Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες καλησπέρα....

Εχω ενα ερώτημα...(Λίγο ψαγμένο βέβαια) το οποίο το έκανα και στο νήμα της συσκευής...Αλλά λόγο συνηθισμένου επεξεργαστή λέω να ρωτήσω και εδώ...

Παρέλαβα το thl w8 με τον mtk6589 που περίμενα από minideal..

Μήπως έχει βρει κανείς στον mtk6589 πως μπορούμε να κάνουμε το home button να ξυπνάει την οθόνη?

Βρήκα μια λύση στο ίντερνετ στην οποία προτείνεται να αλλάξουμε ένα αρχείο μέσα στο/system (αφού γίνουμε root εννοείται...) και μου δουλεύει ....εν μέρη όμως.

Αν κρατάει κάτι ξύπνιο τον επεξεργαστή τότε δουλεύει...

Αν όμως ο επεξεργαστής πέσει σε deep sleep τότε σταματάει να δουλεύει....

Έχετε καμία ιδέα πάνω σε αυτό??

Δεν μπορεί...Έχουμε αρκετούς ψαγμένους εδώ μέσα και γι'αυτό ελπίζω....

 

Αν επιλέξεις cpu governor το performance μήπως παίξει;

 

Αν δεν είναι ενσωματομένος ο επιλογέας στις ρυθμίσεις, τσέκαρε το No-frills.

 

Μία υπόθεση κάνω. Δεν έχω και πολλές ελπίδες. Γιατί και στο performance λογικά, ο πυρήνας πέφτει σε deep sleep

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις cpu governor το performance μήπως παίξει;

 

Αν δεν είναι ενσωματομένος ο επιλογέας στις ρυθμίσεις, τσέκαρε το No-frills.

 

Μία υπόθεση κάνω. Δεν έχω και πολλές ελπίδες. Γιατί και στο performance λογικά, ο πυρήνας πέφτει σε deep sleep

 

Θα δοκιμάσω στην επόμενη αγορά....(μετά τις αργίες εννοείται...) γιατί για αυτό ήδη βρέθηκε αγοραστής...;)

Άσε που δεν μπορούσα να του βάλω και custom recovery (cwm)....

Στο τελευταίο βήμα όλων των οδηγών που είχα διαβάσει έλεγε :

Πατήστε το download και μετά το yes στο προειδοποιητικό μήνυμα που βγάζει....Και μετά συνδέστε το τηλέφωνο απενεργοποιημένο στο usb...

Ε εμένα δεν έκανε τίποτα από εκεί και μετά....

Σαν να μην έχω συνδέσει τίποτα στο pc.

Δεν πειράζει....Πάμε για άλλα;););)

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα μέσω paypal στις 16/09 το THL W200 από minideal. Έπεσα πάνω στην αργία που είχανε, tracking number μου ήρθε στις 23/09 (μία εβδομάδα μετά…)

Στο signpost γράφει: 25-09-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Τι σημαίνει αυτό?

Στο en.4px γράφει τα παρακάτω:

2013-09-25 11:16:21 SINGAPORE

2013-09-25 11:14:24 HONGKONG

2013-09-25 11:12:05 HONGKONG

2013-09-25 11:09:52 HONGKONG

2013-09-24 02:08:51 Lan Guang,Shenzhen,China

2013-09-24 02:08:51 Lan Guang,Shenzhen,China

2013-09-23 18:21:56

 

Σήμερα 28/09 δεν θα έπρεπε να λέει dispatched to overseas? Μία άλλη παραγγελία από minideal σε 12 μέρες ήταν στα χέρια μου… Μήπως έχω κάποιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Ρε παιδιά σε μένα ακόμα τα ίδια βγάζει... Είναι δυνατόν? 30/09 έχουμε... Τι κάνει 5 μέρες στη Σιγκαπούρη το κινητό μου? Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος? Έχει νόημα να στείλω κάποιο e-mail στο minideal ή να κάνω κάτι στο paypal? Επειδή δεν έχω την ανάλογη εμπειρία μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε τη γνώμη σας?

Ευχαριστώ.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια λέει και σε μένα. Το τηλέφωνο περιμένει στη Σιγκαπούρη για αναχώρηση. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα παρά να αναμένουμε. Αν και σήμερα δεν φύγει τότε με τις αργίες που λέγεται απο τους υπόλοιπους ότι υπάρχουν θα περιμένουμε και άλλο.....
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια λέει και σε μένα. Το τηλέφωνο περιμένει στη Σιγκαπούρη για αναχώρηση. Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα παρά να αναμένουμε. Αν και σήμερα δεν φύγει τότε με τις αργίες που λέγεται απο τους υπόλοιπους ότι υπάρχουν θα περιμένουμε και άλλο.....

 

 

Ναι υπάρχει αργία από 01/10 έως 07/10 στην Κίνα.

Εμάς όμως λογικά το τηλέφωνο μας βρίσκεται στη Σιγκαπούρη όπου δεν υπάρχει αργία. Το θέμα είναι γιατί δεν φεύγει?

Τι να πω...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει κολλήσει από 26/9 στο τελωνείο στην Taiwan και έχω αρχίσει και φοβάμαι... Θα μου χώσουν κάνα καπέλο στην τιμή;
Link to comment
Share on other sites

εμένα έχει κολλήσει από 26/9 στο τελωνείο στην Taiwan και έχω αρχίσει και φοβάμαι... Θα μου χώσουν κάνα καπέλο στην τιμή;

 

όχι. Καπέλο δεν χώνουν, αλλά αν επιστραφεί θα αργήσει κανα μηνα.

Κάνουν δειγματοληπτικούς ελέγχους και μια φορά μουσείο τύχει και άργησε ξανά μήνα επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λέγε μου να πάω να φουντάρω...! Γιατί να το επιστρέψει πίσω όμως;
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λέγε μου να πάω να φουντάρω...! Γιατί να το επιστρέψει πίσω όμως;

Αδελφέ ξεκόλλα. Αφού γράφουν στο κουτί ότι έχει δώρο που κάνει 20€.:D

Νομίζεις ότι μόνο εμείς κάνουμε κόλπα να γλυτώνουμε φόρους?

Εμείς έχουμε διακρατικές συμφωνίες να μην φορολογούμε κάνοντας στραβα μάτια.

Αυτοί όμως βασιζόμενοι σ αυτό κάνουν τα δικά τους.

Μόλις βρούν κάτι στο δικό τους τελωνείο, το στέλνουν πίσω και το ιδιο δέμα έχει πλέον μηδενικές πιθανότητες, να ξαναπιαστεί στην επόμενη αποστολή.

Λαμόγια υπάρχουν παντού....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θα έρθει, δεν χρειάζεται να τρελαινόμαστε αλλά το περίμενε είναι που μου τη σπάει. Όπως και άλλους φαντάζομαι. Απο το minideal παρήγγειλα γιατί θα ερχόταν υποτίθεται γρήγορα αλλά φαίνεται την πάτησα. Ποιος ξέρει μπορεί το τελωνειο τους να είδε ότι φεύγουν πολλά δώρα των 20ευρώ απο την εταιρεία αυτή και αποφάσισε να κάνει έλεγχο. Η μόνη επίπτωση σε αυτό είναι η αργοπορία δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα....

Εχω ενα ερώτημα...(Λίγο ψαγμένο βέβαια) το οποίο το έκανα και στο νήμα της συσκευής...Αλλά λόγο συνηθισμένου επεξεργαστή λέω να ρωτήσω και εδώ...

Παρέλαβα το thl w8 με τον mtk6589 που περίμενα από minideal..

Μήπως έχει βρει κανείς στον mtk6589 πως μπορούμε να κάνουμε το home button να ξυπνάει την οθόνη?

Βρήκα μια λύση στο ίντερνετ στην οποία προτείνεται να αλλάξουμε ένα αρχείο μέσα στο/system (αφού γίνουμε root εννοείται...) και μου δουλεύει ....εν μέρη όμως.

Αν κρατάει κάτι ξύπνιο τον επεξεργαστή τότε δουλεύει...

Αν όμως ο επεξεργαστής πέσει σε deep sleep τότε σταματάει να δουλεύει....

Έχετε καμία ιδέα πάνω σε αυτό??

Δεν μπορεί...Έχουμε αρκετούς ψαγμένους εδώ μέσα και γι'αυτό ελπίζω....

μπρε παλικαρι μου πανε ρωτα στου w8 το θρεντ,εδω βρηκες?:p

 

με αλλαγη ρομ,στο xda το εβλεπα ,γινεται.χωρις αλλαγη ρομ δεν γνωριζω:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα....

Εχω ενα ερώτημα...(Λίγο ψαγμένο βέβαια) το οποίο το έκανα και στο νήμα της συσκευής...Αλλά λόγο συνηθισμένου επεξεργαστή λέω να ρωτήσω και εδώ...

Παρέλαβα το thl w8 με τον mtk6589 που περίμενα από minideal..

Μήπως έχει βρει κανείς στον mtk6589 πως μπορούμε να κάνουμε το home button να ξυπνάει την οθόνη?

Βρήκα μια λύση στο ίντερνετ στην οποία προτείνεται να αλλάξουμε ένα αρχείο μέσα στο/system (αφού γίνουμε root εννοείται...) και μου δουλεύει ....εν μέρη όμως.

Αν κρατάει κάτι ξύπνιο τον επεξεργαστή τότε δουλεύει...

Αν όμως ο επεξεργαστής πέσει σε deep sleep τότε σταματάει να δουλεύει....

Έχετε καμία ιδέα πάνω σε αυτό??

Δεν μπορεί...Έχουμε αρκετούς ψαγμένους εδώ μέσα και γι'αυτό ελπίζω....

Τίποτα από τα παραπάνω που σου παν δεν έχει σχέση με το θέμα σου, και φυσικά μην αλλάξεις τον governor του επεξεργαστή:blink:

Λύση γι αυτό δεν υπάρχει, με καμιά ρομ. Μία στο περίπου λύση είναι να πας, μ έναν σοβαρό filemanager όπως τον x-plore στο /system/usr/keylayout, ανοίγεις για edit το mtk-kpd.kl, και δίπλα στο «key 102 HOME» προσθέτεις ένα «WAKE_DROPPED», κάνεις save κι επανακίνηση. Πλέον το κινητό θα ξυπνάει όταν πατήσεις το πλήκτρο home αμέσως όταν δεν έχει πέσει ακόμη σε deep sleep, και μετά από....6 πατήματα όταν είναι σε deep sleep :p

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

gerstavros2 αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές;

 

Παρόμοια θα μπορούσαμε δηλαδή να πειράξουμε κάποιο αρχείο ώστε να ενεργοποιηθεί κάτι σαν το tap to wake;

Link to comment
Share on other sites

μπρε παλικαρι μου πανε ρωτα στου w8 το θρεντ,εδω βρηκες?:p

 

με αλλαγη ρομ,στο xda το εβλεπα ,γινεται.χωρις αλλαγη ρομ δεν γνωριζω:)

 

Ρώτησα και εκεί φίλε μου... αλλά περισσοτεροι γνώστες υπάρχουν εδώ παρά εκεί....

 

 

Τίποτα από τα παραπάνω που σου παν δεν έχει σχέση με το θέμα σου, και φυσικά μην αλλάξεις τον governor του επεξεργαστή:blink:

Λύση γι αυτό δεν υπάρχει, με καμιά ρομ. Μία στο περίπου λύση είναι να πας, μ έναν σοβαρό filemanager όπως τον x-plore στο /system/usr/keylayout, ανοίγεις για edit το mtk-kpd.kl, και δίπλα στο «key 102 HOME» προσθέτεις ένα «WAKE», κάνεις save κι επανακίνηση. Πλέον το κινητό θα ξυπνάει όταν πατήσεις το πλήκτρο home αμέσως όταν δεν έχει πέσει ακόμη σε deep sleep, και μετά από....6 πατήματα όταν είναι σε deep sleep :p

 

Οι οδηγίες που διάβασα στο Internet αυτά ακριβώς που λες κι εσύ λέγανε.... και τα έκανα ακριβώς έτσι. Αλλά όταν έπεφτε ο επεξεργαστής σε deep sleep... δεν ξύπναγε με τίποτα .

Μετά άνοιξα και τα διπλανά αρχεία από το mtk-kpd. kl και είχανε και αυτά μέσα το πλήκτρο 102 HOME και πρόσθεσα και εκεί το WAKE... αλλά και πάλι τίποτα.

Αυτό που είπες με τα 6 πατήματα ισχύει?

Όντως είναι 6 δηλαδή?

Γιατι τότε ίσως υπάρχει κάπου η εντολή να ξυπνάει την οθόνη με 6... Και ίσως μπορούμε να αλλάξουμε την εντολή και να την βάλουμε στη 1 φορά.

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε ρε παιδιά με το θέμα της Σιγκαπούρης γιατί όπως ξέρετε η HK και Chinapost στέλνει τα δέματα πίσω που περιέχουν μπαταρίες,αρώματα, αναπτήρες και έτσι η SG post έχει τρομερή δουλειά με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνει να τα διώξει γρήγορα και επιπλέον βάλε και την εορτή που έχουν τώρα άρα...
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε ρε παιδιά με το θέμα της Σιγκαπούρης γιατί όπως ξέρετε η HK και Chinapost στέλνει τα δέματα πίσω που περιέχουν μπαταρίες,αρώματα, αναπτήρες και έτσι η SG post έχει τρομερή δουλειά με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνει να τα διώξει γρήγορα και επιπλέον βάλε και την εορτή που έχουν τώρα άρα...

Kai τώρα μας καθησύχασες ?????

Τα δικά μας δέματα δεν εμπεριέχουν μπαταρίες ????:):):)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Kai τώρα μας καθησύχασες ?????

Τα δικά μας δέματα δεν εμπεριέχουν μπαταρίες ????:):):)

 

Δεν το έπιασες τι σου είπε....

Σου είπε ότι η HK post και η chinapost το κάνουν αυτό.

Γιαυτό και έχει πέσει περισσότερη δουλειά στην singapore post....

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα έρθει η συσκευή είναι σίγουρο. Το ότι θα πιάσουμε μήνα μου τη σπάει. Αλλά αυτα έχουν οι ιντερνετικες αγορές γενικότερα.
Link to comment
Share on other sites

Το αναβει η οθονη, πριν πεσει σε deep sleep, με τα πλήκτρα εντασης το εκανα με κάποιο lock screen που ειχα κατεβασει απο το play store. Εχω thl w100.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγγείλει κάποιος/α από hotinbuy ήδη και να έχει παραλάβει για να μας πεις απόψεις;

Εχουμε παραγγειλει καμποσοι αλλα κανενας δεν εχει παρει τιποτα ακομη,ουτε καν στο ιντερνετ που εψαξα δεν βρηκα ουτε μια κρητικη,περιμενε λιγο φιλε μην την πατησεις και εσυ αν παιζει απατη.

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες που διάβασα στο Internet αυτά ακριβώς που λες κι εσύ λέγανε.... και τα έκανα ακριβώς έτσι. Αλλά όταν έπεφτε ο επεξεργαστής σε deep sleep... δεν ξύπναγε με τίποτα .

Μετά άνοιξα και τα διπλανά αρχεία από το mtk-kpd. kl και είχανε και αυτά μέσα το πλήκτρο 102 HOME και πρόσθεσα και εκεί το WAKE... αλλά και πάλι τίποτα.

Αυτό που είπες με τα 6 πατήματα ισχύει?

Όντως είναι 6 δηλαδή?

Γιατι τότε ίσως υπάρχει κάπου η εντολή να ξυπνάει την οθόνη με 6... Και ίσως μπορούμε να αλλάξουμε την εντολή και να την βάλουμε στη 1 φορά.

Ναι εμένα έτσι κάνει, αφού πατήσω 6 φορές απανωτά το πλήκτρο ανάβει. δεν ξέρω τι φταίει κι ούτε έκατσα να το ψάξω, πατάω το power πλάι πιο εύκολα. Αλλά συχνά αν πριν λίγο δούλευα το κινητό, ή είχε ανάψει για μήνυμα ή κλήση, πατάω μια φορά το home και δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Ναι εμένα έτσι κάνει, αφού πατήσω 6 φορές απανωτά το πλήκτρο ανάβει. δεν ξέρω τι φταίει κι ούτε έκατσα να το ψάξω, πατάω το power πλάι πιο εύκολα. Αλλά συχνά αν πριν λίγο δούλευα το κινητό, ή είχε ανάψει για μήνυμα ή κλήση, πατάω μια φορά το home και δουλεύει

 

Α μάλιστα.....:confused:

Άρα κάπου υπάρχει scriptακι που λέει ότι βγαίνει ο επεξεργαστής από deep sleep με 1 πάτημα του power και αντίστοιχα με 6 του home....

Το θέμα είναι να βρούμε κάποιον developer που να ξέρει που βρίσκεται...χαχαχαχα

Τέλος πάντων είναι πολύ "ειδικό" το ζήτημα και πρέπει όπου να'ναι να το λήξουμε γιατί δεν φαίνεται να ενδιαφέρει και πολλούς....Μην κουραζουμε και το νήμα....;);)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Μια ερωτηση. Εδω και κανα 10ημερο εχουμε λιωσει στο ψαξιμο με την κοπελα μου για να παρει το κινητο του τιτλου και δεν βρισκουμε καποιο site που να ειναι εμφανως αξιοπιστο. Εχει να πει κανεις κατι μηπως; Εχουμε χαωθεί λιγο με ολες τις πληροφορίες. Πχ το e2talk εχει 8 στις 10 κριτικες καλες σε ενα site και σε αλλο εχει βαθμολογία 3.9 στα 10! Τι ισχύει...;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...