Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωριζεται καποιον αξιοπιστο πωλητη στο Aliexpress με αποθηκη στη ευρωπη?

 

σαν ανεκδοτο μου ακουγεται :lol:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετάω την ομάδα! Να παραθέσω ένα πρόβλημα που έχω με merimobile έστειλα πίσω το τηλέφωνο elephone p , μου είπαν για πρόβλημα στην οθόνη (αμφιβάλω )μου ζήτησαν 80€ για αλλαγή οθόνης και πως πάνω από μήνα από την αγορά δεν έχει εγγύηση για οθόνη. ΔΕΝ το δέχτηκα και ζήτησα πίσω το τηλ δεν το στέλνουν επειδή ο κατασκευαστήςάλλαξε ήδη την οθόνη όπως μου είπαν οπότε το τηλ έμεινε όμηρος ,κάποια πρόταση? Σόρι για την πολυλογία μου
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετάω την ομάδα! Να παραθέσω ένα πρόβλημα που έχω με merimobile έστειλα πίσω το τηλέφωνο elephone p , μου είπαν για πρόβλημα στην οθόνη (αμφιβάλω )μου ζήτησαν 80€ για αλλαγή οθόνης και πως πάνω από μήνα από την αγορά δεν έχει εγγύηση για οθόνη. ΔΕΝ το δέχτηκα και ζήτησα πίσω το τηλ δεν το στέλνουν επειδή ο κατασκευαστήςάλλαξε ήδη την οθόνη όπως μου είπαν οπότε το τηλ έμεινε όμηρος ,κάποια πρόταση? Σόρι για την πολυλογία μου

Πες τους να βαλουν την παλια οπως ειπε το παλικάρι πριν, αλλιως πες τους να πανε να ^^&%%$$& απλα. Πρωτη φορα ακουω οτι εχει εναν μηνα εγγυηση μια οθονη. Για ψαχτο λιγο στο site τους. Επισης δεν γραφεις ποιο μοντελο ειναι, γραφεις elephone p ? οχι τιποτε αλλο απλα να ελεγξω μια βρε φιλε, γιατι μου φαινεται καφρικο αυτο που σου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε ότι είναι *&(@#$@^% στο Meri, κάποιοι βγαίνουν και λένε ότι είναι μια χαρά κατάστημα και δεν είχαν πρόβλημα!

Μια χαρά είναι όλοι αν δεν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα στο κινητό ή στην αποστολή.

Γι' αυτό λέω, VickMall και B2CBuying.

Ποιούς πάμε και κάνουμε μάγκες για 2-3 ευρώ...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

το 234buy.com το έχει δοκιμάσει κανείς? γιατί έχει σε καλή τιμή το xiaomi redmi note dual sim.

http://www.234buy.com/xiaomi-redmi-note-octa-core-android-4-2-wcdma-bar-phone-w-5-5-screen-wi-fi-and-gps.htm

l

Link to comment
Share on other sites

το 234buy.com το έχει δοκιμάσει κανείς? γιατί έχει σε καλή τιμή το xiaomi redmi note dual sim.

http://www.234buy.com/xiaomi-redmi-note-octa-core-android-4-2-wcdma-bar-phone-w-5-5-screen-wi-fi-and-gps.htm

l

 

το λινκ σου δεν λειτουργει:ninja:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ε πες τους να βγάλει αυτή που έβαλε και να ξαναβάλει την παλιά.

 

Ναι φίλε μου τους ζήτησα να αφαιρέσουν την οθόνη και να μου το στέλνουν πισω έτσι για το γ@μ@το αλλά να βεβαιωθώ και για το τηλέφωνο .Ακόμα περιμένω απάντηση

Elephone p9 αντίγραφο από lenovo σειρά s είναι το τηλέφωνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες τους να βαλουν την παλια οπως ειπε το παλικάρι πριν, αλλιως πες τους να πανε να ^^&%%$$& απλα. Πρωτη φορα ακουω οτι εχει εναν μηνα εγγυηση μια οθονη. Για ψαχτο λιγο στο site τους. Επισης δεν γραφεις ποιο μοντελο ειναι, γραφεις elephone p ? οχι τιποτε αλλο απλα να ελεγξω μια βρε φιλε, γιατι μου φαινεται καφρικο αυτο που σου είπαν.

 

Το τηλέφωνο είναι το elephone p9 Και είναι από τα ποιό μάπα τηλέφωνα της αγοράς. (Αυτό που είχα στα χέρια μου τουλάχιστον) με πολλά προβλήματα στον ήχο στο σήμα μόνο ντιζάιν και φινέτσα

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εδω --> εγγυηση και λοιπα στοιχεια

Αδερφε δυο γραμμες πανω απο το technical issue , λεει με τα λιγα αγγλικα που ξερω οτι εχουν 12 μηνες εγγυηση τα προιοντα ΕΚΤΟΣ και αν ορίζεται / αναφερεται κατι ξεχωριστα , ενω τα αξεσουαρ, μπαταριες , ακουστικα κτλ, εχουν 3 μηνες. Στο τηλεφωνο σου δεν αναφέρεται κάτι διαφορετικο σαν εγγυηση οπότε πές τους να πάνε να γ@μηθουν. Έχεις 12 μήνες εγγύηση, δεν ειναι δικη σου υπαιτιοτητα να το φτιαξουν δωρεαν

Edited by kseftilas1
Link to comment
Share on other sites

 

Nαι αυτό λέω. Έχει πάρει κάποιος κάτι από το 234buy.com?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετάω την ομάδα! Να παραθέσω ένα πρόβλημα που έχω με merimobile έστειλα πίσω το τηλέφωνο elephone p , μου είπαν για πρόβλημα στην οθόνη (αμφιβάλω )μου ζήτησαν 80€ για αλλαγή οθόνης και πως πάνω από μήνα από την αγορά δεν έχει εγγύηση για οθόνη. ΔΕΝ το δέχτηκα και ζήτησα πίσω το τηλ δεν το στέλνουν επειδή ο κατασκευαστήςάλλαξε ήδη την οθόνη όπως μου είπαν οπότε το τηλ έμεινε όμηρος ,κάποια πρόταση? Σόρι για την πολυλογία μου

 

Και εξακολουθούν και εχουν και σελίδα στο myphone.. αν ειναι δυνατόν.

Πολυ απλά και μην αγοράζετε απο αυτούς.

Θα πρεπει να τους πρηξεις για να στην αλλαξουν.. αν στην αλλαξουν

Link to comment
Share on other sites

Εγγυηση εχεις κανονικα. Πες τους οτι αν δεν την αλλαξουν,θα γραψεις στο ελληνικο φορουμ και σε ξενα sites και θα τους κανεις ρεζιλι, μηπως και φιλοτιμηθουν.
Link to comment
Share on other sites

 

Nαι αυτό λέω. Έχει πάρει κάποιος κάτι από το 234buy.com?

 

Σε αυτη την τιμη το συγκεκριμενο δεν παιζει πουθενα αλλου ,,,,, συνεπως δεν ειναι θεμα ανταγωνιστικης τιμης αλλα πιθανοτατα κρυβεται κατι αλλο ...... αρα θα προτεινα να μην το ρισκαρετε.

Link to comment
Share on other sites

Θα στειλουν μονοι τους οπου να`ναι

 

τλκ μου τις εστειλαν σημερα, αντε ερχεται το αργαλειο :lol:

 

 

2014-12-11 18:38 Electronic Information added by sender @ SHEN ZHEN

2014-12-11 18:41 Electronic Information confirmed by sender @ SHEN ZHEN

2014-12-11 19:25 Scanned by Espeed Post @ SHEN ZHEN

2014-12-12 19:28 Handed over to Netherlands Post @ NETHERLANDS...............

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την τιμη το συγκεκριμενο δεν παιζει πουθενα αλλου ,,,,, συνεπως δεν ειναι θεμα ανταγωνιστικης τιμης αλλα πιθανοτατα κρυβεται κατι αλλο ...... αρα θα προτεινα να μην το ρισκαρετε.

 

και εμένα κατι μου βρωμάει για αυτό ρωτάω:O από την άλλη το συγκεκριμένο κατάστημα παρουσιαστηκε απο το myphone για την χαμηλή τιμή που είχε στο ΜΙ3 που πάλι δεν υπήρχε πουθενά..

Link to comment
Share on other sites

Δειτε απο εδω και κατω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5826182#post5826182 το δεμα ειναι απο το mionbuy

 

Παμε και στα mail που ανταλλαξα τωρα το πρωι

 

Εγω

the parcel returns back to you. I have official information from the Greek post office that the package you "" missing data "". Just pick it up to take a picture the package to show me that you have correctly written data mine

 

mionbuy

We checked that the package return,I am not sure the reason,we will send the package by DHL again to you in 2 days,and that take 5 to 7 days arrive.

Sorry again for the mistake before!

 

Εγω

Do not send by DHL.

Send it only by Singapore post.

 

when will send the parcel ?

will give me new tracking number ?

in Greek site (myphone.gr) also exists much confusion with what happened with my package.

 

mionbuy

Then we will send again the package by Singapore post today!

Eager for your reply!

 

 

update

Εγω

will give me new tracking number ?

 

mionbuy

Yes,sure,we will send the tracking code to you in few hours!

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας. μπαίνω και εγω στην συζήτηση εξαιτίας του everbuying.

την 11-11-2014 παρήγγειλα το thl t6 pro πέρασε ένα μήνας πουθενά το κινητό, στέλνω μνμ στο everbuying και μου απαντούν οτι δεν υπάρχει στο απόθεμα ,Ζητησα αλλαγή με το thl t6s τπτ δεν την δέχτηκαν γιατι μάλλον ειχε μικρότερη τιμή. Ξανα ρωτάω τι έγινε ,σιωπή , ζητάω ακύρωση της παραγγελία μου, τπτ . ζηταω αλλαγη με το cubot s308 και την δέχτηκαν γιατι είναι ακριβότερο . περάσανε 5 ημέρες και σιωπη καμια ενημέρωση ξανα έστειλα μνμ τι γινετε με την παραγγελία τπτ σιωπή. Εκανα μλκ που αγόρασα απο εκεί , μέχρι τώρα ειχα πάρει απο το minideal και ειχα πλήρη ενημέρωση για το τι γίνετε με την παραγγελία μ,ου. δεν ξέρω αν έχετε παρόμια εμπειρία αλλα δεν ξανά αγοράζω απο εκεί :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρατηρησα οτι στο mionbuy χρησιμοποιουν τα ιδια sku με το pandawill... Θυμιζω πως ακριβως το ιδιο πραγμα ειχε κανει το αημνηστο hotinbuy, παλι με τα sku του pandawill...

 

Pandawill

ZTE V5 Max Smartphone 64bit 4G LTE Android 4.4 Quad Core 2GB 16GB 5.5 inch HD Screen

item#:sku61641

 

MiOnbuy

ZTE V5 Max Smartphone 64bit 4G LTE Android 4.4 Quad Core 2GB 16GB 5.5 inch HD Screen

Model: MOB61641

 

Pandawill

ZTE Nubia Z7 Max Smartphone 4G LTE Snapdragon 801 2.5GHz 5.5 Inch SHARP FHD Screen

item#:sku49750

 

MiOnbuy

ZTE Nubia Z7 Max Smartphone 4G LTE Snapdragon 801 2.5GHz 5.5 Inch SHARP FHD Screen

Model: MOB49750

Link to comment
Share on other sites

Δειτε απο εδω και κατω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5826182#post5826182 το δεμα ειναι απο το mionbuy

 

Παμε και στα mail που ανταλλαξα τωρα το πρωι

 

Εγω

the parcel returns back to you. I have official information from the Greek post office that the package you "" missing data "". Just pick it up to take a picture the package to show me that you have correctly written data mine

 

mionbuy

We checked that the package return,I am not sure the reason,we will send the package by DHL again to you in 2 days,and that take 5 to 7 days arrive.

Sorry again for the mistake before!

 

Εγω

Do not send by DHL.

Send it only by Singapore post.

 

when will send the parcel ?

will give me new tracking number ?

in Greek site (myphone.gr) also exists much confusion with what happened with my package.

 

mionbuy

Then we will send again the package by Singapore post today!

Eager for your reply!

 

 

update

Εγω

will give me new tracking number ?

 

mionbuy

Yes,sure,we will send the tracking code to you in few hours!

 

κακως δεχτηκες να στο ξαναστειλουν

 

full refund επρεπε να απαιτησεις

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

κακως δεχτηκες να στο ξαναστειλουν

 

full refund επρεπε να απαιτησεις

Εάν πέρασαν οι 45 ημέρες έμπλεξε ... έπρεπε να ανοίξει υπόθεση στο paypal και μετά να το παραγγείλει ξανά εφ'όσον το ήθελε.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει αγοράσει κανένας από αυτό το site κινητά και αν είναι αξιόπιστα! Διότι λένε πως έχουν τον MTK MT6795 μέσα τα κινητά και είναι κλώνοι ναυαρχίδων του 2014 αλλά μου φαίνεται ΠΑΡΑ πολύ απίθανο έως και απάτη διότι νομίζω πως δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα το SoC αυτό.. Επίσης, λένε πως τα κινητά έχουν κανονικά όλους τους αισθητήρες-χαρακτηριστικά(2k αναλύσεις οθόνης,3GB RAM)του κανονικού π.χ. NOTE 4 που ενδιαφέρει εμένα και στοιχίζει κάπου στα 250-300ευρώ + ότι έχει και καλές κριτικές και από ελληνικά ονόματα(δεν ξέρω αν είναι αληθείς).. Ρωτάω γιατί είμαι νέος στα κινέζικα κινητά και θέλω να πάρω κινητό με MT6795 μέσα οπωσδήποτε και άμα είναι όντως έτσι(χωρίς να έχουνε πειραγμένο Antutu για να τα δείχνει αυτά), το έχω πάρει εχθές..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...