Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλυτερο δε νομιζω να ειναι ,πανω κατω ιδια χαρακτηριστικα διπυρηνα ΜΚΤ657x με 512ram, αλλα αυτο το S4 mini clone εχει μεγαλυτερη οθονη 4.3" ασε που ειναι και πολυ μιο ομορφο (βεβαια αυτο μπορεις να πεις πως ειναι υποκειμενικο).

 

Και συμφωνα με τους πωλητες παντα το lenovo σκοραρει 5400 και το f9192 8500 που αν ισχυουν ειναι αρκετα μεγαλη διαφορα. Φαντασου το s duos παει με τα χιλια ζορια στις 4000.

 

Αν εχεις την καλοσυνη εξηγησε μου τι εννοεις με το "σκοραρει" γιατι δεν εχω καταλαβει τιποτα :O

 

Ο κλωνος του s4 ειναι κλωνος οπως λες. Καλυτερα κατι επωνυμο οταν προκειται για αγορα απο εξωτερικο. Ας παμε στα σιγουρα.

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα το νεο μου κινητό...ZTE V987 απο minideal με EMS .

Η παραγγελεία μου έγινε στις 06/08/13...στις 13/08 μου στέλνουν μήνυμα οτι δεν έχουν τη θήκη που τους ζητούσα. Αφού βγάλαμε τελικά άκρη με τη θήκη, ξεκίνησε στις 14/08 η αποστολή και να φαίνεται στο sgpost το tracking number μου...και εκεί που έλεγα οτι θα φτάσει Σεπτέμβρης να το πάρω, σήμερα σε μόλις 6 ημέρες μετά μου έφτασε στην πόρτα μου.:shock::shock: Ευχαριστώ το φόρουμ για τις συμβουλές του και σίγουρα θα τα ξαναλέμε απο δω και πέρα και με άλλες αγορές για ολους!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την καλοσυνη εξηγησε μου τι εννοεις με το "σκοραρει" γιατι δεν εχω καταλαβει τιποτα :O

 

Ο κλωνος του s4 ειναι κλωνος οπως λες. Καλυτερα κατι επωνυμο οταν προκειται για αγορα απο εξωτερικο. Ας παμε στα σιγουρα.

 

Μιλαω για antuntu benchmark score. Δεν ειναι και πανακεια βεβαια, αλλα το λαμβανουμε σοβαρα σαν μετρο συγκρισης μεταξυ διαφορων συσκευων.

 

Οσον αφορα τον κλωνο, αυτο δε λεει κατι. Υπαρχουν κλωνοι S4 τετραπυρηνα θηρια πολυ δυνατα και σε τιμες super.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο Βέλγιο το όνομα της εταιρίας λέει περίσσοτες σε μια περιοχή από την διεύθυνση γιατί ο ταχυδρόμος συνήθως είναι ο ίδιος.

Δε σε καταλαβα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το νεο μου κινητό...ZTE V987 απο minideal με EMS .

Η παραγγελεία μου έγινε στις 06/08/13...στις 13/08 μου στέλνουν μήνυμα οτι δεν έχουν τη θήκη που τους ζητούσα. Αφού βγάλαμε τελικά άκρη με τη θήκη, ξεκίνησε στις 14/08 η αποστολή και να φαίνεται στο sgpost το tracking number μου...και εκεί που έλεγα οτι θα φτάσει Σεπτέμβρης να το πάρω, σήμερα σε μόλις 6 ημέρες μετά μου έφτασε στην πόρτα μου.:shock::shock: Ευχαριστώ το φόρουμ για τις συμβουλές του και σίγουρα θα τα ξαναλέμε απο δω και πέρα και με άλλες αγορές για ολους!

Καλορίζικο ειναι πολύ καλό κινητό.

to memoribles ειναι αξιοπιστο? καλυτεροσ ειναι ο ΜΤΚ 6589Τ ή ο MSM8960 Snapdrogon S4 Dual Core ?

Είναι πιστεύω από τα κορυφαία.Εχω κάνει πάνω από 35 αγορές (φτηνές-ακριβές) και έχουν καλή εξυπηρέτηση.

Βρέθηκε το κινητό μου!!!!! Φαντάζομαι δεν σας απασχολούν οι λεπτομέριες αλλά το λάθος αν μπορώ να το πω αυτό και όχι κάτι βαρύτερο ήταν του Βέλγικου Φορέα

Από την άλλη, το minideal έκανε και αυτό πατάτα.

Στην διεύθυνση αποστολής έβαλα και την εταιρία στο πεδίο της αλλά στο κουτί πάνω δεν το έχουν γράψει πουθενά. Εδώ στο Βέλγιο το όνομα της εταιρίας λέει περίσσοτες σε μια περιοχή από την διεύθυνση γιατί ο ταχυδρόμος συνήθως είναι ο ίδιος.

Το καλό που έχει κάνει το minideal είναι ότι έγραψε το τηλέφωνο μου πάνω στο δέμα αλλά κανείς δεν με πήρε.

 

 

Εν ολίγοις, το minideal δεν έβαλε το όνομα της εταιρίας στο δέμα αλλά έβαλε το κινητό μου. Και ο Βέλγικος φορέας με ή χωρίς τον παραλείπτη έκαναν μεγάλη πατάτα. Θα μάθω περισσότερα αν σας ενδιαφέρει!

 

Πάλι καλά που βρέθηκε! Αυτή η αποστολή έχει γίνει σίριαλ.

Link to comment
Share on other sites

αν θέλετε καλά τηλέφωνα απο κίνα βρείτε την συγκεκριμένη σελίδα στο facebook. panosshop mobiles.έχω αγοράσει απο τον συγκεκριμένο και φένετε αξιόπιστος.
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα οτι εχει μονο 14 πωλησεις αλλα δεν νομιζω να σημαινει και κατι αυτο. Μπορει να ειναι νεο καταστημα στο ebay. Αρνητικες κριτικες θα βρεις και σε πωλητες με χιλιαδες πωλησεις. Γενικα πιστευω ειναι λαχειο το ολο θεμα. Οταν μιλαμε για "ανωνυμα" κινεζικα προϊοντα τεχνολογιας ποτε δεν μπορει να εισαι σιγουρος. Τωρα ενταξει, αν το κινητο ειναι μαπα, δεν θα εχω χασει και μια περιουσια. Σε κατι θα χρησιμευσει :p

Το δινω δωρο στην ανιψια μου και τελειωσε το θεμα :)

Λοιπον, χθες παρελαβα το κινητο μου!!! Σχεδον 19 μερες απο Χονγκ Κονγκ. Καλα ειναι, μεσολαβησε και αργια.

Επειδη δεν πολυγνωριζω τεχνικες ειδικες λεπτομερειες πανω στα κινητα, θα πω οτι εμεινα ευχαριστημενος.

Το κουτι του κινητου εγραφε Mini S 4 !!!!! Πολυ περιεργο. Τεσπα. Μου στειλανε 2 μπαταριες, 2200 Mah, θηκη για το κινητο, η οθονη εχει αυτο το πλαστικο που την προστατευει. Αυτο που με στραβωσε ειναι οτι μου στειλανε τον Αγγλικο φορτιστη. Ενταξει, εχω φορτιστη και ανταπτορα αλλα λεμε. Επισης μου στειλανε και ακουστικα.

Το κινητο ειναι αρκετα καλο εξωτερικα και στιβαρο. Πολυ καλη η οθονη. Εγω παρολο τα 512 mb το βρισκω σχετικα γρηγορο. Ισως επειδη ειναι το πρωτο μου smartphone και δεν εχω μετρο συγκρισης.

Εχει σχεδον τα παντα, GPS, διπλη SIM, 3G. Ενα μειονεκτημα ειναι οτι δεν εχει και πολυ δυνατο ηχειο. Οχι οτι ειναι χαμηλο αλλα το NOKIA που ειχα ηταν λιγο καλυτερο.

Για τα λεφτα του νομιζω οτι ειναι το καλυτερο που θα μπορουσα να παρω. Και βλεπω οτι το αυξησανε περιπου 30 ευρω, γυρω στα 90+ εχει τωρα.

http://www.ebay.co.uk/itm/White-4-3-Android-4-2-Smartphone-3G-Phone-MTK6572-Dual-Core-UNLOCKED-S004/231022933791?_trksid=p5197.m2280&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D191%26meid%3D187354751903852495%26pid%3D100068%26prg%3D1104%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D161010917747%26%26clkid%3D187354678873140326&_qi=RTM1177911

Αυτα.

Edited by apos74
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

και γω ενδιαφερομαι να αγορασω απο το fastcardtech κινητο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο ομως αν ξερει κανεις ας δωσει τα φωτα του

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

και γω ενδιαφερομαι να αγορασω απο το fastcardtech κινητο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο ομως αν ξερει κανεις ας δωσει τα φωτα του

 

μην το τολμησεις,διαβασε μερικα για το συγκεκριμενο καταστημα

http://www.resellerratings.com/store/FastCardTech

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, χθες παρελαβα το κινητο μου!!! Σχεδον 19 μερες απο Χονγκ Κονγκ. Καλα ειναι, μεσολαβησε και αργια.

Επειδη δεν πολυγνωριζω τεχνικες ειδικες λεπτομερειες πανω στα κινητα, θα πω οτι εμεινα ευχαριστημενος.

Το κουτι του κινητου εγραφε Mini S 4 !!!!! Πολυ περιεργο. Τεσπα. Μου στειλανε 2 μπαταριες, 2200 Mah, θηκη για το κινητο, η οθονη εχει αυτο το πλαστικο που την προστατευει. Αυτο που με στραβωσε ειναι οτι μου στειλανε τον Αγγλικο φορτιστη. Ενταξει, εχω φορτιστη και ανταπτορα αλλα λεμε. Επισης μου στειλανε και ακουστικα.

Το κινητο ειναι αρκετα καλο εξωτερικα και στιβαρο. Πολυ καλη η οθονη. Εγω παρολο τα 512 mb το βρισκω σχετικα γρηγορο. Ισως επειδη ειναι το πρωτο μου smartphone και δεν εχω μετρο συγκρισης.

Εχει σχεδον τα παντα, GPS, διπλη SIM, 3G. Ενα μειονεκτημα ειναι οτι δεν εχει και πολυ δυνατο ηχειο. Οχι οτι ειναι χαμηλο αλλα το NOKIA που ειχα ηταν λιγο καλυτερο.

Για τα λεφτα του νομιζω οτι ειναι το καλυτερο που θα μπορουσα να παρω. Και βλεπω οτι το αυξησανε περιπου 30 ευρω, γυρω στα 90+ εχει τωρα.

http://www.ebay.co.uk/itm/White-4-3-Android-4-2-Smartphone-3G-Phone-MTK6572-Dual-Core-UNLOCKED-S004/231022933791?_trksid=p5197.m2280&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D191%26meid%3D187354751903852495%26pid%3D100068%26prg%3D1104%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D161010917747%26%26clkid%3D187354678873140326&_qi=RTM1177911

Αυτα.

 

 

Καλημερα φιλε μου μαλλον ειναι αυτο που σκεφτομαι να φερω κι εγω. Δες εδω http://www.chinapadmall.com/f9192

Το ιδιο δεν ειναι?

 

Για πες εντυπωσεις κλπ. Ειναι μεγαλο (4,3 ειναι προφανως) ? Δλδ πιο μεγαλο απο το S4 mini σε διαστασεις? Ελεγα μηπως εισαι Αθηνα να το βλεπα αν γινοτανε αλλα τωρα ειδα πως εισαι Θεσ/κη!

 

Για πες γενικα αξιζει να προχωρησω? Ο κινεζος το διαφημιζει με 8500 antuntu score, δεν του κανεις κι εσυ ενα test να δουμε τι κανει?

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου μαλλον ειναι αυτο που σκεφτομαι να φερω κι εγω. Δες εδω http://www.chinapadmall.com/f9192

Το ιδιο δεν ειναι?

 

Για πες εντυπωσεις κλπ. Ειναι μεγαλο (4,3 ειναι προφανως) ? Δλδ πιο μεγαλο απο το S4 mini σε διαστασεις? Ελεγα μηπως εισαι Αθηνα να το βλεπα αν γινοτανε αλλα τωρα ειδα πως εισαι Θεσ/κη!

 

Για πες γενικα αξιζει να προχωρησω? Ο κινεζος το διαφημιζει με 8500 antuntu score, δεν του κανεις κι εσυ ενα test να δουμε τι κανει?

Ναι το ιδιο ειναι απ'οτι βλεπω.

 

Κοιτα, για μενα ειναι το πρωτο smartphone που αγοραζω. Επομενως δεν εχω μετρο συγκρισης με κατι καλυτερο ή χειροτερο. Η εντυπωση μου ειναι οτι ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του. Δηλαδη απο χθες που το πηρα, το δουλευω συνεχεια και δεν με προβληματισε πουθενα.

Οσο για το antuntu ( δεν το ηξερα, τωρα το ειδα και το κατεβασα και εκανα το τεστ ) μου εβγαλε σκορ 8812. Δεν ξερω αν ειναι καλα ή οχι.

Εγω παντως θα το προτεινα στον καθενα που θα ηθελε κυριως ενα οικονομικο smartphone και να εχει καποιες δυνατοτητες

Link to comment
Share on other sites

Για τα χρηματα που κοστιζει το score του ειναι εξαιρετικα καλο!

 

Να σε ρωτησω απο διαστασεις πως ειναι? Μπορεις να μου πεις? Κι αν το εχεις βαλει διπλα σε S4 mini (αφου ουσιαστικα για κλωνο του i9192 το πουλανε).

 

Η οθονη καλη? Και κατι τελευταιο, εχουν βαλει logo samsung?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για τα χρηματα που κοστιζει το score του ειναι εξαιρετικα καλο!

 

Να σε ρωτησω απο διαστασεις πως ειναι? Μπορεις να μου πεις? Κι αν το εχεις βαλει διπλα σε S4 mini (αφου ουσιαστικα για κλωνο του i9192 το πουλανε).

 

Η οθονη καλη? Και κατι τελευταιο, εχουν βαλει logo samsung?

 

Ευχαριστω!

Δεν μπορω να το συγκρινω με το S4 mini γιατι δεν ξερω καποιον φιλο μου που να το εχει. Πρεπει να ειναι το ιδιο θεωρητικα.

Η οθονη του μου αρεσε. Ενας ξεδελφος μου εχει Samsung Grande Duos 5.0" και απ'οτι ειδα εχει ελαχιστες διαφορες.

 

Οχι πουθενα δεν υπαρχει logo Samsung.

 

Παντως για 60 ευρω που μου κοστισε αμφιβαλω αν υπαρχει κατι καλυτερο στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

και γω ενδιαφερομαι να αγορασω απο το fastcardtech κινητο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο ομως αν ξερει κανεις ας δωσει τα φωτα του

Ξέχνα το μην παραγγείλεις από εκεί.

Δεν μπορω να το συγκρινω με το S4 mini γιατι δεν ξερω καποιον φιλο μου που να το εχει. Πρεπει να ειναι το ιδιο θεωρητικα.

Η οθονη του μου αρεσε. Ενας ξεδελφος μου εχει Samsung Grande Duos 5.0" και απ'οτι ειδα εχει ελαχιστες διαφορες.

 

Οχι πουθενα δεν υπαρχει logo Samsung.

 

Παντως για 60 ευρω που μου κοστισε αμφιβαλω αν υπαρχει κατι καλυτερο στην αγορα.

Δοκίμασε και κανένα παιχνίδι και πές μας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αυριο θα κανω παραγγελια απο minideal,μηπως ξερει καποιος για κανενα εκπτωτικο κουπονι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανένας να πει μοντέλα με hdmi output; Το μόνο που μου περνάει από το μυαλό ειναι το ΝΕΟ Ν003 που υποστηρίζει mhl...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αυριο θα κανω παραγγελια απο minideal,μηπως ξερει καποιος για κανενα εκπτωτικο κουπονι;

 

Για κινητα εχω μερικά. γράψε μας τι θέλεις να αγοράσεις;

Link to comment
Share on other sites

Και βασικά είναι το μόνο με mtkl6589t αν ποτέ κυκλοφορήσει δηλαδή!

 

Εχει πολλα κινητα, πλεον και το G3S βγαινει με turbo, αλλα εχει και αλλα ετοιμοπαραδοτα.

Link to comment
Share on other sites

Για κινητα εχω μερικά. γράψε μας τι θέλεις να αγοράσεις;

Θα παρω το amoi n828 σιγουρα και φιλος μαλλον το zte 967!

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολλα κινητα, πλεον και το G3S βγαινει με turbo, αλλα εχει και αλλα ετοιμοπαραδοτα.

Επιβεβαιώνω το παραπάνω. Χθες παρέλαβα ένα G3S στα 1.5Ghz. Βγάζει 17000 στο Antutu με 720p ανάλυση. Εντυπωσιάστηκα πραγματικά. Όλα τρέχουν απίστευτα γρήγορα και απροβλημάτιστα. Bugless firmware σε ότι δοκιμή έχω κάνει μέχρι τώρα. (και prerooted :happy:)

Link to comment
Share on other sites

Θα παρω το amoi n828 σιγουρα και φιλος μαλλον το zte 967!

Αυτά έχω από κινητά..................

 

ZOPO ZP980 2G/32GB 329.99$ discount code 145ed

ZTE V967S 159.99$ discount code 113ABED

ZTE V987 239.99$

 

THL W9 279.99$ discount code 14ad

THL W8S 269.99$ discount code 13a

THL W11 249.99$ discount code: 121ED

THL W200 185$ discount code: 12eas

THL W8 Beyong 224.99$ discount code 11mini

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το παραπάνω. Χθες παρέλαβα ένα G3S στα 1.5Ghz. Βγάζει 17000 στο Antutu με 720p ανάλυση. Εντυπωσιάστηκα πραγματικά. Όλα τρέχουν απίστευτα γρήγορα και απροβλημάτιστα. Bugless firmware σε ότι δοκιμή έχω κάνει μέχρι τώρα. (και prerooted :happy:)

 

Με γεια και καλοδούλευτο!

Επειδή περίμενω το ίδιο, από μέρα σε μέρα, μας λες ποιο firmware φοράει? Ευχαριστώ!

 

Μια ακόμα ερώτηση: Φοράει την μπαταρια 2750 ή μήπως την νέα (πράσινη) 3000mAh?

 

Μπορείς να δωσεις απαντήσεις και στο σχετικό νήμα, για πληρέστερη ενημέρωση

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...