Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

^

^

^

κανεις καμια ιδεα επειδι κατανταει σπαστικο αυτο το screensaver....?

 

Θα πας στις Ρυθμίσεις>Οθόνη>Screen Saver και εκεί θα επιλέξεις "κανένα";)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε το πηρες απλα σαν συσκευη γιατι αν ειναι ετσι εγω θα πηγενα και θα τους εκανα μανουρα δεν παιζει....!!! αν το πηρες μεσω επιδοτησης κοσμοτε η με νεα συνδεση κοσμοτε τοτε οκ!!! αλλα σαν σκετη συσκευη δεν επιτρεπετε να εχει cosmote myview η vodafone live η τιποτα αλλο!!! η γνωμη μου πηγενετο πισω και να απαιτησεις να σου δωσουν καινουργιο χωρισ αυτα τα μενου και ********!!!
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

κατι κουλο... εχω καρτα-συνδεση vodafone αλλα πηρα το κιν απο πλαισιο κ εχει μεσα το menu cosmote myview και οταν κλεινω το κινητο η το σταματαω απο φορτιση μου βγαζει κατι screensavers Cosmote. αυτα που τα απενεργοποιςω?

 

Το screensaver όπως ήδη σου απάντησαν απενεργοποιείται αλλά έτσι και αλλιώς όταν θα ενεργοποιείς/απενεργοποιείς την συσκευή πάλι θα εμφανίζεται η πράσινη οθόνη με τη σφαίρα του myview και αυτό δεν αλλάζει. Εφόσον δεν έχεις Cosmote μπορείς να το πας πίσω και να ζητήσεις μια unbranded συσκευή γιατί και εγώ από Πλαίσιο το πήρα και η συσκευή ήταν unbranded. Για να βεβαιωθείς οτι αυτό που θα σου δώσουν δεν έχει Cosmote μενού θα προσέξεις στο λευκό αυτοκόλλητο με τα barcodes που βρίσκεται πάνω στο κουτί στο πλάι αν στο πάνω μέρος που αναφέρει το όνομα του μοντέλου και τις συχνότητες των δικτύων που υποστηρίζει να αναφέρει "BG,EL,RO" και όχι "EL,EN" Αν αναφέρει το πρώτο τότε είναι unbranded, αν αναφέρει το δεύτερο είναι branded.;)

Link to comment
Share on other sites

πηρα κιεγώ χτες το κινητακι. το βάζω να φορτίσει, όλα καλα. σημερα λοιπον ειδα οτι για παραδειγμα οταν εισαι στην καμερα η στο ιντερνετ καπως κανει σαν "νερα" ο "χρωματισμος" της οθονης, σαν να προσπαθει να "προσαρμοστει" στη φωτεινοτητα του χωρου? κατι τετοιο?

αλλα δεν μου φανηκε και πολυ φυσιολογικο.. μετα, περα απο αυτο..

 

παρατηρησα οτι δεν υπαρχει η εφαρμογη walking mate που καποιος εδω στο φορουμ ειπε οτι συμπεριλαμβανεται. επισης ενω εχει στις εφαρμογες, εφαρμογη για το youtube δεν εχει για το facebook. κ τελος.. ενω εχω ενεργοποιησει 3g κτλ και μπαινω μεσα απτην εφαρμογη στη"κεντρικη σελιδα" του youtube οταν παταω play σενα βιντεακι μου λεει οτι διακοπηκε η "εκκινηση" του βιντεο και να το βαλω παλι απτην αρχη, τη στιγμή όμως που δεν παταω κατι για να διακοψει το βιντεο..

 

δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει? παιζει να ειναι μουφα το κινητο? παραεισαγωγη ή κατι τετοιο? (απο το eshop το πηρα).

μηπως ξερετε πώς μπορώ να τα λυσω αυτα τα προβληματα?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

 

παρατηρησα οτι δεν υπαρχει η εφαρμογη walking mate που καποιος εδω στο φορουμ ειπε οτι συμπεριλαμβανεται.

 

Δε την έχει,μου την στείλανε από ένα W595.

Link to comment
Share on other sites

Δε την έχει,μου την στείλανε από ένα W595.

 

Entaxei profanws katalava lathos gia to walking mate, alla se sxesi me to you tube px? Eseis mporeite na mpeite kanonika?

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα δοκιμάσει το youtube και έμπαινε μου έδειχνε κ τα βίντεο , αλλά δεν ασχολήθηκα πολύ γιατι τρωει καρτα
Link to comment
Share on other sites

Το screensaver όπως ήδη σου απάντησαν απενεργοποιείται αλλά έτσι και αλλιώς όταν θα ενεργοποιείς/απενεργοποιείς την συσκευή πάλι θα εμφανίζεται η πράσινη οθόνη με τη σφαίρα του myview και αυτό δεν αλλάζει.

 

Αν απενεργοποιήσεις την οθόνη έναρξης, δεν φεύγει η σφαίρα;

Link to comment
Share on other sites

παιχνιδια και προγραμματακια απο πιο κινητο δεχεται αραγε??

απ'ολα τα sony ericsson κινητα δεχετε εφαρμογες και παιχνιδια java σε αναλυση 240Χ320.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι και είναι κρίμα διότι για το φλας διάλεξα αυτό το κιν , αλλιώς θα έπαιρνα το w705. Χθες δοκίμασα πάλι μου έβγαλε κανονικά αρκετές καλές φωτος το βράδυ αλλά 2-3 φορες είχε παλι πρόβλημα, τέσπα απο την τρίτη περιμένω εγω να μου πει κανενας αν έχει το ίδιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προβλημα,έτσι λειτουργεί η φωτογραφική με το φλας στο εν λόγω κινητό και σε κάποια ακόμη που έχουν το ίδιο φλας(βλ. C902 π.χ.)!Οπότε ή το αποδέχεσαι ή αν σ'ενοχλεί τόσο πας σε άλλη συσκευή,δυστυχώς:(
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αυτό που παρατήρησα είναι ότι όταν έχεις το φλας μη ενεργό πάλι ανάβει αλλά βγάζει σκοτεινές φώτος , ενώ όταν το έχεις αυτόματο ανάβει πάλι αλλα τραβάει καλύτερα...
Link to comment
Share on other sites

Xenon flash έχουν τα Κ800,Κ810,Κ850,C905!

Επίσης,η οθόνη δεν παίζει κανέναν ρόλο στην απόδοση της φωτογραφικής!Για να δούμε την ποιότητα της φωτογραφικής βλέπουμε τις φωτογραφίες στον υπολογιστή!

 

Τέλος,Όταν το φλας είναι μη ενεργό,το led ανάβει για να εστιάσει μόνο και για κανέναν άλλον σκοπό!Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι.. cybershot... μόνο το όνομα ειναι... (αν και το κ770 που είχα ήταν πιο καλό αλλά μικρή οθόνη)

αλλά κατά τα άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα έχει καλό ηχείο , τραβάει καλά την ημέρα, καλή οθόνη , το player μοιάζει με αυτό των walkman κινητών,

Link to comment
Share on other sites

egw stin kamera to voleyw h me tin fwteinotita h me to photofix...

 

Καλύτερα με κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή να τις βελτιώνεις!Το photo-fix θα στις γεμίσει κουκκίδες,αν θες να τις εκτυπώσεις ή να τις δεις στον υπολογιστή!

 

kai meta sou leei cybershot...

 

Σε τέτοιο πάχος,flash σε χωράει!Και η LG που υποτίθεται έβαλε σε πολύ λεπτά κινητά της,όπως το Renoir ή το Viewty flash,η απόδοσή τους είναι σαν το ledάκι του C510,οπότε,δε γίνεται να τα έχουμε όλα δικά μας! :) Απλά,είναι βλακεία της se που βάζει αυτό το λογότυπο σε συσκευές που δεν είναι "ολοκληρωμένες" στο φωτογραφικό τομέα!

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιο πάχος,flash σε χωράει!Και η LG που υποτίθεται έβαλε σε πολύ λεπτά κινητά της,όπως το Renoir ή το Viewty flash,η απόδοσή τους είναι σαν το ledάκι του C510,οπότε,δε γίνεται να τα έχουμε όλα δικά μας! :) Απλά,είναι βλακεία της se που βάζει αυτό το λογότυπο σε συσκευές που δεν είναι "ολοκληρωμένες" στο φωτογραφικό τομέα!

 

Εντάξει μπορεί να έχεις δίκιο, μπορεί να μην χοράει φλας , αλλά σου λέο το κ770 που είχα τραβούσε πιο καθαρά στο σκοτάδι

Link to comment
Share on other sites

Είχε άλλον τρόπο λειτουργίας το φλας!Και μένα προσωπικά,αν με ρωτήσεις,προτιμούσα τον τρόπο λειτουργίας του Κ770 ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...