Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απατη ειναι , και καλα αν χαθει το πακετο σου να σε αποζημιώσουν. Δηλαδη αν χαθει οπως εγινε σε μερικους απο εμας δεν θα μας αποζημιωσει ; ενω εχει πληρη ευθυνη το καταστημα που τα στελνει;;;

Μην τρελαθουμε !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 ετη φωτος μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οχι την καλυτερη

 

σκεφτομαι να παραγγείλω το απο gearbest to xiaomi redmi note 2 prime. το εχει στην ευρωπαική αποθήκη αλλα διαβάζοντας σχολία στην σελίδα του μαγαζιου εδω στο φορουμ τρομαξα. Απιστευτες καθυστερήσεις και όλο προβλήματα. Αρα να το ξεχάσω απο εκει? πιο αξιόπιστο παραμένει το vickmall αλλα δεν εχει στοκ ευρώπη. δυστυχώς. καποιο άλλο κατάστημα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες και τι παιζει με τα μεταφορικα, στο gearbest θα πληρωσεις και περιπου 1.7$ για tracking number. Αν απο banggood ειναι δωρεαν με tracking, τοτε μιλαμε για διαφορα τιμης 3.5$ με το κουπονι 6%, οποτε μην ψαχνεσαι και τοσο πολυ. Ειμαι της αποψης οτι για αγορές από Κίνα, ειδικά αν είναι μικρό το ποσό, δεν αξίζει να δώσεις ούτε ένα $ παραπάνω. Οπότε παρτο από gearbest να τελειώνεις. Επειδή ψωνιζω αρκετό καιρό και από τα 2, και τα 2 ειναι αξιοπιστα. Το banggood είναι πιο σοβαρό σε χρόνους αποστολής και after sales support. Τα ζυγίζεις και αποφασιζεις. Από τα αλλά μαγαζια που αναφερεις εγώ προσωπικά τα έχω ως δευτερες επιλογές οταν θέλω να ψωνισω από Κίνα εκτός και αν μιλάμε για μεγάλη διάφορα τιμής.

 

το gearbest ειναι αξιόπιστο? διαβασα τα προβλήματα στην σελίδα τους εδω στο φόρουμ και τρομαξα. αστο καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τι γνωμη εχετε για το antlife??εχει αγορασει κανεις σας απο εκει??απο ευρωπαικξες αποθηκες?

 

κανενας?????

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_197100.html?wid=3

παιδια εσεις τι λετε?να το παρω?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

κανενας?????

Πολυ ασχημες εμπειριες απο πολλους εδω.. Περασε στην κοινη ληθη, πλεον ειναι στην κοινοπραξια coolicool-efox-antelife και ειμαστε ολοι μακρια και αγαπημενοι.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παραγγείλω το απο gearbest to xiaomi redmi note 2 prime. το εχει στην ευρωπαική αποθήκη αλλα διαβάζοντας σχολία στην σελίδα του μαγαζιου εδω στο φορουμ τρομαξα. Απιστευτες καθυστερήσεις και όλο προβλήματα. Αρα να το ξεχάσω απο εκει? πιο αξιόπιστο παραμένει το vickmall αλλα δεν εχει στοκ ευρώπη. δυστυχώς. καποιο άλλο κατάστημα?

Η Κινέζικη αποθήκη του vickmall παίζει να είναι πιο γρήγορη απο την ευρωπαική του Gearbest.

Μη το σκέφτεσαι και πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα μια πρόταση στο Vickmall, ζητώντας να συμπεριλάβει τον διαθέσιμο για εγκατάσταση εφαρμογών χώρο στα χαρακτηριστικά των κινητών του.

Αν συμφωνείτε, πιστεύω θα δώσει μεγαλύτερη σημασία αν η πρόταση υποστηριχθεί από περισσότερα μέλη :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379453&page=118

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Tι γνώμη έχουμε για το everbuying;

5 παραγγελίες πάντα σφαίρα και σε καλές τιμές, μόνο σε μια δεν είχαν απόθεμα και ακύρωσα, μέχρι που ξαναεφεραν και παράγγειλα.

Τους προτιμώ, αρκεί σίγουρα να υπάρχει απόθεμα .

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_197100.html?wid=3

παιδια εσεις τι λετε?να το παρω?

 

Με λίγα λεφτά ακόμα, το Everbuying έχει βάλει το Be Touch 3, για μόνο 20 ώρες ακόμα... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λεφτά ακόμα, το Everbuying έχει βάλει το Be Touch 3, για μόνο 20 ώρες ακόμα... :happy:

 

δεν βλεπω τον λογο........καλυτερα χαρακτηριστικα εχει το 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια το gearbest τι λεει καλη η ευρωπαικη του αποθηκη??

Μετά από 1 μήνα που έχω παραγγείλει το Redni Note 2, ούτε φωνή ούτε ακρόαση... Θα το ψάξουν:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο banggood χθες αργα το βραδυ, σημερα το πρωι (Σαββατο) εφυγε.. Δεν το ειχα για τοσο γρηγορο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μου την σπάει που κάνεις παραγγελία και ενώ έχουν στείλει αλλα αντικείμενα και έχουν την διεύθυνσή σου ξανά ρωτάνε για επιβεβαίωση.

Συνήθως γίνεται ανταλλαγή email μέχρι να σταματήσουν.

Τώρα αναφέρομαι στο everbuying..

 

Επίτηδες το κάνουν για να κερδίσουν χρόνο γιατί δεν έχουν ετοιμοπαραδοτα προϊόντα?

Link to comment
Share on other sites

Μου την σπάει που κάνεις παραγγελία και ενώ έχουν στείλει αλλα αντικείμενα και έχουν την διεύθυνσή σου ξανά ρωτάνε για επιβεβαίωση.

Συνήθως γίνεται ανταλλαγή email μέχρι να σταματήσουν.

Τώρα αναφέρομαι στο everbuying..

 

Επίτηδες το κάνουν για να κερδίσουν χρόνο γιατί δεν έχουν ετοιμοπαραδοτα προϊόντα?

Ε καλα και εσυ τωρα το κανεις θεμα...................:lol:

Γνωστο τροπαριο αυτο.Ετσι κερδιζουν καποιες μερες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο banggood χθες αργα το βραδυ, σημερα το πρωι (Σαββατο) εφυγε.. Δεν το ειχα για τοσο γρηγορο

Μην τους πιστεύεις και πολύ αυτούς. Ενώ γράφουν ότι τα έχουν στείλει τα στέλνουν μετά από μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι μια παραγγελια 3 μικροπραγματων την εσπασαν σε 3 ξεχωριστες, δεν καταλαβαινω γιατι, ηταν πολυ μικρα και εκαναν ενα μηνα να ερθουν τα δύο, ενω το αλλο δεν εχει ερθει ακομα. Αλλα ενα ταμπλετ φιλου μού ηρθε κανονικα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι μια παραγγελια 3 μικροπραγματων την εσπασαν σε 3 ξεχωριστες, δεν καταλαβαινω γιατι, ηταν πολυ μικρα και εκαναν ενα μηνα να ερθουν τα δύο, ενω το αλλο δεν εχει ερθει ακομα. Αλλα ενα ταμπλετ φιλου μού ηρθε κανονικα..

Κάνουν κάτι τέτοια.

 

Παραγγελία είπαν ότι έγινε shipped 9/11 αλλά στο track γράφει τα παρακάτω

 

Departured at 2015/11/13 1:01:47 from Flytexpress Sorting Center location

Electronic data received at 2015/11/8 0:57:09, Flytexpress Sorting Center

Link to comment
Share on other sites

Μου την σπάει που κάνεις παραγγελία και ενώ έχουν στείλει αλλα αντικείμενα και έχουν την διεύθυνσή σου ξανά ρωτάνε για επιβεβαίωση.

Συνήθως γίνεται ανταλλαγή email μέχρι να σταματήσουν.

Τώρα αναφέρομαι στο everbuying..

 

Επίτηδες το κάνουν για να κερδίσουν χρόνο γιατί δεν έχουν ετοιμοπαραδοτα προϊόντα?

 

Ε καλα και εσυ τωρα το κανεις θεμα...................:lol:

Γνωστο τροπαριο αυτο.Ετσι κερδιζουν καποιες μερες.

Εμένα τόσα χρόνια δεν μου το έκαναν ποτέ, κοίταξε εάν η διεύθυνση που έδωσες στο κατάστημα είναι η ίδια με του paypal...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω απο gearbest με paypal.....φυσικα δεν μου αποδεχτηκε την αγορα αλλα ειδα οτι μου ζητησε να γραψω τον αριθμοτης καρτας και ολα τα σχετικα με αυτη........θελω να ρωτησω εαν κανω το κολπο με το send money στον 2ο λογαριασμο που δεν θα εχω καρτα θα μου ζητησει παλι τα στοιχεια της καρτας ή επειδη θα εχω balance δεν θα μου το βγαλει αυτο???
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω απο gearbest με paypal.....φυσικα δεν μου αποδεχτηκε την αγορα αλλα ειδα οτι μου ζητησε να γραψω τον αριθμοτης καρτας και ολα τα σχετικα με αυτη........θελω να ρωτησω εαν κανω το κολπο με το send money στον 2ο λογαριασμο που δεν θα εχω καρτα θα μου ζητησει παλι τα στοιχεια της καρτας ή επειδη θα εχω balance δεν θα μου το βγαλει αυτο???

 

Εφ'όσον έχεις χρήματα στο balance του paypal δεν πρόκειται να σου ζητήσει τίποτα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τόσα χρόνια δεν μου το έκαναν ποτέ, κοίταξε εάν η διεύθυνση που έδωσες στο κατάστημα είναι η ίδια με του paypal...

Εμενα παλι σε 17 διαφορετικες αγορες μου το εκαναν στις 2 απο αυτες,και μαλιστα στις τελευταιες,και στην μια μου ελεγαν οτι δεν ελαβαν mail απαντητικο απο εμενα......το οποιο εννοειται οτι εστειλα για πολλοστη φορα.

Και εννοειται οτι εχω την ιδια διεύθυνση εδω και 15 χρονια.Τι ψαχνεις να βρεις τωρα με τα Κιναζοπουλα..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εφ'όσον έχεις χρήματα στο balance του paypal δεν πρόκειται να σου ζητήσει τίποτα ...

 

σιγουρα μην φτιαξω τσαμπα 2 λογαριασμους......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...