Jump to content

All about BMW


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρουμε πότε ακριβώς ερχεται η νέα Z4 με την σκληρή οροφή??

Τιμές??

 

Κατι ακουσα οτι στις αντιπροσωπείες ηδη βαζουνε παραγγελίες?

Ξερει κανεις τίποτα?

 

Ελπίζω να προλαβαινουμε τα μειωμένα τέλη (αν και προσωπικά προβλέπω να κρατάει η μείωση ή παρόμειες διευκολύνσεις εως το τέλος του 2009 για ευνόητους λόγους)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρουμε πότε ακριβώς ερχεται η νέα Z4 με την σκληρή οροφή??

Τιμές??

 

Κατι ακουσα οτι στις αντιπροσωπείες ηδη βαζουνε παραγγελίες?

Ξερει κανεις τίποτα?

 

Ελπίζω να προλαβαινουμε τα μειωμένα τέλη (αν και προσωπικά προβλέπω να κρατάει η μείωση ή παρόμειες διευκολύνσεις εως το τέλος του 2009 για ευνόητους λόγους)

Μου έχουν πεί για Μάη από Σπανό χωρίς ημερομηνία όμως.

ΆΚΥΡΟ
Link to comment
Share on other sites

Δεν συνέκρινε κανείς Μ3 με απλή 320.

Απλά εμφανισιακώς είναι απίστευτα πιο όμορφη η 320. Ιδιαίτερα αυτή η λευκή που πήρε ο zerocool. Του ταξιδιώτη μου φαίνεται χάλια, σαν αμάξι 100 ετών

 

ελα βρε τωρα,κακιες.οχι και 100 χρονων,κοψε κατι,αμα την δεις απο κοντα πως την εχω ουτε αμαξι εκθεσης να ηταν.και μετα μιλαμε.

επειτα δεν ειναι τυχαιο οτι ολοι κανουν λογο πως η σειρα e46 ηταν και η καλυτερη 3αρα που εχουν δει.

σε εμφανιση δεν τις συγκρηνω καν με τις νεες bmw με το audi-american style,ok???

οσο δε για την νεα m3 που θα την εχω σε λιγο καιρο <<αν κι ακομα εχω ενα διλλημα>>,οπως και να χει,μπορει να χει μοτερουκλα,ομως το τουμπανο αμαξι που ειναι η e46 m3 δεν ειναι η καινουρια,ενα φουσκωμα στο καπω κι αυτο ηταν.

ουτε και σε αισθηση ειναι οπως η παλια,την οδηγησα,διαβασα και γνωμες απο ανθρωπους που ειχαν και την προηγουμενη και σιγουρα δε γραφω κατι τυχαιο.πολλοι απογοητευτηκαν κι οπως το δει ο καθενας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

περα απο την αισθηση τι αλλο σε χαλασε??..προσωπικα το μονο που μου ελλειψε απο το Ε46Μ3 οταν οδηγησα τη καινουργια ειναι το στριγγλισμα του s54 και η πιο "αναλαφρη" αισθηση που εχει σε σχεση με το διαδοχο του...σε ολα τα υπολοιπα η διαφορα ηταν χαωδης,ειδικα οταν ο 8κυλινδρος ξυπναγε για τα καλα...

εμφανισιακα παλι,το προηγουμενο Μ3 δειχνει μικροτερο και απο τα απλα Ε92,οποτε δε νομιζω οτι τιθετε θεμα...

Link to comment
Share on other sites

ελα βρε τωρα,κακιες.οχι και 100 χρονων,κοψε κατι,αμα την δεις απο κοντα πως την εχω ουτε αμαξι εκθεσης να ηταν.και μετα μιλαμε.

επειτα δεν ειναι τυχαιο οτι ολοι κανουν λογο πως η σειρα e46 ηταν και η καλυτερη 3αρα που εχουν δει.

σε εμφανιση δεν τις συγκρηνω καν με τις νεες bmw με το audi-american style,ok???

οσο δε για την νεα m3 που θα την εχω σε λιγο καιρο <<αν κι ακομα εχω ενα διλλημα>>,οπως και να χει,μπορει να χει μοτερουκλα,ομως το τουμπανο αμαξι που ειναι η e46 m3 δεν ειναι η καινουρια,ενα φουσκωμα στο καπω κι αυτο ηταν.

ουτε και σε αισθηση ειναι οπως η παλια,την οδηγησα,διαβασα και γνωμες απο ανθρωπους που ειχαν και την προηγουμενη και σιγουρα δε γραφω κατι τυχαιο.πολλοι απογοητευτηκαν κι οπως το δει ο καθενας.

 

καλα το τελευταιαο ειναι too much,ειδικα οταν κανουμε λογο για μια εταιρεια που εξελισσει & βελτιωνει συνειδητα και με συνεπεια τα μοντελα της σε καθε γενια

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

ειτε too much ειτε οχι ειναι κατι που λεγεται παγκοσμιως και μαλιστα απο κατοχους.

η διαφορα μην τρελαθουμε,δεν ειναι και χαωδης,ειπαμε τωρα.μεγαλυτερος κινητηρας οχι ομως και χαωδης διαφορα.

στην εμφανιση ειπα τι με χαλαει πιο πανω,δεν εχει αυτη την αλητεια της e46,δεν εχει τα ομορφα φουσκωματα της e46.

ομως δε παυει να ειναι κατι πιο καινουριο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ ταξιδιωτη θα μας τρελανεις ολους ....θες να παρεις ενα αμαξι (νεο m3) που δεν σε ενθουσιαζει και και να δωσεις ενα αμαξι οπου το εξυμνεις( παλια μ3).....

ρε θα το ριξουμε στα ψυχοφαρμακα με σενα, δεν προλαβαινω να μετραω τις αλλαγες αυτοκινητων που κανεις....!

Link to comment
Share on other sites

ρε συ ταξιδιωτη θα μας τρελανεις ολους ....θες να παρεις ενα αμαξι (νεο m3) που δεν σε ενθουσιαζει και και να δωσεις ενα αμαξι οπου το εξυμνεις( παλια μ3).....

ρε θα το ριξουμε στα ψυχοφαρμακα με σενα, δεν προλαβαινω να μετραω τις αλλαγες αυτοκινητων που κανεις....!

 

δεν ειπα οτι δεν mου αρεσει η νεα m3,σαφως και μου αρεσει και πολυ δυσκολα ετσι κι αλλιως θα κοιτουσα καποιο αλλο αυτοκινητο περα απο bmw,ομως γραφω πραγματα που εχω δει και διαβασει στα διαφορα forums και σιγουρα δεν ειναι κακο.

αλλοι φτιαχτηκαν,κι αλλοι απογοητευτηκαν απο την νεα m3,απλο.

εγω βρισκομαι στο ενδιαμεσο σταδιο,θα την ηθελα πιο τουμπανο ας πουμε,αλλα δεν ειμαι σχεδιαστης αυτοκινητων.

και η e46 ειχε τα μειονεκτηματα της σιγουρα κι οποιος εχει ψαξει θα χει δει διαφορα σχετικα θεματα.

παντως 335 και η νεα m3 αποτελει μια πολυ καλη προταση.

οσο για τις αλλαγες αυτοκινητων που κανω,εδω κι 1,5 χρονο που εχω την m3 εχω κατασταλλαξει και μου αρεσει πολυ,ουτε ζηταει ουτε και μου κανει κολπακια,η μπουμπου στεκεται καλα.

το δευτερο αμαξι αλλαζω πολυ συχνα αν και τωρα εχω παρει ενα καινουριο mini κι εχω κατασταλλαξει κι εκει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι δεν mου αρεσει η νεα m3,σαφως και μου αρεσει και πολυ δυσκολα ετσι κι αλλιως θα κοιτουσα καποιο αλλο αυτοκινητο περα απο bmw,ομως γραφω πραγματα που εχω δει και διαβασει στα διαφορα forums και σιγουρα δεν ειναι κακο.

αλλοι φτιαχτηκαν,κι αλλοι απογοητευτηκαν απο την νεα m3,απλο.

εγω βρισκομαι στο ενδιαμεσο σταδιο,θα την ηθελα πιο τουμπανο ας πουμε,αλλα δεν ειμαι σχεδιαστης αυτοκινητων.

και η e46 ειχε τα μειονεκτηματα της σιγουρα κι οποιος εχει ψαξει θα χει δει διαφορα σχετικα θεματα.

παντως 335 και η νεα m3 αποτελει μια πολυ καλη προταση.

οσο για τις αλλαγες αυτοκινητων που κανω,εδω κι 1,5 χρονο που εχω την m3 εχω κατασταλλαξει και μου αρεσει πολυ,ουτε ζηταει ουτε και μου κανει κολπακια,η μπουμπου στεκεται καλα.

το δευτερο αμαξι αλλαζω πολυ συχνα αν και τωρα εχω παρει ενα καινουριο mini κι εχω κατασταλλαξει κι εκει.

 

35αρη... διτουρμπινο for ever! Ασε τα πολύστροφα στην παντα!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

35αρη... διτουρμπινο for ever! Ασε τα πολύστροφα στην παντα!:lol::lol::lol:

 

ασε,ειναι μια πολυ καλη προταση κι αυτη.διλλημα σου λεω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, εγώ επιμένω ότι η νέα 3αρα δε συγκρίνεται με τη παλιά. Καλή χρυσή η δική σου αλλά με την καινούρια δεν συγκρίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιώτη, 335 και απο μένα. Άσε την ατμόσφαιρα για τα ρομαντικά ραντεβού και πήγαινε σε σαλιγκαράκια. :lol: :lol: :p
Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν "ψωνισες" τωρα 335 η Μ3, που βγαιναν 25000 κατω???

 

Αυτά εξαφανίστηκαν πριν το καταλάβουμε.

Καμιά 316 μπορεί να βρεί.:ninja:

 

ps. ταξιδιάρη αν μπορείς μη βάζεις τις λέξεις τούμπανο, μπουμπου και Μ3 στο ίδιο post. :sick:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά εξαφανίστηκαν πριν το καταλάβουμε.

Καμιά 316 μπορεί να βρεί.:ninja:

 

ps. ταξιδιάρη αν μπορείς μη βάζεις τις λέξεις τούμπανο, μπουμπου και Μ3 στο ίδιο post. :sick:

μπα αν ειναι για 316 με 320 καλυτερα να μεινω μονο με ενα mini s.θα ξενερωνα απιστευτα.

τουμπανο ειναι η ατιμη,μπουμπου μου την εχουν ονομασει φιλες μου και m3 ειναι το μαγικο της ονομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μπα αν ειναι για 316 με 320 καλυτερα να μεινω μονο με ενα mini s.θα ξενερωνα απιστευτα.

τουμπανο ειναι η ατιμη,μπουμπου μου την εχουν ονομασει φιλες μου και m3 ειναι το μαγικο της ονομα.

Δεν είπα να πάρεις 316, αλλά τα καλά του stock (με την έκπτωση) έχουν φύγει.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ BMW3,25 COUPE ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ Κ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΕΧΩ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ...ΕΙΧΑ ΕΝΑ 3,18COMBACT ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ 3,25 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝ ΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ?ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΜΕ ΤΟ STOCK ΣΕ ΚΑλη ΤΙΜΗ ΜΕ FULL EXTRA
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ BMW3,25 ΤΗΝ NEW

 

γραφε με μικρα. οχι κεφαλαια!

Αμα πας για τριλιτρο, ειναι κριμα να μη πας για το διτουρμπινο....

Link to comment
Share on other sites

γραφε με μικρα. οχι κεφαλαια!

Αμα πας για τριλιτρο, ειναι κριμα να μη πας για το διτουρμπινο....

 

Για τα 10000 που χρειάζονται παραπάνω για την 335 δεν είναι καθόλου κρίμα.:p

Link to comment
Share on other sites

Για τα 10000 που χρειάζονται παραπάνω για την 335 δεν είναι καθόλου κρίμα.:p

 

Οτι πληρωνεις παιρνεις φιλε... Παιρνεις ΑΛΛΟ αυτοκινητο με τον καλυτερο κινητηρα του 2008 και με πολλες πολλες επιλογες για tuning...:D

Link to comment
Share on other sites

Οτι πληρωνεις παιρνεις φιλε... Παιρνεις ΑΛΛΟ αυτοκινητο με τον καλυτερο κινητηρα του 2008 και με πολλες πολλες επιλογες για tuning...:D

 

ομως,δεν τους νοιαζουν ολους οι κοντρες ουτε ξαφνικα γιναμε ολοι tunning freaks..

πολυ καλο μοτερ με μικρη καταναλωση αν και ο σωστος τριλητρος(μ54) με τα 272 ατια ειναι το real thing...

Link to comment
Share on other sites

ομως,δεν τους νοιαζουν ολους οι κοντρες ουτε ξαφνικα γιναμε ολοι tunning freaks..

πολυ καλο μοτερ με μικρη καταναλωση αν και ο σωστος τριλητρος(μ54) με τα 272 ατια ειναι το real thing...

 

κανενας δεν μιλησε για κοντρες. Αυτο που λεω ειναι οτι μιας και αποφάσισες να παρεις αμαξι με 3000cc, η πιο ῾σωστη῾ επιλογη ειναι το 35αρη. Ετσι κι αλλιως πληρωνεις το ιδιο τελος κυκλοφοριας, καιει πιο πολυ το 25 και το 30 (σε σχεση με το 35) και οταν χρειαστεις τα αλογα σου (πχ. ενα προσπερασμα) το μονο που κανεις ειναι να τσιμπησεις λιγο το γκαζι.

Tuning freak δεν νομιζω οτι λεγομαι, αλλα ο καθενας που εχει στην διαθεση του τον κινητηρα του biturbo - θα σκεφτει οτι με παρα πολυ λιγα χρηματα ξεδιπλώνει αλλα 70 αλογα για πλακα ανεβαζονατς λιγακι την πιεση των turbo.:D

Μιας και το |μελλον| ειναι τουρμπατο - ας το εκμεταλλευτούμε δεόντως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...