Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφέ σίγουρα? Γιατί έχω δει κάτι οτι πάνω απο 50αρι και απο χώρα εκτός ΕΕ πληρώνεις... Άρα κατα την γνώμη σου να μην ζητήσω να μου το στείλουν ως δώρο με χαμηλό τιμολογιο..?:confused:

αυτά τα μικρά πακετάκια από ταχυδρομείο δεν περνάνε καν τελωνειο ό,τι κι αν γράφουν απ εξω. και με EMS που περνάνε, δεν χρεώνεσαι τίποτα. Τώρα αν φέρεις κούτα μεγάλη, θα πληρώσεις

εχω παραγγειλει ενα κινητο dual sim και θελω να ρωτησω αν μπορω να βαλω την sim οπως ειναι η πρεπει να την κοψω,γιατι κατι τετοιο ειχα διαβασει εδω...

σχεδόν όλα πέρνουν κανονικές sim

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τωρα διάβασα 2 σελίδες πισω ότι ο φίλος dimikord παρήγγειλε το iocean x7 elite.Αυτό από ότι γράφει παίρνει μια κανονική και μια micro οπότε μια sim θα χρειαστεί να την κόψει
Link to comment
Share on other sites

Τωρα διάβασα 2 σελίδες πισω ότι ο φίλος dimikord παρήγγειλε το iocean x7 elite.Αυτό από ότι γράφει παίρνει μια κανονική και μια micro οπότε μια sim θα χρειαστεί να την κόψει

 

Και το δικό μου το Χ7 που είναι Youth παίρνει μια κανονική και μια micro sim. Πηγαίνεις σε ένα κατάστημα με κινητά και σου την κόβουν. Σε ούτε 1 λεπτό απο κανονική γίνετε micro..

Link to comment
Share on other sites

αυτά τα μικρά πακετάκια από ταχυδρομείο δεν περνάνε καν τελωνειο ό,τι κι αν γράφουν απ εξω. και με EMS που περνάνε, δεν χρεώνεσαι τίποτα. Τώρα αν φέρεις κούτα μεγάλη, θα πληρώσεις

Σορρυ φίλε που σε πρίζω αλλα μιλάμε για παραγγελία κινιτού απο κίνα κοντα στα 300USD... Μην μου χρεώσουν κανενα 100αρι επιπλεον και τρέχω!!:(

Link to comment
Share on other sites

Τωρα διάβασα 2 σελίδες πισω ότι ο φίλος dimikord παρήγγειλε το iocean x7 elite.Αυτό από ότι γράφει παίρνει μια κανονική και μια micro οπότε μια sim θα χρειαστεί να την κόψει

χρηστο παραγγειλα αυτο

http://www.minideal.net/iocean-x7-1920-1080-full-hd-5-0-ips-2gb-32gb-mtk6589t-quad-core-android-4-2.html

2 giga ram ,τετραπηρυνο επεξεργαστη 1.500 mhz ,και πεντε ιντσες οθονη.238 ευρω μου κοστισε...:)

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα διάβασα 2 σελίδες πισω ότι ο φίλος dimikord παρήγγειλε το iocean x7 elite.Αυτό από ότι γράφει παίρνει μια κανονική και μια micro οπότε μια sim θα χρειαστεί να την κόψει
αυτό και το zopo c2 μονάχα απ όσο ξέρω

Σορρυ φίλε που σε πρίζω αλλα μιλάμε για παραγγελία κινιτού απο κίνα κοντα στα 300USD... Μην μου χρεώσουν κανενα 100αρι επιπλεον και τρέχω!!:(
μην αγχώνεσαι, άλλοι παίρνουν το xiaomi με EMS που χε ~400$ και στο τελωνείο δε χρέωναν τίποτα. από ταχυδρομειο, ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ τελωνείο τα πακετάκια αυτά, μόνο κούτες μεγάλες

χρηστο παραγγειλα αυτο

http://www.minideal.net/iocean-x7-1920-1080-full-hd-5-0-ips-2gb-32gb-mtk6589t-quad-core-android-4-2.html

2 giga ram ,τετραπηρυνο επεξεργαστη 1.500 mhz ,και πεντε ιντσες οθονη.238 ευρω μου κοστισε...:)

περιμένουμε εντυπώσεις http://images56.fotki.com/v714/photos/1/1222605/5448058/Puppy_begs1-vi.gif

Link to comment
Share on other sites

Aγγελική πάρε το newman k1 να γίνουμε πολλές :) (το έχω παραγγείλει για την γυναίκα μου )

 

Πολύ ωραίο το κινητό.2 ερωτήσεις.. Από πού το παρήγγειλες?Έχει ελληνικά?

 

Σ ευχαριστώ

Αγγελική

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το κινητό.2 ερωτήσεις.. Από πού το παρήγγειλες?Έχει ελληνικά?

 

Σ ευχαριστώ

Αγγελική

 

Από minideal.net. Έχει Ελληνικά και play store κανονικά.

Έχουμε ανοίξει και τοπικ σχετικό στα "λοιπά Τηλέφωνα"

Δημήτρης

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Λοιπόν αυτό ήταν.Αύριο παραγγέλνω το πρώτο μου κινέζικο κινητό και ο θεός βοηθός. Από σελίδες κατέληξα στο geekbuying μιας και έχουμε και τον πωλητή στο φόρουμ(Συμφωνείτε;).Τώρα όσο αναφορά το κινητό είμαι ανάμεσα σε 2 "http://geekbuying.com/item/Feiteng-H9500--5-0-Inch-IPS-HD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-1GB-RAM-4GB-ROM-13-0MP-Camera-Android-4-2-1-OS-with-3G-GPS-Gray-314885.html" και αυτό "http://geekbuying.com/item/Newman-K1-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-5-0-Inch-IPS-HD-Screen-1GB-RAM-4GB-ROM-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-with-3G-GPS-White-316151.html" Η τιμή τους βγαίνει στα 150 ευρό απλά το feiteng σε αυτή την τιμή έχει και θήκη και 16αρα κάρτα. Και γενικότερα για το k1 δεν μπόρεσα να βρω οικονομική θήκη και προστατευτικό.

Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεσαι, άλλοι παίρνουν το xiaomi με EMS που χε ~400$ και στο τελωνείο δε χρέωναν τίποτα. από ταχυδρομειο, ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ τελωνείο τα πακετάκια αυτά, μόνο κούτες μεγάλες

Να'σαι καλα φίλε και σόρρυ για την επιμονή μου αλλα καταλαβαίνεις.....!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Λοιπόν αυτό ήταν.Αύριο παραγγέλνω το πρώτο μου κινέζικο κινητό και ο θεός βοηθός. Από σελίδες κατέληξα στο geekbuying μιας και έχουμε και τον πωλητή στο φόρουμ(Συμφωνείτε;).Τώρα όσο αναφορά το κινητό είμαι ανάμεσα σε 2 "http://geekbuying.com/item/Feiteng-H9500--5-0-Inch-IPS-HD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-1GB-RAM-4GB-ROM-13-0MP-Camera-Android-4-2-1-OS-with-3G-GPS-Gray-314885.html" και αυτό "http://geekbuying.com/item/Newman-K1-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-5-0-Inch-IPS-HD-Screen-1GB-RAM-4GB-ROM-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-with-3G-GPS-White-316151.html" Η τιμή τους βγαίνει στα 150 ευρό απλά το feiteng σε αυτή την τιμή έχει και θήκη και 16αρα κάρτα. Και γενικότερα για το k1 δεν μπόρεσα να βρω οικονομική θήκη και προστατευτικό.

Καλά σε κυνηγάω παντού για να σε πείσω περί Κ1 :lol::lol::lol:

ebay με 8 euro πέρνεις και θήκη και προστατευτικά

http://www.ebay.com/itm/New-Newman-K1-TPU-Soft-silicon-Case-Cover-protector-Skin-for-Newmy-Newman-K1-/350817950032?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item51ae611950

 

http://www.ebay.com/itm/6X-New-Clear-LCD-NEWMY-NEWMAN-K1-Screen-Protector-Cover-Flim-For-Newmy-Newman-K1-/350819955378?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51ae7fb2b2

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό ήταν!Η επιμονή σου λοιπόν με έπεισε.Αύριο πρωί πρωί το παραγγέλνω :D

 

Σε ευχαριστώ πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν!Η επιμονή σου λοιπόν με έπεισε.Αύριο πρωί πρωί το παραγγέλνω :D

 

Σε ευχαριστώ πολυ :)

 

χα χα ελπίζω στο τέλος να μην με κυνηγάς για να φάω ξύλο :) Εξάλλου όπως σου είπα και εγώ για την γυναίκα μου το έχω παραγγείλει και σοβαρά τώρα πιστεύω ότι πρέπει να είναι καλύτερο από το άλλο που είχες βάλει στο μάτι από ποιότητα υλικών τουλάχιστον

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ηθελα καποιος να μου εξηγησει σε τι χρησιμευει να εχει 32 gb rom ενα κινητο,σε συγκριση με αλλα που εχουν 16,8,η 4 gb,την στιγμη που χρησιμοποιουν την ιδια εκδοση android 4,2.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ηθελα καποιος να μου εξηγησει σε τι χρησιμευει να εχει 32 gb rom ενα κινητο,σε συγκριση με αλλα που εχουν 16,8,η 4 gb,την στιγμη που χρησιμοποιουν την ιδια εκδοση android 4,2.

αν έχει 32GB rom, απλά δεν αγοράζεις κάρτα μνήμης το πιθανότερο, γιατί σου φτάνει η εσωτερική. Τα περισσότερα που χουν 4GB, τα χρησιμοποιείς μονο για εφαρμογές, και τα αρχεία σου σε κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα παιδια!

Ενας φιλος θελει να αγορασει 1 κινεζικο smartphone και επειδη εγω ειμαι λιγο πιο σχετικος με το θεμα εβαλε εμενα να διαλεξω το μοντελο.

 

Διαθεσιμα χρηματα: Το ΠΟΛΥ 170 ευρω (με μεταφορικα κτλ μεσα )

 

Τα κινητα που μου κεντρισαν το ενδιαφερον σε αυτα τα λεφτα ειναι τα εξης:

 

1) Feiteng H9500

2) THL W100

3) THL W7

4) UMI X1 / X1S

 

Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για τα παραπανω μοντελα, ποιο θεωρειτε εσεις καλυτερο απο οσα εχετε διαβασει και επισης να μου πειτε τη γνωμη σας αν εχετε καποιο απο αυτα ή ακομα και να προτεινετε καποιο αλλο κινητο που σας αφησε καλες εντυπωσεις.

Γενικα οτι ειναι με 4πυρηνο + 1 GB ram + Android 4.2 μας κανει

 

Ψαχνω κατι οσο πιο κοντα γινεται σε vanilla android interface και με το λιγοτερο δυνατον extra + κινεζικα apps οποτε ειμαι πιο κοντα στο W100 και το X1S

 

Για σελιδες που θα γινει η αγορα σκεφτομαι τις http://www.chinavasion.com/ & http://www.minideal.net/ που μου φαινονται αρκετα αξιοπιστες

 

Και τωρα μια απορια. Διαβασα αυτο : http://www.androidauthority.com/buying-phones-from-china-part-2-191266/

Στο τελος που λεει : "3G isn't the same everywhere in the world"

Με προβληματισε αυτο το κομματι ιδιαιτερα γιατι βλεπω ολα σχεδον τα κινητα παιζουν μονο στα 2100MHz σε 3g. Αξιζει να δωσω προσοχη και σε αυτο το κομματι ;

 

Με το θεμα του rooting επισης τι γινεται ; Ειναι ευκολη δουλεια ή απαιτει ξεβιδωματα και φακιρικα ;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

edit: 1 ακομα ερωτησουλα. Τα κινητα που γραφουν στα specs 16.000Κ colors οτι υποστηριζει η οθονη σημαινει αν κανουμε τα μαθηματικα 16m ετσι ; Δεν πιστευω δηλαδη να το παρουμε και να ναι τα χρωματα αθλια σαν entry level συσκευες, ετσι ;

Edited by Moihack
Link to comment
Share on other sites

αν έχει 32GB rom, απλά δεν αγοράζεις κάρτα μνήμης το πιθανότερο, γιατί σου φτάνει η εσωτερική. Τα περισσότερα που χουν 4GB, τα χρησιμοποιείς μονο για εφαρμογές, και τα αρχεία σου σε κάρτα μνήμης
δεν νομιζω να ειναι αυτο που λες σταυρο,γιατι ειναι rom,δεν ειναι ram για να αποθηκευουμε αρχεια και να εγκαθιστουμε εφαρμογες.εγω υποθετω οτι ισως χρησιμευει για μελλοντικες αναβαθμισεις του λειτουργικου που μπορει να ειναι πολυ μεγαλυτερες σε ογκο,αλλα βεβαια δεν ειμαι σιγουρος,γιαυτο ρωτησα.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι αυτο που λες σταυρο,γιατι ειναι rom,δεν ειναι ram για να αποθηκευουμε αρχεια και να εγκαθιστουμε εφαρμογες.εγω υποθετω οτι ισως χρησιμευει για μελλοντικες αναβαθμισεις του λειτουργικου που μπορει να ειναι πολυ μεγαλυτερες σε ογκο,αλλα βεβαια δεν ειμαι σιγουρος,γιαυτο ρωτησα.:)

 

Αυτο που λεει ειναι. Στη RAM δεν εγκαθηστας εφαρμογες ουτε αρχεια. Οι εφαρμογες πανε στη ROM ή στην SD.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι αυτο που λες σταυρο,γιατι ειναι rom,δεν ειναι ram για να αποθηκευουμε αρχεια και να εγκαθιστουμε εφαρμογες.εγω υποθετω οτι ισως χρησιμευει για μελλοντικες αναβαθμισεις του λειτουργικου που μπορει να ειναι πολυ μεγαλυτερες σε ογκο,αλλα βεβαια δεν ειμαι σιγουρος,γιαυτο ρωτησα.:)

Δημήτρη απλά έχεις άπειρο χώρο για τις εφαρμογές.Θυμάσαι τα κόλπα που κάνoυμε στο hd2 με τα ext partition κτλ για να μπορούμε να βάζουμε παραπάνω εφαρμογές; Eδώ τα ξεχνάς όλα αυτά.Ειμαι περίεργος όμως να δω πως θα έχει κατανενημένο το χώρο των 32gb.Ενιαίο partition για εφαρμογές και δεδομένα (στυλ s3/s4,nexus ktl) ή ένα μικρό partition για εφαρμογές και το υπόλοιπο ως κάρτα μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται,μεχρι 28-06 το pandawill με το κουπονι INSISTON κανει 10 $ εκπτωση σε ολα τα THL και δινει δωρο καρτα 16 GB και μια θηκη
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει ειναι. Στη RAM δεν εγκαθηστας εφαρμογες ουτε αρχεια. Οι εφαρμογες πανε στη ROM ή στην SD.
τελεια! αφου ειναι ετσι θα ειναι πολυ χρησιμος σαν χωρητικοτητα!:)

 

Δημήτρη απλά έχεις άπειρο χώρο για τις εφαρμογές.Θυμάσαι τα κόλπα που κάνoυμε στο hd2 με τα ext partition κτλ για να μπορούμε να βάζουμε παραπάνω εφαρμογές; Eδώ τα ξεχνάς όλα αυτά.Ειμαι περίεργος όμως να δω πως θα έχει κατανενημένο το χώρο των 32gb.Ενιαίο partition για εφαρμογές και δεδομένα (στυλ s3/s4,nexus ktl) ή ένα μικρό partition για εφαρμογές και το υπόλοιπο ως κάρτα μνήμης
αυτα με το hd2 θυμαμαι χρηστο και ειπα να κανω μια αγορα οικονομικη μεν,αλλα να ξεχασω τα προβληματα που ειχαμε μεχρι τωρα.αντε να δουμε πως θα ειναι οταν το παρω στα χερια μου θα γραψω εντυπωσεις!:):)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα παιδια!

Ενας φιλος θελει να αγορασει 1 κινεζικο smartphone και επειδη εγω ειμαι λιγο πιο σχετικος με το θεμα εβαλε εμενα να διαλεξω το μοντελο.

 

Διαθεσιμα χρηματα: Το ΠΟΛΥ 170 ευρω (με μεταφορικα κτλ μεσα )

 

Τα κινητα που μου κεντρισαν το ενδιαφερον σε αυτα τα λεφτα ειναι τα εξης:

 

1) Feiteng H9500

2) THL W100

3) THL W7

4) UMI X1 / X1S

 

Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για τα παραπανω μοντελα, ποιο θεωρειτε εσεις καλυτερο απο οσα εχετε διαβασει και επισης να μου πειτε τη γνωμη σας αν εχετε καποιο απο αυτα ή ακομα και να προτεινετε καποιο αλλο κινητο που σας αφησε καλες εντυπωσεις.

Γενικα οτι ειναι με 4πυρηνο + 1 GB ram + Android 4.2 μας κανει

 

Ψαχνω κατι οσο πιο κοντα γινεται σε vanilla android interface και με το λιγοτερο δυνατον extra + κινεζικα apps οποτε ειμαι πιο κοντα στο W100 και το X1S

 

Για σελιδες που θα γινει η αγορα σκεφτομαι τις http://www.chinavasion.com/ & http://www.minideal.net/ που μου φαινονται αρκετα αξιοπιστες

 

Και τωρα μια απορια. Διαβασα αυτο : http://www.androidauthority.com/buying-phones-from-china-part-2-191266/

Στο τελος που λεει : "3G isn't the same everywhere in the world"

Με προβληματισε αυτο το κομματι ιδιαιτερα γιατι βλεπω ολα σχεδον τα κινητα παιζουν μονο στα 2100MHz σε 3g. Αξιζει να δωσω προσοχη και σε αυτο το κομματι ;

 

Με το θεμα του rooting επισης τι γινεται ; Ειναι ευκολη δουλεια ή απαιτει ξεβιδωματα και φακιρικα ;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

edit: 1 ακομα ερωτησουλα. Τα κινητα που γραφουν στα specs 16.000Κ colors οτι υποστηριζει η οθονη σημαινει αν κανουμε τα μαθηματικα 16m ετσι ; Δεν πιστευω δηλαδη να το παρουμε και να ναι τα χρωματα αθλια σαν entry level συσκευες, ετσι ;

amoi n828, h7500+, newman k1 κλπ, το 3G δουλεύει στα 2100 σχεδόν σ όλο το κόσμο, και στην ελλάδα. οι οθόνες ειναι 16 εκατομυρίων χρωμάτων

Link to comment
Share on other sites

αγορα απο minideal 17/6 (amoi n828)

αποστολη 19/6

overseas 21/6 και ακομα να φανει στα ελτα :mad:

 

Εμείς οι δύο μάλλον παρέα θα παραλάβουμε... Έχουν και μπελάδες στη Σιγκαπούρη αυτές τις μέρες....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...