Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το στειλεις συστημενο με tracking number (το γραφει η αποδειξη.ειναι RE-9 νουμερα-GR).Κοστος για ενα κινητο 7-9 ευρω.Θα βγαλεις φωτογραφιες το περιεχομενο και τον φακελο εξωτερικα να φαινεται η διευθυνση.Αν θες ζητα να βαλουν και μια αποδειξη μεσα στο φακελο.

 

το κόστος για ένα κινητό είναι 9 ευρώ με 15 αν στείλεις πίσω όλο το πακέτο.για διεύθυνση να ζητήσεις να σου πουν που να το στείλεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδη μπερδευτηκα, dispute στο paypal ποτε ειναι το οριο για να ανοιξεις; Στις 30 ή στις 45 μερες μετα την πληρωμη;
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπερδευτηκα, dispute στο paypal ποτε ειναι το οριο για να ανοιξεις; Στις 30 ή στις 45 μερες μετα την πληρωμη;

 

στις 45 ημέρες.το γράφει στο paypal.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα το στειλεις συστημενο με tracking number (το γραφει η αποδειξη.ειναι RE-9 νουμερα-GR).Κοστος για ενα κινητο 7-9 ευρω.Θα βγαλεις φωτογραφιες το περιεχομενο και τον φακελο εξωτερικα να φαινεται η διευθυνση.Αν θες ζητα να βαλουν και μια αποδειξη μεσα στο φακελο.

 

το κόστος για ένα κινητό είναι 9 ευρώ με 15 αν στείλεις πίσω όλο το πακέτο.για διεύθυνση να ζητήσεις να σου πουν που να το στείλεις.

 

Αρχικά να σας ευχαριστήσω και τους δύο για τις απαντήσεις σας.

 

arisg[/member] Όταν λες απόδειξη μέσα στο φάκελο, τι εννοείς? Τι απόδειξη?

Chryssostomos[/member] Τάμπλετ θα στείλω. Μου είπαν να το στείλω χωρίς κουτιά, καλώδια και φορτιστές. Τη διεύθυνση μου την έστειλαν μόνοι τους. Στο Geekbuying θα το στείλω.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Με τα γραμμάρια παίζει το κόστος.Θα το ζυγίσουν και θα σου πουν πόσο βγαίνει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σας ευχαριστήσω και τους δύο για τις απαντήσεις σας.

 

arisg[/member] Όταν λες απόδειξη μέσα στο φάκελο, τι εννοείς? Τι απόδειξη?

Chryssostomos[/member] Τάμπλετ θα στείλω. Μου είπαν να το στείλω χωρίς κουτιά, καλώδια και φορτιστές. Τη διεύθυνση μου την έστειλαν μόνοι τους. Στο Geekbuying θα το στείλω.

 

Εγώ έστειλα κινητό πίσω στο geekbuying.

Όπως τα λες, ζήτησαν να το στείλω σκέτο, ούτε κουτιά, ουτε καλώδια, μόνο το κινητό με τη μία μπαταρία.

Κόστος 6,50 ευρώ περιπου.

Να υπολογίζεις συνολικά κάνα δίμηνο για να έρθει πίσω (μπορεί και παραπάνω).

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα κινητό πίσω στο geekbuying.

Όπως τα λες, ζήτησαν να το στείλω σκέτο, ούτε κουτιά, ουτε καλώδια, μόνο το κινητό με τη μία μπαταρία.

Κόστος 6,50 ευρώ περιπου.

Να υπολογίζεις συνολικά κάνα δίμηνο για να έρθει πίσω (μπορεί και παραπάνω).

 

:)

 

Εν τέλει?? Βασικά το τάμπλετ δεν είναι δικό μου... Είναι ενός φίλου, έτσι και του πω για δίμηνο...:D

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

κλειστο στο minideal.net;

 

Μια χαρα το βλεπω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το merimobiles δεν το θεωρείτε αξιόπιστο πλέον? Για ποιο λόγο, έγινε τίποτα περίεργο?

 

Ευχαριστώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω την ιδια απορια..διαβασα αν δεν κανω λαθος απο τον gerstavros να μην προτιμαται.. Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλά και το fastcardtech μέχρι πρότινος έλεγαν να το αποφεύγουμε,αλλά τώρα μια χαρά φιγουράρει στα ποστς.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω την ιδια απορια..διαβασα αν δεν κανω λαθος απο τον gerstavros να μην προτιμαται..

Τα ιδια τοπικ διαβαζουμε :lol: ;)

 

Πιστευω να μας πει τη αποψη του, ηθελα να παρω ενα τηλεφωνο απο εκει :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το merimobiles δεν ξερω αν θα ξαναψωνιζα...Παραγκελεια 500$ 2 συσκευες,ενω μου δωσαν track number κανονικα,σκαει email μετα απο μια βδομαδα οτι σου στειλαμε μονο την μια συσκευη επειδη η αλλη δεν ειναι σε στοκ :shock: Τελικα μετα απο αμετρητα email και σε ειρωνικο υφος απο μερους τους μου στειλανε αλλο μοντελο μετα την δικη μου συνεναιση το οποιο τελικα ηρθε σε μαυρο χρωμα ενω ειχα παραγκειλει ασπρο.Εκανα τον σταυρο μου που τελικα παρελαβα τις συσκευες...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το merimobiles δεν το θεωρείτε αξιόπιστο πλέον? Για ποιο λόγο, έγινε τίποτα περίεργο?

 

Ευχαριστώ

και εγω εχω την ιδια απορια..διαβασα αν δεν κανω λαθος απο τον gerstavros να μην προτιμαται..

Καθυστερούν μέχρι και 10 μέρες για μια αποστολή (ποτέ δεν στέλνουν σε λιγότερο από 5 μέρες μου φαίνεται πλέον), δεν επιστρέφουν ποτέ χρήματα, παρα μόνο αν κάνεις dispute, σε κοροιδεύουν οτι ΘΑ σου κανουν refund, επισης σ ζητάνε να κλείσεις το dispute για να σε εξυπηρετήσουν ,κι όσοι το έκαναν, πήραν .... . Επίσης είναι ανύπαρκτοι στο θέμα εγγύησης, τουλάχιστον σε μένα. Άλλος εδω στο φόρουμ θυμάμαι πως έστειλε ταμπλετ πίσω, και του ρθε διαλυμμενο σε κομματια. Κι άλλα προβλήματα. Ο mitsosH1 με καλύπτει:

Σχετικα με το merimobiles δεν ξερω αν θα ξαναψωνιζα...Παραγκελεια 500$ 2 συσκευες,ενω μου δωσαν track number κανονικα,σκαει email μετα απο μια βδομαδα οτι σου στειλαμε μονο την μια συσκευη επειδη η αλλη δεν ειναι σε στοκ :shock: Τελικα μετα απο αμετρητα email και σε ειρωνικο υφος απο μερους τους μου στειλανε αλλο μοντελο μετα την δικη μου συνεναιση το οποιο τελικα ηρθε σε μαυρο χρωμα ενω ειχα παραγκειλει ασπρο.Εκανα τον σταυρο μου που τελικα παρελαβα τις συσκευες...

 

καλά και το fastcardtech μέχρι πρότινος έλεγαν να το αποφεύγουμε,αλλά τώρα μια χαρά φιγουράρει στα ποστς.
Χρησιμοποιώ το fastcardtech χρόνια, όπως έχω ξαναναφέρει:

-πολύ καλή εξυπηρέτηση, γρήγορες απαντήσεις στο skype

-στις περισσότερες περιπτώσεις, έχει στοκ και στέλνει άμεσα, γρήγορη παράδοση με singapore post

-μου έχει καλύψει 2 φορές εγγύηση συσκευής, μετά το πέρας των 45 ημερών του paypal, στην πρώτη περίπτωση αντικατάσταση και σε 1μιση μήνα είχα νέο κινητό μες στα χριστούγεννα

-την πρώτη μου αγορά σ αυτους την ειχα κανει πιτσιρικάς, με moneygramm, και την παρέλαβα κανονικά, τους ειχα κανει κι ενα review για το affiliate programm και μου χαρισαν 15$ :p

-Αν είσαι VIP μέλος κι έχεις έκπτωση, οι τιμές ειναι από τις καλύτερες. Διαφορετικά, οι βασικές τιμές πλέον είναι ακριβότερες συνήθως απ τα περισσότερα μαγαζιά

-Στα χαρακτηριστικά πολλών συσκευών τα χουν κάνει μαντάρα. Σε αρκετές περιπτώσεις γράφουν χαρακτηριστικά λανθασμένα, που ειναι χειρότερα από τα πραγματικά της συσκευής

-Πουλάνε συσκευές κλώνους των οποίων το firmware απ το εργοστάσιο εσκεμμένα δείχνει ψεύτικα χαρακτηριστικά, τα οποία κι αυτοί αντέγραφαν στο site, με αποτέλεσμα να αποκτήσουν φήμη scam. Πλέον γράφουν δίπλα τα «αληθινά» χαρακτηριστικά που θεωρούν πως έχει η συσκευή, άλλες φορές σωστά άλλες φορές λάθος, φαίνεται πως ειναι άσχετοι για το τι πουλάνε, όσο αφορά τα τεχνικά θέματα

-Παλαιότερα το προσωπικό εξυπηρέτησής τους δεν ήξερε αγγλικά της προκοπής (κάτι που φαίνεται και από το site τους :lol:), το να συνεννεοηθείς μαζί τους ήταν μαρτύριο. Με είχαν ταλαιπωρήσει απίστευτα σε προβληματα με την πληρωμή παραγγελιών, σε σημείο που μου έκαναν refund και μου ακύρωναν παραγγελίες μόνοι τους, με αιτιολογία πως το ποσό ξεπερνούσε τα 300$, ενώ ήταν 216$ :blink:

Άλλο ένα πρόβλημα παλαιότερα όπου ζητούσα επιστροφή ενος ποσού λόγω αλλαγής του προϊόντος παραγγελίας με άλλο πριν το στείλουν https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/74898_272018436260582_774146462_n.jpg, τελικά συνεννοηθήκαμε και το επέστρεψαν.

Για ένα διάστημα δεν ξανασχολήθηκα μαζί τους, αλλά τον τελευταίο καιρό ξαναέκανα αρκετές αγορές όπου ήταν σ όλα άψογοι απέναντί μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου αρεσει και εμενα το κινητο πολυ αλλα εχω καποιους ενδοιασμους γιατι δεν εχω ξανα παραγγειλει απο Κινα.Εχει παρει καποιος κατι απο αυτο το μαγαζι http://www.jsxltech.com/co...ts/lenovo-s650 ειναι αξιοπιστο η καλυτερα απο καποιο αλλο.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καθυστερούν μέχρι και 10 μέρες για μια αποστολή (ποτέ δεν στέλνουν σε λιγότερο από 5 μέρες μου φαίνεται πλέον), δεν επιστρέφουν ποτέ χρήματα, παρα μόνο αν κάνεις dispute, σε κοροιδεύουν οτι ΘΑ σου κανουν refund, επισης σ ζητάνε να κλείσεις το dispute για να σε εξυπηρετήσουν ,κι όσοι το έκαναν, πήραν .... . Επίσης είναι ανύπαρκτοι στο θέμα εγγύησης, τουλάχιστον σε μένα. Άλλος εδω στο φόρουμ θυμάμαι πως έστειλε ταμπλετ πίσω, και του ρθε διαλυμμενο σε κομματια. Κι άλλα προβλήματα. Ο mitsosH1 με καλύπτει:

 

Χρησιμοποιώ το fastcardtech χρόνια, όπως έχω ξαναναφέρει: .......................μου χαρισαν 15$ :p

Καλα.... πες οτι τα ''παιρνεις'' απο το fastcardtech και για αυτο ''κραζεις'' το merimobile :lol::lol: πλακιτσα :)

 

Στα του merimobile, ευχαριστω για τη απαντηση, κριμα γιατι ηθελα ενα τηλεφωνο και δεν το εχουν τα υπολοιπα μαγαζια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα lenovo a820 που αγόρασα απο το merimobiles, κανά τρίμηνο τώρα για τον αδερφό μου, ήρθε και όλα ήταν τέλεια. 19 μέρες έκανε συμπεριλαμβανομένων και 3 σκ, με singapore post. Εγω είμαι πολύ ευχαριστημένος απο κει σε όλα, γιατί νωρίτερα μέσω chat τους τα έπρηξα λιγάκι με ερωτήσεις και τα σχετικά, αλλά ήταν πάντα εκεί και ευγενέστατοι. Μου κάνει εντύπωση τα παράπονα για αυτό το μαγαζί, αλλά πιστεύω ότι είναι περιπτώσεις περιπτώσεις και σίγουρα θέμα τύχης, δεν πάνε πάντα καλά τα πράγματα σε αγορές απο εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανα δυο αγορες tabletακια,εχω κανει απο merimobiles,δεν ειχα θεμα παιδια.Βεβαια πριν κανα 6μηνω ολα αυτα,οχι προσφατα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

Ειμαι νέο μέλος στο forum και θέλω την βοήθεια σας αν μπορεί κάποιος να μου απαντήση.

Εχω παραγγείλει στις 8 Ιανουαρίου (με δωρεάν μεταφορικά S.P.) δύο τηλέφωνα απο το minideals , μου έχουν δώσει το tracking number το οποίο όταν το κάνω αναζήτηση στο http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px , γράφει Despatched to ATC από τις 11 Ιανουαρίου . Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς να μου πει τι σημαίνει αυτό? επίσης αν είναι λογικό να μου γράφει Despatched to ATC 7 μέρες μετά?

Σας ευχαρηστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...