Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορω να περασω τις φωτο του κινητου μου στον η/υ;

συνδεω κανονικα το κινητο και το καλωδιο με το η/υ.Μετα παω: ο υπολογιστης μου/c510 αλλα ο φακελος ειναι κενος.

 

Η πιο απλή λύση είναι να το κλείσεις το κινητό και μετά να το συνδέσεις στον υπολογιστή.... Σου βγάζει και την εσωτερική του μνήμη και την εξωτερική στον "υπολογιστή μου" και μπορείς να τις διαχειριστείς και τις δυο.... Και το κυριότερο δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις τίποτα απολύτως (σε windows vista και 7) :D

 

ΥΓ Εγώ πάντως επειδή ταλαιπωρήθηκα πολύ απο την αρχή, καθώς έχει ΤΑ κολλήματα αυτό το....."κινητό"..... άλλαξα και ησύχασε το κεφάλι μου! :p Συνδιάζει πολλά το C510 για την τιμή του και μάλιστα οθόνη και κάμερα είναι απο τα καλύτερα (για τα χαρακτηριστικά του), αλλά γενικά απο θέμα hardware φαίνεται πως πάσχει, γι'αυτό κολλάει σε διάφορα πράγματα. Όσα updates κι αν του κάνεις.....όλο και κάτι ξεπηδάει πάλι! :lol::O

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους!!

Έχω το sony ericsson c510 από τον Ιούνιο του '09. Είχα καποια μικρο-προβληματάκια μεχρι τώρα(του στυλ να τρεμοπαίζει η οθόνη,να μην χτυπαει το ξυπνητήρι,κτλ), αλλα τα παρέβλεπα,με το σκεπτικο οτι "έτυχαν".

Σήμερα το πρωί:cry:,εκτος οτι δεν χτύπησε το ξυπνητήρι,δεν ανοίγει το κινητό με τίποτα!!

έχω βγάλει και ξαναβάλει την μπαταρία πόσες φορές,αλλα το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει η οθόνη.

Έχει κανείς καμιά ιδέα να το ανοίξω τουλάχιστον,μεχρι να το πάω για service?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

Έχω το sony ericsson c510 από τον Ιούνιο του '09. Είχα καποια μικρο-προβληματάκια μεχρι τώρα(του στυλ να τρεμοπαίζει η οθόνη,να μην χτυπαει το ξυπνητήρι,κτλ), αλλα τα παρέβλεπα,με το σκεπτικο οτι "έτυχαν".

Σήμερα το πρωί:cry:,εκτος οτι δεν χτύπησε το ξυπνητήρι,δεν ανοίγει το κινητό με τίποτα!!

έχω βγάλει και ξαναβάλει την μπαταρία πόσες φορές,αλλα το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει η οθόνη.

Έχει κανείς καμιά ιδέα να το ανοίξω τουλάχιστον,μεχρι να το πάω για service?

 

Μην πειραματιζεσαι..κατευθειαν στο σερβις(ελπιζω να χεις την αποδειξη ε?);)

Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα!1εγω εχω τιν τελευεα εκδοση λογισμικου και θελω να κανω αναβαθμηση επειδη εχω προβλιμα .τι πρεπει να κανω γιατι μου λεει το κινητο σας εχει την.....και τεοιεσ μ...ς.:X
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα!1εγω εχω τιν τελευεα εκδοση λογισμικου και θελω να κανω αναβαθμηση επειδη εχω προβλιμα .τι πρεπει να κανω γιατι μου λεει το κινητο σας εχει την.....και τεοιεσ μ...ς.:X

δεν μπορεις να κανεις τιποτα εφοσον εχεις την τελευταια εκδοση λογισμικου.

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων μηπως και "ξεκολλησει" το κινητο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βασικα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.μηπως ξερει κανεις πως μπορω να ενεργοποιησω την αναφορα παραδοσης μηνυματων στο κινητο μου(sony ericsson c510);;;

ευχαριστω εκ των προτερων:)

Link to comment
Share on other sites

βασικα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.μηπως ξερει κανεις πως μπορω να ενεργοποιησω την αναφορα παραδοσης μηνυματων στο κινητο μου(sony ericsson c510);;;

ευχαριστω εκ των προτερων:)

 

Μενού-μηνύματα-μηνύματα-ρυθμίσεις-αναφορ. παράδοσης-ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Μενού-μηνύματα-μηνύματα-ρυθμίσεις-αναφορ. παράδοσης-ενεργό.

δεν την εμφανιζει αυτη την επιλογη παντα.αναλογως τον παροχο σου.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγα στις ρυθμισεις των μηνυματων αλλα δεν λεει τιποτα για αναφορα παραδοσης...:(:(:(:(:(

Πρόσεξε, δε θα πας στο "μενού - ρυθμίσεις" αλλά στο "μενού - μηνύματα", όπως ακριβώς το γράφει ο raver.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

ναι πηγα μενου-μηνυματα-μηνυματα-ρυθμισεις αλλα δεν μου εμφανιζει τιποτα για αναφορα παραδοσης.

 

τι εννοεις raver οταν λες οτι δεν το εμφανιζει παντα αλλα αναλογα με τον παροχο??

Link to comment
Share on other sites

ναι πηγα μενου-μηνυματα-μηνυματα-ρυθμισεις αλλα δεν μου εμφανιζει τιποτα για αναφορα παραδοσης.

 

τι εννοεις raver οταν λες οτι δεν το εμφανιζει παντα αλλα αναλογα με τον παροχο??

φιλε π.χ. με κοσμοτε ειχα παντα αναφορα σε ενα κινητο,αυτοματως με wind την εχασα.αυτο συμβαινει και αντιστροφως.κατι τετοιο συμβαινει και με το C510.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι πηγα μενου-μηνυματα-μηνυματα-ρυθμισεις αλλα δεν μου εμφανιζει τιποτα για αναφορα παραδοσης.

 

τι εννοεις raver οταν λες οτι δεν το εμφανιζει παντα αλλα αναλογα με τον παροχο??

 

Μήπως είναι Cosmote branded;

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug λογισμικού. Το παθαίνουν κι άλλα Sony Ericsson τηλέφωνα( W595, C905 κ.ά.)

 

Δοκίμασε επανεγκατάσταση λογισμικού( αν και δε διορθώνεται πάντα). Αλλιώς στο service, να στο "περιποιηθούν" δωρεάν εννοείται με την ΕΜΜΑ3

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι vodafone live, πήγαινε "μενού - μηνύματα - φάκελ. μην. - ρυθμίσεις - αναφορά παράδοσης: ενεργό".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug λογισμικού. Το παθαίνουν κι άλλα Sony Ericsson τηλέφωνα( W595, C905 κ.ά.)

 

Δοκίμασε επανεγκατάσταση λογισμικού( αν και δε διορθώνεται πάντα). Αλλιώς στο service, να στο "περιποιηθούν" δωρεάν εννοείται με την ΕΜΜΑ3

 

πως μπορω να κανω επανεγκατασταση λογισμικου;;;αν κανω τι επιπτωσεις θα εχει στο κινητο μου;;;

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μ διαβαζει την καρτα; μνημης.η για να ειμαι πιο συγκεκριμενος ποτε τηνδιαβαζει και ποτε οχι...τι πρεπει να κανω???αναβαθμιση???εχω την R1HA035///R6A019

αν ναι πως; την κανω???θενκς

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μια ερωτηση να κανω..βεβαια μπορει να εχει γινει παλι αλλα ωσπου να τα διαβασω ολα....λοιπον πηρα και εγω το c510..οταν στελνω μυνηματα εκτος απο τα σταλμενα,αποθηκευονται και σε εναν φακελο που ειναι διπλα στα "εισερχομενα" και λεει "συνομιλιες"...γινεται να μην αποθηκευονται και εκει???εστω και αν καταργειτε τελειως οι "συνομιλιες"??????

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μια ερωτηση να κανω..βεβαια μπορει να εχει γινει παλι αλλα ωσπου να τα διαβασω ολα....λοιπον πηρα και εγω το c510..οταν στελνω μυνηματα εκτος απο τα σταλμενα,αποθηκευονται και σε εναν φακελο που ειναι διπλα στα "εισερχομενα" και λεει "συνομιλιες"...γινεται να μην αποθηκευονται και εκει???εστω και αν καταργειτε τελειως οι "συνομιλιες"??????

ευχαριστω

 

Δεν πρόκειται για χωριστό φάκελο! Τα μηνύματα σου ΜΙΑ ΦΟΡΑ αποθηκεύονται! Απλά στις συνομιλίες στα "μαζεύει" σε μορφή "συνομιλίας"! ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι συνομιλίες βολευουν καθως οτι μηνυμα στελνεις και σου στελνουν ειναι μαζι και δεν χριαζετε να πηγενεις συνεχεια στα εισερχομενα.Επισης μπορεις να απαντησεις άμεσα μεσα απο την συνομιλια.Εμενα παντως προσωπικα με βολευει παρα πολύ.

 

Να ρωτησω κατι..

Εχω την εκδοση R1FA035 και το c510 εχει facebook application.μπενω σε αυτην την εφαρμογη, βαζω κανονικα το mail μου και τον κωδικο μου αλλα δεν μπενει.Παταω "Σύνδεση" και μετά μου βγαζει αποτυχία σύνδεσης.Κάποια λυση;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παίδες, στο Μενού --> Ρυθμίσεις --> Συνδεσιμότητα --> Ρυθμίσεις SIP τι παίζει; Ξέρει κανείς; Πού χρησιμεύουν οι ρυθμίσεις αυτές; Υποστηρίζει το κινητό voip? :!:
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει, αλλά χρειάζεται τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Προσωπικά δεν τις ξέρω από κανέναν πάροχο υπηρεσιών VoIP :p
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει, αλλά χρειάζεται τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Προσωπικά δεν τις ξέρω από κανέναν πάροχο υπηρεσιών VoIP :p

 

Σίγουρα υποστηρίζει, ή είναι κάνα μενού "ξεχασμένο" χωρίς πρακτική εφαρμογή; Έχεις κάνα λινκ; :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...