Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικο μου απο 21/6 φαινοταν οτι ειχε φυγει και να που σημερα τσουπ εμφανιστηκε στην χωρα προορισμου.....:)

Εχει δικιο ομως ο Σταυρος και οχι μονο ως προς τις πτησεις αλλα στο οτι πχ 21/6 λενε despached αλλα στην πραγματικοτητα αυτο λεει ποτε μπηκε σε σακο και οχι ποτε πεταξε!

:)κανω υπολογισμους τωρα και μπορει την ερχομενη παρασκευη να μου εχει ερθει!

θα αλλαξω rom σε αυτο που εχω για να ροκανισω τον χρονο αναμονης:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και απο μένα!για αυτό το κινητό τι λέτε; http://www.merimobiles.com/huawei-g525-quad-core-1-2ghz-dual-sim-4-5-inch-ips-960-540-android4-1-dual-cam_p/meri7431.htm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!για αυτό το κινητό τι λέτε; http://www.merimobiles.com/huawei-g525-quad-core-1-2ghz-dual-sim-4-5-inch-ips-960-540-android4-1-dual-cam_p/meri7431.htm

Δεν αξίζει καθόλου σε σχέση με τα MTK6589. Καλύτερα το Αμοι Ν828

Γεια χαρα, ποιο κινέζικο θα μπορούσαμε να πούμε ότι "πλησιάζει" το Samsung s4 , στο σύνολο;
Περίμενε να κυκλοφορήσουν γνώμες για το ολοκαίνουριο No.1 S6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!για αυτό το κινητό τι λέτε; http://www.merimobiles.com/huawei-g525-quad-core-1-2ghz-dual-sim-4-5-inch-ips-960-540-android4-1-dual-cam_p/meri7431.htm

 

Πτοριμησε καποιο με 6589 επεξεργαστη, αυτο ειναι αδυναμο.

 

Γεια χαρα, ποιο κινέζικο θα μπορούσαμε να πούμε ότι "πλησιάζει" το Samsung s4 , στο σύνολο;

 

Ψαξε για καποιο με 6589Τ (εχει διαφορα με τον απλο 6589) και απο τα υπολοιπα specs, οτι θελεις εσυ. Παρε καποιο με 2gb μνημη, καλυτερα 1280*720 αναλυση, οθονη οτι σε βολευει.

 

Δεν αξίζει καθόλου σε σχέση με τα MTK6589. Καλύτερα το Αμοι Ν828

Περίμενε να κυκλοφορήσουν γνώμες για το ολοκαίνουριο No.1 S6

 

Εχεις γνωμη για κανα ποιοτικο Handsfree ή headset για μουσικη απο κανα κινεζικο site;

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω σκεφτομαι να αγορασω κινεζικο κινητο αλλα δεν ξερω ποιο να επιλεξω.... ειμαι αναμεσα σε αυτο

http://www.tinydeal.com/zopo-c2-50-mtk6589-4-core-android-421-gps-3g-smart-phone-p-90331.html

και αυτο

http://www.tinydeal.com/haipai-n7889-60-capacitive-touch-screen-mtk6589-android-42-p-96919.html

 

 

ποιοοοοο να παρωω ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει εμπιστοσύνη να παραγγείλεις από αυτό το site http://www.aliexpess.com

με visa και όχι με PayPal γιατί δεν έχει PayPal είναι αξιόπιστο???

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω σκεφτομαι να αγορασω κινεζικο κινητο αλλα δεν ξερω ποιο να επιλεξω.... ειμαι αναμεσα σε αυτο

http://www.tinydeal.com/zopo-c2-50-mtk6589-4-core-android-421-gps-3g-smart-phone-p-90331.html

και αυτο

http://www.tinydeal.com/haipai-n7889-60-capacitive-touch-screen-mtk6589-android-42-p-96919.html

 

 

ποιοοοοο να παρωω ?

 

Κανενα απ τα 2 δεν υποστηριζει java.

Αν δεν σε ενδιαφερει προχωρα. Αλλα με βαζει σε υποψια για μαιμου λογισμικο. Συνηθως ολα τα android υποστηριζουν java, ειναι μεσα στον πυρηνα.

Ισως ομως και να κανω λαθος....δεν ειμαι και ειδικος.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απ τα 2 δεν υποστηριζει java.

Αν δεν σε ενδιαφερει προχωρα. Αλλα με βαζει σε υποψια για μαιμου λογισμικο. Συνηθως ολα τα android υποστηριζουν java, ειναι μεσα στον πυρηνα.

Ισως ομως και να κανω λαθος....δεν ειμαι και ειδικος.

 

ουσιατικα σε τι με περιοριζει αν δεν υποστιριζει java ?

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απ τα 2 δεν υποστηριζει java.

Αν δεν σε ενδιαφερει προχωρα. Αλλα με βαζει σε υποψια για μαιμου λογισμικο. Συνηθως ολα τα android υποστηριζουν java, ειναι μεσα στον πυρηνα.

Ισως ομως και να κανω λαθος....δεν ειμαι και ειδικος.

ωχ τι ακούω....το Android δεν υποστηρίζει java εφαρμογές. Μόνο το symbian υποστήριζε :p

Link to comment
Share on other sites

ουσιατικα σε τι με περιοριζει αν δεν υποστιριζει java ?

Νομιζω οτι σε καποια παιχνιδια

θα εχει θεμα.

ωχ τι ακούω....το Android δεν υποστηρίζει java εφαρμογές. Μόνο το symbian υποστήριζε :p

Επειδη στα δικα μου κινητα γραφουν οτι υποστηριζουν java, θεωρησα οτι ειναι κοινο στα αντροιντ.

Εγραψα ομως οτι δεν ειμαι ειδικος.

Εσυ που εισαι βοηθησε το φιλο.

Μια επισημανση εκανα:D

Link to comment
Share on other sites

Οκ ξεχάστε το Java. Τα Android έχουν το δικό τους SDK και δεν υποστηρίζουν τις εφαρμογές java που τρέχαμε στα dumphones πριν χρονια, ή στα symbian smartphones. Το zopo c2 που δείχνει ο φιλος ειναι καλή συσκευή γενικά, αλλά δεν τη προτείνω, προτίμησε το ZTE V987 με λιγο λιγότερα χρήματα. Αλλά όχι απ το tinydeal, δες το minideal
Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπάρχει ένας emulator για gingerbread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1189303 και μια σελίδα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1189303&page=23 το netmite.com όπου βάζεις το jar/jad αρχείο σου και στο φτιάχνει σε apk και από ότι γράφουν δουλεύει και σε jellybean και έχει ήδη έτοιμες και κάποιες εφαρμογές.Δεν το έχω δοκιμάσει όμως για να ξέρω πως λειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα ...εχω καταληξει στην αγορα του UMIx2 με την 2gb Ram στο pandawill.com τιμη 238 και σκεφτομαι να την πραγματοποιησω με Express Shipping Method EMS....μπορω να εμπιστευτω το συγκεκριμενο σαιτ και τον συγκεκριμενο τροπο αποστολης?αν ναι καλος...αν οχι προτεινετε καποιο σαιτ με βαση παντα τις προσωπικες σας εμπειριες.

ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα ...εχω καταληξει στην αγορα του UMIx2 με την 2gb Ram στο pandawill.com τιμη 238 και σκεφτομαι να την πραγματοποιησω με Express Shipping Method EMS....μπορω να εμπιστευτω το συγκεκριμενο σαιτ και τον συγκεκριμενο τροπο αποστολης?αν ναι καλος...αν οχι προτεινετε καποιο σαιτ με βαση παντα τις προσωπικες σας εμπειριες.

ευχαριστω προκαταβολικα!!!

αν το βιαζεσαι, πάρτο κι απο ενα καταστημα που στέλνει γρήγορα, κι όχι μετά από μια βδομαδα. πχ minideal.

Link to comment
Share on other sites

ενασ φιλοσ μου παραγγειλε ενα κινητο απο το tinydeal.com χωρισ προβληματα χωρισ τιποτα ! Ολα μια χαρα και η συσκευη και η συναλλαγη και χρησιμοποιει και paypall η σελιδα οποτε φαινεται αρκετα αξιοπιστη ... Γτ να μην την διαλεξω ?
Link to comment
Share on other sites

ενασ φιλοσ μου παραγγειλε ενα κινητο απο το tinydeal.com χωρισ προβληματα χωρισ τιποτα ! Ολα μια χαρα και η συσκευη και η συναλλαγη και χρησιμοποιει και paypall η σελιδα οποτε φαινεται αρκετα αξιοπιστη ... Γτ να μην την διαλεξω ?

στέλνουν με china post μόνο απ' όσο θυμαμαι, και καθυστερούν και πολύ, κι έχουν ακουστεί πολλά άσχημα γι αυτούς. Προσωπικά μου χαν στείλει τσαλακωμένες μεμβράνες, και σπασμένο ποντίκι υπολογιστή. Άλλοι την έχουν πατήσει και με κινητά-τάμπλετ χτυπημένα κλπ. + σ έναν εδώ στο φόρουμ είχαν στείλει τάμπλετ υποτίθεται, και δεν το παρέλαβε ποτέ.

Και δεν φαίνεται ν απαντάνε ποτέ σε email

Link to comment
Share on other sites

στέλνουν με china post μόνο απ' όσο θυμαμαι, και καθυστερούν και πολύ, κι έχουν ακουστεί πολλά άσχημα γι αυτούς. Προσωπικά μου χαν στείλει τσαλακωμένες μεμβράνες, και σπασμένο ποντίκι υπολογιστή. Άλλοι την έχουν πατήσει και με κινητά-τάμπλετ χτυπημένα κλπ. + σ έναν εδώ στο φόρουμ είχαν στείλει τάμπλετ υποτίθεται, και δεν το παρέλαβε ποτέ.

Και δεν φαίνεται ν απαντάνε ποτέ σε email

 

Εγγυηση οταν μιλαει ο Σταυρος!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος σε αυτή τη διαδικασία αλλά γενικότερα τα forum τα υποστηρίζω σε κάθε αγορά μου.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα κινητό από Κίνα εν τέλη. Εχω ένα sony ericsson neo v και όπως καταλαβαίνετε θέλω ένα νέο πιο γρήγορο κυρίως.

Εχω κάνει μια έρευνα αγοράς αλλά περισσότερο δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι αξιόπιστα των δυνατοτήτων που παρουσιάζουν αυτά τα κινητά.

Σε όσους ενδιαφέρονται να μου απαντήσουν θα ήθελά να μου κάνουν τις προτάσεις τους με τα εξής χαρακτηριστικά.

>=5'', 8-13 mp πίσω και 5 mp μπροστά, επεξεργαστή >= 1,5MHz, GSM 850 / 900 / 1800 / 1900/2100, 1 η 2 cardslot, wifi τα γνωστά

και ως προς την ανάλυση οθόνης και rom, ram πειτε μου την γνώμη σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

αν το βιαζεσαι, πάρτο κι απο ενα καταστημα που στέλνει γρήγορα, κι όχι μετά από μια βδομαδα. πχ minideal.

πιο καταστημα θεωρεις φιλε μου πως στελνει γρηγορα και αξιοπιστα ....για δωσε μου τα φωτα σου:lol:

υποψιν η συναλλαγη θα γινει μεσω paypal

Link to comment
Share on other sites

καλα παιδια οκ με πεισατε ! Κατα την γνωμη σας ασφαλεστερος τροπος αποστολης ποιος ειναι απο το minideal.net ?

 

...Signapore post αν και με Hong Kong Post δεν είχα πρόβλημα. Ωστόσο νομίζω το πιο δοκιμασμένο είναι το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

...Signapore post αν και με Hong Kong Post δεν είχα πρόβλημα. Ωστόσο νομίζω το πιο δοκιμασμένο είναι το πρώτο.
και ποσες μερες χρειαστηκαν για να σου στειλουν το προιον?

 

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος σε αυτή τη διαδικασία αλλά γενικότερα τα forum τα υποστηρίζω σε κάθε αγορά μου.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα κινητό από Κίνα εν τέλη. Εχω ένα sony ericsson neo v και όπως καταλαβαίνετε θέλω ένα νέο πιο γρήγορο κυρίως.

Εχω κάνει μια έρευνα αγοράς αλλά περισσότερο δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι αξιόπιστα των δυνατοτήτων που παρουσιάζουν αυτά τα κινητά.

Σε όσους ενδιαφέρονται να μου απαντήσουν θα ήθελά να μου κάνουν τις προτάσεις τους με τα εξής χαρακτηριστικά.

>=5'', 8-13 mp πίσω και 5 mp μπροστά, επεξεργαστή >= 1,5MHz, GSM 850 / 900 / 1800 / 1900/2100, 1 η 2 cardslot, wifi τα γνωστά

και ως προς την ανάλυση οθόνης και rom, ram πειτε μου την γνώμη σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

δες το UMIx2 αυτο θελω να παρω και εγω:)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...