Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πακετο σου ταξιδευει για τη χωρα μας και ναι ειναι φυσιολογικο. μπορεις να κανεις τρακ και εδω http://www.17track.net

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σε όλους,

Ειμαι νέο μέλος στο forum και θέλω την βοήθεια σας αν μπορεί κάποιος να μου απαντήση.

Εχω παραγγείλει στις 8 Ιανουαρίου (με δωρεάν μεταφορικά S.P.) δύο τηλέφωνα απο το minideals , μου έχουν δώσει το tracking number το οποίο όταν το κάνω αναζήτηση στο http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px , γράφει Despatched to ATC από τις 11 Ιανουαρίου . Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς να μου πει τι σημαίνει αυτό? επίσης αν είναι λογικό να μου γράφει Despatched to ATC 7 μέρες μετά?

Σας ευχαρηστώ

Ερχεται......το δικο μου...

2014-01-19 02:52:37

Despatched to ATC

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

21η ημέρα σήμερα παραγγελίας απο minideal με sg post και φαίνεται ακόμη ''Despathed to overseas''

Να αρχίζω να προετοιμάζομαι ψυχολογικά για dispute...???

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τις 45 εχεις ακομα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και καλη χρονια. θελω να αγορασω καινουργιο κινητο εχω δει το lenovo s930 και μου αρεσει πολυ.ελεγα να το παρω απο minideal ομως το βρηκα στο 1949deal.com πιο φθηνα. εχει ψωνισει κανεις απο το συγκεκριμενο μαγαζι , ξερετε αν ειναι αξιοπιστο. επιπλεον λεει πως το στέλνει με air mail δωρεαν. Αυτο ειναι απλο ταχυδρομείο χωρις να περασει τελωνειο; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

@teomcl

Το minideal και το to2c είναι τα δύο μαγαζιά που χρησιμοποιούν πιο πολύ οι χρήστες εδώ μέσα. Θεωρούνται αξιόπιστα αλλά είναι και αρκετοί που έχουν αντιμετωπήσει προβλήματα. Πάνω από 10 μέρες προσπαθώ να πάρω ένα καλό μαγαζί και έχω ρίξει απίστευτο διάβασμα. Το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι για να σου πάνε όλα καλά πρέπει να έχεις και λίγη τύχη. Δηλαδή για να έρθει η παραγγελία σου στην ώρα σου και χωρίς τελωνείο είναι και θέμα τύχης. Προσπαθώ και εγώ να μάθω για το pandawill αλλά δεν μου λέει τίποτα κανένας.

Τα τηλέφωνα που με ενδιαφέρουν είναι τα εξής : xiaomi mi3 snapdragon που το βρίσκω ετοιμοπαράδωτο στο http://www.fastcardtech.com αλλά δεν γνωρίζω κάποιων που να έχει πάρει από εκεί. Μόνο σε ξένα φόρουμ. Αν κάποιος έχει εμπειρία ας μου πει. Επίσης με ενδιαφέρει και το Lenovo K910 vibe z και το ZTE nubia z5s, Αν κάποιος ξέρει κάποιο καλό μαγαζί με διαθέσιμα ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

σε περιπτωση παραγγελιας απο καποιο site που αναφερθηκε, μπορει να κολλησει κατι στο τελωνειο?

επισης εχει αγορασει κανεις απο etotalk.com? οι τιμες ειναι φοβερες..

:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε ulvergr εχεις κινεζικο?εχεις βρει κανενα φθηνοτερο site και αξιοπιστο?

 

ουκ ολίγα....τα περισσότερα θα τα βρείς εδώ

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το pandawill είναι αξιόπιστο μαγαζί για να παραγγείλω;

 

Κανείς;;;

 

Το 2013 εχω περιπου 12 παραγγελιες απο Pandawill,κινητα και ταμπλετ ηρθαν ολα ΟΚ και αρκετα γρηγορα!Καθε φορα που μπαινω στο τσατ εχω νουμερο 20+ στην αναμονη,Ή που εχει τρελη πελατεια ή που ολοι παραπονιουνται για τις αγορες τους.Παντως στα 15 περιπου προιοντα που εχω αγορασει δεν παρουσιαστηκε μεχρι στιγμης καποιο προβλημα και κανενα δεν ηρθε ελλατωματικο.Το θεωρω πολυ αξιοπιστο και αγοραζω συχνα απο εκει.Βγαζει πολυ καλες προσφορες.Πχ κινητο 250 ευρω το εδω 90!

Τα πλεον αξιοπιστα για μενα ειναι Minideal To2c Geekbuying και επειτα το Pandawill.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το 2013 εχω περιπου 12 παραγγελιες απο Pandawill,κινητα και ταμπλετ ηρθαν ολα ΟΚ και αρκετα γρηγορα!Καθε φορα που μπαινω στο τσατ εχω νουμερο 20+ στην αναμονη,Ή που εχει τρελη πελατεια ή που ολοι παραπονιουνται για τις αγορες τους.Παντως στα 15 περιπου προιοντα που εχω αγορασει δεν παρουσιαστηκε μεχρι στιγμης καποιο προβλημα και κανενα δεν ηρθε ελλατωματικο.Το θεωρω πολυ αξιοπιστο και αγοραζω συχνα απο εκει.Βγαζει πολυ καλες προσφορες.Πχ κινητο 250 ευρω το εδω 90!

Τα πλεον αξιοπιστα για μενα ειναι Minideal To2c Geekbuying και επειτα το Pandawill.

 

arisg90 σου προεκυψε καποιο θεμα με το τελωνειο σε καμια παραγγελια?

:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μου είπε κανείς... Το fastcardtech είναι καλό μέρος για παραγγελία;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5154213

21 post πιο πισω!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

arisg90 σου προεκυψε καποιο θεμα με το τελωνειο σε καμια παραγγελια?

 

Οχι φιλε μου ποτε.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γρήγορη απάντηση. Είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί για παραγγελία αλλά δεν ξέρω πια μεταφορική να διαλέξω. Singapore post; EMS; η TNT POST;
Link to comment
Share on other sites

Έχει ψωνίσει κανένας από την "αποθήκη-παράρτημα" του afterlife στην Ισπανία??

Έχει γρηγορότερους χρόνους παράδοσης....?

Είναι το ίδιο μη εμπιστευσημοι με την κινεζική αποθήκη??

Ρωτάω πιο πολύ από περιέργεια και για συμβουλές προς συγγενικα πρόσωπα.....

Link to comment
Share on other sites

Έχει ψωνίσει κανένας από την "αποθήκη-παράρτημα" του afterlife στην Ισπανία??

Έχει γρηγορότερους χρόνους παράδοσης....?

Είναι το ίδιο μη εμπιστευσημοι με την κινεζική αποθήκη??

Ρωτάω πιο πολύ από περιέργεια και για συμβουλές προς συγγενικα πρόσωπα.....

Το Antelife μη εμπιστεύσιμο, από πού κι ως πού?

Η ισπανική αποθήκη στέλνει μόνο σε Ισπανία και Πορτογαλία απ' ό,τι λένε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απίστευτο με αυτούς τους Κινέζους. 3 παραγγελίες έχω ακυρώσει μέσα σε μία εβδομάδα.

 

Τους μιλάω στο chat και τους ρωτάω αν τα κινητά που θέλω είναι διαθέσιμα τη στιγμή που μιλάμε και μου λένε ναι. Τους ρωτάω 3 φορές και τονίζω ότι τα βιάζομαι τα κινητά. Μετά από δύο μέρες τους ρωτάω αν είναι έτοιμη η παραγγελία να φύγει και μου λένε ότι δεν ξέρουν γιατί δεν είναι διαθέσιμο το κινητό. Ρε τους λέω θα με τρελάνετε; τρεις φορές δεν ρώτησα; μάλιστα έστειλα και φωτογραφίες από το chat που είχα φυλάξει.

Μου κάνανε τους Κινέζους και με ρωτούσαν αν θέλω κάποιο άλλο κινητό. Όχι ρε δε θέλω. Τα λεφτά μου πίσω θέλω. Τι να πω. Στο επόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Το Antelife μη εμπιστεύσιμο, από πού κι ως πού?

 

Εχω διαβασει διαφορα αρνητικα για το antelife μεσα στο myphone (και σε διαφορες συσκευες)

Αυτο που εχω συγκρατησει ειναι σχολια χρηστων που μιλανε για κακη επικοινωνια και μεγαλες καθυστερησεις....(Αν εχω σχηματισει λαθος εντυπωση...διορθωσε με.....)

Δεν θυμαμαι καποιος να λεει τραγικα πραγματα ( πχ. αρνηση σε refund ή κινητα κλωνους....) αλλα αυτα τα ψιλο-αρνητικα σχολια αρκουν για να με "σπρωξουν" προς αλλο μαγαζι.....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, 18 μέρες κάναν να μου στείλουν το tracking για ένα Doogee και φυσικά δεν απάντησαν σε κανένα mail από τα 4-5 που τους έστειλα, παρα μόνο σε αυτό που τους είπα ότι ανοίγω dispute. Το κινητό έκανε συνολικά 25 μέρες να φύγει από αυτούς, από την μέρα πληρωμής.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...