Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

20+ φιλε, οπως σε ολα σχεδον τα κινεζικα sites με Registered AirMail :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

την άποψή σας παρακαλώ για την αξιοπιστία αυτού του site:

 

http://dx.com/?gclid=CMnQ1P2vp7kCFc2_3godi0UApQ

Είναι πάρα πολύ αξιόπιστο, αλλά και ακριβούτσικο στα περισσότερα κινητά. Δεν στέλνει ιδιαίτερα γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

την άποψή σας παρακαλώ για την αξιοπιστία αυτού του site:

 

http://dx.com/?gclid=CMnQ1P2vp7kCFc2_3godi0UApQ

 

Πολυ καλο μαγαζι,απο εκει ψωνιζα τα παντα απο μπιχλιμπιδια,και μεσα σε 10 μερες τα ειχα σπιτι,οταν αρχισε και γινοτανε ποιο γνωστο και ειχε ποιο πολλες παραγγελιες αρχιζαν και οι καθυστερησεις,εχω πανω απο χρονο να παραγγειλω,αλλα ενας φιλος μου που παιρνει ακομα απο το DX του ερχονται σε 25-30 μερες.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Από κινέζικα μαγαζιά ψωνίζω μόνο από dx. Εχθές μου ήρθε και το star s5 butterfly,ύστερα από 21 μέρες. Αφού ότι πάρεις έχει 0 μεταφορικά ( έχεις επιλογή για εξπρές και στα κινητά είναι κανα 20 παραπάνω), το βρίσκω ικανοποιητικό σαν χρόνο. Δεν μου έχει έρθει ποτέ κάτι ελαττωματικό μέχρι τώρα και το μεγάλο συν τους είναι τα αυθεντικά reviews των χρηστών. Edited by antoni18s
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο μαγαζι,απο εκει ψωνιζα από τοπαντα απο μπιχμαγαζίια,και μεσαρχή 10 μερες τα ειχα σπιτι,οταν αρχόμωςκαι γινοτανε ποιο γνωστο και ειχε ποιο πολλες παραγγελιες αρχιζαν και οι καθυστερησεις,εχω πανω απο χρονο να παραγγειλω,αλλα ενας φιλος μου που παιρνει ακομα απο το DX του ερχονται σε 25-30 μερες.

 

Έτσι ακριβώς είναι,έχω πάρει πάρει πάρα πολλά πράγματα απο το συγκεκριμένο μαγαζι και στην αρχη ερχόντουσαν στις 20 ημέρες μετά ομως

άρχισαν οι αργοποριες και τους σταμάτησα.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, να πω και εγώ τον πόνο μου, να με βοηθήσετε, ώντας άσχετος με αγορές εκτός ebay:

>Παρήγγειλα στις 21/08 από dealsprime.com ένα G4 Advanced μαύρο ( το οποίο έμαθα ότι δεν υπάρχει ακόμα) και πέρα από το μέιλ επιβεβαίωσης της παραγγελίας, δε μου έχει έρθει κανένα άλλο mail με στοιχεία για tracking number π.χ. Επίσης, δύο μέιλ μου ανησυχίας για την παραγγελία μου, έμειναν αναπάντητα πέρα από την αυτοματοποιημένη απάντηση ( η οποία έλεγε για απάντηση το αργότερο σε 2 μέρες και έχουν περάσει 7 και 5 αντίστοιχα). Είμαι να κάνω dispute, απλά είπα να περιμένω λίγο, για να μη μου πούνε ότι το έκανα πολύ γρήγορα ( 11 μέρες αισίως), ενώ μιλάνε για παράδοση σε 12-26 μέρες. Να κάνω από τώρα λέτε;

Εντωμεταξύ ρε yαμώτο, έχω διαβάσει και καλά λόγια στο thread για tablets για αυτό το κατάστημα..

 

>συνειδητοποιώντας ότι δε θα έρθει ποτέ G4, παρήγγειλα στις 27/08 από antelife.com ένα απλό Vowney V5 και έλαβα κανονικά tracking number στις 29/08, μόνο που βάζοντας τον αριθμό στη σελίδα του hong kong post, μου βγάζει αυτό:

OTHERS

The tracking result of the item (RC341979470HK) is presently not available. Please try again later.

Μου το έβγαζε από την πρώτη μέρα, αλλά περίμενα μήπως απλά παίρνει κάποιες μέρες μέχρι να ανέβουν οι πρώτες πληροφορίες. Φυσιολογικό; :/

24 Σεπτεμβρίου φέυγω ταξίδι και θα ήθελα να το έχω, αλλά αρχίζω να το βλέπω χλωμό :/

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Θα το χεις μεχρι τοτε πιστευω. Δευτερα-τεταρτη θα φυγει για ελλαδα, οποτε υπολογισε ποτε θα σε ρθε

Σημερα αυριο θα εμφανιστει το τρακιν

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Παίρνει τόσο χρόνο να εμφανιστεί δλδ. Τέλεια!

 

Όσον αφορά στο dispute για το G4, λες να το ξεκινήσω από τώρα, ή να περιμένω κι άλλο;

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,παρήγγειλα ενα κινητο απο το geekbuying το οποιο εμαθα οτι ειναι αξιοπιστο σαιτ!

Εστειλα τα χρηματα με paypal!Πληρωσα το κινητο τις 22/08.

27/08 μου στελνουν μήνυμα οτι εστειλαν το κινητο (We have sent out your order) με Registered Airmail μεσω singpost!

Απο την ημερα που το παρηγγειλα ειμαι ήδη στις 10 μερες...

Μπηκα στο σαιτ τις εταιριας και μου γραφει 28-08-2013, Despatched to overseas (Country code: GR),αλλα επισης και Estimated Delivery Time 15-30 business days.

30 εργασιμες μερες σημαινει 45 μερες!υπαρχει περιπτωση να καθυστερηση τοοοσο πολη;

Σε εσας απο το συγκεκριμενο σαιτ ποσες μερες εκαναν συνολικα να ερθουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,παρήγγειλα ενα κινητο απο το geekbuying το οποιο εμαθα οτι ειναι αξιοπιστο σαιτ!

Εστειλα τα χρηματα με paypal!Πληρωσα το κινητο τις 22/08.

27/08 μου στελνουν μήνυμα οτι εστειλαν το κινητο (We have sent out your order) με Registered Airmail μεσω singpost!

Απο την ημερα που το παρηγγειλα ειμαι ήδη στις 10 μερες...

Μπηκα στο σαιτ τις εταιριας και μου γραφει 28-08-2013, Despatched to overseas (Country code: GR),αλλα επισης και Estimated Delivery Time 15-30 business days.

30 εργασιμες μερες σημαινει 45 μερες!υπαρχει περιπτωση να καθυστερηση τοοοσο πολη;

Σε εσας απο το συγκεκριμενο σαιτ ποσες μερες εκαναν συνολικα να ερθουν;

28/8 αναχώρισε για ελλάδα, επομένως σε καμιά 10αριά μέρες πάνω κάτω μάλλον θα το χεις

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να παραγγείλω το pulid f17 2gb ram 32gb rom από το antelife. To σύνολο έβγαινε 183 ευρώ περίπου αλλά όταν πήγα να πληρώσω με paypal με χρέωνε 188 ευρώ! Είδα ότι από το site χρεώνεσαι usd και το paypal κάνει την μετατροπή δίνοντας 1 ευρώ= 1.26 usd περίπου ενώ είναι 1.32 usd αυτή την στιγμή. Μπορούμε να κάνουμε κάτι γι αυτό? Υπάρχει κάποια λύση? Επίσης αν πάρουμε την σημερινή ισοτιμία βγαίνει ακόμα ποιο κάτω, περίπου 180 ευρώ!
XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα να παραγγείλω το pulid f17 2gb ram 32gb rom από το antelife. To σύνολο έβγαινε 183 ευρώ περίπου αλλά όταν πήγα να πληρώσω με paypal με χρέωνε 188 ευρώ! Είδα ότι από το site χρεώνεσαι usd και το paypal κάνει την μετατροπή δίνοντας 1 ευρώ= 1.26 usd περίπου ενώ είναι 1.32 usd αυτή την στιγμή. Μπορούμε να κάνουμε κάτι γι αυτό? Υπάρχει κάποια λύση? Επίσης αν πάρουμε την σημερινή ισοτιμία βγαίνει ακόμα ποιο κάτω, περίπου 180 ευρώ!

 

το εχω παθει κι εγω,μεσα απο τις ρυθμισεις του paypal μπορεις να ζητησεις να μην σου κανει μετατροπη του αρχικου νομισματος σ ευρω,το μετατρεπει με δικη του ισοτιμια και παντα θα χανεις,μετα κανε την παραγγελια ξανα και θα σου βγει σε δολλαρια,την μετατροπη θα την κανει η τραπεζα και θα γλυτωσεις την διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

το εχω παθει κι εγω,μεσα απο τις ρυθμισεις του paypal μπορεις να ζητησεις να μην σου κανει μετατροπη του αρχικου νομισματος σ ευρω,το μετατρεπει με δικη του ισοτιμια και παντα θα χανεις,μετα κανε την παραγγελια ξανα και θα σου βγει σε δολλαρια,την μετατροπη θα την κανει η τραπεζα και θα γλυτωσεις την διαφορα.

Θα μπορουσες σε παρακαλω φιλε μου να γινεις λιγο πιο αναλυτικος γιατι με ενδιαφερει;

Σ'ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες σε παρακαλω φιλε μου να γινεις λιγο πιο αναλυτικος γιατι με ενδιαφερει;

Σ'ευχαριστω.

 

Oταν εκανα παραγελια παλαιοτερα το paypal εκανε την μετατροπη απο αλλο νομισμα σε ευρω,εψαξα και ειδα οτι το ιδιο ποσο αν το μετετρεπα εγω θα ηταν χαμηλοτερη η χρεωση,δεν θυμαμαι ακριβως πως το εκανα αλλα στο paypal σε ρωταει αν θες να κρατησεις την ρυθμιση αυτοματης αλλαγης του νομισματος,επελεξα να μην αλλαζει το νομισμα κι ετσι τωρα οταν αγοραζω σε δολλαρια με χρεωνει σε δολλαρια,ψαξε το λιγο η στειλε τους μεη στο contact us να σου πουν πως να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες σε παρακαλω φιλε μου να γινεις λιγο πιο αναλυτικος γιατι με ενδιαφερει;

Σ'ευχαριστω.

Δες εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4869954#

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σορρυ αν ρωταω κατι που εχει χιλιοειπωθει εδ'ω. Πήρα Order number από minideal (RF164.....SG) εδω και μιαμιση μερα.

Πως βλέπω που ειναι? Δοκιμασα το http://www.17track.net/ και μου λέει destination unknown. Φυσιολογικό ή όχι?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε,εγω ειχα ξεχασει πως το ειχα κανει.

Αστα να πανε,κανω 5 χρονια αγορες μεσω ιντερνετ και τωρα τελευταια το πηρα και εγω χαμπαρι!

Εχω δωσει πολυ χρημα στο paypal!

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε,κανω 5 χρονια αγορες μεσω ιντερνετ και τωρα τελευταια το πηρα και εγω χαμπαρι!

Εχω δωσει πολυ χρημα στο paypal!

 

Αλλαξε το τωρα να γλυτωσεις τα επομενα,τουλαχιστον δεν θα σε κλεβουν αυτοι αλλα οι Κινεζοι.

Link to comment
Share on other sites

Την μετατροπή την κάνει η τράπεζα και την πληρώνουμε στην κάρτα; Πόσο είναι η χρέωση της τράπεζας;
Link to comment
Share on other sites

Πας paypal--->profile--->my money--->my preapproved payments--->update--->set availiable founding sources--->conversion options--->bill me in the currency listed μετά σώζεις και τέλος. Δεν ξέρω ποτέ δεν κατάλαβα γιατί έχει την πρώτη επιλογή για να κερδίζει η paypal ή παίζει τίποτα άλλο....Χρειάζεται σε μας ποτε????να φαίνεται ότι μετατρέπεται σε ευρω??? Κανείς ποιο παλιός στις συναλλαγές με paypal ας μας πει. Μήπως η μετατροπή από την paypal είναι φθηνότερη από την μετατροπή στην τράπεζα αν βαζουν πχ και στην τράπεζα,τραπεζικά έξοδα??? Εγω μέχρι τώρα με την δευτερη επιλογή αλλά αναρωτιέμαι αν τελικά κερδίζουμε ή χάνουμε Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Την μετατροπή την κάνει η τράπεζα και την πληρώνουμε στην κάρτα; Πόσο είναι η χρέωση της τράπεζας;

Η χρεωση του συναλαγματος αλλαζει καθημερινα οποτε θα σε χρεωνει οτι ισχυει για την τραπεζα σου την στιγμη της πληρωμης!

Ενω το paypal εχει δικη του μετατροπη η οποια παντα ειναι χειροτερη απο οτι ισχυει στις τραπεζες!

Link to comment
Share on other sites

Η χρεωση του συναλαγματος αλλαζει καθημερινα οποτε θα σε χρεωνει οτι ισχυει για την τραπεζα σου την στιγμη της πληρωμης!

Ενω το paypal εχει δικη του μετατροπη η οποια παντα ειναι χειροτερη απο οτι ισχυει στις τραπεζες!

 

Αυτό είναι σίγουρο οτι είναι πάντα χειρότερο μηπως η paypal έχει μια σταθερή περίπου τιμή και οι τράπεζες παίζουν πάνω κάτω???? Θέλει ψάξιμο το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...