Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιο καταστημα θεωρεις φιλε μου πως στελνει γρηγορα και αξιοπιστα ....για δωσε μου τα φωτα σου:lol:

υποψιν η συναλλαγη θα γινει μεσω paypal

Σου απαντησε, δες απο κατω :)

πχ minideal.

και ποσες μερες χρειαστηκαν για να σου στειλουν το προιον?

~15 ημερες,

Εγγυηση οταν μιλαει ο Σταυρος!

Στανταρ :up:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια !! Αν καποιος εχει αυτο

http://www.minideal.net/6-0-n7889-dual-sim-phone-phablet-android-4-2-quad-core-12mp.html

Ας μου πει εντιπωσεις! και αν προτεινετε καποιο αλλο σε αυτα τα χαρακτηριστικα και λεφτα ! η haipai σα εταιρια ειναι αξιοπιστη ? ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος σε αυτή τη διαδικασία αλλά γενικότερα τα forum τα υποστηρίζω σε κάθε αγορά μου.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα κινητό από Κίνα εν τέλη. Εχω ένα sony ericsson neo v και όπως καταλαβαίνετε θέλω ένα νέο πιο γρήγορο κυρίως.

Εχω κάνει μια έρευνα αγοράς αλλά περισσότερο δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι αξιόπιστα των δυνατοτήτων που παρουσιάζουν αυτά τα κινητά.

Σε όσους ενδιαφέρονται να μου απαντήσουν θα ήθελά να μου κάνουν τις προτάσεις τους με τα εξής χαρακτηριστικά.

>=5'', 8-13 mp πίσω και 5 mp μπροστά, επεξεργαστή >= 1,5MHz, GSM 850 / 900 / 1800 / 1900/2100, 1 η 2 cardslot, wifi τα γνωστά

και ως προς την ανάλυση οθόνης και rom, ram πειτε μου την γνώμη σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τα στοιχεία στις κάμερες είναι σχεδόν πάντα ψεύτικα (εκτός από μεγάλες εταιρίες, όπως ZTE). Όντως τραβάνε μέχρι 13MP φωτογραφίες, αλλά με ψηφιακή αύξηση της ανάλυσης, interpolation όπως λέγεται. Σχεδόν όλα έχουν αισθητήρα 5MP. Εμπρός συνήθως έχουν μέχρι 2ΜΡ αισθητήρα στην καλύτερη. Τα υπόλοιπα είναι μια χαρά

πιο καταστημα θεωρεις φιλε μου πως στελνει γρηγορα και αξιοπιστα ....για δωσε μου τα φωτα σου:lol:

υποψιν η συναλλαγη θα γινει μεσω paypal

minideal

το pandawill.com ειναι γρηγορο στις συναλλαγες του? να το εμπιστευτω?

όχι. συνήθως κάνει καμιά βδομάδα να στείλει, αρκετές φορες δεν στέλνει και ποτέ και σου λέει δεν το χουν, και να διαλέξεις άλλο μοντέλο ή επιστροφή χρημάτων, αλλά σε τραινάρει να περιμένεις 1-2 βδομάδες ακόμη μέεεχρι να το βρουν. καραγκιόζηδες

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να ελέγξουμε με σιγουρια τον αισθητήρα της κάμερας? εννοώ να δούμε ποια είναι η φυσική ανάλυση στην οποία τραβάει
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να ελέγξουμε με σιγουρια τον αισθητήρα της κάμερας? εννοώ να δούμε ποια είναι η φυσική ανάλυση στην οποία τραβάει

Με το android hardware info, sto picture size. Αλλά σε κάποιες περιπτώσεις, δείχνει κι εκεί την ψεύτικη ανάλυση, συνήθως όμως δείχνει την πραγματική του αισθητήρα. Αλλά γενικά, μην περιμένεις κινέζικο mtk6589 με πάνω από 8ΜΡ αισθητήρα :p

Link to comment
Share on other sites

Kαι γενικα, μην ασχολειστε με τα MP, ειναι... κοροιδια.

Το θεμα ειναι να εχει καλο φακο, αν θα ειναι 3 ή 33MP ελαχιστο ρολο παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο, τα ΕΛΤΑ τον παιζουν;

Εχω παραγγειλει πραματα απο Κινα εδω και 2-3 βδομαδες, και ηρθε μονο κατι απο UK σημερα, το οποιο ηταν να ερθει την προηγουμενη βδομαδα.

Στο estimated delivery ειχε απο 27June εως 3July και εσκασε σημερα.

Δηλαδη το κινητο απο merimobiles, θα κανει χαλαρα ενα μηνα να ερθει οπως το κοβω!

Link to comment
Share on other sites

Kαι γενικα, μην ασχολειστε με τα MP, ειναι... κοροιδια.

Το θεμα ειναι να εχει καλο φακο, αν θα ειναι 3 ή 33MP ελαχιστο ρολο παιζει.

Σωστότατος. Βέβαια με 5ΜΡ, υπάρχει ένας περιορισμός στη δυνατότητα ζουμ. Γενικά οι αισθητήρες που χουν σχεδον ολα τα MTK6589 είναι μέτριας ποιότητας και σκοτεινοί, που έχει σαν αποτέλεσμα να μεγαλώνει η συσκευή πολύ το χρόνο ανοίγματος του κλείστρου, και να βγαίνουν κουνημένες φωτογραφίες σε μέτριο και χαμηλό φωτισμό αν δεν έχεις σταθερό χέρι. Όχι ότι σ αυτά τα χρήματα παίρνεις κινητό με καλύτερη κάμερα βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι σ αυτά τα χρήματα παίρνεις κινητό με καλύτερη κάμερα βέβαια

Ακριβώς έτσι.Το μεγάλου ατού των κινέζικων έναντι των επώνυμων του φάσματος τιμής -+150€ ειναι ότι με το κινέζικο παίρνεις καλύτερη απόδοση και αυτονομία και πιο πρόσφατη έκδοση android

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο, τα ΕΛΤΑ τον παιζουν;

Εχω παραγγειλει πραματα απο Κινα εδω και 2-3 βδομαδες, και ηρθε μονο κατι απο UK σημερα, το οποιο ηταν να ερθει την προηγουμενη βδομαδα.

Στο estimated delivery ειχε απο 27June εως 3July και εσκασε σημερα.

Δηλαδη το κινητο απο merimobiles, θα κανει χαλαρα ενα μηνα να ερθει οπως το κοβω!

Αν το παρείγγειλες με china post, συχνά καθυστερούν πολύ στη Κίνα να φύγουν. Άσε που το merimobiles κάνει μια βδομάδα να στείλει τα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Το tracking λεει οτι 23 πηγε αεροδρομιο και 24 εφυγε απο Κινα ( RB082765895CN )

Οποτε πλεον ειναι θεμα Κινεζων-ΕΛΤΑ.

 

Βλεποντας οτι εκανε πολλες μερες να ερθει αλλο δεμα απο UK, το ριχνω στα ΕΛΤΑ.

Μαλλον ξεκινησαν οι διακοπες!

Link to comment
Share on other sites

Με το android hardware info, sto picture size. Αλλά σε κάποιες περιπτώσεις, δείχνει κι εκεί την ψεύτικη ανάλυση, συνήθως όμως δείχνει την πραγματική του αισθητήρα. Αλλά γενικά, μην περιμένεις κινέζικο mtk6589 με πάνω από 8ΜΡ αισθητήρα :p

 

Γεια χαρά σε όλους.

Αγαπητέ Σταύρο έμενα στο THL W8 μου λέει 12,6MP back camera. Να το πιστέψω???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πριν καμια εβδομάδα πήρα απο hotmid το Xiaomi M2A με SingPost. Στο tracking βλέπω το εξής εδώ και 2 μέρες, "INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)". Ειναί ΟΚ, τι πρέπει να περιμένω μετα?? Είναι πρώτη μου αγορά και δεν εχς ιδέα τι παίζει με αυτά τα status...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Αγαπητέ Σταύρο έμενα στο THL W8 μου λέει 12,6MP back camera. Να το πιστέψω???

Το picture size θα κοιτάξεις. Θα λέει κάτι σαν 2592 x 1944 ή παραπάνω

Καλημέρα! Πριν καμια εβδομάδα πήρα απο hotmid το Xiaomi M2A με SingPost. Στο tracking βλέπω το εξής εδώ και 2 μέρες, "INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)". Ειναί ΟΚ, τι πρέπει να περιμένω μετα?? Είναι πρώτη μου αγορά και δεν εχς ιδέα τι παίζει με αυτά τα status...:wacko:

Σήμερα αύριο λογικά θα βγάλει dispatched to overseas, δηλαδή ότι αναχώρισε για ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Dear customer

 

Thanks for your attention , sorry to tell you that the item sku41723 in your order out of stock now, we need 1-2 week to restock, could you give us more time to ready your order ?

or if there is any replacement you want to make , pls tell us freely, any inconvenience please kindly understand.

 

best regards

Colin

Pandawill

δεν ξεκινησαμε καλα και στο καταστηματους δεν εγραφε για το συγκεκριμενο προιον(UMI x2) οτι ηταν out of stock:mad:

ετσι τους εστειλα email για να μου στειλουν το γκρι χρωμα....για να δουμε!!!

Αρε Σταυρο ποσο δικαιο ειχες

Edited by ikonst70
Link to comment
Share on other sites

ρε συ Στάυρο...κάνε κάτι...βάλε τις γνωριμίες σου να δουλεψουν:) από 27-6 είμαι dispatched to overseas από minideal μέσω singpost

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

από 27-6 είμαι dispatched to overseas από minideal μέσω singpost

 

Στο site των elta ή elta courier το έψαξες??

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Στο site των elta ή elta courier το έψαξες??

 

μα δεν έχει ουσία, αφού ακόμα δείχνει να ταξιδεύει !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μα δεν έχει ουσία, αφού ακόμα δείχνει να ταξιδεύει !

 

Πολλές φορές ίσως αργούνε να ενημερώνουν το συστημά τους. :happy:

 

Παρέλαβα χθές με Singpost με "Dispached Overseas" απο 28/6. Κοντά είσαι...φτάνει.

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

Μετά από πάρα πολύ καιρό ξαναγράφω ελέω omnia που δυστυχώς μετά από μια 5ετία τα έφτυσε.

Στρέφομαι κι εγώ προς κινέζικο γιατί δεν υπάρχει σάλιο και μετά από κάποιο ψάξιμο είμαι ανάμεσα σε αυτά.

 

http://www.aliexpress.com/item/ZTE-Grand-X-V970-MTK6577-Mobile-Phone-Dual-core-512MG-4GB-1GHz-Android-4-0-4/1033782599.html

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Huawei-G510-Smartphone-Dual-core-1-2GHz-MSM8225-Android-4-1-ROM-4G-4-5/1038270329.html

 

http://www.aliexpress.com/item/HUAWEI-Y300-u8833-3G-Smart-Phone-Dual-Core-Android-4-1-MSM8225-GPS-4-0-Inch/830085977.html

 

Ένας φίλος είδε αυτό και σκέφτεται να το πάρει

 

http://www.aliexpress.com/item/2013-Hot-Sale-Original-for-ZTE-N909-Mobile-Phone-HK-SG-post-Free-shipping/994997019.html

 

το θέμα μου είναι ότι δεν βρήκα πουθενά στοιχεία για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και δεν αναφέρεται ούτε στο site της ZTE.

Το γνωρίζετε?

 

Συγνώμη για το μακροσκελές και κουραστικό μου post. :O

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

Μετά από πάρα πολύ καιρό ξαναγράφω ελέω omnia που δυστυχώς μετά από μια 5ετία τα έφτυσε.

Στρέφομαι κι εγώ προς κινέζικο γιατί δεν υπάρχει σάλιο και μετά από κάποιο ψάξιμο είμαι ανάμεσα σε αυτά.

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-ZTE-V970-4-3-IPS-touch-screen-Android4-0-CPU-MTK6577-1024GHz-RAM-1GB-ROM/210310_633327263.html

 

Σταθερή αξία.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.

Μετά από πάρα πολύ καιρό ξαναγράφω ελέω omnia που δυστυχώς μετά από μια 5ετία τα έφτυσε.

Στρέφομαι κι εγώ προς κινέζικο γιατί δεν υπάρχει σάλιο και μετά από κάποιο ψάξιμο είμαι ανάμεσα σε αυτά.

 

http://www.aliexpress.com/item/ZTE-Grand-X-V970-MTK6577-Mobile-Phone-Dual-core-512MG-4GB-1GHz-Android-4-0-4/1033782599.html

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Huawei-G510-Smartphone-Dual-core-1-2GHz-MSM8225-Android-4-1-ROM-4G-4-5/1038270329.html

 

http://www.aliexpress.com/item/HUAWEI-Y300-u8833-3G-Smart-Phone-Dual-Core-Android-4-1-MSM8225-GPS-4-0-Inch/830085977.html

 

Ένας φίλος είδε αυτό και σκέφτεται να το πάρει

 

http://www.aliexpress.com/item/2013-Hot-Sale-Original-for-ZTE-N909-Mobile-Phone-HK-SG-post-Free-shipping/994997019.html

 

το θέμα μου είναι ότι δεν βρήκα πουθενά στοιχεία για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και δεν αναφέρεται ούτε στο site της ZTE.

Το γνωρίζετε?

 

Συγνώμη για το μακροσκελές και κουραστικό μου post. :O

όπως σου απάντησε κι ο IVIetaCreatoR προτίμησε το V970. Πάρτο απ το minideal.net που στέλνει χωρίς καθυστερήσεις κι είναι και πιο φθηνό. Το Ν909 δεν το ξέρω, αλλά βλεποντας τα χαρακτηριστικά του και την μεγάλη τιμή του δεν βρίσκω λόγω να το προτιμήσει κανείς έναντι του Amoi N828 ή THL W100
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...