Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κι από εμένα.

 

Κατέληξα κι εγώ σε ένα Κινέζικο κινητό απ'το site etotalk το οποίο λέτε αρκετά παιδιά εδώ μέσα αξιόπιστο. Το θέμα είναι ότι πηγαίνοντας να ολοκληρώσω την παραγγελία, μου δημιουργεί εμπόδια...

 

Πιο συγκεκριμένα βγάζει το μήνυμα :

You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card.

 

Αλλά πριν πατήσω στο payment methods βγάζει τη σωστή κάρτα.

 

Να πω για την ιστορία ότι στο Paypal χρησιμοποιείται κάρτα απ'την Eurobank, πριν κάνω τη διαδικασία φορτώθηκε με χρήμα απ'το ebanking, δοκίμασα μέχρι και μεγαλύτερο ποσό για να αποφευχθεί η πιθανότητα λάθους λόγω ισοτιμίας...

 

Τι μπορεί να συμβαίνει? Tι κάνω λανθασμένα?

 

Και μία παράκληση παιδιά. Παρακαλώ μιλάτε για sites όχι για κινητά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για πεστε κανενα clono one x Dual Core που εχετε δοκιμασει και παιζει καλα?Η ακομα και s3 δεκτο.Αυτα εχουν google play βρε παιδια?Γενικα αξιζει να δωσουμε λεφτα για κινεζικο?
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι μεσω e-banking θελει και δυο μερες για να δει τα λεφτα το paypal

 

Δεν ισχυει....Εγω γεμιζω την προπληρωμενη (eurobank) απο e-banking και μετα απο 30-40 δεπτερολεπτα ψωνιζω με paypal.....;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ενημερώνω πως έγινα root στο HDC One S με το Root with Restore by Bin4ry v2 (αν googlαρετε θα το βρείτε για το S3 mt6575) και δουλεύει για όσους την πάτησαν με HDC ONE S - ONE X.

 

Τώρα δουλεύει κανονικά χωρίς πρόβλημα rebooting λες και το πρόβλημα ήταν ο superuser??????

 

Το πήγα για αλλαγή ηχείου και ακουστικού που ήταν τραγικά οπότε μετά από 20 ώρες εργασιών και καμιά 30 ευρώ ακόμα μπορεί να αποκτήσω τηλέφωνο που θα δουλεύει. Από την FCT περιμένω άλλη rom. Μου είπαν θα μου στείλουν από το εργοστάσιο....

Link to comment
Share on other sites

@annonnaki λίγη προσοχή στον τίτλο του θέματος πριν ποστάρεις!

Μπορείς πχ να απευθυνθείς στο παρακάτω θέμα:

Dual SIM + Android

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά, επειδή με ενδιαφέρει να παραγγεείλω ή το lenovo A660 ή κανένα Zopo - Huawei - ZTE - Alcatel. Θέλω νας σας ρωτήσω αν παραγγείλω από το pandawill ή το merimobile είναι αξιόπιστα σαιτ? Σκεφτόμουν να παραγγείλω από το etotalk αλλά βλέπω ότι είναι το πιο ακριβό από τα αλλά σαιτ και χρεώνει και την αποστολή. Υπάρχει άλλο σαιτ που να εχει παραγγείλει κανείς και να είναι ευχαριστημένος (για το fastcardtech διαβασα ότι είναι απαράδεκτο). Το κινητο θα δουλεύει εδώ? ή χρείαζεται να κάνω τίποτα? ή να τους πω να κάνουν αυτοί κάτι για να δουλεύει ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για ενα site που να εχει το Mi2 της Xiaomi αυθεντικο και σε στοκ .

Ξερει καποιος που θα το βρουμε?

 

Λίγο δύσκολο να το βρεις. Εδώ είπαν πως το έχουν σε λίγα κομμάτια. http://www.merimobiles.com/Xiaomi_Mi_2_Dual_Core_4_3_inch_1_5GHz_with_Android_p/meri5722.htm Τώρα μπορεί να τελείωσαν. Από τα μέσα του μήνα θα φέρουν και αλλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από προτροπή άλλου μέλους ρωτάω και εδώ.

 

Τα merimobiles και etotalk είναι αξιόπιστα; Έχει παραγγείλει κανείς; Πώς να το παραγγείλω για να αυξήσω της πιθανότητες να μην περάσει από τελωνείο;

 

Σχετικό topic: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4373961#post4373961

Link to comment
Share on other sites

Απο merimobiles εχει ψωνισει κανεις?

Ειναι αξιοπιστο?Οταν στειλουν το πακετο γραφουν την αξια που πληρωσες ή ξερουν και γραφουν λιγοτερο για να την γλυτωσεις στο τελωνειο?

Και κατι ακομα....τι ειναι το root?Και γιατι κανετε ολοι το κινητο απο κινα root?(ειμαι ασχετος τελειος στο θεμα)

Link to comment
Share on other sites

Απο merimobiles εχει ψωνισει κανεις?

Ειναι αξιοπιστο?Οταν στειλουν το πακετο γραφουν την αξια που πληρωσες ή ξερουν και γραφουν λιγοτερο για να την γλυτωσεις στο τελωνειο?

Και κατι ακομα....τι ειναι το root?Και γιατι κανετε ολοι το κινητο απο κινα root?(ειμαι ασχετος τελειος στο θεμα)

 

Για το τι είναι root διάβασε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τον κατατοπισμο.

Για το παραπανω site καποια πληροφορια.Να ψωνισω ή θα χασω τα λεφτα μου?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τον κατατοπισμο.

Για το παραπανω site καποια πληροφορια.Να ψωνισω ή θα χασω τα λεφτα μου?

 

Παρακάτω είναι ένα thread που μιλάνε κάποιοι που έχουν αγοράσει απο κει και συμμετέχει και ένας υπεύθυνος από το merimobiles. Υπάρχουν αρκετοί που έχουν παράπονα αλλά κανείς δεν έχασε τα λεφτά του. Αν θες διαβασέ το για να καταλάβεις. Γενικά το merimobiles από όσο έχω ψάξει στο ιντερνετ κατάλαβα ότι είναι αξιόπιστο. Καλύτερα όμως να σου πει κάποιος που έχει αγοράσει απο κει.

http://www.androidtablets.net/forum/vendor-services-discussion/1234-merimobiles-com.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για τον κατατοπισμο.

Για το παραπανω site καποια πληροφορια.Να ψωνισω ή θα χασω τα λεφτα μου?

Μια χαρά είναι, ειδικά στην επικοινωνία τους απαντάνε αμέσως σε ότι τους ρωτήσεις και σε ότι πρόβλημα υπάρξει.

Για αποστολή πέρα από τη δωρεάν που έχουν, μπορείς να τους πεις να σου το στείλουν με μια κινέζικη, yanwen ή κάπως έτσι, που στο χρεώνουν 10$, είναι γρήγορη, 7-10 μέρες για να έρθει με ΕΛΤΑ courier και δεν πάει τελωνείο με τίποτα, αφού πάει μέσω Αγγλίας.

Λεφτά γενικά δε χάνεις από πουθενά, ειδικά αν έχουν Paypal, αλλά μπορεί να σε ταλαιπωρήσουν αργώντας να απαντήσουν σε email, λέγοντας πως το έστειλαν και ακόμη να είναι στην αποθήκη κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ;;;;FASTCARDTECH;;;ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ,ΕΧΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ,ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ;;;;ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ;;;ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ;;;;FASTCARDTECH;;;ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ,ΕΧΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ,ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ;;;;ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ;;;ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

 

Αν γυρίσεις λίγο στις πίσω σελίδες αυτού του topic θα δεις κάποια σχόλια και απόψεις για την συγκεκριμένη σελίδα αλλά και άλλες. Προσωπικά εγώ αγόρασα από αυτούς αλλά δεν το ξανακάνω. Μακρυά. Θα σου πρότεινα την merrimobiles που είναι σχετικά γρηγορότεροι και πιο αξιόπιστοι αλλά θα πρέπει να προσέξεις στο κινητό που θα αγοράσεις (χαρακτηριστικά, ποιότητα κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Κυκλοφόρησε το Jiayu G3 απ'ότι είδα? Να το παραγγείλω αξίζει κ από που?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα

 

έπρεπε να διαβάσω μερικά απο τα άρθρα σας εδώ μέσα πριν αποφασίσω να αγοράσω κινέζικο tablet pc απο to σκατοfocalprice.com.

 

Πριν 1-2 μήνες αγόρασα online, χωρίς να κάνω εγγραφή στο site focalprice.com αφού δεν χρειαζόταν, 2 tablet pcs και πιο συγκεκριμένα 9.0" Android 4.0.3 1.2G External 3G Tablet PC with 8GB Hard Disk, Wi-Fi, Camera, Capacitive 5-point LCD Touch Screen (Black). Δυστηχώς δεν το έχει πια στο site για να σας στείλω το link. Μου κόστισε 97$ το ένα.

 

Παρέλαβα τα 2 tablets 2-3 βδομάδες μετά (χωρίς τελωνεία). Εντωμεταξύ, είχα κάνει εγγραφή στο site για να μπορώ να παρακολουθώ την παραγγελεία μου (επαναλαμβάνω δεν ήταν απαραίτητο για την αγορά των tablets). Παρόλα αυτά στο λογαριασμό μου δεν φαινόταν τπτ για την κατάστασή αποστολής των δύο tablets.

 

Τα παρέλαβα λοιπόν και εκεί αρχίζει ο Γολγοθάς μου..... Το ένα απο τα δύο έχει μια κάθετη κίτρινη γραμμή (απο πάνω μέχρι κάτω) κάτι σαν καμμένα pixels αλλά στην σειρά. Όποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του στείλω foto. Άρχισα λοιπόν την αναζήτηση για να το στείλω πίσω και να μου στείλουν άλλο ή να το αλλάξω με κάποιο άλλο μοντέλο (θα ήθελα κάτι πιο καλό & γρήγορο).

 

Προσπάθησα να ανοίξω μόνος μου RMA, χωρίς αποτέλεσμα. Μετά απο καμιά 10αριά email που άλλαξα με το πωλητή, με ενημερώνει πως δεν μπορώ να ανοίξω RMA γιατί το order ID μου δεν είναι μέσα στο σύστημά τους αφού η παραγγελεία μου έγινε χωρίς να έχω κάνει εγγραφή στο site. Προσπαθούσα εντωμεταξύ να επικοινωνήσω τηλεφωνικός μαζί τους χωρίς αποτέλεσμα. Με στέλνει λοιπόν και μιλάω (μέσω συστήμaτός τους) με ένα "τεχνικό" απο το support.

 

Για να μην σας κουράζω, απλά να σας ενημερώνω πως δεν με άφησαν να ανοίξω RMA, δεν το επιτρέπει λέει ο κανονισμός τους, δεν με άφησαν να κάνω escalate την περίπτωσή μου σε κάποιο προιστάμενο και δεν με έφεραν σε επικοινωνία με κάποιον απο το legal department όπως τους ζήτησα.

 

Με ενημέρωσαν πως σε αυτή την περίπτωση όπως η δική μου, αυτό που μπορούν να κάνουν ειναι να μου επιστρέψουν 30$ για να πάω να το φτιάξω εδώ στην Ελλάδα. Τώρα είμαι σε αναμονή για τα 30 δολλάρια (που να πω την αλήθεια δεν περιμένω να μου τα στείλουν) Θα σας κρατήσω ενήμερους, αλλά προσέχετε όποτε κάνετε παραγγελεία απο αυτό το site.

 

Φιλικά

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα

 

έπρεπε να διαβάσω μερικά απο τα άρθρα σας εδώ μέσα πριν αποφασίσω να αγοράσω κινέζικο tablet pc απο to σκατοfocalprice.com.

 

Πριν 1-2 μήνες αγόρασα online, χωρίς να κάνω εγγραφή στο site focalprice.com αφού δεν χρειαζόταν, 2 tablet pcs και πιο συγκεκριμένα 9.0" Android 4.0.3 1.2G External 3G Tablet PC with 8GB Hard Disk, Wi-Fi, Camera, Capacitive 5-point LCD Touch Screen (Black). Δυστηχώς δεν το έχει πια στο site για να σας στείλω το link. Μου κόστισε 97$ το ένα.

 

Παρέλαβα τα 2 tablets 2-3 βδομάδες μετά (χωρίς τελωνεία). Εντωμεταξύ, είχα κάνει εγγραφή στο site για να μπορώ να παρακολουθώ την παραγγελεία μου (επαναλαμβάνω δεν ήταν απαραίτητο για την αγορά των tablets). Παρόλα αυτά στο λογαριασμό μου δεν φαινόταν τπτ για την κατάστασή αποστολής των δύο tablets.

 

Τα παρέλαβα λοιπόν και εκεί αρχίζει ο Γολγοθάς μου..... Το ένα απο τα δύο έχει μια κάθετη κίτρινη γραμμή (απο πάνω μέχρι κάτω) κάτι σαν καμμένα pixels αλλά στην σειρά. Όποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του στείλω foto. Άρχισα λοιπόν την αναζήτηση για να το στείλω πίσω και να μου στείλουν άλλο ή να το αλλάξω με κάποιο άλλο μοντέλο (θα ήθελα κάτι πιο καλό & γρήγορο).

 

Προσπάθησα να ανοίξω μόνος μου RMA, χωρίς αποτέλεσμα. Μετά απο καμιά 10αριά email που άλλαξα με το πωλητή, με ενημερώνει πως δεν μπορώ να ανοίξω RMA γιατί το order ID μου δεν είναι μέσα στο σύστημά τους αφού η παραγγελεία μου έγινε χωρίς να έχω κάνει εγγραφή στο site. Προσπαθούσα εντωμεταξύ να επικοινωνήσω τηλεφωνικός μαζί τους χωρίς αποτέλεσμα. Με στέλνει λοιπόν και μιλάω (μέσω συστήμaτός τους) με ένα "τεχνικό" απο το support.

 

Για να μην σας κουράζω, απλά να σας ενημερώνω πως δεν με άφησαν να ανοίξω RMA, δεν το επιτρέπει λέει ο κανονισμός τους, δεν με άφησαν να κάνω escalate την περίπτωσή μου σε κάποιο προιστάμενο και δεν με έφεραν σε επικοινωνία με κάποιον απο το legal department όπως τους ζήτησα.

 

Με ενημέρωσαν πως σε αυτή την περίπτωση όπως η δική μου, αυτό που μπορούν να κάνουν ειναι να μου επιστρέψουν 30$ για να πάω να το φτιάξω εδώ στην Ελλάδα. Τώρα είμαι σε αναμονή για τα 30 δολλάρια (που να πω την αλήθεια δεν περιμένω να μου τα στείλουν) Θα σας κρατήσω ενήμερους, αλλά προσέχετε όποτε κάνετε παραγγελεία απο αυτό το site.

 

Φιλικά

Νίκος

 

Tους ορους του site τους διάβασες για να δεις τι ισχύει στην περίπτωσή σου? Πόσο καιρό περιμένεις για τα 30$?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα

 

έπρεπε να διαβάσω μερικά απο τα άρθρα σας εδώ μέσα πριν αποφασίσω να αγοράσω κινέζικο tablet pc απο to σκατοfocalprice.com.

 

Πριν 1-2 μήνες αγόρασα online, χωρίς να κάνω εγγραφή στο site focalprice.com αφού δεν χρειαζόταν, 2 tablet pcs και πιο συγκεκριμένα 9.0" Android 4.0.3 1.2G External 3G Tablet PC with 8GB Hard Disk, Wi-Fi, Camera, Capacitive 5-point LCD Touch Screen (Black). Δυστηχώς δεν το έχει πια στο site για να σας στείλω το link. Μου κόστισε 97$ το ένα.

 

Παρέλαβα τα 2 tablets 2-3 βδομάδες μετά (χωρίς τελωνεία). Εντωμεταξύ, είχα κάνει εγγραφή στο site για να μπορώ να παρακολουθώ την παραγγελεία μου (επαναλαμβάνω δεν ήταν απαραίτητο για την αγορά των tablets). Παρόλα αυτά στο λογαριασμό μου δεν φαινόταν τπτ για την κατάστασή αποστολής των δύο tablets.

 

Τα παρέλαβα λοιπόν και εκεί αρχίζει ο Γολγοθάς μου..... Το ένα απο τα δύο έχει μια κάθετη κίτρινη γραμμή (απο πάνω μέχρι κάτω) κάτι σαν καμμένα pixels αλλά στην σειρά. Όποιος ενδιαφέρεται μπορώ να του στείλω foto. Άρχισα λοιπόν την αναζήτηση για να το στείλω πίσω και να μου στείλουν άλλο ή να το αλλάξω με κάποιο άλλο μοντέλο (θα ήθελα κάτι πιο καλό & γρήγορο).

 

Προσπάθησα να ανοίξω μόνος μου RMA, χωρίς αποτέλεσμα. Μετά απο καμιά 10αριά email που άλλαξα με το πωλητή, με ενημερώνει πως δεν μπορώ να ανοίξω RMA γιατί το order ID μου δεν είναι μέσα στο σύστημά τους αφού η παραγγελεία μου έγινε χωρίς να έχω κάνει εγγραφή στο site. Προσπαθούσα εντωμεταξύ να επικοινωνήσω τηλεφωνικός μαζί τους χωρίς αποτέλεσμα. Με στέλνει λοιπόν και μιλάω (μέσω συστήμaτός τους) με ένα "τεχνικό" απο το support.

 

Για να μην σας κουράζω, απλά να σας ενημερώνω πως δεν με άφησαν να ανοίξω RMA, δεν το επιτρέπει λέει ο κανονισμός τους, δεν με άφησαν να κάνω escalate την περίπτωσή μου σε κάποιο προιστάμενο και δεν με έφεραν σε επικοινωνία με κάποιον απο το legal department όπως τους ζήτησα.

 

Με ενημέρωσαν πως σε αυτή την περίπτωση όπως η δική μου, αυτό που μπορούν να κάνουν ειναι να μου επιστρέψουν 30$ για να πάω να το φτιάξω εδώ στην Ελλάδα. Τώρα είμαι σε αναμονή για τα 30 δολλάρια (που να πω την αλήθεια δεν περιμένω να μου τα στείλουν) Θα σας κρατήσω ενήμερους, αλλά προσέχετε όποτε κάνετε παραγγελεία απο αυτό το site.

 

Φιλικά

Νίκος

 

Εαν γνωριζες το paypal δεν θα ειχες κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΑΥΤΗ Η ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ Η http://www.focalprice.com ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ;;;;;ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ;;;;ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΓΩΡΑ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ... ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...