Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά.το 1949deal,το γνωριζει κανεις?να κάνω μια αγορά απο εκεί,τι λετε?

 

Αν εχει πολυ μεγαλη διαφορα απο τα σαιτ που ανεφερα 2 ποστ πιο πανω,καντην.Αλλιως απεφυγε το.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ' αυτό είσαι σωστός, γι' αυτό σήμερα που με πρόσθεσαν στις επαφές τους στο skype, είπα να ρίξω το ερώτημα να ξέρουμε επίσημα.... :p

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=57338&stc=1&d=1424764101

 

Τελικά σήμερα στο about του site προστέθηκε κάτω κάτω ότι αυτό είναι non official site. Άρα είναι κάποιο μαγαζί μάλλον από πίσω που θέλει να εκμεταλλευτεί τ' όνομα της xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα στο about του site προστέθηκε κάτω κάτω ότι αυτό είναι non official site. Άρα είναι κάποιο μαγαζί μάλλον από πίσω που θέλει να εκμεταλλευτεί τ' όνομα της xiaomi.

 

Απορώ γιατι η xiaomi και κάθε μεγάλη εταιρεία απο την κίνα, αφήνουν τον κάθε καρνάβαλο να δημιουργεί sites που να σχετίζονται με το ονομά τους και να "κερδίζουν" απο τις μάρκες αυτες.

Link to comment
Share on other sites

Είδες πουθενά μεγάλη εταιρεία να πουλάει μόνη της τα προϊόντα της;; :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Είδες πουθενά μεγάλη εταιρεία να πουλάει μόνη της τα προϊόντα της;; :)

 

Στην Ινδία που έχει επίσημη παρουσία, τα πουλάει μόνη της η Xiaomi, μέσω flash sales από το διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Παράγγειλα ενα κινητο απο αυτο το site (kingzone N3 plus) και εχω το εξης προβλημα.. Το αγοράζω , πληρώνω με paypall και περιμενω ανανεωση σελιδας να μου πει οτι εγινε κανονικα. Η σελιδα κολλάει και εγω περιμένω. Μετα απο 2 λεπτα ερχεται μυνημα στο email οτι πληρωσα... και φαινεται το ονομα μου με τη διευθυνση. Στο site της banggood τσεκαρα τη διευθυνση μου. Αποτέλεσμα ? Να μου εμφανίσει μετα απο 5 λεπτά στο site την παραγγελία μου με το όναμά μου . Στη παραγγελία ήταν και ενας φακός που δεν είχα παραγγείλει καθώς και οτι η παραγγελία πήγαινε Ισπάνια . Στο order information είχε έναν Ισπανό μαζί με διεύθυνση. Εστειλα μυν. στο site ( είναι κλειστό λόγο εορτών). Καμια ιδέα ? Thx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Παράγγειλα ενα κινητο απο αυτο το site (kingzone N3 plus) και εχω το εξης προβλημα.. Το αγοράζω , πληρώνω με paypall και περιμενω ανανεωση σελιδας να μου πει οτι εγινε κανονικα. Η σελιδα κολλάει και εγω περιμένω. Μετα απο 2 λεπτα ερχεται μυνημα στο email οτι πληρωσα... και φαινεται το ονομα μου με τη διευθυνση. Στο site της banggood τσεκαρα τη διευθυνση μου. Αποτέλεσμα ? Να μου εμφανίσει μετα απο 5 λεπτά στο site την παραγγελία μου με το όναμά μου . Στη παραγγελία ήταν και ενας φακός που δεν είχα παραγγείλει καθώς και οτι η παραγγελία πήγαινε Ισπάνια . Στο order information είχε έναν Ισπανό μαζί με διεύθυνση. Εστειλα μυν. στο site ( είναι κλειστό λόγο εορτών). Καμια ιδέα ? Thx

 

Προφανώς κάτι μπλόκαρε είναι σίγουρο, το μονο που μπορείς να κάνεις είναι απο τα ξημερώματα αύριο που τελειώνει η αργία τους, να προσπαθησεις σε κανα Live chat καλύτερα να μιλήσεις μαζί τους να σου ακυρώσουν την παραγγελία και μετά να κάνεις την κανονική.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τωρα στο site. . Δίπλα στη παραγγελία έχει refund order. Πάτησα refund και έβαλα έναν λόγο απο τους 3 που είχε. Refund pending λέει τώρα. Γνωρίζει κάποιος κάτι? Θα δώσουν τώρα εντολή στο paypall να επιστραφούν τα λεφτά? Θα αργήσει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδι θελω να κανω σημερα την παραγγελεια μου απο το everbuying.comΟμως τους εχω στειλει 2 εμειλ εδω και 4-5 μερες και ακομα δεν μου εχουν απαντησει.Τι να κανω,να την κανω την παραγγελεια?Ειναι αξιοπιστο σαιτ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδι θελω να κανω σημερα την παραγγελεια μου απο το everbuying.comΟμως τους εχω στειλει 2 εμειλ εδω και 4-5 μερες και ακομα δεν μου εχουν απαντησει.Τι να κανω,να την κανω την παραγγελεια?Ειναι αξιοπιστο σαιτ?

 

Δεν σου έχουν απαντήσει γιατί έχουν αργία. Είναι το κινέζικο νέο έτος και όλοι έχουν διακοπές εδώ και μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έχουν απαντήσει γιατί έχουν αργία. Είναι το κινέζικο νέο έτος και όλοι έχουν διακοπές εδώ και μέρες.

 

Έχει δίκιο ο συμφορουμίτης από πάνω. Είναι η αργίες στη μέση. Σε μέιλ που τους είχα στείλει βράδυ μου απάντησαν νωρίς το πρωί της επόμενης μέρας. Τώρα αν είναι αξιόπιστο στα 2335 reviews που έχει στο resellerratings η βαθμολογία του είναι 8,35. Περιμένω κινητό από αυτούς και είναι η πρώτη φορά οπότε δεν έχω προσωπική άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Το to2c είναι αξιόπιστο? θελει ενας φίλος μου να του παραγγείλω το Lenovo S960

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις την κάλυψη της εγγύησης δεν είναι κακό.

Θα κοιτούσα κυρίως VickMall και B2CBuying.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από το ibuygou.... Έκανα παραγγελία 13/2. Στο site έγραφαν ότι μέχρι 14/2 στέλνουν κανονικά. Σήμερα μου είπαν ότι το κινητό που πήρα δεν το έχουν και ότι θέλουν και 10 ευρώ παραπάνω για μεταφορικά.... Φυσικά ζήτησα αμέσως τα λεφτά μου.... Απλά τραγικοι... Μόνο vickmall για μένα... Κακώς πήγα να αλλάξω.
Link to comment
Share on other sites

Οτι τρέχει με ολα, κινεζικη πρωτοχρονιά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι ήταν μέχρι τις 24 του μήνα. Φαίνεται ότι κολλήσαν και δυό μέρες από την σημαία, και το κάναν 15νθήμερο. Μετά λένε για εμάς ότι κωλοβαράμε...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα απο everbuying,μια παραγγελία που εκανα στις 17 του μηνός μου δώσανε tracking χτες!

 

Ηταν κλειστα ολες αυτες τις ημερες

Link to comment
Share on other sites

Ηταν κλειστα ολες αυτες τις ημερες

Το ήξερα απλα μου έκανε εντύπωση οτι πήρα τόσο γρήγορα tracking n. (μεσα σε 24 ώρες αφότου άνοιξαν)!

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι ήταν μέχρι τις 24 του μήνα. Φαίνεται ότι κολλήσαν και δυό μέρες από την σημαία, και το κάναν 15νθήμερο. Μετά λένε για εμάς ότι κωλοβαράμε...

Μεχρι τις 26 ειναι κλειστα λογικα σε λιγο ανοιγουν :p

Link to comment
Share on other sites

μίλησα εχθές απο livechat. μου είπαν οτι τα λεφτά θα μπουν σε ενα 48ωρο στο paypall account απο τότε που πάτησα refund. Δηλάδη 00.10 Σάββατο. Δηλαδή υπολογίζω Δευτέρα πρωί.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τις 26 ειναι κλειστα λογικα σε λιγο ανοιγουν :p

 

Μέχρι τις 24 λέει το banner στο Vickmall. 15 μέρες πρωτοχρονιά...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 24 λέει το banner στο Vickmall. 15 μέρες πρωτοχρονιά...

 

Λογικά από την επόμενη εβδομάδα θα ξεκινήσει να λειτουργεί πάλι ;)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...