Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να πάρω για τη γυναίκα μου το ustar H3000 http://www.minitake.com/ustar-h3000-40-android-40-mtk6577-gps-3g-smart-phone-p-47703.html, αλλά δεν υποστηρίζει ελληνικά. το έχει κανείς να μας πει τί μπορεί να γίνει?

Μπορείς να βάλεις ή απλά περνάς ενα ελληνικό πληκτρολόγιο και το μενού παραμένει Αγγλικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να πάρω για τη γυναίκα μου το ustar H3000 http://www.minitake.com/ustar-h3000-40-android-40-mtk6577-gps-3g-smart-phone-p-47703.html, αλλά δεν υποστηρίζει ελληνικά. το έχει κανείς να μας πει τί μπορεί να γίνει?

Μπορείς να βάλεις ή απλά περνάς ενα ελληνικό πληκτρολόγιο και το μενού παραμένει Αγγλικά?

http://www.cellphonemic.com/h2000-mtk6577 πάρε αυτό (υπάρχει μονο σε μαύρο πλέον), έχω ελληνική rom γι αυτό. Αλλιώς με το άλλο, απλά βάζεις ένα ελληνικό πληκτρολόγιο απ το play store

Έχει αγοράσει κανείς απο http://www.orientdeal.com ??

Αν ναι, πείτε μου εντυπώσεις!

Ειδά καποιές καλές συσκευές, αλλά δε βρίσκω πουθενα κριτικές για το site.. Απ' ότι βλέπω όλοι φανς του minideal ειναι εδώ!:p

καλό μαγαζί ειναι, αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες, δεν έχει κακές κριτικές πάντως

Στο minideal λέει οτι έχει Ελληνικό μενού...

Στο merimobiles λέει οτι δεν έχει...

Αυτό εξαρτάται απο τον εκάστοτε πωλητή αν το έχει εγκαταστήσει ή απο το τηλέφωνο ?

Επίσης, τί μεταφορικά ΄'εβαλες...???

Sorry αν σ'έπρηξα αλλά είναι η πρώτη μου αγορά απο κινέζικο...

Δεν έχει ελληνιλά, το minideal μπορεί να βάζει, ή μπορεί απλά να περνά το morelocale και να γυρνάν οι εφαρμογές μονο στα ελλνηνικά. Μεταφορικά βάζεις free εκεί, και στέλνουν από σιγκαπούρη γρήγορα. Πάντως δες και το Amoi N828 ή το THL W100, πιο φθηνά, και με πλήρη ελληνικά.

Παιδια ποσο σημαντικο ειναι το κινητο να υποστηριζει δικτυο 3g.

Θελω κατι μεχρι 60€. Υπαρχει η οχι?

 

 

gerstavros ειδα αυτο S9920 4.0 Inch WVGA

http://www.geekbuying.com/item/S9920-4-0-Inch-WVGA-Capacitive-Screen-MTK6577-Dual-Core-Android-4-1-OS-Smart-Phone-4GB-ROM-5-0MP-Camera-Blue-316326.html

μηπως αξιζει το κοπο να δωσω μεχρι 80€.

τι αλλο παιζει σε αυτη την τιμη?

Δωσε τα φωτα σου γιαιτι φως δεν βλεπω.

Σ' ευχαριστω πολυ.

Το 3G είναι κυρίως για γρήγορη πρόσβαση στο ίντερνετ απ το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Μέχρι 60€ ξέχνα το 3G. Αν θες σ αυτά τα λεφτά ,κοίτα τα Cubot που σου είπα χτες! Αλλιώς πιο ακριβά και με 3G δες στο dx.com τα Lenovo A60+ και Lenovo A690

 

σημερα εκανα παραγγελια απο minideal αυτο το κινητο.εβαλα δωρεαν μεταφορα,και ηθελα να ρωτησω σε ποσες μερες περιπου να περιμενω να ερθει.
Γύρω στις 10-20 μέρες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία ρομ για το JIAYU G2L 512mb με ελληνικά;

οχι. Απλά βαλε το morelocale, και το smartkeyboard

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ψάχνω κινέζικο κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά 2πύρινο ή 4πύρινο, 1gb ram, android 4,camera 8 και πάνω κλπ

Έχετε να μου προτείνετε κάτι στα 150 περίπου ευρό.Από minideal καλύτερα γιατί είδα οτι αυτό προτείνουν οι περισσότεροι.

Έχει πάρει κάποιος κάτι παρόμοιο?ποιά πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη επιλογή?

 

Ευχαριστώ

(Αγγελική)

Link to comment
Share on other sites

οχι. Απλά βαλε το morelocale, και το smartkeyboard

 

Καλησπέρα,

Ψάχνω κινέζικο κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά 2πύρινο ή 4πύρινο, 1gb ram, android 4,camera 8 και πάνω κλπ

Έχετε να μου προτείνετε κάτι στα 150 περίπου ευρό.Από minideal καλύτερα γιατί είδα οτι αυτό προτείνουν οι περισσότεροι.

Έχει πάρει κάποιος κάτι παρόμοιο?ποιά πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη επιλογή?

 

Ευχαριστώ

(Αγγελική)

 

Αγγελική έχω το THL W100 και νομίζω ότι είναι αυτό που ψάχνεις.Το πήρα από minideal.

The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ψάχνω κινέζικο κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά 2πύρινο ή 4πύρινο, 1gb ram, android 4,camera 8 και πάνω κλπ

Έχετε να μου προτείνετε κάτι στα 150 περίπου ευρό.Από minideal καλύτερα γιατί είδα οτι αυτό προτείνουν οι περισσότεροι.

Έχει πάρει κάποιος κάτι παρόμοιο?ποιά πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη επιλογή?

 

Ευχαριστώ

(Αγγελική)

Amoi N828, τετραπύρηνο, 1GB RAM, Android 4.2, αλλά η κάμερα σε όλα να ξέρεις ότι είναι 5ΜΡ κι ας τραβάει με interpolation μέχρι 13ΜΡ

 

θέλω ένα κινητό ανθεκτικό με μεγάλα γράμματα για ηλικιωμένους. Εχει κανένας να προτείνει κάτι?
υπάρχουν διάφορα, κανένα όμως δεν υπσοτηρίζει ελληνικά. Υπήρχε ένα LG με ελληνικά που χε έρθει ελλάδα αλλά δεν το βρίσκω πλεον, που έψαχνα ένα κι εγω για τον ίδιο λόγο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω παραγγειλει ενα κινητο απο minideal και σημερα μου ηρθε mail που γραφει Shipper http://www.singpost.com/.

μπηκα στη σελιδα αυτη αλλα δεν ξερω που βαζουμε το Tracking number.

θα βοηθησει καποιος που εχει παραλαβει απο .singpost?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω παραγγειλει ενα κινητο απο minideal και σημερα μου ηρθε mail που γραφει Shipper http://www.singpost.com/.

μπηκα στη σελιδα αυτη αλλα δεν ξερω που βαζουμε το Tracking number.

θα βοηθησει καποιος που εχει παραλαβει απο .singpost?

 

...Αριστερά έχει διάφορα εικονίδια. Το κάτω αριστερά λέει "Track Item". Κάνεις κλικ πάνω του και βάζεις στο πεδίο κειμένου το tracking number και πατάς παρακάτω το κόκκινο button επίσης "Track Item".

Link to comment
Share on other sites

...Αριστερά έχει διάφορα εικονίδια. Το κάτω αριστερά λέει "Track Item". Κάνεις κλικ πάνω του και βάζεις στο πεδίο κειμένου το tracking number και πατάς παρακάτω το κόκκινο button επίσης "Track Item".
το εκανα ετσι αλλα δεν το βρισκει!ισως ειναι νωρις ακομα γιατι σημερα εγινε το shiping.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εκανα ετσι αλλα δεν το βρισκει!ισως ειναι νωρις ακομα γιατι σημερα εγινε το shiping.

προφανώς δεν έχει παει ακόμη στο ταχυδρομείο στη σιγκαπούρη

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα εξυπηρετούσε αφάνταστα ένα FAQ, δεδομένου ότι ένα μεγάλο μέρος των ερωτήσεων αφορά "πρώιμες" αναζητήσεις tracking.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ψάχνω κινέζικο κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά 2πύρινο ή 4πύρινο, 1gb ram, android 4,camera 8 και πάνω κλπ

Έχετε να μου προτείνετε κάτι στα 150 περίπου ευρό.Από minideal καλύτερα γιατί είδα οτι αυτό προτείνουν οι περισσότεροι.

Έχει πάρει κάποιος κάτι παρόμοιο?ποιά πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη επιλογή?

 

Ευχαριστώ

(Αγγελική)

Aγγελική πάρε το newman k1 να γίνουμε πολλές :) (το έχω παραγγείλει για την γυναίκα μου )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά να κλικάρω non-registered airmail ή registered airmail(με χρέωση 1,97) για να μην έχω προβλήματα με τελωνεία...???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά να κλικάρω non-registered airmail ή registered airmail(με χρέωση 1,97) για να μην έχω προβλήματα με τελωνεία...???
βαλε non-registered airmail δεν αλλαζει τιποτα σε θεμα τελωνειου,απλα σου παιρνουν 2 ευρω παραπανω.

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά να κλικάρω non-registered airmail ή registered airmail(με χρέωση 1,97) για να μην έχω προβλήματα με τελωνεία...???
registered φυσικά, για να σου ρθει συστημένο το δέμα, για ασφάλεια, και για να μπορείς να το κάνεις tracking
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, registered λοιπόν και για να μην εχω κολλήματα έκανα 2 ξεχωριστές παραγγελείες γιατί παρήγγειλα 2 πραγματάκια...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, registered λοιπόν και για να μην εχω κολλήματα έκανα 2 ξεχωριστές παραγγελείες γιατί παρήγγειλα 2 πραγματάκια...

δε χρειαζόταν. μια παραγγελία για όλα, εκτός κι αν είναι μεγέθους κούτας :p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, με το τελωνείο τι παίζει? Σε τί επίπεδα τιμών πλρηρώνουμε εκτελωνισμό με κανονικό ταχυδρομίο? Και στην περίπτωση που ζητήσουμε απο τον πωλητή να μας το στείλει με μικρή αξία στο τιμολόγιο, αμα γίνει στραβή τι ποσό δικαιούμαστε μετά για επιστροφή??:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, με το τελωνείο τι παίζει? Σε τί επίπεδα τιμών πλρηρώνουμε εκτελωνισμό με κανονικό ταχυδρομίο? Και στην περίπτωση που ζητήσουμε απο τον πωλητή να μας το στείλει με μικρή αξία στο τιμολόγιο, αμα γίνει στραβή τι ποσό δικαιούμαστε μετά για επιστροφή??:wacko:

Δεν περνούν τελωνείο με το ταχυδρομείο, δεν ασχολήσε καν

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνούν τελωνείο με το ταχυδρομείο, δεν ασχολήσε καν

Αδερφέ σίγουρα? Γιατί έχω δει κάτι οτι πάνω απο 50αρι και απο χώρα εκτός ΕΕ πληρώνεις... Άρα κατα την γνώμη σου να μην ζητήσω να μου το στείλουν ως δώρο με χαμηλό τιμολογιο..?:confused:

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει ενα κινητο dual sim και θελω να ρωτησω αν μπορω να βαλω την sim οπως ειναι η πρεπει να την κοψω,γιατι κατι τετοιο ειχα διαβασει εδω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το κινητό.Κάποια παίρνουν 2 κανονικές sim,κάποια άλλα μια κανονική και μια micro
Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζόταν. μια παραγγελία για όλα, εκτός κι αν είναι μεγέθους κούτας :p

Επειδή τελικά παρήγγειλα 3 πραγματάκια, είπα να μην το ρισκάρω και έκανα 3 παραγγελείες...:worry:αν και ηταν και τα 3 μικρά, είπα να μην το ρισκάρω. Το πολύ-πολύ να χρειαστεί να παω 3 φορές ταχυδρομείο...ή αν είμαι τυχερός να έρθουν ταυτόχρονα!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...