Jump to content

Δημοσκοπηση: Garmin, Destinator, Miomap, iGo, Nav'n'Go;


ilka71
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

destinator.simply the best.

οι κατηγοριες γραφικων,λειτουργικοτητα ειναι ησσονος σημασιας απο τη στιγμη που προσαρμοστεις με το προγραμμα. αυτο που μετραει ειναι η καλυψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

destinator.simply the best.

οι κατηγοριες γραφικων,λειτουργικοτητα ειναι ησσονος σημασιας απο τη στιγμη που προσαρμοστεις με το προγραμμα. αυτο που μετραει ειναι η καλυψη.

 

το destinator εχει και τον τελευταιο χωματοδρομο που εχει το garmin?στο garmin υπαρχει ακομα και ναυτικος χαρτης με αγκυροβολια ,βαθη κλπ!εχει χωματοδρομους που δειχνουν και το τελευταιο ξωκλησσι που υπαρχει!

Link to comment
Share on other sites

.Αν κυκλοφορήσει και στην Ευρώπη το destinator8 και αν συνεχίσει να έχει χάρτες της Gi τότε θα το ξαναβάλουμε για να δούμε αν έχουν διορθώσει κάτι από αυτά που μας την σπάνε στο 7.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Aυτό λέω και εγώ.Οτι τώρα που έσπασε η αποκλειστότητα gi-destinator για να ξαναχρησιμοποιήσουμε destinator το 8αρι πρέπει να αποδειχτεί ισάξιο με τα υπόλοιπα λογισμικά που θα έχουν χάρτες gi
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το τοπιο εχει ξεκαθαριση = garmin

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο ΜΙΟ μιλαμε αυτο με engine iGo (Χαρτες ???) ή MIREO (χαρτες Teleatlas) ?
παντως το ...μοιραιο(mireo) ειναι τρις χειροτερο απο το προηγουμενο mio!αυτοι αντι για αναβαθμιση εκαναν... υποβαθμιση:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το τοπιο εχει ξεκαθαριση = garmin
+1000000000 ο συνδυασμος χαρτων autodrive για πολεις και χωρια και anavasis για offroad δεν νομιζω οτι υπαρχει απο κανενα αλλο προγραμμα!
Link to comment
Share on other sites

Σαν πρόγραμμα δεν είναι καλύτερο από το προηγούμενο miomap,στο θέμα του χάρτη όμως είναι σαφώς καλύτερο από το προηγούμενο και μπορείς να το εμπιστευτείς για να πας στον προορισμό σου.Ενα βήμα εμπρός για τη mio λόγω χαρτών και ένα πίσω λόγω προγράμματος.
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποια αλλα προγραμματα θα εχουν (η εχουν ηδη) τους χαρτες της gi?
Link to comment
Share on other sites

Και miomap 2008 φαίνεται, συγκρινόμενο με την παλιά έκδοση 3.3, πολύ καλό. Το έβαλα στο mio c220 (αντικαθιστώντας απλά στη συσκευή τους 2 ομώνυμους φακέλλους στο flash disk\miomap\miomap). To Destinator 7, μετά απο 1-2 επαναπροσδιορισμούς διαδρομής, κολούσε λόγω μικρής ram (32mb).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχω δοκιμάσει και τα δύο. Το GARMIN 205W είναι κορυφή στα πάντα. Ητελευταία ανανέωση έγινε την περασμένη εβδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το garmin με autodrive και anavasis ειναι το πιο πληρες πακετο χαρτων!αλλα σαν interface κορυφαιο ειναι το igo8!τρισδιαστατα γραφικα με κτηρια κλπ!οποιος εχει wm ας το δοκιμασει ειναι απλα ενα copy-paste!
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες τους Garmin τι "λένε" για το εξωτερικό???

 

Είμαι σε δίλημμα τι να πάρω και τώρα είμαι σε τρίλημμα... Mio, MLS ή Garmin???axxxxxx....:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες τους Garmin τι "λένε" για το εξωτερικό???

 

Είμαι σε δίλημμα τι να πάρω και τώρα είμαι σε τρίλημμα... Mio, MLS ή Garmin???axxxxxx....:( :( :(

 

εγω εχω περασει χαρτες ευρωπης και αμερικης και ειναι πολυ πληρεις!ενταξει δεν εχει λεπτομερειες σε σλοβακια,ουγγαρια ρουμανια κλπ αλλα ολες οι αλλες χωρες ειναι φουλ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το Mio PNA Moov200 3.5'' MioMap 08 (Greece) εχει τους ιδιους χαρτες με το destinator (gi)?αξιζει την αγορα του?

εμενα για αθηνα με ενδιαφερει

Mio PNA Moov200 3.5'' MioMap 08 (Greece)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
θα πω μονο οτι ειμαι οδηγος και τα εχω δουλεψει και τα δυο (και οχι μονο) σε αυτοκινητα που χρησημοποιω στην δουλεια μου.το πλεονεκτιμα του dest,ειναι οτι εχει ισως καλυτερα γραφικα...μεχρι εκει ομως.το garmin ειναι πολυ λειτουργικο και εχει το μεγαλυτερο πλεονεκτιμα απο ολες τις αλλες συσκευες,να διαβαζει ολους τους χαρτες ταυτοχρονα (που δεν ειναι λιγοι).μεχρι και αναλυτηκοτατο χαρτη θαλασσας εχουν) ετσι δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχει καποιο δρομο που εχει το dest συν οτι εχει μεσα και τον τελευταιο χωματοδρομο.παιδια μετα απο πολλα που εχω δοκιμασει,για μενα προτιμησα ανεπιφυλακτα το garmin.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ MIOMAP2008 ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ? ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ..

 

και γιατι να το αγορασεις και να μην το βαλεις τζαμπα?

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα ήξερα οτι igo8, dest7 και miomap2008 ήταν απ' τα καλά.

Σίγουρα να ασχοληθούμε και με Garmin;

 

Δοκίμασέ το και άμα σε βολεύει αγόρασέ το. Σίγουρα του αξίζει μία δοκιμή, αλλά δεν μπορώ να σου πω εγώ που το έχω χρησιμοποιήσει λίγο πού είναι καλύτερο και πού χειρότερο από τα άλλα. Σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να το βρεις και καλύτερο αν όχι ισότιμο. Βέβαια είναι (μάλλον) ό,τι καλύτερο υπάρχει για θάλασσα και off road.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...