

Πραγματικά δεν έχω καταλάβει. :)

 

Ας αντιγράψω κι από ένα blog:

 

 

 

Αυτή είναι η νοοτροπία που επικρατεί από ότι φαίνεται. Είναι πρόκληση να περνάει ένα περιπολικό 2 φορές :X

 

Απλα νομιζω οτι δειχνει τη στιγμη που οι ασυνομικοι πυροβλουν..δεν ξερω αν ειναι αληθεια παντως ειναι ανατριχιαστικο..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η νοοτροπία που επικρατεί από ότι φαίνεται. Είναι πρόκληση να περνάει ένα περιπολικό 2 φορές :X

 

Έλεος... Δηλαδή αν περνούσε και μια τρίτη, έπρεπε να του βάλουν φωτιά να το κάψουν! Ελπίζω ότι αυτά τα λένε και τα υποστηρίζουν λίγοι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεράσω, έχουν βγει όλοι οι ρομαντικοί που μιλάνε για τη γλυκιά και ευαίσθητη ψυχή του καημένου νέου που του έσβησαν τα όνειρα ξαφνικά.

 

Πόσο υποκριτές είναι οι περισσότεροι!

Link to comment
Share on other sites

Έλεος... Δηλαδή αν περνούσε και μια τρίτη, έπρεπε να του βάλουν φωτιά να το κάψουν! Ελπίζω ότι αυτά τα λένε και τα υποστηρίζουν λίγοι.

 

μα αυτο πηγε να γινει οταν λενε οτι περασε 2η φορα..... τους προκαλεσε και καλα οταν περασε 2η φορα και πηγαν να το σπασουν και εγινε οτι εγινε.

 

Επειδη δεν ξερω ποια ειναι η αληθεια σταματαω να γραφω. Με στεναχωρουν πραγματικα οσαο γινονται, στελνω τη συμπαρασταση μου στην οικογενεια του παιδιου και μακαρι να βρεθει η αληθεια.

 

Κουραγιο στους φιλους μου που μενουν εκει γυρω απο την Αλεξανδρας και παρ ολο που ειναι κλεισμενοι στα σπιτια αναπνεουν τα χημικα.

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση καμία μέχρι στιγμής.

 

Το παραπάνω βίντεο είναι ένα κακόγουστο ανέκδοτο που δεν θα σταθεί σε κανένα δικαστήριο. Τέλος.

 

Τώρα βέβαια μερικοί νομίζουν ότι έβγαλαν λαβράκι, αλλά ΟΚ, another one bites the dust... :)

 

Διόρθωσε σε παρακαλώ .... ! Δεν πήρα το μέρος κάποιου για το βίντεο , ούτε είπα ότι δίνεται απάντηση ή ότι είναι είδηση λαβράκι , απλά μια παράθεση έκανα από ένα site!

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά ούτε εμένα με απασχολεί το αν καταστραφεί μια τράπεζα ή ένα πολυκατάστημα… Για το κατάστημα του κ. Μιχάλη και της κ. Μαρίκας ναι με απασχολεί. Το ίδιο και για κάθε όχημα που δεν είναι κρατικό ή εταιρικό. Βέβαια όποιος έχει προνοήσει το έχει ασφαλίσει για εμπρησμό οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα (πέρα από το ότι θα διαπιστώσει ότι το πιο πιθανό είναι να βρει 1000 δικαιολογίες η ασφαλιστική για να μην αποζημιώσει). Ευκαιρία να καταλάβει αν αξίζει να την πληρώνει την ασφαλιστική ή όχι!

 

Ότι δεν προσφέρει τίποτα η καταστροφή περιουσιών, είναι δεδομένο. Αν όμως κάποιος έχει πρόβλημα ας πάει να πει στους συγγενείς του παιδιού ότι εξαιτίας του υιού σας καταστράφηκε η περιουσία μου!

 

Το καλύτερο είναι να γίνει ομαδική αγωγή κατά της αστυνομίας για να αποζημιώσει για τις ζημιές που έγιναν και θα γίνουν με την λογική του ότι δεν προστάτεψε τις περιουσίες των πολιτών και διότι υπάλληλος της αστυνομίας οδήγησε (ως ηθικός αυτουργός) στην πραγματοποίηση των επεισοδίων. Με 25€ παρακράτηση μισθού από κάθε αστυνομικό λύθηκε το πρόβλημα της αποζημίωσης! Τόσο απλό…

 

Το κέρδος από όλη αυτήν την υπόθεση είναι ότι επιτέλους αποδείχθηκε ότι η κατάχρηση εξουσίας μπορεί να έχει πολύ μεγάλο κοινωνικό κόστος… αρά θα πέσει κράξιμο στα στρουφάκια να προσέχουν και να αφήσουν τις μαγκιές, μήπως και ασχοληθούν με την σοβαρή πλευρά της εγκληματικότητας.

 

Και ένα σύντομο ανέκδοτο: Ο αστυνομικός θα τιμωρηθεί για την δολοφονία που έκανε!!! :lol:

.
Link to comment
Share on other sites

A,καλα σκοτωσε εναν ανθρωπο επειδη εκνευριστηκε που του πεταξαν ενα κουτακι μπυρα και ειναι θυμα.Πραγματι τραγικο τον λυπαμαι.Και εμενα μου εχουν πεταξει ενα κουτακι μπυρα καποτε αλλα δεν τους σκοτωσα ακομη..Ντροπη.
Link to comment
Share on other sites

RIP στο παιδί και καλά στερνά στον μπάτσο.

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...