Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας και από εμένα.ξέρει κανείς αν το http://www.everbuying.com είναι αξιόπιστο?

βλέπω να έχει paypal και έχει καλές τιμές.

 

Λοιπόν επειδή από το συγκεκριμένο κατάστημα έχω κάνει πολλές αγορές, πλέον μπορώ να σου πω ότι δεν είναι αξιόπιστο! Σε όλες τις πρώτες μου αγορές όλα ήταν άψογα. Από ένα σημείο και έπειτα όπου είχα μαζέψει και πόντους από τις διάφορες αγορές, έκανα παραγγελίες χρησιμοποιώντας τους πόντους για να έχω έκπτωση. Σε αυτές τις περιπτώσεις το κατάστημα μου έδωσε 3 φορές σε 2 διαφορετικές παραγγελίες ψεύτικο tracking number. Δεν λειτούργησε ποτέ ούτε παρέλαβα ποτέ κάτι. Βεβαίως με το paypal πήρα τα χρήματά μου πίσω, ωστόσο έχασα τους πόντους που είχα ξοδέψει για αυτές τις αγορές.

 

Έπειτα από αρκετούς μήνες τώρα πρόσφατα είπα να κάνω ξανά κάποια αγορά (κάποια αντικείμενα μικρής αξίας). Το tracking number σωστό, παρέλαβα το πακέτο και 2 από τα 3 αντικείμενα που παρέλαβα ήταν λάθος! Ήταν παρόμοια αλλά καμία σχέση στην λειτουργία με αυτά που παρήγγειλα. Περιμένω και πάλι να δω τι θα γίνει με το paypal, όπου αυτή τη φορά ζήτησα να τα ξαναστείλουν και να μην μου κάνουν refund.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι αρκετά προβληματισμένος γιατί προσπαθώ να κάνω μία καλή επιλογή κινητού για τα δικά μου δεδομένα και να παραγγείλω απο ένα αξιόπιστο kinezo-site. Δεν έχω καταλήξει ακόμη αλλά μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο http://www.minideal.net/n3-mtk6592-octa-core-smartphone-2gb-16gb-with-5-7-inch-ips-screen-android-4-2-3g-otg-white.html.

 

Έχει κανείς άποψη για το κινητό?Για το κατάστημα διάβασα πιο πάνω καλά λόγια γενικά. επίσης για να αποφύγω να πληρώσω τελωνείο πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο, όπως να μιλήσω με τους ανθρώπους του site ή το στέλνουν από μόνοι τους σαν gift οπότε δεν χρειάζεται να κάνω κατι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι αρκετά προβληματισμένος γιατί προσπαθώ να κάνω μία καλή επιλογή κινητού για τα δικά μου δεδομένα και να παραγγείλω απο ένα αξιόπιστο kinezo-site. Δεν έχω καταλήξει ακόμη αλλά μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο http://www.minideal.net/n3-mtk6592-octa-core-smartphone-2gb-16gb-with-5-7-inch-ips-screen-android-4-2-3g-otg-white.html.

 

Έχει κανείς άποψη για το κινητό?Για το κατάστημα διάβασα πιο πάνω καλά λόγια γενικά. επίσης για να αποφύγω να πληρώσω τελωνείο πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο, όπως να μιλήσω με τους ανθρώπους του site ή το στέλνουν από μόνοι τους σαν gift οπότε δεν χρειάζεται να κάνω κατι

 

...το κατάστημα αξιόπιστο, επιλέγεις Signapore Post (έρχεται συστημένο) και δεν περνάς τελωνείο. Ξέρουν αυτοί ήδη πώς να το δηλώνουν.

Για το κινητό θα πήγαινα σε κάτι πιο αξιόπιστο από πλευράς εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή? Έχεις κάποια συγκεκριμένη πρόταση για κινητό? και κάτι σαν κι αυτό δεν θα με χάλαγε http://www.chinapadmall.com/neo-n003-advanced, θεωρείται καλή-αξιόπιστη λύση?
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το site, λογικά οχι.

Όσον αφορά το κινητό μπορείς να μελετήσεις και εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382341

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια προσφατη παραλαβη απο tinydeal?Γιατι μ ενδιαφερει το Doogee DG130 και εκει το βρισκω στην καλυτερη τιμη ενω δεν υπαρχει στο Geek.Ειναι ΟΚ το καταστημα?Γιατι πολλα ακουω...
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια προσφατη παραλαβη απο tinydeal?Γιατι μ ενδιαφερει το Doogee DG130 και εκει το βρισκω στην καλυτερη τιμη ενω δεν υπαρχει στο Geek.Ειναι ΟΚ το καταστημα?Γιατι πολλα ακουω...

Εγώ στη θέση σου, δε θα το ρίσκαρα...

Πάρα πολλά τα παράπονα, για ελαττωματικά, καθυστερήσεις σκόπιμες λόγω stock ή ακόμη και για αποστολές που δε φτάνουν ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

fastcardtech ποια είναι η γνώμη-εμπειρία σας?

Πάνω πάνω υπάρχει ένας σύνδεσμος με όνομα «Αναζήτηση στο θέμα». Κάνε αναζήτηση fastcardtech

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

μου ήρθε μια "ενημέρωση καταναλωτή" (ναι, διαφήμιση εννοώ!) από minideal για το πιο κάτω κινητό:

 

http://www.minideal.net/cubot-x6-smartphone-mtk6592-1-7ghz-android-4-2-with-5-0-inch-ogs-screen-1gb-16gb.html

 

Το ξέρω ότι είναι ακυκλοφόρητο ακόμα, αλλά οι γνωρίζοντες τι λένε για ποιότητα τιμή του κινητού?

 

Ευχαριστώ από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

μου ήρθε μια "ενημέρωση καταναλωτή" (ναι, διαφήμιση εννοώ!) από minideal για το πιο κάτω κινητό:

http://www.minideal.net/cubot-x6-smartphone-mtk6592-1-7ghz-android-4-2-with-5-0-inch-ogs-screen-1gb-16gb.html

Το ξέρω ότι είναι ακυκλοφόρητο ακόμα, αλλά οι γνωρίζοντες τι λένε για ποιότητα τιμή του κινητού?

Ευχαριστώ από πριν.

 

Η Cubot ειναι "τίμια" value for money εταιρία, εχει αξιοπρεπή τηλέφωνα

Καλα χαρακτηριστικά (8core, 5" OGS/IPS οθόνη, 1ram/16rom), καλό μέγεθος και slim!

Παραπάνω, όταν αρχίσει να παραλαμβάνεται...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν στα ίδια λεφτά έχει THL W200s, γιατί να θες να πάρεις το αντίστοιχο Cubot? Του λείπουνε Corning Glass, 16GB και πρεστίζ μάρκας. Το μόνο καλύτερο που έχει, είναι τα 200mAh παραπάνω μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Όταν στα ίδια λεφτά έχει THL W200s, γιατί να θες να πάρεις το αντίστοιχο Cubot? Του λείπουνε Corning Glass, 16GB και πρεστίζ μάρκας. Το μόνο καλύτερο που έχει, είναι τα 200mAh παραπάνω μπαταρίας.

Η thl σαν μάρκα που κατατάσσεται; καλύτερη από ζοπο χειρότερη από Huawei ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

Η thl σαν μάρκα που κατατάσσεται; καλύτερη από ζοπο χειρότερη από Huawei ας πούμε;

Σε γενικα πλαισια ναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η thl σαν μάρκα που κατατάσσεται; καλύτερη από ζοπο χειρότερη από Huawei ας πούμε;

Η HUAWEI δεν πιανετε φιλε μου. Ειναι η τριτη παγκοσμιως εταιρια πωλησης smartphone πισω απο Samsung και Apple.

Η ΤΗL βγαζει ποιοτηκες και τιμιες συσκευες. Δε συγκρινεται ομως με HUAWEI ή XIAOMI π.χ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το FastCardTech ειναι αξιοπιστο σαν καταστημα ?

Ενδιαφερομαι να προβω σε αγορα απο αυτο.

:confused:

 

Ρε σεις, έλεος!

ΟΚΤΩ ποστ πριν, η ίδια ερώτηση...!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος στην παρέα αλλά και στις αγορές μέσω internet.

Με ενδιαφέρει το THL T200 για τα χαρακτηριστικά του, ενώ έχω διαβάσει και αρκετά καλά σχόλια μέχρι τώρα.

Επίσης, μέχρι τώρα έχω διαβάσει πολλά θετικά σχόλια για το minideal.net και το to2c.com. Με προβληματίζει όμως το ότι όταν προχωρήσω σε παραγγελία (σε όποιο από τα δύο site) και επιλέξω checkout with Paypal, στην επόμενη οθόνη μου ζητάει κάτω από το email μου να συμπληρώσω το PayPal password. Όμως δεν είμαι σίγουρος για το αν είναι ασφαλής η σελίδα. Συγκεκριμένα, δεν εμφανίζεται στα αριστερά της διεύθυνσης με πράσινο χρώμα το λουκέτο με το PayPal Inc (US), δεν είναι δηλαδή πιστοποιημένη από τη VeriSign, όπως συμβαίνει με πολλά άλλα έμπιστα site. Μπορώ επομένως να την εμπιστευτώ και να συνεχίσω δίνοντας το password που μου ζητάει;

Ίσως έχω καταλάβει κάτι λάθος ή δεν κάνω κάτι σωστά, αφού όλοι λένε ότι είναι οκ και τα δύο site για αγορές με PayPal.

Μήπως πρέπει να παραγγείλω από άλλο αξιόπιστο site και ποιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος στην παρέα αλλά και στις αγορές μέσω internet.

Με ενδιαφέρει το THL T200 για τα χαρακτηριστικά του, ενώ έχω διαβάσει και αρκετά καλά σχόλια μέχρι τώρα.

Επίσης, μέχρι τώρα έχω διαβάσει πολλά θετικά σχόλια για το minideal.net και το to2c.com. Με προβληματίζει όμως το ότι όταν προχωρήσω σε παραγγελία (σε όποιο από τα δύο site) και επιλέξω checkout with Paypal, στην επόμενη οθόνη μου ζητάει κάτω από το email μου να συμπληρώσω το PayPal password. Όμως δεν είμαι σίγουρος για το αν είναι ασφαλής η σελίδα. Συγκεκριμένα, δεν εμφανίζεται στα αριστερά της διεύθυνσης με πράσινο χρώμα το λουκέτο με το PayPal Inc (US), δεν είναι δηλαδή πιστοποιημένη από τη VeriSign, όπως συμβαίνει με πολλά άλλα έμπιστα site. Μπορώ επομένως να την εμπιστευτώ και να συνεχίσω δίνοντας το password που μου ζητάει;

Ίσως έχω καταλάβει κάτι λάθος ή δεν κάνω κάτι σωστά, αφού όλοι λένε ότι είναι οκ και τα δύο site για αγορές με PayPal.

Μήπως πρέπει να παραγγείλω από άλλο αξιόπιστο site και ποιο;

Η διεύθυνση, είναι η paypal.com?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση το http://www.coolicool.com/ είναι αξιόπιστο σαν κατάστημα?
If you can't excel with talent, triumph with effort.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση το http://www.coolicool.com/ είναι αξιόπιστο σαν κατάστημα?

 

Λες να μην ήταν και να του είχαμε επισημασμένο θέμα; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...