Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχθές το βράδυ παρήγγειλα από το Βίκμολ, σήμερα έλαβα φωτογραφίες των περιεχομένων της παραγγελίας και του δέματος πάνω στην ζυγαριά.

Ωραίο, αν και δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητά του.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά θελω την βοήθεια σας, βρήκα το ίδιο κινιτο σε 3 site. Ποιο ειναι το ποιο αξιόπιστο; 1) http://www.minideal.net/elephone-p6i-smartphone-mtk6582-quad-core-android-4-4-5-0inch-dual-sim.html. 2) http://www.to2c.com/elephone-p6i-mtk6582-1-3ghz-quad-core-5-0-qhd-3g-android-4-4-2-1g-4g-dual-sim-smartphone.html 3) http://www.coolicool.com/elephone-p6i-mtk6582-13ghz-quad-core-50-inch-960-540-pixel-screen-android-44-3g-smartphone-g-33683 Έχεις δίκιο. Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ παρήγγειλα από το Βίκμολ, σήμερα έλαβα φωτογραφίες των περιεχομένων της παραγγελίας και του δέματος πάνω στην ζυγαριά.

Ωραίο, αν και δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητά του.

Για να σου δείξει οτι αυτός θα το στείλει το δέμα και λόγω του βάρους αποδεικνύεται οτι εχει το κινητό μέσα.

Μάλλον ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, δεν ήταν και φωτογραφίες στο ταχυδρομείο. Δύο φωτογραφίες που έβγαλαν στους χώρους τους, χωρίς αν ξέρεις ποιό είναι το βάρος των πραγματικών αντικειμένων, ούτε αν όντως είναι αυτά εντός του δέματος.

Φυσικά, οι ενδείξεις είναι καλύτερες από το τίποτα. Θα ήμασταν σίγουροι για τα περιεχόμενα μόνο με διάφανες συσκευασίες, ενώ για την αποστολή μόνο με βίντεο παραλαβής από το ταχυδρομείο τους. :lol:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ παρήγγειλα από το Βίκμολ, σήμερα έλαβα φωτογραφίες των περιεχομένων της παραγγελίας και του δέματος πάνω στην ζυγαριά.

Ωραίο, αν και δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητά του.

Το κάνουν για δική τους ασφάλεια αλλά μπορεί να επωφεληθείς και εσύ.

Π.χ. μπορείς στο ταχυδρομείο να ζητήσεις να ζυγίσουν το δέμα για να δεις το βάρος.

Αν το βρεις διαφορετικό, λογικά ελαφρύτερο π.χ. 150 gr, είναι πολύ πιθανό να λείπει το τηλέφωνο.

Οπότε το ανοίγεις μπροστά στον υπάλληλο για να ΄΄δει΄΄ ότι όντως λείπει η συσκευή και να βρούν τον μακρυχέρη.

Θεωρητικά πάντα.

Βασικά είναι να μην σου τύχει...

 

Ε καλά, δεν ήταν και φωτογραφίες στο ταχυδρομείο. Δύο φωτογραφίες που έβγαλαν στους χώρους τους, χωρίς αν ξέρεις ποιό είναι το βάρος των πραγματικών αντικειμένων, ούτε αν όντως είναι αυτά εντός του δέματος.

Φυσικά, οι ενδείξεις είναι καλύτερες από το τίποτα. Θα ήμασταν σίγουροι για τα περιεχόμενα μόνο με διάφανες συσκευασίες, ενώ για την αποστολή μόνο με βίντεο παραλαβής από το ταχυδρομείο τους. :lol:

Με διάφανες συσκευασίες όμως θα πήγαιναν κατευθείαν τελωνείο. :(

Βρες έναν τρόπο να είναι διάφανες μόνο στο μαγαζί και στον τελικό πελάτη και θα θησαυρίσουμε.

Υ.Γ. 1

10% παίρνω για την ιδέα.

Υ.Γ. 2

Πολύ σωστό αυτό για το βίντεο κατά το unpacking. Ο καλύτερος τρόπος για να αποδείξεις ότι δεν φταις εσύ αν κάτι δεν πάει καλά.

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Εχω αριστη εμπειρια απο minideal και to2c.Προχθες το παρηγγειλα κι εγω απο to2c με δωρακια sd cart θηκη και προστατευτικο οθονης στα 77 ευρω.

Ερχομαστε.Ενωση 1924.
Link to comment
Share on other sites

To Coolicool που δίνεις είναι πιο φθηνό κατά 10$ από το to2c και 20$ από το minideal. Εγώ πάντως δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε αγορές από το coolicool, έχουν και εκπρόσωπο στο φόρουμ και εάν είχα απορίες οτυς έβρισκα κυρίως πρωί στο skype για πιο άμεση επικοινωνία.

Link to comment
Share on other sites

To Coolicool που δίνεις είναι πιο φθηνό κατά 10$ από το to2c και 20$ από το minideal. Εγώ πάντως δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε αγορές από το coolicool, έχουν και εκπρόσωπο στο φόρουμ και εάν είχα απορίες οτυς έβρισκα κυρίως πρωί στο skype για πιο άμεση επικοινωνία.

Από παράδοση; tracking number? Είναι επιπέδου vickmall ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από παράδοση; tracking number? Είναι επιπέδου vickmall ?

 

διαβαζα πριν λιγο στο νημα του,καμια σχεση,ο geokostas περιμενει τρακινγκ απο τις 3 του μηνα,γενικα εχω διαβασει και αλλα προβληματα με το κατ/μα αυτο.,

Link to comment
Share on other sites

Από παράδοση; tracking number? Είναι επιπέδου vickmall ?

 

διαβαζα πριν λιγο στο νημα του,καμια σχεση,ο geokostas περιμενει τρακινγκ απο τις 3 του μηνα,γενικα εχω διαβασει και αλλα προβληματα με το κατ/μα αυτο.,

Ετσι ακριβως. Καμια σχεση με Vickmall και minideal. Εννια μερες μετα την παραγγελια και δεν μου εχουν στειλει ακομα tn, οτι να'ναι.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

παραγγελια σημερα στις 12 περιπου στο vickmall και μετα απο 4 ωρες ειχα tracking number. αψογοι οπως επισης κ στο minideal απο προσωπικη εμπειρια μιλωντας.
Link to comment
Share on other sites

Από coolicool έχω κάνει 3-4 παραγγελίες αργούν όντως 2-3 μέρες να το στείλουν .στην τελευταία μου παραγγελία πήρα tr. n. το προηγούμενο Σάββατο μέσα σε 5 μέρες ήρθε αεροδρόμιο και Δευτέρα μάλλον θα παραλάβω. Γενικός από όλες μου τις παραγγελίες καμία δεν έκανε πάνω από 20 μέρες σύνολο από την ημέρα παραγγελίας.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παραγγελία που είχα κάνει σε Merimobiles με EMS και ταυτόχρονη παραγγελία σε Coolicool με απλό ταχυδρομείο, μου ήρθαν την ίδια σχεδόν ημέρα. Συνολικά έκανε κάπου στις 21-22 ημέρες, αλλά ήρθε χωρίς πρόβλημα. Κακώς πλήρωσα τότε EMS και δυστυχώς δεν είχε το κινητό που ήθελα το Coolicool και το πήρα από αλλού. Βέβαια όλα αυτά είναι προσωπική άποψη, αλλά εγώ συνιστώ ανεπιφύλακτα Coolicool.
Link to comment
Share on other sites

Απλά μια προσοχή από το coolicool δεν γράφουν χαμηλή τιμή και αναφέρουν τι έχει μέσα με την πραγματική τιμή του. Είχα παραγγείλει 3 τάμπλετ και τα έστειλαν σε ένα δέμα και έγραφε επάνω την πραγματική τιμή. Ήρθαν μέσω Ολλανδίας βέβαια και δεν ξέρω αν αυτό έχει κάποια σημασία...
Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει από Χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης δεν υπάρχει πρόβλημα ότι και να γράψει στο πακέτο.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Απλά μια προσοχή από το coolicool δεν γράφουν χαμηλή τιμή και αναφέρουν τι έχει μέσα με την πραγματική τιμή του. Είχα παραγγείλει 3 τάμπλετ και τα έστειλαν σε ένα δέμα και έγραφε επάνω την πραγματική τιμή. Ήρθαν μέσω Ολλανδίας βέβαια και δεν ξέρω αν αυτό έχει κάποια σημασία...

 

Άμα το αγόρασες από το ευρωπαικό warehouse του Coolicool, σίγουρα έχει πιο ακριβή τιμή από Κίνα.

Όπως επίσης λογικό είναι να γράφει την πραγματική τιμή, αφού έχει ήδη εκτελωνιστεί στην Ολλανδία.

Δε χρειάζεται καμία ανησυχία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορώ σε αυτό το thread να αναρτήσω μήνυμα σχετικά με το tracking number αλλά θα το κάνω γιατί το έχω απορία.

Στις 7/7 έκανα μια παραγγελία στο Vickmall και η αναλυτική κατάσταση που μου δείχνει το singapore post στο tracking number μου είναι:

a. 8/7/14 received from customer

b. 10/7/14 Despatched to overseas (Country code:GR)

 

Είναι όλα καλά στο πακέτο μου ή πρέπει να ανησυχώ για κάτι; Τί άλλα μηνύματα ειδοποίησης πρέπει να δώ μέχρι να έχω στα χέρια μου το κινητό που παρήγγειλα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορώ σε αυτό το thread να αναρτήσω μήνυμα σχετικά με το tracking number αλλά θα το κάνω γιατί το έχω απορία.

Στις 7/7 έκανα μια παραγγελία στο Vickmall και η αναλυτική κατάσταση που μου δείχνει το singapore post στο tracking number μου είναι:

a. 8/7/14 received from customer

b. 10/7/14 Despatched to overseas (Country code:GR)

 

Είναι όλα καλά στο πακέτο μου ή πρέπει να ανησυχώ για κάτι; Τί άλλα μηνύματα ειδοποίησης πρέπει να δώ μέχρι να έχω στα χέρια μου το κινητό που παρήγγειλα;

Ευχαριστώ.

Διάβασε τον οδηγό, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

και εάν δεν λυθούν οι απορίες σου γράψε εκεί το αίτημά σου ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορώ σε αυτό το thread να αναρτήσω μήνυμα σχετικά με το tracking number αλλά θα το κάνω γιατί το έχω απορία.

Στις 7/7 έκανα μια παραγγελία στο Vickmall και η αναλυτική κατάσταση που μου δείχνει το singapore post στο tracking number μου είναι:

a. 8/7/14 received from customer

b. 10/7/14 Despatched to overseas (Country code:GR)

 

Είναι όλα καλά στο πακέτο μου ή πρέπει να ανησυχώ για κάτι; Τί άλλα μηνύματα ειδοποίησης πρέπει να δώ μέχρι να έχω στα χέρια μου το κινητό που παρήγγειλα;

Ευχαριστώ.

 

θα δεις οτι εφτασε στην ελλαδα,οτι ειναι στο αεροδρομιο στα συστημενα,μην ανησυχεις,μετα απο 15 μερες περιπου θα το εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορώ σε αυτό το thread να αναρτήσω μήνυμα σχετικά με το tracking number αλλά θα το κάνω γιατί το έχω απορία.

Στις 7/7 έκανα μια παραγγελία στο Vickmall και η αναλυτική κατάσταση που μου δείχνει το singapore post στο tracking number μου είναι:

a. 8/7/14 received from customer

b. 10/7/14 Despatched to overseas (Country code:GR)

 

Είναι όλα καλά στο πακέτο μου ή πρέπει να ανησυχώ για κάτι; Τί άλλα μηνύματα ειδοποίησης πρέπει να δώ μέχρι να έχω στα χέρια μου το κινητό που παρήγγειλα;

Ευχαριστώ.

 

Για οποιαδήποτε απορία σου σχετικά με αποστολές απο Κίνα μπορείς να κάνεις την ερώτηση σου σε αυτό το thread .

Το επόμενο μήνυμα που θα δεις θα είναι το ARRIVED AT OVERSEAS...Εμφανίζεται όταν στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα ανοιχθεί ο σάκος όπου βρίσκεται το πακέτο, και καταγραφεί η άφιξη και μετά μπορείς να βάλεις το tracking number που έχεις στην σελίδα των ΕΛΤΑ.

 

Edit: Τώρα είδα ότι προηγήθηκαν άλλες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα 2 κινητά σε 2 διαφορετικές παραγγελίες απο το vickmall.

Έκανα λάθος στην διεύθυνση της δεύτερης παραγγελιάς αντί να βάλω νούμερο 6 έβαλα 5 .

Την ώρα που έκανα την παραγγελία έκανα συγχρόνως chat με την selina .

1 λεπτό μετά την παραγγελία και ενώ την ευχαριστούσα το κατάλαβα και της το είπα

Μου είπε οκ οτι το έκανε mark.

Τώρα μου ήρθε από το paypal.. More details on your shipment με το tracking number

αλλά η διεύθυνση είναι η λάθος.

Άνοιξα το chat με την selina και μου είπε ότι η διεύθυνση στο email δεν γίνετε να αλλάξει αλλά η διεύθυνση στο κουτί είναι η σωστή και θα μου στείλει μετά και photos.

Έχω τραβήξει screen shot με την αρχική συνομιλία που της έδινα την σωστή διεύθυνση.

Αν και δεν είναι να ανησυχείς αλλά μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα 2 κινητά σε 2 διαφορετικές παραγγελίες απο το vickmall.

Έκανα λάθος στην διεύθυνση της δεύτερης παραγγελιάς αντί να βάλω νούμερο 6 έβαλα 5 .

Την ώρα που έκανα την παραγγελία έκανα συγχρόνως chat με την selina .

1 λεπτό μετά την παραγγελία και ενώ την ευχαριστούσα το κατάλαβα και της το είπα

Μου είπε οκ οτι το έκανε mark.

Τώρα μου ήρθε από το paypal.. More details on your shipment με το tracking number

αλλά η διεύθυνση είναι η λάθος.

Άνοιξα το chat με την selina και μου είπε ότι η διεύθυνση στο email δεν γίνετε να αλλάξει αλλά η διεύθυνση στο κουτί είναι η σωστή και θα μου στείλει μετά και photos.

Έχω τραβήξει screen shot με την αρχική συνομιλία που της έδινα την σωστή διεύθυνση.

Αν και δεν είναι να ανησυχείς αλλά μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Εαν σου ειπε οτι αλλαξε την διεύθυνση στο κουτι δεν υπαρχει λογος να ανησυχιας πιστευω.Οτι λεει το κανει παντως....ετσι κρατας πελατες..:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το VickMall είναι η cream de la cream των κινέζικων καταστημάτων, μην αγχώνεσαι.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το VickMall είναι η cream de la cream των κινέζικων καταστημάτων, μην αγχώνεσαι.

Αφαν γκατε... :D

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...