Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδες που πήγαινα ο ψάρακας;! Με έσωσες από μεγάλη παγίδα.

 

Με ψήνεις πάντως και με τσουρουφλίζεις με τη πρόταση που μου έκανες... :p

There is no death, there is the Force.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω πηρα τελικα το jianyu g3s απο merimobiles.

Εβαλα protector + prerroted και πηγε ολο μαζι 155€

 

Οταν ερθει θα γραψω 2 λογακια, θα βαλω και video στο utube.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα τελικα το jianyu g3s απο merimobiles.

Εβαλα protector + prerroted και πηγε ολο μαζι 155€

Οταν ερθει θα γραψω 2 λογακια, θα βαλω και video στο utube.

 

 

..στο αναλογο thread ομως..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/NEW-EZIO-i95-W-1-8GHz-QUAD-CORE-2GB-RAM-ANDROID-4-2-5-inch-HD-GPS-SMARTPHONE-/390611440107?pt=AU_Mobile_Phones&ha Τι φρουτο Σταυρο ειναι αυτο πολλα καλουδια κουβαλαει την γνωμη σου!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω λίγο τον τίτλο του θέματος.

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά

 

Παρακαλώ για οποιαδήποτε άλλη συζήτηση υπάρχουν αντίστοιχα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/NEW-EZIO-i95-W-1-8GHz-QUAD-CORE-2GB-RAM-ANDROID-4-2-5-inch-HD-GPS-SMARTPHONE-/390611440107?pt=AU_Mobile_Phones&ha Τι φρουτο Σταυρο ειναι αυτο πολλα καλουδια κουβαλαει την γνωμη σου!!!!!!!!

ένα MTK6589 (ή ακομη χειρότερα MTK6577) με καμουφλαρισμένη ρομ για να δείχνει ότι έχει και καλά exynos κλπ. Mάλλον το Star N9500 δίνουν. Απαταιωνας δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα! Με ενδιαφέρει πολύ να αγοράσω το xiaomi M2A.:) Το έχω βρει σε καλές τιμές στο merimobile.com, ibuygou.com και hotmid.com. Ποιό θα μου προτείνατε, αν και είμαι πιο πολύ προς το ibuygou λόγω του ότι έχουν κάποιου είδους συνεργασία απο ότι είδα.

Επιπλέον, με DHL θα πληρώσω τελωνείο? Στο ibuygou μου είπαν πως μέσω DHL μου το στέλνουν ως δώρο και με μικρί τιμή στο τιμολόγιο ώστε να το γλυτώσω, ισχύει?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα! Με ενδιαφέρει πολύ να αγοράσω το xiaomi M2A.:) Το έχω βρει σε καλές τιμές στο merimobile.com, ibuygou.com και hotmid.com. Ποιό θα μου προτείνατε, αν και είμαι πιο πολύ προς το ibuygou λόγω του ότι έχουν κάποιου είδους συνεργασία απο ότι είδα.

Επιπλέον, με DHL θα πληρώσω τελωνείο? Στο ibuygou μου είπαν πως μέσω DHL μου το στέλνουν ως δώρο και με μικρί τιμή στο τιμολόγιο ώστε να το γλυτώσω, ισχύει?:confused:

EMS , όχι DHL. αλλιώς απλό ταχυδρομείο που ναι φθηνα

Link to comment
Share on other sites

EMS , όχι DHL. αλλιώς απλό ταχυδρομείο που ναι φθηνα

Ευχαριστω πολυ! Έλεγα με free shipping, δεν με νοίαζει να περιμένω αλλα μου έιπαν απο ibuygou πως δεν θα έχω tracking number...:worry: Απο θέμα καταστήματος ποιό είναι καλύτερο απο τα 3?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Έλεγα με free shipping, δεν με νοίαζει να περιμένω αλλα μου έιπαν απο ibuygou πως δεν θα έχω tracking number...:worry: Απο θέμα καταστήματος ποιό είναι καλύτερο απο τα 3?

το hotmid ειναι πολυ καλό, αλλά γενικά ακριβό (δεν κοιταξα τις τιμες για το xiaomi παντως). Και το ibuygou νομιζω εχει singapore post με tracking, δες το .Αποκλείεται να στείλουν τετοιο πακετο χωρις τρακινγκ, θα ναι ηλήθιοι γιατί άνετα τους κάνεις dispute και λες οτι δεν πηρες τίποτα και χανουν τα λεφτά τους:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

ολα αυτα τα κινητα που δεν εχουν brand name, απλως γραφουν Android και την εκοδοση του, και μετα ποσες ιντσες οθονη εχει κτλ, ειναι κινεζικα?

Αν καποιος εχει παρει ας μας πει αν υπαρχουν αξιοπιστα η ειναι καρα κορον μπανανοφλουδες.

Παντως ολοι τα πουλαν με εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

ολα αυτα τα κινητα που δεν εχουν brand name, απλως γραφουν Android και την εκοδοση του, και μετα ποσες ιντσες οθονη εχει κτλ, ειναι κινεζικα?

Αν καποιος εχει παρει ας μας πει αν υπαρχουν αξιοπιστα η ειναι καρα κορον μπανανοφλουδες.

Παντως ολοι τα πουλαν με εγγυηση

γνωστά μοντέλα ειναι απλά στα καταστήματα τα πουλάνε έτσι. άλλα ειναι καλά, άλλα όχι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες !! εχω παρει το Η2000+ και τωρα θελει να το παρει και μια φιλη αλλα εχει τελειωσει. Το προτιμησα απο το Η3000+ γιατι μου ειπατε οτι εχετε ρομ σε περιπτωση που θελω να το πειραξω. Μηπως υπαρχει ρομ και για το Η3000+? ποιο θα συμβουλευατε να παρει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες !! εχω παρει το Η2000+ και τωρα θελει να το παρει και μια φιλη αλλα εχει τελειωσει. Το προτιμησα απο το Η3000+ γιατι μου ειπατε οτι εχετε ρομ σε περιπτωση που θελω να το πειραξω. Μηπως υπαρχει ρομ και για το Η3000+? ποιο θα συμβουλευατε να παρει?

http://www.cellphonemic.com/h2000-mtk6577?keyword=h2000&category_id=0

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το μαγαζί πολύ καλό, έχουν αναφέρει οτι είναι συνεπείς και στην εγγύηση ακόμη και μήνες μετά την αγορά. Το κινητό απλά καλό

Link to comment
Share on other sites

gerstavro2 ....Αυτο το τηλεφωνο απο το εν λογω μαγαζι τι λεει?

http://www.1949deal.com/zopo-zp100-smart-phone-android-4-0-mtk6575-4-3-inch-capacitive-multi-touch.html

 

Ευχαριστω.

Αρχαίο μοντέλο, και πανάκριβο. Με τα ίδια λεφτά αγοράζεις το ZTE V970 που ναι διπύρηνο με 1GB RAM και Android 4.1, ή με 100-115$ τα Lenovo A789/Α800 με 512ΜΒ. Το μαγαζί δεν το ξέρω
Link to comment
Share on other sites

γεια έκανα την πρώτη μου αγορά (κινεζικού κινητού) πως το βλέπετε παει καλα η οχι? στην κρητη είμαι και το περειμενω.

 

Date and time Status

2013-06-08 16:23:42 Electronic Information added by sender

2013-06-08 17:29:23 Electronic Information confirmed by sender

2013-06-09 20:01:15 Arrived at Espeed Post

2013-06-10 15:48:01 Posted through China Post

2013-06-14 15:09:00 Posting BEIJING

2013-06-14 19:09:00 Despatch from Sorting Center yonganluyingyebu

2013-06-14 20:15:07 Arrival at Sorting Center BEIJING

2013-06-15 01:20:43 Despatch from Sorting Center BEIJING

2013-06-17 23:42:00 Arrival at Sorting Center HELLENIC REPUBLIC ATHENS EMS

2013-06-18 00:16:00 Handed over to Customs HELLENIC REPUBLIC ATHENS EMS

2013-06-18 10:49:00 Released from Customs HELLENIC REPUBLIC ATHENS EMS

2013-06-14 15:09 Receive Item From Customer IPS

2013-06-15 01:20 Item in conta IPS IPS

2013-06-17 20:42 Receive Item At Office Of Exchange IPS

2013-06-17 21:16 Item handed over to customs authority for final delivery IPS

2013-06-18 11:38 Item in conta ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

2013-06-18 11:38 ERROR SCAN ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

2013-06-18 16:35 Item arr ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

2013-06-18 18:12 Item in conta ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Τι γνώμη έχετε για κινητά και μαγαζί;

http://www.chinapadmall.com/no-1-s6/

 

http://www.chinapadmall.com/n9500-s4/

Edited by yiokoy
Link to comment
Share on other sites

Εχετε στα υποψιν σας κανενα οικονομικο διπυρηνο ή τετραπυρηνο με οθονη 4-4.3 με ελαζιστο μπεζελ και λεπτο?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

@gerstarvros

@all

ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΑ 6589Τ ειναι το star b6000 την γνωμη σας για το Τηλεφωνο και καταστημα TIMH 178 ΜΕ με απλο ταχυδρομειο!!!!!!!!!!

Orient N3 Plus - Samsung Galaxy Note 3 Alternative - 5.7 Inch MTK6589 Turbo 1.5Ghz Quad Core Cell Phone 1GBRAM/8GBROM/GPS/3G

 

http://www.orientdeal.com/orient-n3-plus-samsung-galaxy-note-3-alternative-5.7-inch-mtk6589-turbo-1.5ghz-quad-core-cell-phone-1gbram-8gbrom-gps-3g.html

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

@gerstarvros

@all

ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΑ 6589Τ ειναι το star b6000 την γνωμη σας για το Τηλεφωνο και καταστημα TIMH 178 ΜΕ με απλο ταχυδρομειο!!!!!!!!!!

Orient N3 Plus - Samsung Galaxy Note 3 Alternative - 5.7 Inch MTK6589 Turbo 1.5Ghz Quad Core Cell Phone 1GBRAM/8GBROM/GPS/3G

http://www.orientdeal.com/orient-n3-plus-samsung-galaxy-note-3-alternative-5.7-inch-mtk6589-turbo-1.5ghz-quad-core-cell-phone-1gbram-8gbrom-gps-3g.html

Ένα N9589 με MTK6589T, κι ίδια προφανώς μπαταρία (2300mAh πραγματικά). Τίποτα ιδιαίτερο. Με το μαγαζί δεν έχω ασχοληθεί, δεν έχω διαβάσει ούτε αρνητικά ούτε θετικά σχόλια

Εχετε στα υποψιν σας κανενα οικονομικο διπυρηνο ή τετραπυρηνο με οθονη 4-4.3 με ελαζιστο μπεζελ και λεπτο?
ZTE V970

 

Καλημέρα παίδες. Τι γνώμη έχετε για κινητά και μαγαζί;

http://www.chinapadmall.com/no-1-s6/

 

http://www.chinapadmall.com/n9500-s4/

To μαγαζί πολύ καλό. Το πρώτο κινητό δεν το ξέρω (δεν έχει κυκλοφορήσει άλλωστε), το δεύτερο είναι μια χαρά ικανοποιητικό
Link to comment
Share on other sites

μετα την αγορα μου πριν ενα μηνα, ακομα καθομαι και καμαρωνω,

 

 

Status Date Status Description

22-05-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

23-05-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

01-06-2013 Arrived at overseas (Country code: GR)

18-06-2013 Returned from overseas (Country code: SG)

 

 

το κινητο εκανε μια ωραια παγκοσμια βολτα, και χθες επεστρεψε στη βαση του....

περιμενω ακομα αυτος ο ηλιθιος που πακεταρισε το δεμα μου να μου επιστρεψει τα λεφτα

μπας και μπορεσω να αγορασω κινητο απο καπου αξιοπιστα.

 

Προσοχη στο τι αγοραζεται και απο που και ιδιως τι συνεννοηση κανετε με το site! :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...