Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την ιδια μερα στειλαν και το δικο μου tablet,εαν ειμαστε τυχεροι λογο ΣΚ μπορει να τα παραλαβουμε Δευτερα εαν εισαι Αθηνα

 

stargreek εσενα σου αλλαξε κατασταση στο traking number?

Εμενα ακομα γραφει "Despatched to overseas (Country code: GR)" και εχει να ανανεωθει απο 01-02-2013 οταν το κοιταω στο sg post.

Μετα απο το sg post που θα παει το δεμα μου στα ελτα?εκει θα μπορω να παρακολουθω την παραγγελια μου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είναι για μήνα καλλίτερα να πάρεις τα λεφτα σ πίσω αν έχεις πληρώσει με PayPal.μην το κατιστερις πολυ γιατι εχει κάποιο όριο στης ημέρες που μπορείς να ζητήσεις τα λεφτα σ πίσω.Τσεκαρε το κατευθείαν....

 

Τα πηρα σημερα μετα απο claim στο paypal

Link to comment
Share on other sites

stargreek εσενα σου αλλαξε κατασταση στο traking number?

Εμενα ακομα γραφει "Despatched to overseas (Country code: GR)" και εχει να ανανεωθει απο 01-02-2013 οταν το κοιταω στο sg post.

Μετα απο το sg post που θα παει το δεμα μου στα ελτα?εκει θα μπορω να παρακολουθω την παραγγελια μου?

 

πρεπει να ερχεται στην πολη σου σημερα, κοιτα εδω http://sao.cn/

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ερχεται στην πολη σου σημερα, κοιτα εδω http://sao.cn/

 

Μαλλον ναι αυτο γραφει "Αποστολή Συσκευασίας, Location:ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ"

Δηλαδη οτι εφυγε απο αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ναι αυτο γραφει "Αποστολή Συσκευασίας, Location:ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ"

Δηλαδη οτι εφυγε απο αθηνα?

 

κέντρο διαλογής.Αυριο-μεθαύριο θα σου ερθει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

θα με ενημερωσουνε απο τα ελτα της πολης μου ε?

Η θα στο φέρει ο ταχυδρόμος η θα σου φέρει ειδοποιήση.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ερχεται στην πολη σου σημερα, κοιτα εδω http://sao.cn/

 

Πώς ήξερες πότε θα πάει στην πόλη του; Εμένα στο singapore post γράφει Dispached to Oversees(GR) από τις 4/2... Η επόμενη αλλαγή που πρέπει να βγάλει ποια είναι; Μπορεί να έχει έρθει Ελλάδα και απλά να μην το γράφουν, ή το κρατάνε εκεί και δεν το έχουν στείλει ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

Πώς ήξερες πότε θα πάει στην πόλη του; Εμένα στο singapore post γράφει Dispached to Oversees(GR) από τις 4/2... Η επόμενη αλλαγή που πρέπει να βγάλει ποια είναι; Μπορεί να έχει έρθει Ελλάδα και απλά να μην το γράφουν, ή το κρατάνε εκεί και δεν το έχουν στείλει ακόμη;

 

η επομενη αλλαγη ειναι "Arrived to Oversees(GR)"

Μην ανυσηχεις απλα κραταει καιρο αυτη η κατασταση(Dispached to Oversees(GR).

Αμα βγαλεις και τα Σαββατοκυριακα σε λιγες μερες εδω θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

η επομενη αλλαγη ειναι "Arrived to Oversees(GR)"

Μην ανυσηχεις απλα κραταει καιρο αυτη η κατασταση(Dispached to Oversees(GR).

Αμα βγαλεις και τα Σαββατοκυριακα σε λιγες μερες εδω θα ειναι

 

ok thanks! Είχα αρχίσει να αγχώνομαι. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα παραγγελια 2 Φεβρουαριου απο το Geekbuying, shipped εδειξε στις 6 Φεβρουαριου και το tracking δειχνει τα παρακατω:

07-02-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

08-02-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Το επομενο μηνυμα θα μου δειξει οτι εχει ερθει Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα παραγγελια 2 Φεβρουαριου απο το Geekbuying, shipped εδειξε στις 6 Φεβρουαριου και το tracking δειχνει τα παρακατω:

07-02-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

08-02-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Το επομενο μηνυμα θα μου δειξει οτι εχει ερθει Ελλαδα?

 

ναι, κοιτα το ιδιο ακριβως εγραψε και ο απο πανω σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα παραγγελια 2 Φεβρουαριου απο το Geekbuying, shipped εδειξε στις 6 Φεβρουαριου και το tracking δειχνει τα παρακατω:

07-02-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

08-02-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Το επομενο μηνυμα θα μου δειξει οτι εχει ερθει Ελλαδα?

 

Εμένα μου είχε δείξει πρώτα INfORMATION RECEIVED και μετά από 2 μέρες Despatched to overseas.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , αν και δεύτερη φορά που θα παραγγείλω ηλεκτρονικά από Κίνα , δυσκολεύομαι με την διαδικασία καλύτερης τιμής και φυσικά εξασφάλισης και της παραλαβής και της αυθεντικότητας.

Ψάχνω για το Thl A1 ( μην με πείτε χάλια κινητό κλπ κλπ κλπ , δεν είχα πριν smart phone και δεν θέλω να μπώ στα πρωτοκλασσάτα με την μία ) ... Αν κάποιος ψάχνει ή έχει ήδη ψάξει και έχει βρει την καλύτερη τιμή , ας το αναφέρει !

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

μιας και ειναι το θεμα αξιοπιστα site το θεμα,να γραψω την εμπειρια μου...το μαγαζι ειναι το pandawill.

εκανα παραγγελια 27/12 και μετα απο πολυ ταλαιπωρια και απειλη οτι θα ακυρωσω μου δωσανε tracking 7/1.τελικα το tracking ποτε δεν δουλεψε και εκανα dispute/claim στο paypal οπου τελικα πηρα τα λεφτα πισω.

η αποστολη (δεν νομιζω να εγινε ποτε) υποτιθεται ηταν με hong kong post.

τωρα οσο αφορα την επικοινωνια με το μαγαζι...τι να πω...οι τυποι εχουν ενα μυνημα οπου λεει να κανουμε υπομονη λιγες μερες ακομα το οποιο το κανουν copy paste,οτι και να ρωτησεις αλλο αυτο σου απαντανε!δειτε στο pandawill forum τι παραπονα υπαρχουν.

μετα την εμπειρια μου ειναι μαγαζι στα δεν.

 

Μολις σημερα μου ηρθε και απαντηση απο hong post...δεν υπαρχει το tracking που εχουν δηλωσει(ενω το pandawill λεει οτι ειναι αυτο)

Αυτα τα ολιγα σχετικα με το PANDAWILL...ποτε ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους , αν και δεύτερη φορά που θα παραγγείλω ηλεκτρονικά από Κίνα , δυσκολεύομαι με την διαδικασία καλύτερης τιμής και φυσικά εξασφάλισης και της παραλαβής και της αυθεντικότητας.

Ψάχνω για το Thl A1 ( μην με πείτε χάλια κινητό κλπ κλπ κλπ , δεν είχα πριν smart phone και δεν θέλω να μπώ στα πρωτοκλασσάτα με την μία ) ... Αν κάποιος ψάχνει ή έχει ήδη ψάξει και έχει βρει την καλύτερη τιμή , ας το αναφέρει !

 

εξασφάλισης παραλαβής κοιτα εδω,για εμενα ειναι πολυ καλος.τιμη δεν ξερω εαν ειναι καλη γιατι ειναι παλιο.πριν πληρωσεις ρωτα εαν ειναι stock

http://www.minideal.net/thl-a1-smart-phone-android-4-0-mtk6515-with-3-5-inch-ips-screen-1-0ghz-white.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν γνωρίζω αν και κατά πόσο έχει αναφερθεί το συγκεκριμένο e-shop για το οποίο θα σας πω, αλλά παρόλα αυτά αξίζει νομίζω να κάνω μια νύξη. Το μαγαζί στο οποίο αναφέρομαι είναι το chinastore-online.com. Από το εν λόγω πραγματοποίησα την τρίτη μου αγορά ενός smartphone. Η πρώτη ήταν από το merimobiles.com, η δεύτερη από το etotalk.com (που υλοποιήθηκαν δίχως προβλήματα και καθυστερήσεις) και πλέον απο το προαναφερθέν. Αγόρασα λοιπόν, το MOGU M2 πριν από ακριβώς ένα μήνα στις 14/01/2013. Το παρέλαβα σήμερα, αρκετά αργοπορημένα μπορώ να πω σε σχέση με τα άλλα δύο e-shop. Αυτά που θέλω να τονίσω είναι πρώτα στα αρνητικά, η όχι τόσο γρήγορη αποστολή-παραλαβή του προϊόντος και η επιπρόσθετη χρέωση των μεταφορικών, η οποία αυξάνεται όσο μεγαλύτερη είναι η τιμή της αγοράς, ενώ στα θετικά, η άψογη και γρήγορη συνεννόηση μαζί τους και τέλος, η "απίστευτα" προσεγμένη συσκευασία με προστατευτικά πλαστικά-χαρτιά-φελιζόλ σε σχέση με τα προλεχθέντα μαγαζιά.
Sony Xperia P (THE DARK ROM V2.5) - UMI X1 LeWa OS - UMI X1S Vredniiy V3.0/4.2.2 - Meizu MX3 - Meizu MX4 - OnePlus 3 A3000
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα πολύ απλό Android κινητό. Προσανατολίζομαι σε κινέζικο. Έχω δει αυτά τα δύο.

http://www.fastcardtech.com/S6010-Smart-Phone

http://www.fastcardtech.com/Q206-android-phone

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πλεον το δεμα μου εχει φτασει Ελλαδα, απο το tracking των ΕΛΤΑ μου δειχνει τα ακολουθα:

2/15/2013 9:12:49 AM ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ Αντικείμενα σε Συσκευασία

2/15/2013 9:22:12 AM ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ Αποστολή Συσκευασίας

 

Αυτο σημαινει οτι εχει περασει/γλυτωσει το τελωνιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πλεον το δεμα μου εχει φτασει Ελλαδα, απο το tracking των ΕΛΤΑ μου δειχνει τα ακολουθα:

2/15/2013 9:12:49 AM ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ Αντικείμενα σε Συσκευασία

2/15/2013 9:22:12 AM ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ Αποστολή Συσκευασίας

 

Αυτο σημαινει οτι εχει περασει/γλυτωσει το τελωνιο?

 

ναι αυτο σημαινει

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα τα αφαιρεσε απο την επομενη παραγγελια,αλλα ετσι για να ξερης 7-8 ευρο[μονο το σωμα του κινητου] κανει με το απλο ταχυδρομιο σε 10 μερες [στην πολη που ειναι] φτανει απλα να ξερεις να μην εχει προβλημα στο κινεζικο τελωνειο γιατι εκει κοιτανε ολες τις εισαγωγες να γραφεις εχει φτιαχτει για πρωτη φορα στην κινα 100% για επισκευη γιατι χωρις αυτο του λενε να πληρωση τελωνειο και δεν το παραλαμβανει και ειστρεφεται σε 1 μηνα

 

Ψάχνω ένα πολύ απλό Android κινητό. Προσανατολίζομαι σε κινέζικο. Έχω δει αυτά τα δύο.

http://www.fastcardtech.com/S6010-Smart-Phone

http://www.fastcardtech.com/Q206-android-phone

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

 

Φίλε μου μακριά από το συγκεκριμένο κατάστημα έχω πικρή εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα μου ηρθε και απαντηση απο hong post...δεν υπαρχει το tracking που εχουν δηλωσει(ενω το pandawill λεει οτι ειναι αυτο)

Αυτα τα ολιγα σχετικα με το PANDAWILL...ποτε ξανα.

 

Πήγαινε σε ένα σάιτ που δέχεται τράκινγ ναμπερ από οποιαδήμοτε μεταφορική και δοκίμασέ το. Και εγώ ζήτισα china post και το έστειλαν με singapore, για να γλυτώσω την κινέζικη πρωτοχρονιά που όλα σταματάνε. Γενικά το singapore ποστ είναι η καλύτερη επιλογή και το EMS η επιλογή για πιο γρήγορη παραλαβή. Τέτοια σάιτ σαν αυτό που σου ανέφετα στην αρχή έχουν αναφερθεί σε αυτό το forum. Ψάξε λίγο σε παλαιώτερα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα σάιτ που δέχεται τράκινγ ναμπερ από οποιαδήμοτε μεταφορική και δοκίμασέ το. Και εγώ ζήτισα china post και το έστειλαν με singapore, για να γλυτώσω την κινέζικη πρωτοχρονιά που όλα σταματάνε. Γενικά το singapore ποστ είναι η καλύτερη επιλογή και το EMS η επιλογή για πιο γρήγορη παραλαβή. Τέτοια σάιτ σαν αυτό που σου ανέφετα στην αρχή έχουν αναφερθεί σε αυτό το forum. Ψάξε λίγο σε παλαιώτερα μηνύματα.

 

το εχω δοκιμασει παντου! δεν παιζει πουθενα....τωρα αν ποτε ερθει μετα απο κανα 6μηνο:lol: δεν προκειται να το παραλαβω,ας το παρουν πισω-τα χρηματα μου τα πηρα

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει παντου! δεν παιζει πουθενα....τωρα αν ποτε ερθει μετα απο κανα 6μηνο:lol: δεν προκειται να το παραλαβω,ας το παρουν πισω-τα χρηματα μου τα πηρα

 

Α, άμα σου έχουν επιστρέψει τα λεφτά σου τότε αποκλείεται να στο είχαν στείλει. Αυτοί κοιτάνε να βγάζουν ξίγκι από τη μύγα. Δε θα δέχονταν να ακυρωθεί η παραγγελία εφόσον έχουν στείλει το αντικείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...