Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια , ολα καλα λοιπον με το τηλεφωνακι το εκανα και synchronize με το itunes και ολα κομπλε.

 

Οπως επαιζα με το τηλεφωνο μπηκα app store και κατεβασα μερικα apps.Και εδω εχω μια απορια.Εαν τωρα παω και κανω sync με το itunes , θα σβηστουν αυτα τα νεα apps καθοτι τα κατεβασα απο το τηλεφωνο και οχι μεσω itunes?

 

Επισης τι αποψη εχετε για το DiskAid , που επιτρεπει στο iphone να λειτουργει ως σκληρος δισκος?Το εχει δοκιμασει κανεις , αξιζει η αγορα του και προπαντων... λειτουργει χωρις jailbreak?

 

Ευχαριστω πολυ! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια , ολα καλα λοιπον με το τηλεφωνακι το εκανα και synchronize με το itunes και ολα κομπλε.

 

Οπως επαιζα με το τηλεφωνο μπηκα app store και κατεβασα μερικα apps.Και εδω εχω μια απορια.Εαν τωρα παω και κανω sync με το itunes , θα σβηστουν αυτα τα νεα apps καθοτι τα κατεβασα απο το τηλεφωνο και οχι μεσω itunes?

Ευχαριστω πολυ! ;)

Όχι, δε θα σβηστούν.

Όσα αγοράζεις από το τηλέφωνο θα μεταφερθούν κατά το επόμενο sync στο iTunes σου ώστε να είναι και εκεί όλα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά που έχω το 3gs 16gb το λευκό, έχω cosmote. Δεν έχω πρόγραμμα 3g και το κινητό δεν μπορούσε να μπει 3g internet καθόλου. Μου έβγαζε μήνυμα ότι δεν έχετε συμβόλαιο και δεν μπορείτε να μπείτε. Πήρα cosmote (o πατέρας μου δηλαδή) και μου ενεργοποίησαν το 3g αλλά χύμα χωρίς πάγιο! Και η χρέωση είναι 1ευρώ το 1mb!!! Έλεος δηλαδή!!!

 

Πήρα αμέσως και απενεργοποίησα το 3g γιατί δεν το πολυχρειάζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά που έχω το 3gs 16gb το λευκό, έχω cosmote. Δεν έχω πρόγραμμα 3g και το κινητό δεν μπορούσε να μπει 3g internet καθόλου. Μου έβγαζε μήνυμα ότι δεν έχετε συμβόλαιο και δεν μπορείτε να μπείτε. Πήρα cosmote (o πατέρας μου δηλαδή) και μου ενεργοποίησαν το 3g αλλά χύμα χωρίς πάγιο! Και η χρέωση είναι 1ευρώ το 1mb!!! Έλεος δηλαδή!!!

 

Πήρα αμέσως και απενεργοποίησα το 3g γιατί δεν το πολυχρειάζομαι...

Το ότι απενεργοποίησες το 3G δεν σημαίνει πως απενεργοποίησες και τη δυνατότητα του τηλεφώνου να συνδέεται με το internet μέσω του δικτύου κινητής. Εξακολουθεί να συνδέεται, απλά με μικρότερη ταχύτητα. Πρέπει να πας στο Settings/General/Network/Cellular Data Network και στο Cellular Data APN να βάλεις κάτι λάθος για να το απενεργοποιήσεις τελείως.

Link to comment
Share on other sites

εδω ήταν ένας στο φόρουμ,που το 32άρι το πούλαγε κοντά 800 ευρώ,τι μου λες τώρα;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το δικο μου απο οτεshορ ηρακλειο κρητης,χωρις κρατηση τιποτα,το παιδι που δουλευει μεσα ειναι κορυφη εψαξε και με εξυπηρετησε αμεσως. παρελαβαν 4κομματια σημερα. εβδομαδα παραγωγης 32,εχει αλλο ενα ασπρο 32gb ελευθερο..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εδω ήταν ένας στο φόρουμ,που το 32άρι το πούλαγε κοντά 800 ευρώ,τι μου λες τώρα;

 

Ο νόμος της ελεύθερης αγοράς!:)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαίνω απόλυτα Biker και αυτός είναι ο λόγος που πλέον χωρίς δισταγμό έχω στραφεί προς την αγορά του iphone....!!!

 

Ήθελα τέλος να κάνω μια ερώτηση....αυτό το scrren protector (http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003926) το έχει αγοράσει κάποιος....αν ναι μπορεί να μου πει εντυπώσεις...??

 

Υπαρχει κάποια καλύτερη πρόταση?? :D :/

:D
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποια καλύτερη πρόταση?? :D :/

 

Nαι. Να ΜΗΝ βάλεις!

 

Το 3GS έχει oleophobic οθόνη που την κάνει πιο ανθεκτική στις δαχτυλιές και τις λαδιές του χεριού. Με το να βάλεις screen protector "απενεργοποιείς" αυτή τη δυνατότητα.

Όσο για την προστασία...δεν την χρειάζεται:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο βοηθεια

1)Εχω το 3g αν παρω το 3gs οσες εφαρμογες εχω αγορασει θα μπορεσω να τις φορτωσω στο καινουργιο η θα πρεπει να τις ξανααγορασω?

2)Υπαρχει επιλογη να κλειδωνει το δικτυο σε 3g??Εννοω πως αν δεν εχει σημα 3g να μην πιανει καθολου.μου τη σπαει που πολλες φορες απο 3g αλλαζει χωρις λογο σε 2g.

 

Και κατι τελευταιο,πιστευετε αξιζει απ το 3g να παω στο 3gs?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο βοηθεια

1)Εχω το 3g αν παρω το 3gs οσες εφαρμογες εχω αγορασει θα μπορεσω να τις φορτωσω στο καινουργιο η θα πρεπει να τις ξανααγορασω?

2)Υπαρχει επιλογη να κλειδωνει το δικτυο σε 3g??Εννοω πως αν δεν εχει σημα 3g να μην πιανει καθολου.μου τη σπαει που πολλες φορες απο 3g αλλαζει χωρις λογο σε 2g.

Και κατι τελευταιο,πιστευετε αξιζει απ το 3g να παω στο 3gs?

 

1) Ναι μπορεις κανονικα, το εκανα και εγω κατα τη μεταβαση μου απο το 3G στο 3GS

2) Νομιζω πως δεν υπαρχει η δυνατοτητα

 

Τελος ΝΑΙ ΑΞΙΖΕΙ, αν βεβαια μπορεις να διαθεσεις τα λεφτα της διαφορας, διαβασε εδω και εδω

Φιλικα Κωστας :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

1)Εχω το 3g αν παρω το 3gs οσες εφαρμογες εχω αγορασει θα μπορεσω να τις φορτωσω στο καινουργιο η θα πρεπει να τις ξανααγορασω?

Μια χαρά θα μπουν. Το iTunes σου επιτρέπει να ξανακατεβάσεις εφαρμογές που αγοράσες ;)

 

2)Υπαρχει επιλογη να κλειδωνει το δικτυο σε 3g??Εννοω πως αν δεν εχει σημα 3g να μην πιανει καθολου.μου τη σπαει που πολλες φορες απο 3g αλλαζει χωρις λογο σε 2g.

Εχουμέ αναφέρει ξανά, δυστηχώς, ότι αυτό δεν είναι εφικτό από το iPhone

 

Και κατι τελευταιο,πιστευετε αξιζει απ το 3g να παω στο 3gs?

Και βέβαια αξίζει. Αν νομίζεις όμως ότι καλύπτεσαι με το 3G ίσως να μην υπάρχει λογός. Αλλά μεγαλύτερος επεξεργαστής είναι αυτός, περισσότερη RAM, ψηφιακή πυξίδα, voice control, καλύτερο GPS και άλλα.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Nαι. Να ΜΗΝ βάλεις!

 

Το 3GS έχει oleophobic οθόνη που την κάνει πιο ανθεκτική στις δαχτυλιές και τις λαδιές του χεριού. Με το να βάλεις screen protector "απενεργοποιείς" αυτή τη δυνατότητα.

Όσο για την προστασία...δεν την χρειάζεται:)

 

Μάλιστα!! απλώς ξέρεις θέλω να αποφύγω όσο γίνεται τις φθορές (γι'αυτο και θα το προσέχω σαν τα μάτια μου :P ) και σκέφτηκα να βάλω μια μεμβράνη!! αφού όμως υπάρχει αυτή η λεπτομέρια στην οθόνη δεν θα την βάλω!! Σ'ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή!

:D
Link to comment
Share on other sites

Nαι. Να ΜΗΝ βάλεις!

 

Το 3GS έχει oleophobic οθόνη που την κάνει πιο ανθεκτική στις δαχτυλιές και τις λαδιές του χεριού. Με το να βάλεις screen protector "απενεργοποιείς" αυτή τη δυνατότητα.

Όσο για την προστασία...δεν την χρειάζεται:)

 

εγώ έβγαλα την invisible shield και είδα το φως το αληθινό..έχω αλλη μια,αλλά δε θα τη βαλω...θα το αφησω "γυμνο" δε παθαινει τπτ κ οι δαχτυλιες δε φαινονται

 

Παιδια λιγο βοηθεια

1)Εχω το 3g αν παρω το 3gs οσες εφαρμογες εχω αγορασει θα μπορεσω να τις φορτωσω στο καινουργιο η θα πρεπει να τις ξανααγορασω?

2)Υπαρχει επιλογη να κλειδωνει το δικτυο σε 3g??Εννοω πως αν δεν εχει σημα 3g να μην πιανει καθολου.μου τη σπαει που πολλες φορες απο 3g αλλαζει χωρις λογο σε 2g.

 

Και κατι τελευταιο,πιστευετε αξιζει απ το 3g να παω στο 3gs?

 

ναι,θα μεταφερθούν

2)οχι δε γινεται

3)ναι αξίζει και με το παραπάνω :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβγαλα την invisible shield και είδα το φως το αληθινό..έχω αλλη μια,αλλά δε θα τη βαλω...θα το αφησω "γυμνο" δε παθαινει τπτ κ οι δαχτυλιες δε φαινονται

 

ίσως στην αρχή να το αφήσω χωρίς μεμβράνη και μετά άμα δω ότι υπάρχει μικρή φθορά θα βάλω....

 

Στην περίπτωση που θέλεις να βγάλεις την μεμβράνη που έχεις επάνω, αν την βγάλεις μένουν υπολείμματα?:O

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ύστερα απο 24+ ώρες με το iphone το μόνο που με ξενέρωσε ήταν η μπαταρία του. Πραγματικά άθλια. Μετά απο πλήρης φόρτιση και χωρίς να το πειράζω μέσα σε 4 ώρες πήγε στο 40%:confused:

 

Αλλά τυχαία έβγαλα την sim και παρατήρησα ότι έτσι δεν έτρωγε καθόλου μπαταρία αν δεν το πείραζα.

 

Να σημειωθεί ότι το 3g είναι κλειστό και τα notifications.

 

Επίσης το Operator logo (Wind GR) μου το βγάζει έτσι (WIN...):confused: Kαι τέλος δίπλα απο αυτό έχει ένα κύκλο μπλέ. Τί ειναι;;;:X

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ο κύκλος αυτός δηλώνει οτι δουλέυει με GPRS.όταν είσαι με 3G θα φύγει ο κύκλος και θα εμφανιστεί το 3G
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Καμιά ιδέα για την μπαταρία;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ίσως στην αρχή να το αφήσω χωρίς μεμβράνη και μετά άμα δω ότι υπάρχει μικρή φθορά θα βάλω....

 

Στην περίπτωση που θέλεις να βγάλεις την μεμβράνη που έχεις επάνω, αν την βγάλεις μένουν υπολείμματα?:O

 

 

σε αλλες ναι..σεε αυτή δεν έμεινε απολύτως τίποτα...φθορά δεν θα έχει,αν βεβαια το προσέχεις και εσύ λίγο

 

Παιδιά ύστερα απο 24+ ώρες με το iphone το μόνο που με ξενέρωσε ήταν η μπαταρία του. Πραγματικά άθλια. Μετά απο πλήρης φόρτιση και χωρίς να το πειράζω μέσα σε 4 ώρες πήγε στο 40%:confused:

 

Αλλά τυχαία έβγαλα την sim και παρατήρησα ότι έτσι δεν έτρωγε καθόλου μπαταρία αν δεν το πείραζα.

 

Να σημειωθεί ότι το 3g είναι κλειστό και τα notifications.

 

και γω ειχα πρόβλημα με τη μπαταρία,και τώρα,ένα μηνα μετά έχει βελτιωθεί δραματικά η μπαταρία...είναι κάτι αξιοπρεπης :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να περιμένουμε την έκδοση 3.1 του λειτουργικού που λένε οτι φτιάχνει η μπαταρία.Έτσι ηταν και σε εμένα στην αρχή.Υπομονή λίγες φορτισεις μέχρι να στρώσει.Απο οτι έχω παρατηρήσει όταν το φορτίζεις όταν είναι κάτω απο 10% και όχι τελειως κλειστό κρατάει περισσότερο.Βέβαια μπορεί να είναι και ιδέα μου
Link to comment
Share on other sites

Aαα οκ. Κάτι άλλο ρε παιδιά τώρα που σας βρήκα. Έχει κάποιος wind για να μου προτείνει πιο είναι πιο συμφέρον πρόγραμμα για να βάλω;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Καμιά ιδέα για την μπαταρία;

Διαβάστε και εδώ :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246497&page=2

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

φθορά δεν θα έχει,αν βεβαια το προσέχεις και εσύ λίγο

 

φθορά ελπίζω πως δεν θα έχει...θα το προσέχω σαν τα μάτια μου!! :lol: :lol:

:D
Link to comment
Share on other sites

χαχα..το θέμα εινα οτι όσο και να το προσέχεις όλο και καπου θα σου πέσει..στάνταρ πράγματα..πχ ο ipod..ΜΟΝΟ ΜΙΑ φορά μου εχει πέσει κάτω,και έτυχε αυτή η μιια να ειναι οπως εβγαινα απο το αυτοκινητο,στην ασφαλτο,όπυο και βαθούλωσε στη περιοχη του φορτιστη

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...