Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να εντοπισω αυτην την παραγγελια

NL14745446637465

Καμμια βοηθεια;

 

αν και εισαι off topic εδω θα μπεις και θα το δεις

http://www.sky56.cn/english/track/index

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν εχω το order number και έχω μόνο την απόδειξη απο το paypal με ημερομηνία, invoice id κλπ..

Δεν αρκούν αυτά για να βρουν την παραγγελία μου στο tiny?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το order number και έχω μόνο την απόδειξη απο το paypal με ημερομηνία, invoice id κλπ..

Δεν αρκούν αυτά για να βρουν την παραγγελία μου στο tiny?

 

Τι εννοεις; οτι πηρες κατι απο το tiny και την ξεχασαν;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει και χρειάζεται τώρα γιατί λήγει το εξάμηνο να χρησιμοποιηθεί η εγγύηση.

Απλά η αγορά έγινε χωρίς login και αυτός που την έκανε .... έσβησε το email που έγραφε το order number.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει και χρειάζεται τώρα γιατί λήγει το εξάμηνο να χρησιμοποιηθεί η εγγύηση.

Απλά η αγορά έγινε χωρίς login και αυτός που την έκανε .... έσβησε το email που έγραφε το order number.

Εφ'όσον υπάρχει η απόδειξη του paypal γιατί δεν κάνεις dispute;;

Θα την βρουν την παραγγελία μόλις πάρουν το μήνυμα του paypal.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Dispute για προιον που παραδωθηκε πριν απο εξι μηνες?

Το μονο που μπορεις να πετυχεις ειναι να χαλασεις το ρειτινγκ που εχεις στο πειπαλ ,τιποτε αλλο.

Επι της ουσιας tinydeal και υστερα απο εξι μηνες δυσκολα θα εξυπηρετηθεις ακομα και αν εχεις αριθμο παραγγελιας οποτε τρεχα γυρευε.

Link to comment
Share on other sites

Dispute για προιον που παραδωθηκε πριν απο εξι μηνες?

Το μονο που μπορεις να πετυχεις ειναι να χαλασεις το ρειτινγκ που εχεις στο πειπαλ ,τιποτε αλλο.

Επι της ουσιας tinydeal και υστερα απο εξι μηνες δυσκολα θα εξυπηρετηθεις ακομα και αν εχεις αριθμο παραγγελιας οποτε τρεχα γυρευε.

 

Για αυτόν τον λόγο υπάρχει το περιθώριο των έξι μηνών, όχι μόνο για το αν δεν το παραλάβεις ... με το "τρέχα γύρευε" μόνο τα καταστήματα έχουν κέρδος.

Όσο για το tinydeal εμένα μου έστειλε ξανά αντικείμενο 35 ευρώ το οποίο δεν παρέλαβα. Στην αρχή μου είπαν να μου δώσουν πίστωση αλλά όταν αρνήθηκα το έστειλαν ξανά.

Επίσης, καμμία βαθμολογία δεν χαλάει στο paypal, έκανα πολλές φορές dispute και h μόνη αντίδρασή τους ήταν να μου στείλουν μηνύματα εάν ήμουν ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

αυτο το tinydeal...το μοναδικο μαγαζι που εχω ακυρωσει παραγγελια...εψαχνα το καλοκαιρι το. LeEco le 2 pro.το tinydeal. το ειχε βαλει in stock. χωρις να το εχει...αφου περασαν οι 5εργασιμες που υποτιθεται θα το εκαναν shiping. μου ελεγαν να κανω υπομονη γιατι ο προμηθευτης τους προσπαθει να εξασφαλισει μερικα κομματια...μετα απο 20 μερες κοροιδιας ακυρωσα την παραγγελια και μου πιστωσαν τα χρηματα που ειχαν δεσμευσει.τσαμπα εχασα τον χρονο μου και βεβαια το διεγραψα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για αυτόν τον λόγο υπάρχει το περιθώριο των έξι μηνών, όχι μόνο για το αν δεν το παραλάβεις ... με το "τρέχα γύρευε" μόνο τα καταστήματα έχουν κέρδος.

Όσο για το tinydeal εμένα μου έστειλε ξανά αντικείμενο 35 ευρώ το οποίο δεν παρέλαβα. Στην αρχή μου είπαν να μου δώσουν πίστωση αλλά όταν αρνήθηκα το έστειλαν ξανά.

Επίσης, καμμία βαθμολογία δεν χαλάει στο paypal, έκανα πολλές φορές dispute και h μόνη αντίδρασή τους ήταν να μου στείλουν μηνύματα εάν ήμουν ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.

 

Έχει κερδίσει κανεις partial refund στο εξάμηνο?

Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου τα μασαγαν στο paypal.

 

180 μερες εχεις για να ανοιξεις θεμα στο paypal για κατι που ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ,αυτο εγινε γιατι υπαρχουν preorders και μεγαλες καθυστερησεις στα ταχυδρομεια και ειχε πλημμυρισει το paypal με disputes.

Το paypal ειναι για την ασφαλεια συναλλαγων δηλαδη αν παραλαβεις την παραγγελια σου και αν η αυτο που παρελαβες ειναι οτι παραγγειλες δεν εχει καμια σχεση με τους ορους εγγυησης που προσφερει το καθε μαγαζι.

Τα disputes τα μετρανε στο πειπαλ ως ποσοστο των συνολικων συναλλαγων σου και απο αυτο προκυπτει μια αξιολογηση για το κατα ποσο ειναι αξιοπιστος ,κατι αντοιστιχο γινεται και με τους πωλητες.

Link to comment
Share on other sites

Dispute για προιον που παραδωθηκε πριν απο εξι μηνες?

Το μονο που μπορεις να πετυχεις ειναι να χαλασεις το ρειτινγκ που εχεις στο πειπαλ ,τιποτε αλλο.

Επι της ουσιας tinydeal και υστερα απο εξι μηνες δυσκολα θα εξυπηρετηθεις ακομα και αν εχεις αριθμο παραγγελιας οποτε τρεχα γυρευε.

 

τι λες φιλε μου? dispute μετα απο 5+ μηνες στην fasttech για αγορα κινητου που τα επαιξε, στο δικο τους support μου ελεγαν βλακειες οτι και καλα το συγκεκριμενο ειχε 3 μηνες μονο εγγυηση, claim και πηρα τα λεφτα μου στελνοντας το πισω να το βαλουν ........... στα οπισθια τους.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εκανες dispute ,το fasttech αρνηθηκε ,προχωρησες σε escalate και το πειπαλ αποφασισε υπερ σου και μετα σου ειπε να το στειλεις πισω για full refund?
Link to comment
Share on other sites

180 μερες εχεις για να ανοιξεις θεμα στο paypal για κατι που ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ,αυτο εγινε γιατι υπαρχουν preorders και μεγαλες καθυστερησεις στα ταχυδρομεια και ειχε πλημμυρισει το paypal με disputes.

Το paypal ειναι για την ασφαλεια συναλλαγων δηλαδη αν παραλαβεις την παραγγελια σου και αν η αυτο που παρελαβες ειναι οτι παραγγειλες δεν εχει καμια σχεση με τους ορους εγγυησης που προσφερει το καθε μαγαζι.

Τα disputes τα μετρανε στο πειπαλ ως ποσοστο των συνολικων συναλλαγων σου και απο αυτο προκυπτει μια αξιολογηση για το κατα ποσο ειναι αξιοπιστος ,κατι αντοιστιχο γινεται και με τους πωλητες.

Σου απάντησε ο φίλος fireblade, οπότε να μην επαναλαμβάνω τα ίδια .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εκανες dispute ,το fasttech αρνηθηκε ,προχωρησες σε escalate και το πειπαλ αποφασισε υπερ σου και μετα σου ειπε να το στειλεις πισω για full refund?

 

Η fasttech ουτε καν απαντησε, τοσο πολυ σου δινουν σημασια, επηλθε το deadline και ναι αποφασισε να σταλει πισω, συμφωνα με την εγγυηση που επικαλεστηκα εγω (6months return and refund). Σταλθηκε πισω και πηρα τα χρηματα μου.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα τους πω για τρίτη φορά οτι δεν μπορώ να βρω το order number και θα ανοίξω υπόθεση στο paypal αν επιμένουν ότι δεν τους φτανουν τα στοιχεία απο την απόδειξη.

Τι να κάνω να τους αφησω έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα τους πω για τρίτη φορά οτι δεν μπορώ να βρω το order number και θα ανοίξω υπόθεση στο paypal αν επιμένουν ότι δεν τους φτανουν τα στοιχεία απο την απόδειξη.

Τι να κάνω να τους αφησω έτσι?

 

OΧΙ,στο paypal υπαρχουν τα στοιχεια αγορας,οποτε κανε dispute και θα αναγκαστουν να τα βρουν,κακως κανετε αγορες απο σκατομαγαζα σαν αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Η fasttech ουτε καν απαντησε, τοσο πολυ σου δινουν σημασια, επηλθε το deadline και ναι αποφασισε να σταλει πισω, συμφωνα με την εγγυηση που επικαλεστηκα εγω (6months return and refund). Σταλθηκε πισω και πηρα τα χρηματα μου.

 

Για αυτο κερδισες την υποθεση.Το πειπαλ ειναι ""διαιτητης" ,δινει ενα περιθωριο χρονικο ,λεει ο αγοραστης την αποψη του ,λεει ο πωλητης την δικια του και αν δεν τα βρουν τοτε το πειπαλ τερματιζει την επικοινωνια και αποφασιζει για την εκβαση της υποθεσης.

Αν ο πωλητης ή ο αγοραστης δεν ανταποκριθει μεχρι την ημερομηνια που εχρι ορισει το πειπαλ τοτε αυτοματα η υποθεση κρινεται εναντιον του.

Ετσι εχασε την υποθεση το fasttech και την κερδισες εσυ.

Αλλα αυτο δεν ειναι συνηθισμενο ,τα περισσοτερα κινεζομαζα εχουν ντοκτορα στις πολιτικες αυτες του πειπαλ και δεν κανουν τετοια λαθη.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας βρηκα αυτο το τυπου Skroutz για EU WareHouses

http://www.euwarehouse.com/

To εχει δοκιμασει κανεις σε οτι αφορα την ενημερωση απο τα μαγαζια που εχει;;

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας βρηκα αυτο το τυπου Skroutz για EU WareHouses

http://www.euwarehouse.com/

To εχει δοκιμασει κανεις σε οτι αφορα την ενημερωση απο τα μαγαζια που εχει;;

Πρέπει να υπάρχουν και άλλα, ένα το οποίο ξέρω είναι το DX ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας βρηκα αυτο το τυπου Skroutz για EU WareHouses

http://www.euwarehouse.com/

To εχει δοκιμασει κανεις σε οτι αφορα την ενημερωση απο τα μαγαζια που εχει;;

Μα δεν αγοράζεις απο αυτό, απλά σε πάει σε άλλα sites, banggood, gearbest κτλ, όπως είπες Skroutz style...

Πρέπει να υπάρχουν και άλλα, ένα το οποίο ξέρω είναι το DX ...

Καμία σχέση το dx, με αυτό που είναι το euwarehouse.

 

 

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αγοράζεις απο αυτό, απλά σε πάει σε άλλα sites, banggood, gearbest κτλ, όπως είπες Skroutz style...

 

Καμία σχέση το dx, με αυτό που είναι το euwarehouse.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το "καμμία σχέση" που το είδες;; Το DX έχει ευρωπαϊκή αποθήκη και το συγκεκριμμένο σάϊτ δεν το αναφέρει ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το "καμμία σχέση" που το είδες;; Το DX έχει ευρωπαϊκή αποθήκη και το συγκεκριμμένο σάϊτ δεν το αναφέρει ...

 

Το ένα είναι μηχανή αναζήτησης σε διάφορα sites, και το dx, είναι site που πουλάει...

Οπότε τη σχέση έχει το ένα με το άλλο.

Το skroutz, είναι το ίδιο με το gearbest, που έχει και αυτό euwarehouse?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ένα είναι μηχανή αναζήτησης σε διάφορα sites, και το dx, είναι site που πουλάει...

Οπότε τη σχέση έχει το ένα με το άλλο.

Το skroutz, είναι το ίδιο με το gearbest, που έχει και αυτό euwarehouse?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον δεν κατάλαβες τι είναι .... Για αναζήτηση είναι, αλλά δεν έχει καμμία σχέση με το skroutz και δεν όλα τα καταστήματα με ευρωπαϊκές αποθήκες, μάλλον έχει αυτά τα οποία πληρώνουν για να τα διαφημίζει. Ναι, το DX "πουλάει" και το ίδιο κάνουν και όλα τα καταστήματα τα οποία υπάρχουν εκεί.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το κακό με όλα τα sites αυτού του τύπου (euwarehouse, kimovil - και το "δικό" μας skroutz) είναι ότι εμφανίζουν μόνο μαγαζιά που είναι συμβεβλημένα μαζί τους - και πιθανότατα πληρώνουν για την πρόσθετη προβολή που τα sites-ψαχτήρια τους προσφέρουν (ισχύει βεβαίως για το skroutz και κατά πάσα πιθανότητα και για τους ξένους του... ομολόγους).

 

Παρ' όλα αυτά δεν παύουν να είναι ένα καλό σημείο εκκίνησης για κάποιον που ψάχνει να αγοράσει κάποιο προϊόν - απλώς πρέπει να ξέρει τι γίνεται και να μπει και σε ένα-ένα από τα υπόλοιπα sites μαγαζιών που τυχόν γνωρίζει / πιστεύει ότι είναι αξιόπιστα, να δει αν έχουν (και πόσο) το επιθυμητό προϊόν και αυτοί.

 

Και έχοντας βεβαίως και αυτό υπ' όψη, μπράβο στον konvon που εντόπισε και μας επισήμανε το euwarehouse!

Έστω και αν δεν είναι πανάκεια, τα ψαχτήρια δεν παύουν να είναι χρήσιμα.

 

Edit: Παράλληλα με τον evansarmor τα γράφαμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με όλα τα sites αυτού του τύπου (euwarehouse, kimovil - και το "δικό" μας skroutz) είναι ότι εμφανίζουν μόνο μαγαζιά που είναι συμβεβλημένα μαζί τους - και πιθανότατα πληρώνουν για την πρόσθετη προβολή που τα sites-ψαχτήρια τους προσφέρουν (ισχύει βεβαίως για το skroutz και κατά πάσα πιθανότητα και για τους ξένους του... ομολόγους).

 

Παρ' όλα αυτά δεν παύουν να είναι ένα καλό σημείο εκκίνησης για κάποιον που ψάχνει να αγοράσει κάποιο προϊόν - απλώς πρέπει να ξέρει τι γίνεται και να μπει και σε ένα-ένα από τα υπόλοιπα sites μαγαζιών που τυχόν γνωρίζει / πιστεύει ότι είναι αξιόπιστα, να δει αν έχουν (και πόσο) το επιθυμητό προϊόν και αυτοί.

 

Και έχοντας βεβαίως και αυτό υπ' όψη, μπράβο στον konvon που εντόπισε και μας επισήμανε το euwarehouse!

Έστω και αν δεν είναι πανάκεια, τα ψαχτήρια δεν παύουν να είναι χρήσιμα.

 

Edit: Παράλληλα με τον evansarmor τα γράφαμε! :)

Πες τα, γιατί μερικοί δεν καταλαβαίνουν .... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...