Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θεωρω οτι ειναι επομενο και λογικο να περιμενεις περιπου στον μηνα οταν κανεις παραγγελειες απο εκει. Οσοι παλι βιαζονται ας μην μπουν στην διαδικασια ή ας τα σταξουν στην DHL να τους ερθει στην πορτα τους.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως έχω γράψει και 1 χρόνο πριν, είχα παραγγείλει ένα tablet από TinyDeal μέσα Ιανουαρίου 2013.

Το tablet εστάλη από αυτούς χωρίς tracking μαζί με κάποιες θήκες και screen protectors. Δεν έφθασε σε εμένα ποτέ.

Για να μην πολυλογώ, δεν βρήκαμε άκρη με αυτούς και το Paypal έκλεισε την υπόθεση υπέρ μου.

 

Το θρασύ TinyDeal.com σήμερα 7/1/2014 μου στέλνει e-mail ότι και καλά έλαβαν επιβεβαίωση ότι παρέλαβα τα πράγματα (!) και μου ζητούν να τους πληρώσω από το Paypal την αξία τους. Τους απάντησα ότι δεν προτίθεμαι να πράξω κάτι τέτοιο αν δε λάβω αποδεικτικά - όπως tracking ID - προκειμένου να αναζητήσω την παράδοση στα ΕΛ.ΤΑ, μιας που εξακολουθώ να μην έχω παραλάβει τίποτα από αυτούς. Εννοείται ότι θα ενημερώσω και το PayPal για αυτή την τακτική τους - γιατί περί τακτικής πρόκειται - ώστε να γνωρίζουν τι συμβαίνει.

 

Μακριά από TinyDeal.com.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι ειναι επομενο και λογικο να περιμενεις περιπου στον μηνα οταν κανεις παραγγελειες απο εκει. Οσοι παλι βιαζονται ας μην μπουν στην διαδικασια ή ας τα σταξουν στην DHL να τους ερθει στην πορτα τους.

 

Όπως είπα στη δική μου περίπτωση 7 μέρες και ούτε ένα mail, μια ενημέρωση δεν έκανε το merimobiles άμα δεν τους ενοχλούσα εγώ. Δηλαδή μέσα σε 1 βδομάδα από την παραγγελία μου δεσμεύουν τα 450€ από την πιστωτική μου και δεν μου λένε εάν έχουν το τηλ, πότε θα φύγει ή εάν θέλουν κάποια πρόσθετη πληροφορία. Στο θέμα του πότε παραλαμβάνουμε πάω πάσο γιατί είναι άλλη ήπειρος οπότε λογικά κάνουμε υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν προστεθεί δημοσκοπήσεις στα θέματα των Κινέζων εκπροσώπων.

Όσοι έχετε κάνει αγορές και έχετε εμπειρία μπορείτε να ψηφίσετε.

 

Πολύ καλή κίνηση..μπράβο! Το θέμα είναι να ψηφίζουμε σωστα βάση εμπειρίας συναλλαγής και όχι για άλλους λόγους..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Oχι, ξαναλέω πατώντας στον τίτλο της δημοσκόπησης βλέπω τα αποτελέσματα χωρίς να έχω ψηφήσει

Ναι έχεις δίκιο;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες εχω συνδεμενη χρεωστικη καρτα απο τη πειραιως visa με το paypal

εκανα σημερα καταθεση στη καρτα καποια χρηματα αλλα δε τα βλεπω στο διαθεσιμο υπολοιπο στο Paypal

πρεπει να κανω κατι αλλο για να μπουν η εχουν μπει ηδη μπορω να αγορασω κατι και να διαλεξω να πληρωσω

με το υπολοιπο της visa ;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδες εχω συνδεμενη χρεωστικη καρτα απο τη πειραιως visa με το paypal

εκανα σημερα καταθεση στη καρτα καποια χρηματα αλλα δε τα βλεπω στο διαθεσιμο υπολοιπο στο Paypal

πρεπει να κανω κατι αλλο για να μπουν η εχουν μπει ηδη μπορω να αγορασω κατι και να διαλεξω να πληρωσω

με το υπολοιπο της visa ;

 

ειναι must το ebanking αν ασχολεισαι με συνναλαγες στο ιντερνετ και οχι μονο..ρωτα την τραπεζα σου για το πως μπορεις να το ενεργοποιήσεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ερθει οσο πιο γρηγορα γινεται πια να διαλεξω ;

 

http://s2.postimg.org/w2vbi07k9/order_shippinh.png

 

και επισης υπαρχει φοβος για τελωνειο με καποια απο αυτες;

Edited by sakis92
Link to comment
Share on other sites

Με ems θα ερθει λογικα σε καμια βδομαδα,αλλα εχει παρατηρηθει ειδικα τελευταια οτι αν ο πωλητης δεν αναγραψει εικονικη χαμηλοτερη τιμη στο δεμα,εκτελωνιζονται κανονικα με οτι αυτο συνεπαγεται(για την ακριβεια 23% επι του ποσου+μεταφορικων).

Η sing post απο την αλλη,ειναι πιο αργη,εχει ομως τρακινγκ και ειναι αξιοπιστη,και τα δεματα(για διαστασεις κινητου ειδικα),σπανια εκτελωνιζονται,ειδικα αν η αναγραφομενη τιμη ειναι κατω απο το ποσο του οριου του τελωνειου...

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα singapore post αλλα δεν ξερω και τι παιζει με το deutsche post,σιγουρα θα ερθει πιο γρηγορα απο singapore αλλα δεν ξερω απο τελωνειο κτλ τι παιζει.
Link to comment
Share on other sites

Και αν περασει τελωνειο πληρωνεις στο ταχυδρομειο οταν πας να παραλαβεις;

 

ναι ετσι γινεται..η fedex ειναι η πιο γρηγορη απο τα παραπανω..πιο ασφαλες το singapore post

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μυστικες ψηφοφοριες; Πως δηλ ελεγχετε αν ψηφιζουν οσοι εχουν κανει αγορες απ αυτα;

 

Μία απλή δημοσκόπηση είναι. Δεν θα ζητήσουμε και αφμ για να ψηφίσει κάποιος! :)

Με αυτή την λογική ακυρώνονται όλες οι δημοσκοπήσεις.

 

Απλά να παίρνουν μία ιδέα τα μέλη για την αξιοπιστία του κάθε καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Μία απλή δημοσκόπηση είναι. Δεν θα ζητήσουμε και αφμ για να ψηφίσει κάποιος! :)

Με αυτή την λογική ακυρώνονται όλες οι δημοσκοπήσεις.

 

Απλά να παίρνουν μία ιδέα τα μέλη για την αξιοπιστία του κάθε καταστήματος.

Επειδη εχουμε να κανουμε με εμπορικες συναλλαγες και υποληψεις θα προτιμουσα οι ψηφοι να ειναι προσβασιμοι στην χειροτερη περιπτωση στα μελη.

Εναλλακτικα θα μπορουσε να ζητηθει επεξηγηση, που δεν βολευει;

 

Εκει πηγαινε η ενσταση μου

kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

Από τη πλευρά σου καλά το βλέπεις και σε δικαιολογώ απόλυτα. Και εγώ στη θέση σου τα ίδια θα έλεγα και θα έκανα.

Από την άλλη για όλα τα μαγαζιά υπάρχουν αρνητικά σχόλια. Από κάπου θα πρέπει να αγοράσουμε. Ακόμα και για τα Ελληνικά καταστήματα υπάρχουν αρνητικά σχόλια. Δεν μπορούμε να μην αγοράσουμε από πουθενά.

Τελικά πρέπει να διαλέξουμε τα μαγαζιά με τα λιγότερα αρνητικά και δοκιμασμένα σε βάθος χρόνου. Προσωπικά δεν έχω αγοράσει από Pandawill, πολλοί όμως το προτείνουν σαν ένα από τα πιο αξιόπιστα.

Πρέπει να προσέξουμε να αγοράσουμε επώνυμα κινητά γιατί υπάρχει μια μεγάλη διαφορά στην ποιότητα από τα μη επώνυμα.

Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά δεν νομίζω ότι σου έτυχε και ότι χειρότερο. Αυτή την αντιμετώπιση θα είχες στα περισσότερα (αν όχι σε όλα) τα Κινέζικα μαγαζιά. Θα επιστρέψεις το κινητό με δικά σου έξοδα και θα σου επιστρέψουν τη τιμή του. Πολλή συνηθισμένη διαδικασία. Θα σου το επιβεβαιώσουν πολλοί που αγοράζουν από Κίνα.

Τα έξοδα για την επιστροφή δεν ξέρω πως τα υπολόγισες 20 ευρώ. Με τα ΕΛΤΑ είναι κάτω από 10 ευρώ.

Καλά ξεμπερδέματα σου εύχομαι.

 

Εχεις απολυτο δίκαιο, οι αγορές μεσω ιντερνετ εχουν τετοια θεματα και λυνονται δύσκολα. ομως δεν εχουν ολα τα σιτε τις ιδιες κριτικες σε κάποια βλεπεις πολλα αρνητικά σχολια και σε αλλα ελαχιστα. και για το pandawill ειναι πολλα τα αρνητικα

Το θεμα ειναι οτι δεν απαντουν στα εμαιλ και οτι με αναγκασαν να καταφυγω στο παυπαλ που αυτο αποφασισε να πληρωσω την επιστροφή. Ομως στους ορους τους γραφουν πως αν παραλαβω χαλασμενο προιον το επιστρεφω με δικη τους χρεωση.

οσο αφορά τα εξοδα επιστροφής ρώτησα στα ελτα της περιοχής μου και μου είπαν για το συστημένο θελω 19€ για 500γραμμαρια δεμα (και οχι 20 που εγραψα στο προηγουμενο ποστ) αλλα τελικα το βαρος του κινητου με την συσκευασία ειναι 300γραμμαρια οποτε δεν γνωριζω ποσο ακριβως στοιχίζει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δίκαιο, οι αγορές μεσω ιντερνετ εχουν τετοια θεματα και λυνονται δύσκολα. ομως δεν εχουν ολα τα σιτε τις ιδιες κριτικες σε κάποια βλεπεις πολλα αρνητικά σχολια και σε αλλα ελαχιστα. και για το pandawill ειναι πολλα τα αρνητικα

Το θεμα ειναι οτι δεν απαντουν στα εμαιλ και οτι με αναγκασαν να καταφυγω στο παυπαλ που αυτο αποφασισε να πληρωσω την επιστροφή. Ομως στους ορους τους γραφουν πως αν παραλαβω χαλασμενο προιον το επιστρεφω με δικη τους χρεωση.

οσο αφορά τα εξοδα επιστροφής ρώτησα στα ελτα της περιοχής μου και μου είπαν για το συστημένο θελω 19€ για 500γραμμαρια δεμα (και οχι 20 που εγραψα στο προηγουμενο ποστ) αλλα τελικα το βαρος του κινητου με την συσκευασία ειναι 300γραμμαρια οποτε δεν γνωριζω ποσο ακριβως στοιχίζει αυτο.

 

λιγοτερο απο 10 ευρω,εστειλα εγω ενα 300 γρ 9.20 ευρω,βγαλε φωτο απο το πακετο την διευθυνση που το στελνεις και κρατα την αποδειξη,βγαλε την φωτογραφια,θα στην ζητησει το paypal πριν το refund

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορά τα εξοδα επιστροφής ρώτησα στα ελτα της περιοχής μου και μου είπαν για το συστημένο θελω 19€ για 500γραμμαρια δεμα (και οχι 20 που εγραψα στο προηγουμενο ποστ) αλλα τελικα το βαρος του κινητου με την συσκευασία ειναι 300γραμμαρια οποτε δεν γνωριζω ποσο ακριβως στοιχίζει αυτο.

 

Συστημένα εξωτερικού (Ζώνη 2)

0- 500 γρ. 9,20 ευρώ

501-1000 γρ. 15,00 ευρώ

Από το επίσημο τιμοκατάλογο των ΕΛΤΑ. Ή λάθος κατάλαβαν στο ΕΛΤΑ της περιοχής σου ή δεν ξέρουν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχουμε να κανουμε με εμπορικες συναλλαγες και υποληψεις θα προτιμουσα οι ψηφοι να ειναι προσβασιμοι στην χειροτερη περιπτωση στα μελη.

Εναλλακτικα θα μπορουσε να ζητηθει επεξηγηση, που δεν βολευει;

 

Εκει πηγαινε η ενσταση μου

Πατώντας πάνω στον τίτλο της φηφοφορίας, δηλαδή την ερώτηση «Είστε ευχαριστημένοι από το ...?», βλέπεις τα αποτελέσματα χωρίς να ψηφίσεις. πχ http://www.myphone.gr/forum/poll.php?do=showresults&pollid=4113

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητακι

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=161191515460

Εχει κανεις καμια εμπειρια με EZIO κινητα;

Δεν μπορεσα να βρω κατι στο ιντερνετ, ουτε και για τον πωλητη βλεπω καλα πραγματα.

μονο αυτος εχει αυτην την μαρκα, γιατι; τι ειναι;

 

Παντως το κινητο, αν ειναι οπως γραφει, ειναι καταπληκτικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητακι

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=161191515460

Εχει κανεις καμια εμπειρια με EZIO κινητα;

Δεν μπορεσα να βρω κατι στο ιντερνετ, ουτε και για τον πωλητη βλεπω καλα πραγματα.

μονο αυτος εχει αυτην την μαρκα, γιατι; τι ειναι;

 

Παντως το κινητο, αν ειναι οπως γραφει, ειναι καταπληκτικο.

 

EUR 166.45...........παρα πολλα φιλε μου για ενα τετοιο κντ.

Γιατι δεν πας σε καποιο επωνυμο σε αυτα τα λεφτα,και σε καποιο αποπ τα αξοιοπιστα καταστηματα που υπαρχουν εδω??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΠΟΝΙΑ MINIDEAL

 

 

 

 

THL T100S SmartPhone MTK6592 Octa Core 8 Core Android 4.2 With 5.3 Inch FHD Screen NFC OTG (15$ discout code T100S)

 

THL T200 True Octa-Core Android 4.2 Phone-1080p HD Gorilla Glass,1.7GHz,2GB RAM 32GB ROM(20$ discount code: T200)

 

THL T5S SmartPhone MTK6582 Quad Core 1.3GHZ OGS Android 4.2 With 4.7inch QHD Screen(15$ discount code T5S)

 

THL T5 SmartPhone Android 4.2 MTK6572W Dual Core With 4.7inch QHD Screen(5$ discount code:T5)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...