Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το http://www.etotalk.com/ είναι αξιόπιστο σιτε;; Χρόνια το έχω ακουστά αλλά δεν έχω πάρει τπτ απο το συγκεκριμένο κατάστημα

 

Απο δικια μου δοκιμη ηταν ενταξει.

Ειχα παραγγειλει πριν 2 μηνες ανταλλακτικο για το ulefone power και ηρθε κανονικα με tracking number.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το http://www.etotalk.com/ είναι αξιόπιστο σιτε;; Χρόνια το έχω ακουστά αλλά δεν έχω πάρει τπτ απο το συγκεκριμένο κατάστημα

 

Μέχρι πριν λίγο καιρό, διάβαζα πολλές άσχημες κριτικές για το Etotalk, δεν έπιανε ούτε 2/10 στο σύνολο. Τώρα τελευταία βλέπω και θετικές. Αλλά πιθανόν οι θετικές να είναι ψεύτικες, από υπαλλήλους, γιατί είναι ακριβώς οι ίδιες σε 2 site ή έχουν το ίδιο username... :worry:

 

https://www.trustpilot.com/review/etotalk.com

http://resellerratings.com/store/Etotalk

Link to comment
Share on other sites

Το http://www.etotalk.com/ είναι αξιόπιστο σιτε;; Χρόνια το έχω ακουστά αλλά δεν έχω πάρει τπτ απο το συγκεκριμένο κατάστημα

 

Σε αγορά κινητού που είχα κάνει στην αρχή όλα ΟΚ. Όταν χάλασε κάνανε 2 μήνες να το φτιάξουν και ζητούσαν με το έτσι θέλω λεφτά ότι δήθεν πλήρωσαν τελωνείο όταν τους τόστειλα ( το έλεγαν και σε άλλους που ήξερα το ίδιο παραμύθι ακριβώς και ίδιο ακριβώς ποσό ζήταγαν για χρέωση τελωνείου:wacko:) ). Γενικά λέγανε πολύ παραμύθι στα email τους. H γνώμη μου είναι ΚΑΘΑΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ

Πρόσεξε επίσης γιατί στην τιμή δεν περιλαμβάνουν μεταφορικά.

Βέβαια όλα αυτά πρίν 2 χρόνια και για ένα τηλέφωνο, αλλά είχα δεί και πολλά αρνητικά σε ξένα site!

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Το http://www.etotalk.com/ είναι αξιόπιστο σιτε;; Χρόνια το έχω ακουστά αλλά δεν έχω πάρει τπτ απο το συγκεκριμένο κατάστημα

 

οταν ηδη εχουμε τσεκαρισμενα καταστηματα εδω γιατι ψαχνεις για αβεβαιες καταστασεις,κατ αρχην απο οτι ξερω εχει μεταφορικα,αν θες φθηνοτερο καταστημα ισως σου κοστισει ακριβα αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Αν και εχω επισκεφθει αρκετες φορες το φορουμ , γραφτηκα τωρα γιατι ειχα μια σοβαρη απορια..οποτε καλως σας βρηκα!

 

Θελω να αγορασω ενα Xiaomi Redmi note 3 Pro αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα σε ποια καταστηματα να ανατρεξω, θελω να πω γνωριζω αρκετα...αλλα με οσα εχω διαβασει εδω εχω μπερδευτει εντελως..

 

Ποια καταστηματα προτεινετε και ποιο τροπο αποστολης ωστε να εχω το μικροτερο ρισκο για τελωνειο και σχετικα συντομο διαστημα αναμονης?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Αν και εχω επισκεφθει αρκετες φορες το φορουμ , γραφτηκα τωρα γιατι ειχα μια σοβαρη απορια..οποτε καλως σας βρηκα!

 

Θελω να αγορασω ενα Xiaomi Redmi note 3 Pro αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα σε ποια καταστηματα να ανατρεξω, θελω να πω γνωριζω αρκετα...αλλα με οσα εχω διαβασει εδω εχω μπερδευτει εντελως..

 

Ποια καταστηματα προτεινετε και ποιο τροπο αποστολης ωστε να εχω το μικροτερο ρισκο για τελωνειο και σχετικα συντομο διαστημα αναμονης?

 

ευχαριστω!

Βρες ενα καταστημα με ευρωπαικη αποθηκη να γλυτωσεις χρονο και αγχος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Αν και εχω επισκεφθει αρκετες φορες το φορουμ , γραφτηκα τωρα γιατι ειχα μια σοβαρη απορια..οποτε καλως σας βρηκα!

 

Θελω να αγορασω ενα Xiaomi Redmi note 3 Pro αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα σε ποια καταστηματα να ανατρεξω, θελω να πω γνωριζω αρκετα...αλλα με οσα εχω διαβασει εδω εχω μπερδευτει εντελως..

 

Ποια καταστηματα προτεινετε και ποιο τροπο αποστολης ωστε να εχω το μικροτερο ρισκο για τελωνειο και σχετικα συντομο διαστημα αναμονης?

 

ευχαριστω!

 

το vickmall και φτηνα το εχει και το πιο αξιοπιστο ειναι

σε 15-20 μερες πιστευω θα το εχεις στα χερια

Link to comment
Share on other sites

το vickmall και φτηνα το εχει και το πιο αξιοπιστο ειναι

σε 15-20 μερες πιστευω θα το εχεις στα χερια

 

Το χει στοκ και στην Ευρωπαϊκή αποθήκη για σύντομα αν το βιάζεται ο φίλος con_man

210 $ και 170 $ ανάλογα έκδοσης, με παράδοση σε 1-3 εργάσιμες και αποστολή από 25 Οκτ

 

vickmall.com

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Αν και εχω επισκεφθει αρκετες φορες το φορουμ , γραφτηκα τωρα γιατι ειχα μια σοβαρη απορια..οποτε καλως σας βρηκα!

Θελω να αγορασω ενα Xiaomi Redmi note 3 Pro αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα σε ποια καταστηματα να ανατρεξω, θελω να πω γνωριζω αρκετα...αλλα με οσα εχω διαβασει εδω εχω μπερδευτει εντελως..

Ποια καταστηματα προτεινετε και ποιο τροπο αποστολης ωστε να εχω το μικροτερο ρισκο για τελωνειο και σχετικα συντομο διαστημα αναμονης?

ευχαριστω!

Κοίταξε και αυτό, έχει σε προσφορά την spesial έκδοση ...

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_437569.html?wid=4&admitad_uid=bce658f75563c46d0107f84df4bfbaf4

Και αυτό από ευρωπαϊκή αποθήκη:

http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-3GB-32GB-Smartphone---Dark-Gray-372278.html

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Αν και εχω επισκεφθει αρκετες φορες το φορουμ , γραφτηκα τωρα γιατι ειχα μια σοβαρη απορια..οποτε καλως σας βρηκα!

 

Θελω να αγορασω ενα Xiaomi Redmi note 3 Pro αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα σε ποια καταστηματα να ανατρεξω, θελω να πω γνωριζω αρκετα...αλλα με οσα εχω διαβασει εδω εχω μπερδευτει εντελως..

 

Ποια καταστηματα προτεινετε και ποιο τροπο αποστολης ωστε να εχω το μικροτερο ρισκο για τελωνειο και σχετικα συντομο διαστημα αναμονης?

 

ευχαριστω!

Λαμβάνω από Vickmall εντός 3 εβδομάδων τελευταία.

Επίσης, αγοράζοντας από αυτούς, έχεις το καλύτερο after sales και σίγουρη εξυπηρέτηση αν χρειαστείς εγγύηση (χτύπα ξύλο). Άλλο επίπεδο.

Αυτοί, και να θέλεις, δεν θα σε αφήσουν να επιλέξεις τρόπο μεταφοράς που «κινδυνεύεις». Είπαμε, άλλο επίπεδο ;)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία για γνωστό μου Vernee Apollo lite από ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest. Η πρώτη αγορά τόσο ακριβου προϊόντος από gearbest . Αναμένω. Επίσης θα ήθελα να μάθω γνώμη ή εμπειρία για το oppomart.!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνω από Vickmall εντός 3 εβδομάδων τελευταία.

Επίσης, αγοράζοντας από αυτούς, έχεις το καλύτερο after sales και σίγουρη εξυπηρέτηση αν χρειαστείς εγγύηση (χτύπα ξύλο). Άλλο επίπεδο.

Αυτοί, και να θέλεις, δεν θα σε αφήσουν να επιλέξεις τρόπο μεταφοράς που «κινδυνεύεις». Είπαμε, άλλο επίπεδο ;)

Ναι φίλε μου, αλλά και τα τα 50 δολλάρια επιπλέον στην τιμή είναι "άλλο επίπεδο" .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, αλλά και τα τα 50 δολλάρια επιπλέον στην τιμή είναι "άλλο επίπεδο" .... :)

Το αυτό και απο εμενα......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ξέρει κανείς τι συμβαίνει με το vickmall;Από χτες το πρωί το σαιτ είναι πεσμένο.Δευτέρα πρωί ξεκίνησε παραγγελία με tracking και δεν φαίνεται πουθενά.Ανχώνομαι.
AOSP KK V3REPACK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ξέρει κανείς τι συμβαίνει με το vickmall;Από χτες το πρωί το σαιτ είναι πεσμένο.Δευτέρα πρωί ξεκίνησε παραγγελία με tracking και δεν φαίνεται πουθενά.Ανχώνομαι.

το site είναι up προχτές το απόγευμα έκανα παραγγελία και χτες μου έδωσαν t/n

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το site είναι up προχτές το απόγευμα έκανα παραγγελία και χτες μου έδωσαν t/n

 

Και εμένα μου έδωσαν την Πέμπτη τρακινγκ που δεν φαίνεται πουθενά.

Έχε υπόψιν ότι μπορεί λόγο καιρού να καθυστερήσουν.Είδα εχθές ότι γίνεται της κακομοίρας στην Κίνα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έδωσαν την Πέμπτη τρακινγκ που δεν φαίνεται πουθενά.

Έχε υπόψιν ότι μπορεί λόγο καιρού να καθυστερήσουν.Είδα εχθές ότι γίνεται της κακομοίρας στην Κίνα.

μόλις μου έβγαλε το γνωστό μήνυμα ΄΄information receiver΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου έβγαλε το γνωστό μήνυμα ΄΄information receiver΄΄

 

μόνο στο 4px μου το βγάζει και μένα αυτό.

SgPost & 17Track τίποτα ακόμα.

Υπομονή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μόνο στο 4px μου το βγάζει και μένα αυτό.

SgPost & 17Track τίποτα ακόμα.

Υπομονή.

Το 4px είναι εσωτερικό ταχυδρομείο της Κίνας, κάτι σαν πρακτορείο μεταφορών. Όταν το παραδώσουν στην Ταχυδρομική εταιρεία που κάνει αποστολές στο εξωτερικό θα φανεί ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το 4px είναι εσωτερικό ταχυδρομείο της Κίνας, κάτι σαν πρακτορείο μεταφορών. Όταν το παραδώσουν στην Ταχυδρομική εταιρεία που κάνει αποστολές στο εξωτερικό θα φανεί ..

 

Το γνωρίζω,δεν είναι η πρώτη φορά που θα φέρω κινητό από έξω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως θα πρεπει να κινηθω σε καταστηματα που δεν τα γνωριζω αρκετα. Ο κουνιαδος μου εφαγε το συκωτι, για να το παραγγειλω κινητο αλλα μονο απο τα καταστηματα fasttech, dealsmachine. Το βικμαλλ δεν το εχει ουτε και το bangood

Εφοσον ειναι δικα του λεφτα δεν θα ανακατευτω με το κινητο το οποιο δεν βρηκα τιποτα κακο.

Γνωριζουμε τιποτα απο τα μαγαζια;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως θα πρεπει να κινηθω σε καταστηματα που δεν τα γνωριζω αρκετα. Ο κουνιαδος μου εφαγε το συκωτι, για να το παραγγειλω κινητο αλλα μονο απο τα καταστηματα fasttech, dealsmachine. Το βικμαλλ δεν το εχει ουτε και το bangood

Εφοσον ειναι δικα του λεφτα δεν θα ανακατευτω με το κινητο το οποιο δεν βρηκα τιποτα κακο.

Γνωριζουμε τιποτα απο τα μαγαζια;

 

Για το πρωτο, εχει γραφτει ολοκληρη βιβλος στην αρχη του ετους, οποτε και δεν θα το τολμουσα. (ΑΚΥΡΟ και συγνωμη! Το μπερδεψα με το fastcardtech. Απο αυτα τα δυο δεν εχω ψωνισει μεχρι τωρα.! )

Απο το δευτερο εχω κανει αρκετα ψωνια και δεν εχω βρει κατι κακο. Θα ξαναψωνιζα χωρις προβλημα.

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο, εχει γραφτει ολοκληρη βιβλος στην αρχη του ετους, οποτε και δεν θα το τολμουσα.

Απο το δευτερο εχω κανει αρκετα ψωνια και δεν εχω βρει κατι κακο. Θα ξαναψωνιζα χωρις προβλημα.

Τι έχει το fasttech ρε παιδιά? Από όσο έχω διαβάσει είναι τίμιο μαγαζί. Δεν έχω ψωνίσει από εκεί ακόμα, αλλα έχω βρει ένα κινητό που το έχει μόνο εκεί και λέω να το τσιμπησω.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι έχει το fasttech ρε παιδιά? Από όσο έχω διαβάσει είναι τίμιο μαγαζί. Δεν έχω ψωνίσει από εκεί ακόμα, αλλα έχω βρει ένα κινητό που το έχει μόνο εκεί και λέω να το τσιμπησω.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

μία από τα ίδια και εγώ, έχω πάρει tv box και ηλεκτρονικό τσιγάρο, άψογοι σε όλα τους, σοβαρού επιπέδου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τι έχει το fasttech ρε παιδιά? Από όσο έχω διαβάσει είναι τίμιο μαγαζί. Δεν έχω ψωνίσει από εκεί ακόμα, αλλα έχω βρει ένα κινητό που το έχει μόνο εκεί και λέω να το τσιμπησω.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Παλιότερα την είχα πατήσει, άλλο το fastcardtechκαι άλλο το fasttech

 

https://www.fastcardtech.com/

https://www.fasttech.com/

Το πρώτο είναι από τα χειρότερα και το δεύτερο είναι απ'οτι διαβάζω είναι μια χαρά μαγαζί

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...