Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τα πάρεις τα λεφτά πίσω, αλλά θα έχεις φάει κάνα δίμηνο αγωνία και δέσμευση των χρημάτων (αν είναι πχ χρωστική κάρτα και τα έχεις καταθέσει) μέχρι να τελειώσει. Αν μιλάμε για 10-20$ μάλλον δεν αξίζει το ρίσκο και το βάσανο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνε το, αλλά να ξέρεις ότι οι πωλητές σε αυτές τις περιπτώσεις θέλουν να επιλέξεις ότι έκανες λάθος εσύ γιά να μην έχουν επιπτώσεις.

Εφ'όσον αποφάσισς να ακυρώσεις, άφησέ τον να τραγουδάει ... :)

Ακριβως. Τωρα μου ετσειλε να επιλεξω στην ακυρωση ή ''i pick up wrong item'' ή ''i don't wait any more'' για να την βγάλει αυτος καθαρή.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα θα πρεπει νομιζω να αποφευγουμε αγορα κινητου απο πωλητες με τοσο λιγες πωλησεις. Εχει μολις 3 μηνες πωλητης και 30 πωλησεις. Τετραψηφιες πωλησεις και πανω απο 98%, ειναι ενας καλος συνδυασμος για την αξιοπιστια του κινεζοπωλητη...
Link to comment
Share on other sites

Γενικα θα πρεπει νομιζω να αποφευγουμε αγορα κινητου απο πωλητες με τοσο λιγες πωλησεις. Εχει μολις 3 μηνες πωλητης και 30 πωλησεις. Τετραψηφιες πωλησεις και πανω απο 98%, ειναι ενας καλος συνδυασμος για την αξιοπιστια του κινεζοπωλητη...

Έχεις δίκιο. Ακύρωσα την παραγγελία πριν λίγο.

Ξέρετε μέχρι ποτε πρέπει να αποδεχθεί την ακύρωση ο πωλητής?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

για το ibuymi είμαστε οκ σε γενικές γραμμές ? πάντως ότι ερώτηση και αν τους έκανα μέσω pm από εδώ μέσα μου απάντησαν άμεσα.

Απλά μου κάνει εντύπωση το πόσο καλές τιμές έχει στα xiaomi !

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μια μικρή βοήθεια εαν ξέρει κάποιος, σκέφτομαι για την κόρη μου να πάρω το Hummer H5 IP67 Waterproof Shockproof Dustproof MTK6572 (ερχεται καλοκαίρι και θάλασσα) από το http://www.1949deal.com, έχει παραγγήλει κάποιος, έιναι εντάξει το μαγαζί; τα γνωστά σε μένα minideal.net kai geekbying.com δεν το έχουν το συγκεριμένο μοντέλο αλλά και δεν έχουν κάτι αντίστοιχο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μια μικρή βοήθεια εαν ξέρει κάποιος, σκέφτομαι για την κόρη μου να πάρω το Hummer H5 IP67 Waterproof Shockproof Dustproof MTK6572 (ερχεται καλοκαίρι και θάλασσα) από το http://www.1949deal.com, έχει παραγγήλει κάποιος, έιναι εντάξει το μαγαζί; τα γνωστά σε μένα minideal.net kai geekbying.com δεν το έχουν το συγκεριμένο μοντέλο αλλά και δεν έχουν κάτι αντίστοιχο.

Υπάρχει το αυθεντικό, αυτό που αναφέρεις είναι κλώνος αυτού:

http://www.geekbuying.com/item/DOOGEE-TITANS-DG150-3-5Inch-MTK6572-Dual-Core-Smartphone-IPS-Srceen-512MB-4GB-Dual-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS-324765.html

και εδώ πιό φθηνό ....

http://www.aliexpress.com/store/product/DOOGEE-TAITANS-DG150-3-5-IPS-HVGA-Screen-MTK6572-Dual-Core-Android-4-2-512MB-4GB/317454_1653969957.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις δίκιο. Ακύρωσα την παραγγελία πριν λίγο.

Ξέρετε μέχρι ποτε πρέπει να αποδεχθεί την ακύρωση ο πωλητής?

Ο δικός μου έκανε 4 ημέρες ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ, σίγουρα έιναι κλώνος το χάμμερ;για΄τι δεν έχουν τις ίδιες διαστάσεις .Το έχω δέι το συγκεκριμένο doogee 150 απλά αυτό που με προβληματίζει έιναι η μπαταρία του 1500mah ενω ως hummer έχει 2400mah και έχει καλύτερη κάμερα 5mp ενώ το πρώτο 2mp.

Γνωρίζεις κάτι για το μαγαζί;

Λίγο που το έψαξα τελικά το hummer H5 δεν είναι κλώνος του doggee150. Αυτίο είναι κλώνος http://www.1949deal.com/discovery-v5-a129w-ip67-waterproof-shockproof-dustproof-mtk6572-dual-core-android-4-2-smartphone-512m-ram-4g-rom-3-5-inch-screen-3g-gps-orange.html

Edited by kte
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς Singapore post ή HKpost registered airmail τι να επιλέξω απο το ibuymi.com?

Το πρώτο για σιγουριά.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς Singapore post ή HKpost registered airmail τι να επιλέξω απο το ibuymi.com?

 

Οποιο απ τα 2 και να διαλεξεις ειναι οκ.Μην σου πω οτι το ΗΚ ειναι πιο γρηγορο πλεον.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Οπότε κανω ακύρωση και γράφω ότι δεν το ειχε σε stock; Αυτο μόνο και είμαι καλυμενος;

Ο πωλητής είναι αυτός http://www.aliexpress.com/store/1152118

 

Τι καλυμενος να εισαι, οταν πας και αγοραζεις απο νεο πωλητη με μηδενικο feedback;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα....με την ems μπορεί να πλήρη σου με τελωνείο;;;

Μπορει και ναι μπορει και οχι. Εγω εχω κανει 3 αγορες(και μαλιστα η μια ειχε 3 κινητα σε ενα κουτι) και δεν πληρωσα. Αλλοι παλι εχουν πληρωσει. Γιατι να το ρισκαρεις ομως; πλεον απο τα γνωστα κινεζομαγαζα, με sg post, ο μεσος χρονος παραδοσης ειναι περιπου στο 20ημερο. Μπορει και νωριτερα, μπορει βεβαια και αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Τι καλυμενος να εισαι, οταν πας και αγοραζεις απο νεο πωλητη με μηδενικο feedback;

Φιλε μου αγόρασαν κι άλλοι απο δω μέσα απο αυτον και αυτοι μου τον συστησαν, δεν πηγα στα τυφλα. Άλλωστε ηταν 100% positive.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει και ναι μπορει και οχι. Εγω εχω κανει 3 αγορες(και μαλιστα η μια ειχε 3 κινητα σε ενα κουτι) και δεν πληρωσα. Αλλοι παλι εχουν πληρωσει. Γιατι να το ρισκαρεις ομως; πλεον απο τα γνωστα κινεζομαγαζα, με sg post, ο μεσος χρονος παραδοσης ειναι περιπου στο 20ημερο. Μπορει και νωριτερα, μπορει βεβαια και αργοτερα.

Γιατί δεν έχει το κινεζομαγαζο αλλη επιλογη

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει το κινεζομαγαζο αλλη επιλογη

Ποιο μαγαζι ειν αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μαγαζι ειν αυτο;

 

Είναι απο το aliexpres αλλά δεν μπορω να καταλάβω ποιο είναι το μαγαζί....θα σου στείλω την διεύθυνση....http://www.aliexpress.com/item/New-Note-3-phone-N9006-perfect-1-1-MTK6592-Octa-Core-2gb-ram-16gb-rom-smart/1754075883.html

Edited by mpexpan
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι μάλλον ο καλύτερος τόπος να παραθέσω την αποψή μου για κάποια καταστήματα. 1ον: Antelife.com από τη μέρα που έκανα register στο site τους το yahoo με τρέλανε στα μηνύματα ότι μία μηχανή με τοποθεσία Κίνας προσπαθεί να συνδεθεί στο λογαριασμό μου με τα στοιχεία που έχω δηλωμένα (δλδ username password), με χακάραν δλδ!!! Δε το εμπιστεύομαι.

2ον: pandawill.com η γνώμη μου είναι ότι στην προσπάθεια τους να κάνουν πελάτες δε συννενοούνται καλά για τα αποθέματα των προΐόντων στις αποθηκες τους. Λίγα λεπτά πριν πατήσω το place your order κουμπί στο ταμείο με διαβεβαίωσαν στο τσατ οτι το είχαν σε στοκ κ να κάνω τώρα την παραγγελία μου για να μου το στείλουν μέσα σε 1-2 μέρες, έτσι κ έκανα γιατί ψωνίζομαι απο Κίνα 1η φορά :) . Μετά όμως... παραγγελία πρωί, το βράδυ απλά θέλω να τσεκάρω στο τσατ τους την παραγγελία μου κ μου λένε σορι αλλά η παραγγελία σας θα καθυστερήσει γιατί δεν είναι στοκ το τηλέφωνο. Οπότε από τις 30/4/2014 μέχρι κ σήμερα 8/5 με είχαν στο τσατ ντοντ γορι αύριο θα το στείλουμε, μία το είχαν στοκ, μία δε το χαν. Έκανα ακύρωση σήμερα πρωί κ μέσα σε 2-3 ώρες πήρα πίσω όλο το ποσό. Εδώ έμεινα ευχαριστημένος :lol:

3ον: Vickmall.com Έκανα παραγγελία το μεσημεράκι ακριβώς λίγο μετά που είδα επιστροφή χρημάτων στο paypal μου από το pandawill. H Selina που μ' εξυπηρέτησε στο τσατ σχεδόν δε με άφησε να πω τίποτα, το τηλ θα το κάνει ρούτ για να σβίσει τις κινεζιές, το πακέτο θα είναι με κατάλληλες ενδείξεις ώστε να αποφύγουμε τελωνείο κ άλλες πληροφορίες που με ενδιέφεραν. Θα δω πως θα εξελιχθεί η παραγγελία κ θα προσθέσω.

Ελπίζω να είναι χρήσιμες για κάποιους οι απόψεις αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι μάλλον ο καλύτερος τόπος να παραθέσω την αποψή μου για κάποια καταστήματα. 1ον: Antelife.com από τη μέρα που έκανα register στο site τους το yahoo με τρέλανε στα μηνύματα ότι μία μηχανή με τοποθεσία Κίνας προσπαθεί να συνδεθεί στο λογαριασμό μου με τα στοιχεία που έχω δηλωμένα (δλδ username password), με χακάραν δλδ!!! Δε το εμπιστεύομαι.

2ον: pandawill.com η γνώμη μου είναι ότι στην προσπάθεια τους να κάνουν πελάτες δε συννενοούνται καλά για τα αποθέματα των προΐόντων στις αποθηκες τους. Λίγα λεπτά πριν πατήσω το place your order κουμπί στο ταμείο με διαβεβαίωσαν στο τσατ οτι το είχαν σε στοκ κ να κάνω τώρα την παραγγελία μου για να μου το στείλουν μέσα σε 1-2 μέρες, έτσι κ έκανα γιατί ψωνίζομαι απο Κίνα 1η φορά :) . Μετά όμως... παραγγελία πρωί, το βράδυ απλά θέλω να τσεκάρω στο τσατ τους την παραγγελία μου κ μου λένε σορι αλλά η παραγγελία σας θα καθυστερήσει γιατί δεν είναι στοκ το τηλέφωνο. Οπότε από τις 30/4/2014 μέχρι κ σήμερα 8/5 με είχαν στο τσατ ντοντ γορι αύριο θα το στείλουμε, μία το είχαν στοκ, μία δε το χαν. Έκανα ακύρωση σήμερα πρωί κ μέσα σε 2-3 ώρες πήρα πίσω όλο το ποσό. Εδώ έμεινα ευχαριστημένος :lol:

3ον: Vickmall.com Έκανα παραγγελία το μεσημεράκι ακριβώς λίγο μετά που είδα επιστροφή χρημάτων στο paypal μου από το pandawill. H Selina που μ' εξυπηρέτησε στο τσατ σχεδόν δε με άφησε να πω τίποτα, το τηλ θα το κάνει ρούτ για να σβίσει τις κινεζιές, το πακέτο θα είναι με κατάλληλες ενδείξεις ώστε να αποφύγουμε τελωνείο κ άλλες πληροφορίες που με ενδιέφεραν. Θα δω πως θα εξελιχθεί η παραγγελία κ θα προσθέσω.

Ελπίζω να είναι χρήσιμες για κάποιους οι απόψεις αυτές.

Απο vickmall θα μεινεις ευχαριστημενος στο εγγυωμαι.Τρεις αγορες εχω κανει και ειναι αψογοι.Θα το διαπιστωσεις και μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απο το aliexpres αλλά δεν μπορω να καταλάβω ποιο είναι το μαγαζί....θα σου στείλω την διεύθυνση....http://www.aliexpress.com/item/New-Note-3-phone-N9006-perfect-1-1-MTK6592-Octa-Core-2gb-ram-16gb-rom-smart/1754075883.html

Μακρυα. Πάρε απο μαγαζί με πάνω από 100 αξιολογήσεις και με ταχυδρομείο, όχι κούριερ

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα. Πάρε απο μαγαζί με πάνω από 100 αξιολογήσεις και με ταχυδρομείο, όχι κούριερ

 

Οκ...να είσαι καλά φιλέ μου..γενικά αγοράζω απο το ahuppy geek αλλά δεν το έχουν ....θα το βρω απο αλού....ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα καλα πρεπει να λεγονται... μετα απο πολλες φορες που με εχει βγαλει ασπροπροσωπο το Chinabuye , παρελαβα σημερα ενα Zopo που ειχα παρει για τον ξαδερφο μου 24/04/2014. Με κανονικο φορτηστη , δωρο θηκη και ουτε μια κινεζικη εφαρμογη στο κινητο. Αυτα που τους ειχα ζητησει δηλαδη...

 

Επισης να μη παραλειψω ενα μπραβο στα Ελτα (ας ειναι καλα η προεκλογικη περιοδος) σε λιγοτερο απο 24 ωρες απο τη στιγμη που το δεμα εκανε check στο κ.δ. Αεροδρομιου μου το εφερε η ταχυδρομος σπιτι (θεσσαλονικη):)

Link to comment
Share on other sites

Απο vickmall θα μεινεις ευχαριστημενος στο εγγυωμαι.Τρεις αγορες εχω κανει και ειναι αψογοι.Θα το διαπιστωσεις και μονος σου.

 

Και εγώ επιβεβαιώνω τα άνωθι, τρεις παραγγελίες άψογες και περιμένω την τέταρτη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...