Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή βλέπω ότι το ζουμ παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στην επιλογή του κινητού σου,έχεις ξεκαθαρίσει τις έννοιες μεταξύ οπτικού και ψηφιακού ζουμ;Όλα τα σημερινά τηλέφωνα-πλην 1-2 συσκευών-έχουν ψηφιακό ζουμ,το οποίο φέρνει πιο κοντά την εικόνα με ψηφιακό τρόπο!Κοινώς,ό,τι βλέπει ο φακός,το μεγεθύνει!Ακόμη και στην ακριβότερη και πιο επαγγελματική φωτογραφική μηχανή,το ψηφιακό ζουμ βγάζει πάντα χάλια εικόνα-σε σύγκριση με το οπτικό!Οπότε,είναι τελείως ανούσιο να αποτελεί κριτήριο αγοράς συσκευής το πόσο ψηφιακό ζουμ κάνει και σε ποια ανάλυση!!Aν θες ζουμ ντε και Καλά,πάρε Kαλύτερα μια φθηνή ψηφιακή μηχανή με οπτικό ζουμ και μην ψάχνεις να κάνεις ζουμ με κινητό!!
Link to comment
Share on other sites

btw,έβαλα και την εφαρμογή "Walk Mate" που έχει το W595 και μετράει τα βήματα που κάνεις.

Πλάκα έχει! :p

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω το K810 και λεω να το κανω αντικατασταση με αυτο αξιζει τον κοπο πανω κατω της ειδιες λειτουργιες εχουν ετσι δεν ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω το K810 και λεω να το κανω αντικατασταση με αυτο αξιζει τον κοπο πανω κατω της ειδιες λειτουργιες εχουν ετσι δεν ειναι ?

 

Ακριβώς. Το C510 έχει κάτι παραπάνω από το Κ810;). Αυτό θα πάρω κ εγώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δλδ τι ειχει παραπανω απο το κ810 μου

 

Εχει flash menus αλλά δεν έχει xenon flash!!! LOL!!!

ααα έχει και λίγο SAR παραπάνω νομίζω. Τρελή ευκαιρία!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος θα με περασουν για τρελο :wacko: που γυρναω σε ολα τα threads και ρωταω το ιδιο πραγμα αλλα για μενα εχει σημασια: εχει το c510 την δυνατοτητα να κανει το φλας της καμερας φακο? ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Στο τελος θα με περασουν για τρελο :wacko: που γυρναω σε ολα τα threads και ρωταω το ιδιο πραγμα αλλα για μενα εχει σημασια: εχει το c510 την δυνατοτητα να κανει το φλας της καμερας φακο? ευχαριστω:)

Mπορεις να βαλεις εφαρμογη java γι'αυτο το σκοπο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο τελος θα με περασουν για τρελο :wacko: που γυρναω σε ολα τα threads και ρωταω το ιδιο πραγμα αλλα για μενα εχει σημασια: εχει το c510 την δυνατοτητα να κανει το φλας της καμερας φακο? ευχαριστω:)

 

Ναι εχει.Ακομα και τα κινητα της se με xenon μπορουν.(με την java εφαρμογη torch.jar).

To C510 αφου εχει απλο led φλας, πατωντας με διαρκεια το # οταν εισαι στο μενου της καμερας, θα αναβει σαν φακός το φλας.Μπορει να γινεται και εκτος της καμερας, παλι πατωντας με διαρκεια το #.(δε θυμαμαι γτ το τελευταιο παρομοιο se που ειχα ηταν το Κ750).

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει.Ακομα και τα κινητα της se με xenon μπορουν.(με την java εφαρμογη torch.jar).

To C510 αφου εχει απλο led φλας, πατωντας με διαρκεια το # οταν εισαι στο μενου της καμερας, θα αναβει σαν φακός το φλας.Μπορει να γινεται και εκτος της καμερας, παλι πατωντας με διαρκεια το #.(δε θυμαμαι γτ το τελευταιο παρομοιο se που ειχα ηταν το Κ750).

 

στο παλιο καλο w810 που εχω ακομα υπαρχει συντομευση στο μενου.στα κινητα με xenon αναβει το ιδιο το xenon η το κοκκινο φωτακι?

Link to comment
Share on other sites

Το xenon flash ΔEN μπορεί να λειτουργήσει ως φακός-μόνιμα αναμμένο!Κανόνας της φύσης!!Στα Κ800-Κ810,με την εφαρμογή Torch ανάβει το βοηθητικό φως της εστίασης που είναι κόκκινο!Σε όλα τα υπόλοιπα μοντέλα της εταιρίας που έχουν led υπάρχει η εφαρμογή Φακός στο μενού Organiser!για όσα μοντέλα ΔEN έχουν την εφαρμογή,πηγαίνετε απλά στην εγγραφή βίντεο για να ανάψει!
Link to comment
Share on other sites

σε αυτό το κινητό όμως που είδα , όταν πας για φωτογραφία εχει μόνο αυτόματο φλας και μη ενεργό
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να ανεβασει μια δυο φωτο με μεγιστη αναλυση και ποιοτητα για να δουμε πως βγαζει?:)
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω εγώ καμιά αύριο.Έχω ήδη βάλει μια στην προηγούμενη σελίδα.

 

ναι την ειδα αλλα ειναι σε αναλυση vga :( ανεβασε μια δυο στα 3mpxls αν σου ειναι ευκολο:)

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάζει τόσο καλά σε ανάλυση vga θα είναι τρομερό σε ανάλυση 3mpixel.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω εγώ καμιά αύριο.Έχω ήδη βάλει μια στην προηγούμενη σελίδα.

 

Όλα στο αυτόματο.

 

http://www.imageshack.gr/files/ghvl76ea2er819zbxuyh_thumb.jpg http://www.imageshack.gr/files/aiaxm5k8v3bw66xoldg8_thumb.jpg http://www.imageshack.gr/files/f3xxr7w0dv2g3n5rb7c8_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχει flash menus αλλά δεν έχει xenon flash!!! LOL!!!

ααα έχει και λίγο SAR παραπάνω νομίζω. Τρελή ευκαιρία!!!

 

και ξερεις τι δεν εχει το c510 που το εχει το κ810 μου αυτο εδω το κουμπακι

 

http://img8.imageshack.us/my.php?image=sonyericssonk810sw.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα και εγω.απο σατουρν 179 και δωρο ακουστικο bluetooth!!!

το κινητο ειναι καταπληκτικο!πολυ καλη αισθηση,ποιοτητα,οθονη,φωτογραφικη μηχανη,ταχυτητα(αν και με την αναβαθμιση που θα βγει θα πεταει!!),μπαταρια 3 μερες με αρκετη χρηση.γενικα ειχα καιρο να νιωσω ασφαλεια και ξεγνοιασια με ενα κινητο μιας και οσα επαιρνα ολο και κατι μου παρουσιαζαν.ειδικα το τελευταιο που ειχα το nokia touch.μαπα ηταν!!!!

το συνιστω!!αν ειχε και wifi θα το κραταγα για μια ζωη!!!

Link to comment
Share on other sites

wifi με τετοια αναλυση οθονης (ιντσες) το θεωρω χ@ζο!! :X
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο πλέον είναι στα 179 για αγορά απ'το κατάστημα και 169 για αγορά απ'το Ίντερνετ!Δεν υπάρχει πραγματικά κάτι πιο συμφέρον στην τιμή αυτή!Παίζει μόνη της η εταιρία :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...