Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εκανα 2ο jailbreak οταν εκανα restore απ το aptbackup και μου τα γ***σε ολα...

 

To θέμα είσαι και λίγο κουλτουρίαρης:p και να τα βάλεις με χαρά, πάλι ένα ένα και τακτοποιημένα...

 

Δεν το συμπάθησα ποτέ αυτό το apt...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μαμακας ειμαι!!! καλυτερα ενα ενα οτι εχει κανεις μετα μεχρι να παιξει καλα το aptbackup (αν ποτε..)
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λογικόν αν το apt-backup κρατήσε αντίγραφα που παλιού repo...Αυτό το ζήτημα με το ikeyx δεν ξέρω γιατί συνέβη αλλά έχω διορθωσει τα πακέτα που θα αναβαθμήσω αυτήν την Δευτέρα καλού κακού..

 

Garda πιο πιθανό να έιναι δικό σου προβλημα παρά των repo που ανεφέρες..Καλά το δικό μας είναι μικρό αλλά να πέσει το iSpazio θα ήταν στα headlines..

 

Όταν υπάρχει πρόβλημα με τα repo επείδη το νέο Cydia δεν κάνει update τα package list κάθε φορά που το ανοίγεις και αν το έχει κάνει corrupt θα το διατηρήσει μπορείς να δώσεις αυτό από terminal

 

login(δίνεις root)

pass(alpine)

και μετά δίνεις

apt-get update

Όταν τελειώσει ανοίγεις το Cydia και πρέπει να δουλεύει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συμπάθησα ποτέ αυτό το apt...:p

 

*apt rulz also* :p

 

Αν έχετε πρόβλημα με τα πακέτα ή το source μετά από restore από aptbackup, απλά αφαιρέστε τα και προσθέστε τα καινούρια. Επίσης, να έχετε υπομονή γιατί όσα περισσότερα πακέτα έχετε από cydia, τόσο περισσότερη ώρα χρειάζεται για να τα επαναφέρει. Αν το aptbackup δεν βρει κάποιο αρχείο ή κάποιο source που ήταν εγκατεστημένο, απλά δεν το περνάει. Τέλος, πριν χρησιμοποιήσετε το aptbackup, βεβαιωθείτε ότι η συσκευή βρίσκεται στην κατάσταση που θα θέλατε να είναι ΜΕΤΑ το restore.

 

Το source του ispazio "αναβαθμίστηκε" μόνο του χθες το βράδυ μέσω Cydia.

Link to comment
Share on other sites

Λογικόν αν το apt-backup κρατήσε αντίγραφα που παλιού repo...Αυτό το ζήτημα με το ikeyx δεν ξέρω γιατί συνέβη αλλά έχω διορθωσει τα πακέτα που θα αναβαθμήσω αυτήν την Δευτέρα καλού κακού..

 

Garda πιο πιθανό να έιναι δικό σου προβλημα παρά των repo που ανεφέρες..Καλά το δικό μας είναι μικρό αλλά να πέσει το iSpazio θα ήταν στα headlines..

 

Όταν υπάρχει πρόβλημα με τα repo επείδη το νέο Cydia δεν κάνει update τα package list κάθε φορά που το ανοίγεις και αν το έχει κάνει corrupt θα το διατηρήσει μπορείς να δώσεις αυτό από terminal

 

 

Όταν τελειώσει ανοίγεις το Cydia και πρέπει να δουλεύει..

 

κ μενα κολλαει το ispazio...

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

*apt rulz also* :p

 

Αν έχετε πρόβλημα με τα πακέτα ή το source μετά από restore από aptbackup, απλά αφαιρέστε τα και προσθέστε τα καινούρια. Επίσης, να έχετε υπομονή γιατί όσα περισσότερα πακέτα έχετε από cydia, τόσο περισσότερη ώρα χρειάζεται για να τα επαναφέρει. Αν το aptbackup δεν βρει κάποιο αρχείο ή κάποιο source που ήταν εγκατεστημένο, απλά δεν το περνάει. Τέλος, πριν χρησιμοποιήσετε το aptbackup, βεβαιωθείτε ότι η συσκευή βρίσκεται στην κατάσταση που θα θέλατε να είναι ΜΕΤΑ το restore.

 

Εσύ φίλε καλά κάνεις και τα λες γιάτι πρέπει να ξέρουμε κάποια πράγματα.:D

 

Εγώ..:bear: .....Δεν είπα ότι δεν κάνει σωστά την δουλειά του, και μάλιστα είναι πολυ καλό γιαυτό που κάνει..

 

Απλά μου εκτός το ότι μου αρέσει να περνάω εκ νέου τις αφαρμογές, με το καιρό μπαίνουν και λιγότερες γιατί σιγά σιγά γιατί ξέρω ποιες ακριβώς χρειάζομαι.

 

Είπαμε κουλτουριάρηδες..!!! ...:lol:...:p

 

Το θέμα μας σιγά σιγά είναι τι θα μας παρουσιάσει σε λίγο καιρό η Αpple...//><\\ ...:alien:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Όποιος κάνει το update για τα Carriers της Cosmote που θα του βγάλει το itunes θέλω με το που κάνει επανεκίνηση να μου στείλει τον φάκελο
System/Library/Carrier Bundles/20201
που βάζει η Apple να δώ τι σκαρώνουν...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το σημερινό Update έχει τα εξής στο μενού:

 

  • Τροποποίηση του GrSorting L1 στην περιγραφή του πακέτου.
  • Αναβάθμηση στα GrCarriers για να είναι συμβατό με το νέο update της Apple για την Cosmote.Αν χάσετε το logo με το itunes update απλά βάλτε και ξαναβάλτε το νέο αυτό πακέτο.
  • Προσθήκη των Bite SMS 2.7 και 3.0 για όσους θέλουν να έχουν την παλιά νόμιμα η την καινούργια έκδοση προσωρινά(Εγώ διαφορές δεν είδα πέραν του quick reply).Τα πακέτα έχουν διαφορετικό από το επίσημο BudleId οπότε αφαιρέστε το κανονικό Bite πριν τα βάλετε
  • Αφαίρεση των Bite από τα meta και τα 160 keyboards καθώς γίνεται πανικός με τα διαφορετικά BundleIds.Ο καθένας ας βάλει ότι θέλει χειροκίνητα.
  • Προσθήκη του κρακulous για όσους θέλουν να μοιραστούν μια App χωρίς να περιέχει τα προσωπικά τους στοιχεία στο iTunes.
  • Αναβάθμηση του Mobile Installation και του Installous για την έκδοση 2.2.1 και όσους έχουν προβλημα
  • Pachάρισμα του Installous να έχει και τα άλλα repo αν και πλέον δεν βρίσκω καλά IPA Sites..

 

Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε κουλτουριάρηδες..!!! ...:lol:...:p

 

 

 

Πολύ sport-fm βλέπω ότι ακούς avid.... :lol:

 

Δεν πιστέυω να είσαι εσύ ο κουλτουριάρης?:p

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πολύ sport-fm βλέπω ότι ακούς avid.... :lol:

 

Δεν πιστέυω να είσαι εσύ ο κουλτουριάρης?:p

 

Καμία σχέση...:p

 

@minos197@

Λοιπόν το σημερινό Update έχει τα εξής στο μενού:

 

Αψογος!!!:happy:

 

EDIT:

Το logo cosmote δεν θέλει να εμφανιστεί....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση...:p

 

@minos197@

Λοιπόν το σημερινό Update έχει τα εξής στο μενού:

 

Αψογος!!!:happy:

 

EDIT:

Το logo cosmote δεν θέλει να εμφανιστεί....

 

Όπως επίσης και σε μένα... Μόλις έκανα upgrade σε 2.2.1 και τα περνάω ένα-ένα πάλι αλλά το logo δεν εμφανίζεται...

 

Υ.Γ. Κι εγώ Cosmote έχω!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω ότι προσπαθώντας να βάλω το Layout2 στη μπάρα, μου βγάζει error που λέει: "trying to overwrite '/System/Library/Frameworks/AddressBook.Framework/English.lproj/ABContactSections.plist', which is also in package com.myphone.grkeyboardl3

 

Ξέρει κάποιος να μου πει τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

EDIT:

Το logo cosmote δεν θέλει να εμφανιστεί....

 

 

 

Το πρόβλημα λύθηκε σε συνεργασία με τον minoa...

 

 

Όπως επίσης και σε μένα... Μόλις έκανα upgrade σε 2.2.1 και τα περνάω ένα-ένα πάλι αλλά το logo δεν εμφανίζεται...

 

Υ.Γ. Κι εγώ Cosmote έχω!

 

Σου παραθέτω την απάντηση του, και ίσως να διορθωθεί...

 

"Δοκίμασε να βγάλεις το πάκετο και μετά να διαγραψεις κάθε φακελο 20201 η και όποιο symbolic link σε αυτά. Μετά βάλε το πακετο και restart''

 

Δες και στον φάκελο: VAR/MOBILE/CARIER

Αλλά και στο φάκελο: SYSTEM/LIBRARY/CARRIER

 

 

Τουλάχιστον σε εμένα έτσι δούλεψε!!±!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Όπως επίσης και σε μένα... Μόλις έκανα upgrade σε 2.2.1 και τα περνάω ένα-ένα πάλι αλλά το logo δεν εμφανίζεται...

 

Υ.Γ. Κι εγώ Cosmote έχω!

 

Εκανες επανεκίνηση μετά την εγκατάσταση του 1.2 Carrier Logos/?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον installus.

 

έβαλα το Ipaprep2.2 από xsellize και μετά έκανα εγκατάσταση τον installus από το ρεπό του μίνο.

Όλα καλά άρχισα και βάζω πράγματα το θέμα είναι όμως ότι όταν αρχίζει μπορώ να κατεβάσω μόνο από appulo

από

monkeynall

mobile apps

jonny Cake's

και τα υπόλοιπα μπαίνω αλλά δεν έχει κάπου να πατήσω να κατέβει αυτό π θέλω.

Κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Το πρόβλημα με το logo όντως λύθηκε με τον τρόπο που περιέγραψε ο avid αλλά η μπάρα συνεχίζει να μην εμφανίζεται.

 

Όσον αφορά τη μπάρα είχα όντως το Keyboard:Layout 3 μέσα (ο βλάκας) αλλά τελικά το έβγαλα και έβαλα το sorting:Layout2 από την αρχή. Αυτή τη φορά περάστηκε κανονικά αλλά η μπάρα που συνεχίζει να εμφανίζεται είναι η αγγλική. Έκανα και restart αλλά τίποτα... Any info;

 

Υ.Γ. Και μια πρόταση. Minos δεν ανεβάζεις και το MobileLog 2.2 στο ρέπο σου για να ολοκληρωθεί η συλλογή με τα χρήσιμα προγράμματα μετά απο κάποιο upgrade firmware; :-)

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση για το K.I.S.....δεν ξερω αν ειναι καποιο λαθος η συμβαινει μονο σε εμενα

Μηπως η αναφορα της Wind δεν ειναι σωστα γραμμενη στο K.I.S, οταν την βαζω αυτοματα

εμφανιζεται μαζι με το μηνυμα και δεν ερχεται αναφορα, οταν την βαζω χειροκινητα ολα γινονται σωστα.

Παντως, ευχαριστω ειπα.......δεν ειπα!!!!! ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση για το K.I.S.....δεν ξερω αν ειναι καποιο λαθος η συμβαινει μονο σε εμενα

Μηπως η αναφορα της Wind δεν ειναι σωστα γραμμενη στο K.I.S, οταν την βαζω αυτοματα

εμφανιζεται μαζι με το μηνυμα και δεν ερχεται αναφορα, οταν την βαζω χειροκινητα ολα γινονται σωστα.

Παντως, ευχαριστω ειπα.......δεν ειπα!!!!! ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΟΛΑ

 

Φιλε μου,δεν ξερω αν κανω λαθος,αλλα νομιζω,οτι τα παιδια εδω ειπαν οτι δεν υπαρχει αναφορα με Wind!Το ιδιο προβλημα εχω κι εγω με το ireal sms:(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,δεν ξερω αν κανω λαθος,αλλα νομιζω,οτι τα παιδια εδω ειπαν οτι δεν υπαρχει αναφορα με Wind!Το ιδιο προβλημα εχω κι εγω με το ireal sms:(

 

Δεν υπαρχει η δεν λειτουργει? Γιατι υπαρχει αν πατησεις παρατεταμενα το θαυμαστικο στο K.I.S, και λειτουργει με το BiteSms!!!!! αλλα μονο αν βαλεις μονος σου το *NOT# (το NOT απο το Αγγλικο πληκτρολογιο)

Για εμενα δεν ειναι κατι τοσο σημαντικο για να τους ζαλιζω τους ανθρωπους, οποτε :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει η δεν λειτουργει? Γιατι υπαρχει αν πατησεις παρατεταμενα το θαυμαστικο στο K.I.S, και λειτουργει με το BiteSms!!!!! αλλα μονο αν βαλεις μονος σου το *NOT# (το NOT απο το Αγγλικο πληκτρολογιο)

Για εμενα δεν ειναι κατι τοσο σημαντικο για να τους ζαλιζω τους ανθρωπους, οποτε :X:X:X

 

Μήπως το έχει γράψει καταλάθος με ελληνικά το (N o T.)

Και εγώ το kis έχω αλλά με cosmote, και δεν μπορώ να το δω.

 

Eχεις κανείς wind που έχει το ίδιο πρόβλημα??

 

Ολες η αναφορές δουλέυουν, αλλά μόνο από το biteSMS...

PP μπορείς να το δεις>>??

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη μπάρα είχα όντως το Keyboard:Layout 3 μέσα (ο βλάκας) αλλά τελικά το έβγαλα και έβαλα το sorting:Layout2 από την αρχή. Αυτή τη φορά περάστηκε κανονικά αλλά η μπάρα που συνεχίζει να εμφανίζεται είναι η αγγλική. Έκανα και restart αλλά τίποτα... Any info;

 

Κάποιος ρε guys; Είναι λίγο εκνευριστικό να μην μπορώ να βάλω την ελληνική μπάρα. Μήπως πρέπει να σβήσω ή να περάσω τίποτα manually;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι γλώσσα έχεις το μενού?Για δοκίμασε να περάσεις το sorting:Layout2 ενώ έχεις Αγγλικό μενού..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...