Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρήγγειλα ένα NEWMAN N1 από etotalk και μου απαντήσανε ότι λόγω των εορτών του νέου έτους η παραγγελία μου θα καθυστερούσε (λόγω airmail) ίσως και περισσότερο από 45 ημέρες οπότε να μην ανοίξω dispute στο paypal. Μου αντιπρότειναν επίσης να τους δώσω επιπλέον 14USD για να μου το στείλουν με EMS. Επειδή στο παρελθόν με EMS είχα πρόβλημα με το τελωνείο, αρνήθηκα και τους ζήτησα ακύρωση της παραγγελίας (σε 45 ημέρες ή μπορεί να έχουν βγεί νέα μοντέλα ή να έχουν αλλάξει οι τιμές από τα υπάρχοντα). Μέσα σε λίγες ώρες μου έκαναν refund όλο το ποσό κανονικά. Οπότε για εμένα το etotalk είναι αξιόπιστο και σίγουρα θα το ξαναπροτιμήσω (μετά τις εορτές τους :)).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Από ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει άλλο site εκτός από το etotalk που να σου περνάει τα ελληνικά. Κάνω λάθος;

Αν το παραγγείλω με αγγλική γλώσσα, μπορώ προσθέσω και ελληνικό πληκτρολόγιο μέσω του Android;

(τουλάχιστον να μπορώ να γράφω τα ελληνικά ονόματα στις επαφές και μηνύματα στα ελληνικά)

Edited by Alekos_Chania
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Από ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει άλλο site εκτός από το etotalk που να σου περνάει τα ελληνικά. Κάνω λάθος;

Αν το παραγγείλω με αγγλική γλώσσα, μπορώ προσθέσω και ελληνικό πληκτρολόγιο μέσω του Android;

(τουλάχιστον να μπορώ να γράφω τα ελληνικά ονόματα στις επαφές και μηνύματα στα ελληνικά)

 

Από όσο έχω ακούσει εδώ μεσα, μπορείς!... αλλωστε κι εγω μια τετοια διαβεβαιωση περιμενα για να αγορασω κινητό ... κι ετσι λοιπον το περιμενω αυτες τις μερες...

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Μάλλον παρασύρθηκα. Κάνουμε κατα κάποιο τρόπο το αντίθετο. Λέμε για τις στραβές που μας κάνουν ωστε να αποφεύγουμε τα λαμόγια...

Για μένα το πρόβλημα είναι το μαγαζί και όχι η συσκευή. Πάνω κάτω ξέρω τι να περιμένω από το κινέζικο (αν και μια χαρά μου φαίνονται!!) και δεν το πληρώνω ακριβά. Αυτή είναι η νέα μου τακτική. Αντί να παίρνω ένα ακριβό (γύρω στα 500€) και να τα κρατάω 2-3 χρόνια, αγοράζω στο 1/3 περίπου και να το κρατάω 1 χρόνο (τουλάχιστον).

 

εχεις παρει καποιο απο τα "φανταχτερα" να προτεινεις ?

 

Παρήγγειλα ένα NEWMAN N1 από etotalk και μου απαντήσανε ότι λόγω των εορτών του νέου έτους η παραγγελία μου θα καθυστερούσε (λόγω airmail) ίσως και περισσότερο από 45 ημέρες οπότε να μην ανοίξω dispute στο paypal. Μου αντιπρότειναν επίσης να τους δώσω επιπλέον 14USD για να μου το στείλουν με EMS. Επειδή στο παρελθόν με EMS είχα πρόβλημα με το τελωνείο, αρνήθηκα και τους ζήτησα ακύρωση της παραγγελίας (σε 45 ημέρες ή μπορεί να έχουν βγεί νέα μοντέλα ή να έχουν αλλάξει οι τιμές από τα υπάρχοντα). Μέσα σε λίγες ώρες μου έκαναν refund όλο το ποσό κανονικά. Οπότε για εμένα το etotalk είναι αξιόπιστο και σίγουρα θα το ξαναπροτιμήσω (μετά τις εορτές τους :)).

 

κατι τετοιο σκεφτομαι ισως με πιο πολλα mpixel στην μπροστινη καμερα γιατι δουλευω πολυ την βιντεοκληση (το ξερω ειμαι..)

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω θεμα με ενα tracking number της hong kong post (αρε jiayu για ποσο θα σε περιμενω!!!)τι σελιδες μπαινεται για ανιχνευση των πακετων σας?

εγω κοιτω σε http://www.17track.net/IndexEn.html και http://sao.cn/

εσεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολοι εδω μεσα λετε καλα λογια απο οτι καταλαβα για το minideal και πολλοι εχουνε κανει πολλες αγορες απο εκει.Παραγγειλα και εγω ενα κινητακι απο εκει και εχω την εξης απορια.Δινει η δεν δινει εγγυηση το Minideal?απο οτι ειδα κατω στο site τους λεει οτι δινουν μονο 6μηνες(Λιγοι δεν ειναι?).Αλλα σου στελνουν καποιο εγραφο εγγυησης?ξερει κανεις?

 

Και απο οτι κοιταξα και αλλα site δεν αναφερουν ολοι το θεμα της εγγυησης εκτος απο το merimobiles(αν και δεν το θεωρω και πολυ αξιοπιστο το συγκεκριμενο).Γιατι γιτενε αυτο ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

εχεις παρει καποιο απο τα "φανταχτερα" να προτεινεις ?

 

Το Jiayu G3 έχω πάρει. Εμπειρία δεν έχω από android (windows phone ειχα τα τελευταία 7 χρόνια), και είμαι ακόμα στην προσαρμογή. Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα λίγο πιο γρήγορο από το 1,5 χρόνου ταμπλετ μου (διπυρινο και αυτό) αλλά είναι λίγο πιο αργό. Πάντως τα καταφέρνει μια χαρά και έχει καλή μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Το mini deal ξερετε αν τα στελνει ρουταρισμενα τα κινητα;γιατι δεν αναφερει τιποτα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το mini deal ξερετε αν τα στελνει ρουταρισμενα τα κινητα;γιατι δεν αναφερει τιποτα.

 

Οχι φιλε μου δεν το κανει μονο μαμα ρομ στελνει.εαν πεις πιο θελεις μπορω πιστευω να σε βοηθησω στο ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν το κανει μονο μαμα ρομ στελνει.εαν πεις πιο θελεις μπορω πιστευω να σε βοηθησω στο ροοτ

Ένας φίλος έχει παραγγείλει ένα zopo p900 και ένα zopo 950.

Και επειδή δε το κατέχει το άθλημα,λέω να τον βοηθήσω να τα κάνει ρουτ κλπ

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει παραγγείλει ένα zopo p900 και ένα zopo 950.

Και επειδή δε το κατέχει το άθλημα,λέω να τον βοηθήσω να τα κάνει ρουτ κλπ

 

ειναι πολυ ευκολο ,driver mtk6577 τρεχεις ενα προγραματακι και εισαι οκ .ειναι το ιδιο για ολλα τα κινεζικα κινητα με τον ιδιο επεξεργαστη.Αλλος τροπος φλασαρς ενα recovery img και κανεις οτι θες backup rom ktlp

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολοι εδω μεσα λετε καλα λογια απο οτι καταλαβα για το minideal και πολλοι εχουνε κανει πολλες αγορες απο εκει.Παραγγειλα και εγω ενα κινητακι απο εκει και εχω την εξης απορια.Δινει η δεν δινει εγγυηση το Minideal?απο οτι ειδα κατω στο site τους λεει οτι δινουν μονο 6μηνες(Λιγοι δεν ειναι?).Αλλα σου στελνουν καποιο εγραφο εγγυησης?ξερει κανεις?

Στο δέμα με το οποίο έστειλαν το κινητό δεν βρήκα κάποιο έγγραφο για εγγύηση.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ ευκολο ,driver mtk6577 τρεχεις ενα προγραματακι και εισαι οκ .ειναι το ιδιο για ολλα τα κινεζικα κινητα με τον ιδιο επεξεργαστη

 

Ωραία,Ευχαριστώ.Το πρόγραμμα να φανταστώ θα το βρούμε εύκολα στο google.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,Ευχαριστώ.Το πρόγραμμα να φανταστώ θα το βρούμε εύκολα στο google.

 

σωστα αλλα εαν οχι μου λες να σου στειλω

Για τον φιλο που ρωτα την εγγυηση http://www.minideal.net/customer-service χτες του εστειλα ενα κινητο που ειχα αγορασ απο αλλου[etotalk το εστειλε χαλασμεν σε φιλο μουZTE] και μου ειπε οκ

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Στο δέμα με το οποίο έστειλαν το κινητό δεν βρήκα κάποιο έγγραφο για εγγύηση.

 

ε τοτε μονο 6 μηνες που γραφουνε μπορουν να σε βοηθησουν τελικα,αλλα λιγοι δεν ειναι μονο 6 μηνες?

και αμα παθει κατι η συσκευη αργοτερα τι θα κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Από ότι έχω καταλάβει δεν υπάρχει άλλο site εκτός από το etotalk που να σου περνάει τα ελληνικά. Κάνω λάθος;

Αν το παραγγείλω με αγγλική γλώσσα, μπορώ προσθέσω και ελληνικό πληκτρολόγιο μέσω του Android;

(τουλάχιστον να μπορώ να γράφω τα ελληνικά ονόματα στις επαφές και μηνύματα στα ελληνικά)

Απλούστατο,μέσα από το τηλέφωνό σου θα μπεις στο play store και θα ψάξεις για Greek keyboard.

Θα το κατεβάσεις και θα κάνει install μόνο του!

 

Έχω ένα προβληματάκι παιδιά.

Χτες παρέλαβα ένα Neobox 4.3'' από deal extreme και όταν η μπαταρία του έφτασε στο 12% αποφάσισα να την φορτίσω.

Όμως όσες ώρες κι αν το είχα στο ρεύμα δεν φόρτισε στο ελάχιστο.

Την προσπάθεια την έκανα και με αναμμένο και με σβηστό τηλέφωνο.

 

Το ίδιο μου κάνει και η δεύτερη μπαταρία,την έχω εδώ και τρείς ώρες και είναι στο αρχικό 48% του εργοστασίου.

Τι νάναι ρε παιδιά; φαινόμενο μνήμης;

Ευχαριστώ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

σωστα αλλα εαν οχι μου λες να σου στειλω

Για τον φιλο που ρωτα την εγγυηση http://www.minideal.net/customer-service χτες του εστειλα ενα κινητο που ειχα αγορασ απο αλλου[etotalk το εστειλε χαλασμεν σε φιλο μουZTE] και μου ειπε οκ

 

με δικα σου εξοδα αποστολης ε?

Link to comment
Share on other sites

με δικα σου εξοδα αποστολης ε?

Σε εμενα τα αφαιρεσε απο την επομενη παραγγελια,αλλα ετσι για να ξερης 7-8 ευρο[μονο το σωμα του κινητου] κανει με το απλο ταχυδρομιο σε 10 μερες [στην πολη που ειναι] φτανει απλα να ξερεις να μην εχει προβλημα στο κινεζικο τελωνειο γιατι εκει κοιτανε ολες τις εισαγωγες να γραφεις εχει φτιαχτει για πρωτη φορα στην κινα 100% για επισκευη γιατι χωρις αυτο του λενε να πληρωση τελωνειο και δεν το παραλαμβανει και ειστρεφεται σε 1 μηνα

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα τα αφαιρεσε απο την επομενη παραγγελια,αλλα ετσι για να ξερης 7-8 ευρο[μονο το σωμα του κινητου] κανει με το απλο ταχυδρομιο σε 10 μερες [στην πολη που ειναι] φτανει απλα να ξερεις να μην εχει προβλημα στο κινεζικο τελωνειο γιατι εκει κοιτανε ολες τις εισαγωγες να γραφεις εχει φτιαχτει για πρωτη φορα στην κινα 100% για επισκευη γιατι χωρις αυτο του λενε να πληρωση τελωνειο και δεν το παραλαμβανει και ειστρεφεται σε 1 μηνα

Δηλαδη?:blink:

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα τα αφαιρεσε απο την επομενη παραγγελια,αλλα ετσι για να ξερης 7-8 ευρο[μονο το σωμα του κινητου] κανει με το απλο ταχυδρομιο σε 10 μερες [στην πολη που ειναι] φτανει απλα να ξερεις να μην εχει προβλημα στο κινεζικο τελωνειο γιατι εκει κοιτανε ολες τις εισαγωγες να γραφεις εχει φτιαχτει για πρωτη φορα στην κινα 100% για επισκευη γιατι χωρις αυτο του λενε να πληρωση τελωνειο και δεν το παραλαμβανει και ειστρεφεται σε 1 μηνα

 

ναι τα λες λιγο ποιο αναλυτικα για να καταλαβουμε και να ξερουμε αμα μας τυχει...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι παιδιά.

Χτες παρέλαβα ένα Neobox 4.3'' από deal extreme και όταν η μπαταρία του έφτασε στο 12% αποφάσισα να την φορτίσω.

Όμως όσες ώρες κι αν το είχα στο ρεύμα δεν φόρτισε στο ελάχιστο.

Την προσπάθεια την έκανα και με αναμμένο και με σβηστό τηλέφωνο.

 

Το ίδιο μου κάνει και η δεύτερη μπαταρία,την έχω εδώ και τρείς ώρες και είναι στο αρχικό 48% του εργοστασίου.

Τι νάναι ρε παιδιά; φαινόμενο μνήμης;

Ευχαριστώ.

Άκυρο.

Τελικά φορτίζει αλλά όταν αποσυνδέσεις το καλώδιο θέλει λίγα δευτερόλεπτα να περάσουν μέχρι να κάνει έναρξη.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο.

Τελικά φορτίζει αλλά όταν αποσυνδέσεις το καλώδιο θέλει λίγα δευτερόλεπτα να περάσουν μέχρι να κάνει έναρξη.

 

Aγαπητέ Karellen (ναι καλά πάει προς τα εκεί το μυαλό σου) παίζει να μην είναι και το καλώδιο φόρτισης πολύ καλό.Για δοήμασε και κανένα άλλο αν έχεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αγορασει κανεις απο το geekbuying.com ? Καμια κριτικη ή αν εχετε ακουσει για το μαγαζι...

 

Φίλε Trechs, η αλήθεια είναι ότι δεν γνώριζα το μαγαζί πιό πρίν, παρά το έμαθα πρίν 3 μέρες όταν ένας γνωστός μου παρήγγειλε από εκεί κάτι ακουστικά. Επισκέφθηκα το site τους και παρατήρησα πως οι τιμές τους είναι σε πολλές περιπτώσεις αρκετά πιο χαμηλές απο άλλα αντιστοιχα e-shops και με δωρεάν μεταφορικά. Τώρα τι να πω δεν ξέρω. Πάντως, στο resellerratings αυτές οι λίγες κριτικές που έχει το κατάστημα είναι σχεδόν άριστες.

Sony Xperia P (THE DARK ROM V2.5) - UMI X1 LeWa OS - UMI X1S Vredniiy V3.0/4.2.2 - Meizu MX3 - Meizu MX4 - OnePlus 3 A3000
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Trechs, η αλήθεια είναι ότι δεν γνώριζα το μαγαζί πιό πρίν, παρά το έμαθα πρίν 3 μέρες όταν ένας γνωστός μου παρήγγειλε από εκεί κάτι ακουστικά. Επισκέφθηκα το site τους και παρατήρησα πως οι τιμές τους είναι σε πολλές περιπτώσεις αρκετά πιο χαμηλές απο άλλα αντιστοιχα e-shops και με δωρεάν μεταφορικά. Τώρα τι να πω δεν ξέρω. Πάντως, στο resellerratings αυτές οι λίγες κριτικές που έχει το κατάστημα είναι σχεδόν άριστες.

 

Εκανα παραγγελια απο το συγκεκριμενο, επικοινωνησα και με αυτους για καποιες ερωτησεις που ειχα και μου απαντησαν αμεσα, ειδα και στο ιντερνετ καλες κριτικες οπως ειπες. Θα ενημερωνω για την πορεια της παραγγελιας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...