Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To έστειλαν μετά από 2 ημέρες και δεν έχουν στοκ? :blink: :wacko: :blink:

 

Το δικο σου εννοουσα,οταν εχουν σε 2 μερες το κινητο φευγει απο την εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Επιτελους μετα απο 11 μερες (η παραγγελια εγινε στις 13/06) εγινε το shipment και του κινητου (Vernee Thor) απο Everbuying. Το αστειο ειναι οτι ειχα παραγγειλει και μια θηκη με διαφορετικη παραγγελια η οποια εφυγε 15/6 αλλα με αλλο post σε σχεση με το κινητο!!! Η μεν θηκη εφυγε με το http://www.sky56.cn/ ενω το κινητο με το κλασσικο http://www.postnl.post/ . Γιατι να τα εστειλαν με διαφορετικη υπηρεσια?

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο εχω παραγγειλει και εγω τον Δεινοσαυρο και τον περιμενω!

Το τηλεφωνο κενταει. Αντε να μπεις και συ στην παρεα!

Γεια σου Βαγγελη , το ειχα δει οτι το παραγγειλες ( δεν εχεις αφησει κινητο ρε μπαγασα !!! )

Τελικα το μετανιωσα για τον δεινοσαυρο, μαλλον θα παω στο redmi note 3 pro και θα δωσω το δικο μου το lenovo k3 note στην συζυγο .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βαγγελη , το ειχα δει οτι το παραγγειλες ( δεν εχεις αφησει κινητο ρε μπαγασα !!! )

Τελικα το μετανιωσα για τον δεινοσαυρο, μαλλον θα παω στο redmi note 3 pro και θα δωσω το δικο μου το lenovo k3 note στην συζυγο .

 

Δες και αυτό, στα ίδια λεφτά από το ίδιο μαγαζί. Από τα Xiaomi κι άλλα επώνυμα, λείπει 1 συχνότητα από το 4G (η 800).

 

Περίμενε όμως να πάρεις πρώτα τα λεφτά σου πίσω και μετά παράγγειλε άλλο. Γιατί οι υπάλληλοι του Gear-worst μερικές φορές δεν καταλαβαίνουν, λες και τους μιλάς "Κινέζικα" ένα πράγμα. :lol:

 

Υ.Γ. Μιας και λέμε για το Gear-worst, άνοιξα το chat και μπήκε η Susanna σχεδόν αμέσως (θαύμα)! Τη ρωτάω για ένα τάμπλετ, αν έχει προεγκατεστημένο το Play Store, μετά από 5 λεπτά μου απαντάει "Android OS Multilanguage supported"! :lol: Καλά Χριστούγεννα ήθελα να της απαντήσω, να την μπερδέψω περισσότερο. :p Της λέω ξανά, εγώ ρώτησα αν έχει το Google Play και μου απαντάει Google Play=Supported. Ναι, χαίρω πολύ. Τελικά θα το πάρω από το Banggood το τάμπλετ, που τα έχει όλα ξεκάθαρα, γιατί με τους "επιστήμονες" του Gear-worst δε βγάζεις άκρη... Συν την άθλια συσκευασία που κάνουν και θα παραλάβω κάνα σπασμένο τάμπλετ... :down:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό, στα ίδια λεφτά από το ίδιο μαγαζί. .....................

 

Υ.Γ. Μιας και λέμε για το Gear-worst, ............ Συν την άθλια συσκευασία που κάνουν και θα παραλάβω κάνα σπασμένο τάμπλετ... :down:

 

Για το Θωρ που αναφερεις εχω να πω τα καλυτερα! Κατα συμπτωση μαλιστα σημερα παρελαβα ενα απο το Γκιαρ και η συσκευασια του ειναι αθλια. Μαλλον προσπαθει να μιμηθει σε αυτο το Εβερ, το οποιο ειναι μακραν ο πρωταθλητης της χαλια συσκευασιας.

Κραχτε τους παιδια οσο μπορειτε σε αυτο το θεμα . Ειναι απαραδεκτοι με κεφαλαια!!!!:X

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Για το Θωρ που αναφερεις εχω να πω τα καλυτερα! Κατα συμπτωση μαλιστα σημερα παρελαβα ενα απο το Γκιαρ και η συσκευασια του ειναι αθλια. Μαλλον προσπαθει να μιμηθει σε αυτο το Εβερ, το οποιο ειναι μακραν ο πρωταθλητης της χαλια συσκευασιας.

Κραχτε τους παιδια οσο μπορειτε σε αυτο το θεμα . Ειναι απαραδεκτοι με κεφαλαια!!!!:X

 

Αυτα που λετε για το εβερ και την ποιοτητα συσκευασιας του με αγχωνουν. Ειναι στο δρομο το Θωρ απο εβερ και το περιμενω αλλα μηπως πρεπει να αρχισω να ανησυχω για το αν θα φτασει σωο?

Link to comment
Share on other sites

Από Everbuying πήρα και εγώ το Thor (προπαραγγελία). "Συσκευασία" ανύπαρκτη (ένα πλαστικό σακουλάκι) αλλά ο Thor έχει το Mjolnir και δε μασάει :p
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λετε για το εβερ και την ποιοτητα συσκευασιας του με αγχωνουν. Ειναι στο δρομο το Θωρ απο εβερ και το περιμενω αλλα μηπως πρεπει να αρχισω να ανησυχω για το αν θα φτασει σωο?

 

Η.... συσκευασια τους, ειναι απλα μια σακουλα σουπερ μαρκετ! Προσφατα επεστρεψα ενα Κ4000 προ στο Εβερ, γιατι ειχε παρει νερα και ειχαν ολα καταστραφει.

Εχω ομως παρει και πολλα, οπως σημερα τον Θωρ που ηταν μια χαρα! Οποτε μην αγχωνεσε, τουλαχιστον πριν παραλαβεις.

Και το κυριωτερο, ανμποξινγκ μονο με καμερα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Η.... συσκευασια τους, ειναι απλα μια σακουλα σουπερ μαρκετ! Προσφατα επεστρεψα ενα Κ4000 προ στο Εβερ, γιατι ειχε παρει νερα και ειχαν ολα καταστραφει.

Εχω ομως παρει και πολλα, οπως σημερα τον Θωρ που ηταν μια χαρα! Οποτε μην αγχωνεσε, τουλαχιστον πριν παραλαβεις.

Και το κυριωτερο, ανμποξινγκ μονο με καμερα.

Δεν το εχω κανει ποτε αυτο αλλα τελικα μαλλον ετσι θα πρεπει να γινει αυτη τη φορα.

Thnx φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Τυχαινουν αυτά με τόσες χιλιάδες συσκευές που σπρώχνουν...

Δεν είναι ο κανόνας όμως.

Το gearbest εμενα μου φερθεί αψογα σε 3 παραγγελίες ως τώρα κ το πακέτο ανέπαφο..:)

Είναι, απλά, να μη σου κάτσει η στραβη..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τυχαινουν αυτά με τόσες χιλιάδες συσκευές που σπρώχνουν...

Δεν είναι ο κανόνας όμως.

Το gearbest εμενα μου φερθεί αψογα σε 3 παραγγελίες ως τώρα κ το πακέτο ανέπαφο..:)

Είναι, απλά, να μη σου κάτσει η στραβη..:wacko:

Μάλλον αναλόγως με τα κέφια τους είναι ...

Το τάμπλετ που μου έστειλαν είχε συσκευασία με τις παραλληλόγραμμες φούσκες και μπορούσες να το κλωτσάς χωρίς να πάθει τίποτα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το xiaomi red mi 3 από minideal μετά από 19 ημέρες. Τέλεια συσκευασία γεμάτη από σακούλες αέρα.είναι η δεύτερη μου αγορά από εκεί κ αυτή είναι τέλεια και ακριβώς στις ίδιες μέρες με την προηγούμενη. Παιδιά ανεπιφύλακτα!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το xiaomi red mi 3 από minideal μετά από 19 ημέρες. Τέλεια συσκευασία γεμάτη από σακούλες αέρα.είναι η δεύτερη μου αγορά από εκεί κ αυτή είναι τέλεια και ακριβώς στις ίδιες μέρες με την προηγούμενη. Παιδιά ανεπιφύλακτα!!!

Μην παίρνεις και όρκο, οι περισσότεροι σταματήσαμε να ψωνίζουμε από εκεί εδώ και πολύ καιρό, ίσως να "έστρωσαν", αλλά δεν το πιστεύω ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεις και όρκο, οι περισσότεροι σταματήσαμε να ψωνίζουμε από εκεί εδώ και πολύ καιρό, ίσως να "έστρωσαν", αλλά δεν το πιστεύω ...

 

Δυστυχώς πέταξα την συσκευασία για να την έβγαζαν φωτό να βλεπατε. Εκανα 2 λεπτά για να μπορέσω να βγάλω όλα αυτά που είχαν βάλει για να προστατεύεται. εγώ το προτείνω σίγουρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Βαγγελη , το ειχα δει οτι το παραγγειλες ( δεν εχεις αφησει κινητο ρε μπαγασα !!! )

Τελικα το μετανιωσα για τον δεινοσαυρο, μαλλον θα παω στο redmi note 3 pro και θα δωσω το δικο μου το lenovo k3 note στην συζυγο .

Είναι 2 κλάσεις πάνω σαν τηλέφωνο το Χiaomi...το χα, πέρασα στο Huawei G8 (μεταχειρο-της κούτας/300 ευρώ κοστίζει η αγορά του ως καινούριο) αλλά επέστρεψα πάλι στο RN3 PRO!! :cool:

 

Από τα Xiaomi κι άλλα επώνυμα, λείπει 1 συχνότητα από το 4G (η 800).

Περίμενε όμως να πάρεις πρώτα τα λεφτά σου πίσω και μετά παράγγειλε άλλο. Γιατί οι υπάλληλοι του Gear-worst μερικές φορές δεν καταλαβαίνουν, λες και τους μιλάς "Κινέζικα" ένα πράγμα. :lol:

Μικρές οι πιθανότητες να έχεις πραγματικό πρόβλημα από την έλλειψη της 800ρας, κάτι βέβαια που εξαρτάται και από διάφορους παράγοντες π.χ. wind (που είναι χωρίς σήμα :X :lol:).

Στο gearbest 3 αγορές, ευχαριστημένος και από την εξυπηρέτηση/ανταπόκριση ακόμα και σε θέμα refund αλλά και από την ταχύτητα αποστολής/ποιότητα συσκευασίας....απλά, όπως και στα περισσότερα μαγαζιά, είναι να μη σου τύχει. Εμένα.....δεν μου τυχε...:lol:

 

Για το Θωρ που αναφερεις εχω να πω τα καλυτερα! Κατα συμπτωση μαλιστα σημερα παρελαβα ενα απο το Γκιαρ και η συσκευασια του ειναι αθλια.

Το Θωρ, καλό χρυσό είναι για τα λεφτά του, αλλά έχει άλλα 65 αντίστοιχα Κινέζικα μοντέλα...:wacko:

Σχετικά αδύναμο, μπαταρία οριακά (προς τα κάτω), ανάλυση οθόνης :down:, κάμερα "άγνωστη", υποστήριξη :what:...

Mε λίγο "στίψιμο" της τσέπης, παίρνεις το "μικρό" RN3 PRO ή ακόμα και το "μεγάλο", αν πετύχεις καλή προσφορά....:up:

Link to comment
Share on other sites

Τι συγκρισιμη προσφορά μπορείς να πετύχεις; Επίσης 5 με 5,5" είναι δύο άλλοι κόσμοι...

Και on topic, τέλος το everbuying για μένα, μετά από πολλά λεφτά αγορες, κάνουν ότι δεν ξέρουν για τηλέφωνο που συνεννοήθηκα να στείλω πίσω.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Απο Αliexpress πως κανετε αγορες?

Με πιστωτικη αλφα Μπανκ δεν τις δεχεται.'Υπαρχει αλλος τροπος?

Με revolut.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια touch screen και την βρίσκω στο http://www.etotalk.com. Το ξέρει κανείς? Είναι αξιόπιστο?

 

https://www.trustpilot.com/review/etotalk.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...