Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξέχνα το, πουθενά, μην ασχοληθείς με τέτοια

 

για ποιο λογο; (απορια)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο; (απορια)
ποιο κινητό σ ενδιαφέρει;

Καλησπέρα παιδια! σκέφτομαι να πάρω και εγω ενα κινητό από minideal http://www.minideal.net/lenovo-a760-smartphone-dual-sim-4-5-ips-1g-ram-quad-core-android-4-1-3g-gps.html http://www.geekbuying.com/item/ZTE-V967s-5-0-Inch-IPS-QHD-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smartphone-1G-RAM---4G-ROM-Android-4-1-OS-5-0MP-Camera-3G-GPS-Blue-316981.html αυτα συγκεκριμένα αλλά έχω 2 απορίες:

-θα έχει σήμα με τα δικά μας δίκτυα;

-Γράφει Java=no που θα επηρεάζει;

κανένα πρόβλημα με τα δίκτυα φυσικά, και αυτό με τη java αγνόησέ το, δεν έχει κανένα νοημα, παίζει κανονικα τις εφαρμογές του android. Το Lenovo A760 είναι καλό κινητάκι αλλά να χεις υπόψιν ότι έιναι πολύ πιο αργό απ τα mtk6589, και δεν γράφει βίντεο HD με την κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε πληροφορίες πάρτε στα ελτα 80011 82000. Εκεί πήρα εγώ και ρώτησα για το δέμα δίνοντας το tracking number. Εμένα μου γράφει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS από τις 2/10. Μου είπε ο υπάλληλος ότι στις 3/10 έγινε προετοιμασία αποστολής απο τη Σιγκαπούρη (Singpost) και δεν έχει μπει ακόμα Ελλάδα. Χρειάζεται 8-12 μέρες ?? για να φτάσει αν όντως το έστειλαν 03/10. Και ερωτώ: πως έφτασε σε 10ημερο απο minideal σε άλλους; Τυχεράκηδες

 

Τι δεκαήμερο λες. Εμένα το thl w100 μου ρθε απο minideal σε 6 μέρες.:shock::shock::shock::shock::shock: Αλλά τον Αυγουστο ...

Link to comment
Share on other sites

Τι δεκαήμερο λες. Εμένα το thl w100 μου ρθε απο minideal σε 6 μέρες.:shock::shock::shock::shock::shock: Αλλά τον Αυγουστο ...

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 13-10-2013 12:53 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-10-2013 06:30 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 02-10-2013 14:47 IPS

 

Αν προσέξεις μέχρι να φτάσει στη χώρα μας έκανε 11 μέρες. 21/09 είχε γίνει η παραγγελία άρα αν έρθει μέσα στη βδομάδα περίπου 25 μέρες από την μέρα που το παρήγγειλα.

Link to comment
Share on other sites

ποιο κινητό σ ενδιαφέρει;

κανένα πρόβλημα με τα δίκτυα φυσικά, και αυτό με τη java αγνόησέ το, δεν έχει κανένα νοημα, παίζει κανονικα τις εφαρμογές του android. Το Lenovo A760 είναι καλό κινητάκι αλλά να χεις υπόψιν ότι έιναι πολύ πιο αργό απ τα mtk6589, και δεν γράφει βίντεο HD με την κάμερα

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια! Συντομα θα παραγγειλω και εγω απο κινα και μαλλον απο minideal!

Ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Τι δεκαήμερο λες. Εμένα το thl w100 μου ρθε απο minideal σε 6 μέρες.:shock::shock::shock::shock::shock: Αλλά τον Αυγουστο ...

Άλλες εποχές τότε.Πλέον άμα κάνει 15-18 ημέρες απο τη στιγμή που παίρνεις το tracking number πρέπει να νιώθεις τυχερός

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, χωρίς να θέλω να τρομάξω κανέναν, πριν λίγο προσπαθώντας να μπω στο site http://www.hotinbuy.com , βγάζει την παρακάτω εικόνα:

 

If you are seeing this page, it means that web has not been configured for this domain on this server.

 

This could be due to the following causes:

 

Kloxo has not restarted the web server yet after you added the domain. Please wait for the web server to restart.

 

The domain is pointing to the wrong Kloxo server. Ping the domain and make sure that the IP matches one of the IPaddress seen in admin home -> ipaddresses

 

If you are seeing this page when you try to access an IP like http://192.168.1.1, then that means that the IP has not yet been mapped to a domain. Go to client home -> ipaddresses -> ipaddress home -> domain config and map an IP to a domain.

 

Once you map an IP to a domain, then you have to make sure that the domain pings back to the same IP. Otherwise, if you try to access the domain, you will get this page. So IP -> domain.com should mean that domain.com pings to the same IP.

 

http://img21.imageshack.us/img21/3443/6st7.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Απάτη ήταν??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, χωρίς να θέλω να τρομάξω κανέναν, πριν λίγο προσπαθώντας να μπω στο site http://www.hotinbuy.com , βγάζει την παρακάτω εικόνα:

http://img21.imageshack.us/img21/3443/6st7.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Απάτη ήταν??

 

Ευτυχώς που ήσουν διακριτικός....για να μην τρομάξουμε....:p:p:p:p

Βρε συ.... εδώ έχει ανοίξει ολόκληρο καινούριο θέμα....:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

λυπάμαι που θα σε λυπήσω αλλά έχεις χάσει πολλά... κάνε ενα ελεγχο στο φορουμ
Link to comment
Share on other sites

λυπάμαι που θα σε λυπήσω αλλά έχεις χάσει πολλά... κάνε ενα ελεγχο στο φορουμ

 

Ευτυχώς που ήσουν διακριτικός....για να μην τρομάξουμε....:p:p:p:p

Βρε συ.... εδώ έχει ανοίξει ολόκληρο καινούριο θέμα....:D:D:D

 

Καλώς τον φίλο....τωωωωρα το κατάλαβες?

 

Σόρυ ρε παιδιά, δεν έχω τον χρόνο να παρακολουθώ τις εξελίξεις..... και σας προκαλώ όταν θα γίνεται κι εσείς πολύτεκνοι με το καλό, να τα προλαβαίνετε όλα..... :lol:

 

ΥΓ: Οπότε μείνανε ως αξιόπιστα που έχουν παραλάβει κιόλας μερικοί τα

Merimobiles.com

Minideal.net

Geekbuying.com

To2c.com

 

Από Pandawill έχει πάρει κανένας και είναι ΟΚ??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

ωωωωω.... ναι. Πολλές...

η πιο πρόσφατη china post έκατσε 1 βδομάδα στο αεροδρόμιο μέχρι να ανοιχτεί ο σάκος... και μία με sweeden παραγγελία μία βδομάδα πριν από την πρώτη είναι αεροδρόμιο από τις 3/10 και ακόμα περιμένει κάποιον να αξιωθεί να ανοίξει τον σάκο. Υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ ρε παιδιά, δεν έχω τον χρόνο να παρακολουθώ τις εξελίξεις..... και σας προκαλώ όταν θα γίνεται κι εσείς πολύτεκνοι με το καλό, να τα προλαβαίνετε όλα..... :lol:

 

ΥΓ: Οπότε μείνανε ως αξιόπιστα που έχουν παραλάβει κιόλας μερικοί τα

Merimobiles.com

Minideal.net

Geekbuying.com

To2c.com

 

Από Pandawill έχει πάρει κανένας και είναι ΟΚ??

άσε τα merimobiles και pandawill. Τα άλλα 3 οκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε αναζήτηση για αγορά του Xiaomi MI2S έπεσα πάνω σε αυτό το Ιταλικό Site http://www.smartylife.net/shop/nitro/nitro-meizu-mx2/ Βέβαι είναι το Meizu MX2 αλλά σε πολύ καλή τιμή, επειδή όμως με την μετάφραση είναι λιγο περίεργο το νόημα. Πως γίνεται η συναλλαγή μπορεί να καταλάβει κανείς? Ευχαριστώ.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Οπότε μείνανε ως αξιόπιστα που έχουν παραλάβει κιόλας μερικοί τα

Merimobiles.com

Minideal.net

Geekbuying.com

To2c.com

 

Ετσι πιστευα μεχρι που τα ''εσκασα''

 

Οταν πληρωσα και ενω ολα υπηρχαν μετα απο 3 μερες μου ειπαν οτι η παραγγελια θα φυγει επειτα απο 10 μερες γιατι το προιον ειναι sold out.

 

άσε τα merimobiles και pandawill. Τα άλλα 3 οκ

 

Δεν το ελεγες νωριτερα ρε Σταυρο. Και να το ειχες πει θα το ειχα δει αλλα τεσπα υπομονη πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανα παιδιά! θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που ειδα σε ενα κινητό που μου άρεσε http://www.geekbuying.com/item/I9500-S4-5-0inch-IPS-QHD-Screen-MTK6589-1-2GHz-Quad-Core-Smart-Phone-1GB-4GB-8-0MP-Camera-Android-4-2-with-Air-Gesture---White-319809.html

γράφει "out of stock" δηλαδη;

επίσης σκεφτομαι μεσα στην βδομαδα να παραγγειλω απο αυτό το κατάστημα,τι να προσεξω και τι να τους εκτός απο την ελληνική γλωσσα και το google play να εγκαταστησουν;

Ευχαριστώ και συγνώμη αν γινομαι κουραστική!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανα παιδιά! θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που ειδα σε ενα κινητό που μου άρεσε http://www.geekbuying.com/item/I9500-S4-5-0inch-IPS-QHD-Screen-MTK6589-1-2GHz-Quad-Core-Smart-Phone-1GB-4GB-8-0MP-Camera-Android-4-2-with-Air-Gesture---White-319809.html

γράφει "out of stock" δηλαδη;

επίσης σκεφτομαι μεσα στην βδομαδα να παραγγειλω απο αυτό το κατάστημα,τι να προσεξω και τι να τους εκτός απο την ελληνική γλωσσα και το google play να εγκαταστησουν;

Ευχαριστώ και συγνώμη αν γινομαι κουραστική!

 

Out of stock σημαίνει ότι το κινητό δεν είναι διαθέσιμο. Πρέπει να περιμένεις και μόλις στη σελίδα γράψει in stock, τότε μπορείς να το παραγγείλεις. Δεν χρειάζεται να τους πεις να εγκαταστήσουν ελληνικά και play store, είναι προεγκατεστημένα.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

ποιο κινητό σ ενδιαφέρει;

 

Goophone i5, i5s, i5c και Hdc s4. Επίσης στο αντίστοιχο θέμα για τα tablets ρώτησα για το goopad mini αν ξέρεις...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Goophone i5, i5s, i5c και Hdc s4. Επίσης στο αντίστοιχο θέμα για τα tablets ρώτησα για το goopad mini αν ξέρεις...

ξέχνα τα αντίγραφα iPhone, είναι όλα μουφα κ δεν αξίζουν τα λεφτά τους.

HDC S4 δεν υπάρχει, αντίγραφο S4 είναι το No.1 S6 με άλλο καπάκι που δίνουν. το goopad mini δες το στο orientdeal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

τελικά δεν κρατήθηκα σήμερα και παρήγγειλα ένα κινητό από Pandawill, που όμοιό του δεν έχει αγοράσει κανένας εδώ μέσα στο φόρουμ (έβαλα το search να το βρει μα δεν το βρήκε..:lol::lol: )....

 

Πήρα το HiSiKi G2....άντε να δούμε τι θα γίνει τώρα....:shifty:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι λίγο ψιλοάσχετο...

Θέλω να παραγγείλω 2 ZTE v967s από TO2C. αλλά επείγομαι...

Αν τα παραγγείλω με EMS παίζει να έχω θέμα με τελωνείο...???

 

Θυμάμαι πιο παλιά που έκανα παραγγελίες και μου έστελναν με την ΕΜS, ότι δεν έιχα πρόβλημα και ερχόταν με ΕΛΤΑ COURIER...

Απλά λέω να το τσεκάρω, αν ισχύει ακόμα, μη φάω καμιά νίλα και πληρώνω κερατιάτικα...

Εμ ζητά 26 ευρώ η ΕΜΣ, εμ να περάσω και τελωνείο, δε λέει...

Ξέρει κανείς...???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι λίγο ψιλοάσχετο...

Θέλω να παραγγείλω 2 ZTE v967s από TO2C. αλλά επείγομαι...

Αν τα παραγγείλω με EMS παίζει να έχω θέμα με τελωνείο...???

 

Θυμάμαι πιο παλιά που έκανα παραγγελίες και μου έστελναν με την ΕΜS, ότι δεν έιχα πρόβλημα και ερχόταν με ΕΛΤΑ COURIER...

Απλά λέω να το τσεκάρω, αν ισχύει ακόμα, μη φάω καμιά νίλα και πληρώνω κερατιάτικα...

Εμ ζητά 26 ευρώ η ΕΜΣ, εμ να περάσω και τελωνείο, δε λέει...

Ξέρει κανείς...???

 

είναι αρκετά μεγάλες οι πιθανότητες πλέον και 2 κινητά μαζί αυξάνουν το ρίσκο.Επίσης μη νομίζεις ότι με ems θα έρθει και πολύ γρηγορότερα από ότι με απλό ταχυδρομείο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...