Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κινητακι κινεζικο τετραπυρινο με official τετοια θηκη διαθεσιμη ;

4πυρηνο - καλες καμερες - 1GB RAM - 4.1+ Android

Μεχρι 210$

 

http://static.clickbd.com/global/classified/item_img/1014776_0_original.jpg

 

Μπες στο to2c.com και δες.Σχεδον σε ολα τα τετραπυρηνα δινει δωρο τετοιες θηκες.Γενικα οποιο κινεζικο ειναι Galaxy style (πχ ΤΗL W8 ,Galaxy Clones) εχει μια τετοια θηκη.Δες και στο ebay.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όλα οκ με την ιστορία των απαταιώνων κινέζων του hotinbuy, το paypal μου πίστωσε σήμερα τα χρήματα

 

Και'σενα?

Σε ποσους συμφορουμιτες τα πιστωσε ξανα πισω το paypal?

Eγω αν και απο τους πρωτους που απαντησαν οτι θα τα παρω πισω ακομη τιποτα στον λογαριασμο,αντε γιατι θελω να παραγγειλω τηλ. αμεσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως αξιόπιστο το to2c.....

Πήρα ένα thl w8.

09-10 έγινε παραγγελία

11-10 πήρα tracking number

16-10 πέταξε για Ελλάδα

Και σήμερα 22-10 το έχω στα χέρια μου...άντε και καλό rootαρισμα....

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα, είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα την βοήθεια σας. Δεν ξέρω εάν γράφω στο σωστό topic άπλα ήθελα να ξέρω εάν έχει κάποιος άποψη για το www. goophoneshop.com , ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Δες εδω καλύτερα http://www.goophone.cc/

Γιώργο πήγαινε εδώ---->>http://el.coinmill.com/EUR_USD.html

και κάνε την μετατροπή από $ σε €.

Είναι προτιμότερο να πληρώνουμε στο Paypal σε $ και να κάνει την μετατροπή σε ευρώ η τράπεζα που έχει εκδώσει την κάρτα.

Το Paypal κρατάει μεγαλύτερη προμήθεια...

Άτοπο εν μέρει αυτό που λες, καθώς ότι νομισμα κι αν κοιτας στο μαγαζί ,σε δολλάρια γίνεται η χρέωση

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξε και αυτό για κριτικές http://www.gizchina.com/chinese-store-directory/.

Λογικά ως γνωστό σίτε θα μαζέψει αρκετές κριτικές.

 

Thanks φιλε, ακομη ενα εργαλειο στην φαρετρα :-)

 

Άτοπο εν μέρει αυτό που λες, καθώς ότι νομισμα κι αν κοιτας στο μαγαζί ,σε δολλάρια γίνεται η χρέωση

 

Μιας και το γραψα πριν λιγο σε αλλο θεμα :

"Απ'οτι θυμαμαι, στο paypal πειραζεις μια ρυθμιση να μην κανει αυτο την μετατροπη, αλλα να στελνει πχ τα δολλαρια στην καρτα σου, ωστε να κανει την πιο συμφερουσα μετατροπη η τραπεζα σου."

Δηλ. το μαγαζι χρεωνει μεν δολλαρια, ομως το paypal τι χρεωνει σε εμας, εχει σημασια.

Αυτο εννοει ορθως, ο alex_master.

Η διαφορα στην προμηθεια ειναι μεγαλη.

( πολυ φιλικα gerstavros2 και χωρις παρεξηγηση αν κατι δεν καταλαβαμε καλα, κατα τα αλλα, οι οδηγοι σου ειναι ... σκετη απολαυση, απιθανοι! )

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Χτες πηρα tracking number απο geekbuying και δινει αυτο Shipping methods: Registered Airmail

 

Tracking Number: RGΧΧΧΧΧΧΧΧΧDE.Δηλαδη θα μου ερθει μεσω Γερμανιας?Το RG τι ειναι?Ευχαριστω οσοι μου λησουν την απορια...:X:X

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτασε Κ.Δ. αεροδρόμιο το πρώτο δέμα του Geek, που μου είχαν στείλει μέσω DE. Οπότε μάλλον δεν τίθεται θέμα DHL και τελωνείου.
Link to comment
Share on other sites

την εχω πατησει ασχημα με το pandawill. εκανα παραγγελια στις 4/9 το lenovo p780. Συμφωνα με τα στοιχεια του tracking number, αυτό εγινε shipped απο Κινα στις 7/9:

 

 

item No. Year Status Location Destination Country Date

RB771060307CN 2013 Collection 43005800 GR 20130912 1054

RB771060307CN 2013 Dispatching 43032100 GR 20130912 1510

RB771060307CN 2013 Departure from China Beijing GR 20130914 1216

RB771060307CN 2013 Departured Beijing GR 20130915 0445

 

Απο τις 15/9 λοιπον ηταν σε κατασταση "departured". Μετα απο συνεχεις επικοινωνιες μου το τελευταιο 15μερο ολο απαντουσανε "περιμενε θα ερθει". Πηγα να κινησω διαδικασια μεσα απο Paypal για refund αλλα δυστυχως ανακαλυψα οτι επειδη εχει παρελθει το 45μερο δεν μπορω να κανω dispute. Ξαναμιλαω με pandawill και μου λενε πρεπει να περιμενεις μεχρι τις 15 Νοεμβριου για refund γιατι αυτη ειναι η πολιτικη της εταιρειας μας. Τους ρωταω που αναγραφεται αυτη η πολιτικη (αφου μεσα στο site σας δεν αναφερεται τίποτα) και μου απαντανε το θεϊκο... "μολις τωρα εισαγαμε αυτον τον ορο και ακομα δεν τον εχουμε ανεβασει στην σελιδα". Εντωμεταξυ απο εκεινη την ημερα και επειτα ολες οι σελιδες πληροφοριων του site βγαζουν μηνυμα 404, page not found. Τους λεω πως αυτοι οι οροι δεν υπηρχαν οταν εγω εκανα το transaction και δεν συμφωνω με αυτους αλλα αυτοι με καθυστερουν με δικαιολογιες.

 

Μπορει να με συμβουλεψει καποιος τι αλλο να κανω? Ηδη εχω αρχισει να τους απειλω με αναφορες σε site για απατη και μηνυσεις αν δεν προχωρησουν το refund...

Link to comment
Share on other sites

την εχω πατησει ασχημα με το pandawill. εκανα παραγγελια στις 4/9 το lenovo p780. Συμφωνα με τα στοιχεια του tracking number, αυτό εγινε shipped απο Κινα στις 7/9:

 

 

item No. Year Status Location Destination Country Date

RB771060307CN 2013 Collection 43005800 GR 20130912 1054

RB771060307CN 2013 Dispatching 43032100 GR 20130912 1510

RB771060307CN 2013 Departure from China Beijing GR 20130914 1216

RB771060307CN 2013 Departured Beijing GR 20130915 0445

 

Απο τις 15/9 λοιπον ηταν σε κατασταση "departured". Μετα απο συνεχεις επικοινωνιες μου το τελευταιο 15μερο ολο απαντουσανε "περιμενε θα ερθει". Πηγα να κινησω διαδικασια μεσα απο Paypal για refund αλλα δυστυχως ανακαλυψα οτι επειδη εχει παρελθει το 45μερο δεν μπορω να κανω dispute. Ξαναμιλαω με pandawill και μου λενε πρεπει να περιμενεις μεχρι τις 15 Νοεμβριου για refund γιατι αυτη ειναι η πολιτικη της εταιρειας μας. Τους ρωταω που αναγραφεται αυτη η πολιτικη (αφου μεσα στο site σας δεν αναφερεται τίποτα) και μου απαντανε το θεϊκο... "μολις τωρα εισαγαμε αυτον τον ορο και ακομα δεν τον εχουμε ανεβασει στην σελιδα". Εντωμεταξυ απο εκεινη την ημερα και επειτα ολες οι σελιδες πληροφοριων του site βγαζουν μηνυμα 404, page not found. Τους λεω πως αυτοι οι οροι δεν υπηρχαν οταν εγω εκανα το transaction και δεν συμφωνω με αυτους αλλα αυτοι με καθυστερουν με δικαιολογιες.

 

Μπορει να με συμβουλεψει καποιος τι αλλο να κανω? Ηδη εχω αρχισει να τους απειλω με αναφορες σε site για απατη και μηνυσεις αν δεν προχωρησουν το refund...

 

Εγώ θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις με το paypal και να τους στείλεις όλα τα στοιχεία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μαλλον γινομαι γραφικη,αλλα ειναι η πρωτη μου αγορα απο το ιντερνετ και εχω αγχος! Απο τις 18/10 που μου εδωσαν το tracking number μου βγαζει αυτο: http://img822.imageshack.us/img822/4677/grhv.png

Ειναι φυσιολογικο; Αγορασα κινητο απο το minideal!

Edited by basoula_85
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μαλλον γινομαι γραφικη,αλλα ειναι η πρωτη μου αγορα απο το ιντερνετ και εχω αγχος! Απο τις 18/10 που μου εδωσαν το tracking number μου βγαζει αυτο: http://img822.imageshack.us/img822/4677/grhv.png

Ειναι φυσιολογικο; Αγορασα κινητο απο το minideal!

 

μην αγχώνεσαι, απόλυτα φυσιολογικό, σε μερικές μέρες λογικά έως Δευτέρα, Τρίτη θα σου εμφανίσει Despatched to overseas

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δες στον οδηγο του gerstavros περι αποστολων απο Κινα. Τα δεματα του mini deal φαινονται σωστα στο 4px μεχρι να πεταξουν για Ελλαδα

Καλησπερα παιδια μαλλον γινομαι γραφικη,αλλα ειναι η πρωτη μου αγορα απο το ιντερνετ και εχω αγχος! Απο τις 18/10 που μου εδωσαν το tracking number μου βγαζει αυτο: http://img822.imageshack.us/img822/4677/grhv.png

Ειναι φυσιολογικο; Αγορασα κινητο απο το minideal!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

την εχω πατησει ασχημα με το pandawill. εκανα παραγγελια στις 4/9 το lenovo p780. Συμφωνα με τα στοιχεια του tracking number, αυτό εγινε shipped απο Κινα στις 7/9:

 

 

item No. Year Status Location Destination Country Date

RB771060307CN 2013 Collection 43005800 GR 20130912 1054

RB771060307CN 2013 Dispatching 43032100 GR 20130912 1510

RB771060307CN 2013 Departure from China Beijing GR 20130914 1216

RB771060307CN 2013 Departured Beijing GR 20130915 0445

 

Απο τις 15/9 λοιπον ηταν σε κατασταση "departured". Μετα απο συνεχεις επικοινωνιες μου το τελευταιο 15μερο ολο απαντουσανε "περιμενε θα ερθει". Πηγα να κινησω διαδικασια μεσα απο Paypal για refund αλλα δυστυχως ανακαλυψα οτι επειδη εχει παρελθει το 45μερο δεν μπορω να κανω dispute. Ξαναμιλαω με pandawill και μου λενε πρεπει να περιμενεις μεχρι τις 15 Νοεμβριου για refund γιατι αυτη ειναι η πολιτικη της εταιρειας μας. Τους ρωταω που αναγραφεται αυτη η πολιτικη (αφου μεσα στο site σας δεν αναφερεται τίποτα) και μου απαντανε το θεϊκο... "μολις τωρα εισαγαμε αυτον τον ορο και ακομα δεν τον εχουμε ανεβασει στην σελιδα". Εντωμεταξυ απο εκεινη την ημερα και επειτα ολες οι σελιδες πληροφοριων του site βγαζουν μηνυμα 404, page not found. Τους λεω πως αυτοι οι οροι δεν υπηρχαν οταν εγω εκανα το transaction και δεν συμφωνω με αυτους αλλα αυτοι με καθυστερουν με δικαιολογιες.

 

Μπορει να με συμβουλεψει καποιος τι αλλο να κανω? Ηδη εχω αρχισει να τους απειλω με αναφορες σε site για απατη και μηνυσεις αν δεν προχωρησουν το refund...

 

κακως αφησες να περασει το 45 ημερο και δεν εκανες dispute τωρα φιλε χλωμο το βλεπω...:worry:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

κακως αφησες να περασει το 45 ημερο και δεν εκανες dispute τωρα φιλε χλωμο το βλεπω...:worry:

 

Μην τον αγχωνεται..θα τον παιδεψουνε λιγο αλλα θα τα παρει..εγω μετα απο τρισημιση μηνες τα πηρα..

Link to comment
Share on other sites

Μην τον αγχωνεται..θα τον παιδεψουνε λιγο αλλα θα τα παρει..εγω μετα απο τρισημιση μηνες τα πηρα..

 

μακαρι !!!!!!!!!!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

http://www.antelife.com/zte-v967s-mtk6589-quad-core-android-4-2-5-0-inch-ips-screen-1g-4g-mobile-phone-blue.html

θέλω να πάρω το κινητό το site είναι αξιόπιστο?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Δες στον οδηγο του gerstavros περι αποστολων απο Κινα. Τα δεματα του mini deal φαινονται σωστα στο 4px μεχρι να πεταξουν για Ελλαδα

 

TALLBAN και ASOT ευχαριστώ πολύ! Διάβασα τον οδηγό,αλλά λιγο η πρώτη φορά,λίγο το άγχος δεν ξέρω! Συγνώμη αν κούρασα!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι άξιο λογου στη περιοχή των 50-60€;

 

Έχω παραγγείλει ταμπλέτα για τις περισσότερες φορητές χρήσεις, αλλά θα ήθελα κάτι φτηνό που να το χρησιμοποιώ για το GPS στην οδήγηση, να ελέγχω κανά email εν κινήσει, πολύ ελαφρύ browsing άμα κάτσει...

Ουσιαστικά θα ήθελα κάτι λίγο πιο αναβαθμισμένο από το απλό κινητό που έχω τώρα, που θα μου δίνει κάποιες επιπλέον δυνατότητες όταν κι εαν τις χρειαστώ...

 

Βαριά χρήση δεν θα του κάνω ούτε ως απλό τηλέφωνο, αλλά η αυτονομία με ενδιαφέρει (δεν θα ήθελα κάτι που δεν θα έβγαζε ούτε μέρα με 1-2 ώρες ομιλία και λίγο surfing/email reading)

 

Ή δεν αξίζει τον κόπο για τη διαφορά στα χρήματα σε σχέση πχ με αυτό που παίρνεις με 90-100€

Link to comment
Share on other sites

την εχω πατησει ασχημα με το pandawill....

 

Λυπαμαι φιλε που εμπλεξες. Αν ειχες ρωτησει/διαβασει για το pandawill, θα το σκεφτοσουν διπλα πριν παραγγειλεις.

Την εχω πατησει μαζι τους επισης (λεπτομερειες φαινονται στο θεμα του Lenovo P780) και καθε φορα που καποιος ρωταει, συνιστω να το αποφυγει. Και μονο που κανουν 1-2 μερες να απαντησουν σε email λεγοντας γενικολογιες που δεν βοηθουν και περναει για πλακα μια βδομαδα για το επομενο βημα, αρκει για μαυρισμα.

Μαλλον θα φτιαξω το κειμενο ετοιμο για copy-paste.

 

Στο θεμα μας τωρα.

Σιγουρα αξιζει να κανεις μια επικοινωνια με το paypal, γιατι αν ασχοληθουν, θα λυθει το προβλημα σου στο καπακι.

Να επιμεινεις οτι το μαγαζι σε καθυστερησε και οπωσδηποτε να αναφερεις tracking number και link με τα αποτελεσματα αυτου.

Αν δεν εχεις βοηθεια απο paypal, αναγκαστικα θα επιμεινεις μαζι τους. Θελω να πιστευω οτι καποια στιγμη θα παρεις τα χρηματα σου πισω.

Μην τους απειλεις (χωρις paypal δεν καταλαβαινουν τιποτε), κρατα σταθερα την επαφη στελνοντας ενα γενικο email καθε βδομαδα.

Ζητα να σου πουν τι λεει το tracking σε αυτους και αν το ελαβαν πισω.

Απο την στιγμη που ειναι συστημενο, καποια στιγμη καπου θα φανει. Απλα θα σε καθυστερησουν στο refund.

Αν τυχον δεις εσυ οτι επεστρεψε, ρωτα οπως ειπαμε, αν το ελαβαν. Και εκει θα σε καθυστερησουν αλλα θα τους λες καθε φορα οτι το ειδες Κινα την ταδε ημερομηνια, ακομη να το παραλαβετε?!

 

Tip: Κρατα οπωσδηποτε screenshots απο διαφορετικα site για τα tracking results, γιατι καποια στιγμη θα φυγει και απο τα tracking συστηματα και αντε μετα να τους εξηγας.

 

Οταν με το καλο ληξει η ιστορια, καλο θα ηταν να το γραψεις στα διαφορα site, αυτο ισχυει και για μενα, βιωνουμε διάφορα που δεν τα μοιραζομαστε οπως πρεπει, αν θες με pm το υπενθυμιζουμε ο ενας στον αλλον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μαλλον γινομαι γραφικη,αλλα ειναι η πρωτη μου αγορα απο το ιντερνετ και εχω αγχος! Απο τις 18/10 που μου εδωσαν το tracking number μου βγαζει αυτο: http://img822.imageshack.us/img822/4677/grhv.png

Ειναι φυσιολογικο; Αγορασα κινητο απο το minideal!

 

Εξ άλλου το minideal είναι από τα πιο αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Doogee DG100

Cubot GT90

ZTE V889S

Lenovo A630

Lenovo A390

 

Ποιό θα διαλέγατε;

 

Dooge all the way.

 

ΜΤΚ6572 ειναι καλυτερος απο τον ΜΤΚ6577

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...