Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο το everbuying που πηρα δυο κινητα δεν προεκυψε τιπιτε και ειχαν tracking number

Τα δικα σας δεν ειχαν;

Το μονο που τους προσαπτω ειναι η συσκευασια

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχα εναν διαλογο στο support του gearbest και μου εγραψαν

Thank you for very much for your interest.

If you want a discount, we have now a specific website bulk purchase.

Please check out http://www.volumebest.com/ for the best offers.

 

Για την ιστορια, απο αυτο το υποκαταστημα-site που μου γραφουν εχει κανεις αποψη ?

 

Φανταζομαι ειναι για εμπορους ή για μεγαλες ποσοτητες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει φτιαξει και κατα πολυ το after sale του everbuying,κανενα προβλημα και εγω απο αυτους,πολλες αγορες τελευταια απο εκει,εαν εφτιαχναν και λιγο καλυτερες συσκευασιες.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εψαχνα για το blackview bv6000 και βρηκα το androidmall co uk. Το ξερει κανεις σαν καταστημα ειναι αξιοπιστο?
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα χθες από το Gearbest ένα φτηνιάρικο κινητό LY L7, που με τους GB πόντους που είχα το έριξα στα $16 και μαζί με αυτό πήρα και κάτι ψιλοπράγματα, όλα διαθέσιμα. Το Tracking number το πλήρωσα μόνο $0.19, από $1.99 που είχε παλιότερα!

 

Σε λιγότερο από 24 ώρες η παραγγελία ήταν έτοιμη και πήρα Tracking number! Τελευταία το μαγαζί στέλνει πολύ με Ολλανδικό ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα χθες από το Gearbest ένα φτηνιάρικο κινητό LY L7, που με τους GB πόντους που είχα το έριξα στα $16 και μαζί με αυτό πήρα και κάτι ψιλοπράγματα, όλα διαθέσιμα. Το Tracking number το πλήρωσα μόνο $0.19, από $1.99 που είχε παλιότερα!

 

Σε λιγότερο από 24 ώρες η παραγγελία ήταν έτοιμη και πήρα Tracking number! Τελευταία το μαγαζί στέλνει πολύ με Ολλανδικό ταχυδρομείο.

 

Γιατι το sg τους εκανε νερα, σε ολα τα καταστηματα και το στελνουν με ολλανδικο.

Και μια που το εφερε η κουβεντα, τα νηματα των καταστηματων γιατι ειναι σβησμενα; καπου ειπωθηκε για αναβαθμιση του φορουμ, αλλα ειναι αυτος ο λογος; εγινε κατι που εμεις οι κοινοι θνητοι δεν το ξερουμε;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το sg τους εκανε νερα, σε ολα τα καταστηματα και το στελνουν με ολλανδικο.

Και μια που το εφερε η κουβεντα, τα νηματα των καταστηματων γιατι ειναι σβησμενα; καπου ειπωθηκε για αναβαθμιση του φορουμ, αλλα ειναι αυτος ο λογος; εγινε κατι που εμεις οι κοινοι θνητοι δεν το ξερουμε;

 

Την ίδια απορία έχω και γω... Κάποιος Mod μπορεί να μας ενημερώσει;

Link to comment
Share on other sites

Στο Geekbuying έχει καταφέρει κανείς τελευταία να τους πετύχει στο online chat;

 

Τελικά ανταποκρίθηκαν μετά από κανένα μισάωρο

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Το gearbest απο την Ευρωπαικη αποθηκη με ποια μεταφορικη στελνει ?

Μου εδωσαν t.n. 05165890717136 και γραφει EU priority mail αλλα δεν γραφουν με ποια εταιρεια στελνουν

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις για τις ευρωπαικες αποθηκες ,οσες φορες ψωνισα απο κει σε 4 - 5 μερες το φεραν σπιτι με καπελο βεβαια σε σχεση με την κινα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανησυχω, απλα αν ξερει καποιος με τι στελνει για να παρακολουθω την πορεια του.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

εγώ παρήγγειλα από vickmall στις 25/7, η παραγγελία είχε status: complete στις 27/7 και μου έδωσαν track number μέσω SG. Μπαίνοντας όμως να τσεκάρω με τον αριθμό που μου έδωσαν δεν εντοπίζεται το δέμα. Μήπως δεν το έχουν σκανάρει ακόμα από SG?
Link to comment
Share on other sites

εγώ παρήγγειλα από vickmall στις 25/7, η παραγγελία είχε status: complete στις 27/7 και μου έδωσαν track number μέσω SG. Μπαίνοντας όμως να τσεκάρω με τον αριθμό που μου έδωσαν δεν εντοπίζεται το δέμα. Μήπως δεν το έχουν σκανάρει ακόμα από SG?

 

Υπομονη φιλε μου. Βιαζεσε! Για Κινεζους μιλαμε ε? :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

εγώ παρήγγειλα από vickmall στις 25/7, η παραγγελία είχε status: complete στις 27/7 και μου έδωσαν track number μέσω SG. Μπαίνοντας όμως να τσεκάρω με τον αριθμό που μου έδωσαν δεν εντοπίζεται το δέμα. Μήπως δεν το έχουν σκανάρει ακόμα από SG?

Η συγκεκριμένη συζήτηση είναι καταλληλότερη για το Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα - εδώ είμαστε λίγο εκτός θέματος.

Παρ' όλα αυτά, να μεταφέρω κάτι που είχα αναφέρει κι εκεί.

Οι περισσότερες μεταφορικές κάνουν αρκετές μέρες να δείξουν πληροφορία για το tracking number, μάλλον γιατί δεν έχουν παραλάβει ακόμα το δέμα. Η SG αποτελούσε εξαίρεση, καθώς έδειχνε "Information received" με το που ο αποστολέας έκανε reserve το tracking number και στο έστελνε.

Φαίνεται όμως ότι τον τελευταίο καιρό έχει αλλάξει... συνήθειες και πλέον ούτε αυτή δείχνει κάτι μέχρι να παραλάβει το δέμα.

Αν θέλεις να δεις που βρίσκεται το δικό σου, βάλε το tracking number στο site της 4PX, της μεταφορικής που παραδίδει το δέμα από το Vickmall στη Singapore.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !! μια βοήθεια....είμαι ανάμεσα σε Oukitel K6000 Pro και xaiomi Redmi 3S ή REDMI Note 3 μια βοήθεια....:wacko::wacko::wacko: δεν ξέρω τι να διαλέξω.... το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι το P6000 έχει χαμηλή βαθμολογία στο antutu...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά !! μια βοήθεια....είμαι ανάμεσα σε Oukitel K6000 Pro και xaiomi Redmi 3S ή REDMI Note 3 μια βοήθεια....:wacko::wacko::wacko: δεν ξέρω τι να διαλέξω.... το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι το P6000 έχει χαμηλή βαθμολογία στο antutu...

 

Για μενα παρε xiaomi και δεν θα μετανιωσης

Link to comment
Share on other sites

Για μενα παρε xiaomi και δεν θα μετανιωσης

 

huawei 5X dual sim απο ΑΜΑΖΟΝ.ΙΤ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή περίπτωση αυτό το 5χ κ η τιμή τού εξαιρετική από το site που αναφέρεις.

Αν οι φωτό του όμως είναι της ίδιας ποιοτητας με του huawei P8, τοτε είναι πολύ υποδεέστερες του xiaomi rn3 prο, αν ενδιαφέρει αυτο, το έχω διαπιστώσει προσωπικά...;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια... βρηκα το συγκεκριμενο κινητο http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_393567.html?wid=11. και επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα επιχειρησω την αγορα απο κινεζικο site θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα... κατ αρχας γραφει : Dispatch: Ships on Aug 23 που σημαινει οτι θα φυγει απο εκει στις 23 + ενας μηνας ταξιδι, δηλαδη θα το εχω σε περιπου δυο μηνες ετσι?

Δευτερον αφου επιλεξω free shiπping (που ειναι και η μονη επιλογη) κατα πασα πιθανοτητα δε μπλεκω με τελωνειο?

Εσεις τι λετε αξιζει να το χτυπησω? :rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια... βρηκα το συγκεκριμενο κινητο http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_393567.html?wid=11. και επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα επιχειρησω την αγορα απο κινεζικο site θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα... κατ αρχας γραφει : Dispatch: Ships on Aug 23 που σημαινει οτι θα φυγει απο εκει στις 23 + ενας μηνας ταξιδι, δηλαδη θα το εχω σε περιπου δυο μηνες ετσι?

Δευτερον αφου επιλεξω free shiπping (που ειναι και η μονη επιλογη) κατα πασα πιθανοτητα δε μπλεκω με τελωνειο?

Εσεις τι λετε αξιζει να το χτυπησω? :rolleyes::D

 

Και γιατι να περιμενεις δυο μηνες? :blink:

Αλλα μαγαζια το στελνουν αμεσως.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να περιμενεις δυο μηνες? :blink:

Αλλα μαγαζια το στελνουν αμεσως.

 

δηλαδη να δοκιμασω καποιο αλλο site.. απλα απο οτι εχω ακουσει οτι το gearbest ειναι απο τα πιο αξιοπιστα αναμεσα σ αυτα τα sites. το geekbuying και το tomtop ειναι καλα?

Link to comment
Share on other sites

geekbuying>gearbest>>>>>>.........>>>>>>>>tomtop

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να δοκιμασω καποιο αλλο site.. απλα απο οτι εχω ακουσει οτι το gearbest ειναι απο τα πιο αξιοπιστα αναμεσα σ αυτα τα sites. το geekbuying και το tomtop ειναι καλα?

 

Φιλε το gearbest αξιοπιστο δεν το ειπε ουτε η μανα του οταν το νανουριζε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...