Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν διευκρύνησα είμαι χωρίς 3G σήμα.Μόνο με GPRS στο δίκτυο της cosmote.Δηλαδή με το 3G θα χτυπάει κανονικά;

 

Κατα πάσα πιθανότητα ναι, όταν είσαι σε 2G τότε το κανάλι της φωνής και των δεδομένων ταυτίζεται και όταν είναι ενεργό για δεδομένα δεν είναι διαθέσιμο για να δεχτείς κλήσεις φωνής. Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί μερικές φορές τον τελευταίο καιρό στο forum και υπάρχουν και links σε κάποια ξένα sites που εξηγούν το πρόβλημα το οποίο δεν αφορά μόνο το iPhone, απλώς εδώ είναι πιο ορατό γιατί σαν φιλοσοφία συσκευής κάνει πολύ συχνή χρήση του internet.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι δεν διευκρύνησα είμαι χωρίς 3G σήμα.Μόνο με GPRS στο δίκτυο της cosmote.Δηλαδή με το 3G θα χτυπάει κανονικά;

Όπως τα λέει ο φίλος από πάνω είναι. Όταν συνδέεσαι με 3g θα χτυπάει κανονικά. Το ίδιο πρόβλημα έχω και γω με το HD στο Βέλγιο όταν συνδέεται με 2g.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γνωστός μου σε Γερμανό μου είπε πως δεν μπορεί να κάνει τίποτα γιατί δεν έχουν κομμάτια και δεν ξέρουν πότε θα έχουν....

μια απο τα ιδια σε γερμανο... δεν μπορουσα να ειχα αλλου cone ??:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απέκτησα κι εγώ επιτέλους!!:D Η παραγγελία έγινε 14 Αυγούστου από τη Vodafone Κοζάνης και σήμερα μου έστειλαν μύνημα για την παραλαβή του. Πιστεύω πως normal ήρθε και δεν άργησε πάρα πολύ.
Nick-K
Link to comment
Share on other sites

ισχύει οτι όταν κάποιος κάνει πλοήγηση/κατεβάζει δεδομένα σε EDGE,δε μπορει να δεχτεί κλήσεις,ειτε τις στελνει σε τηλεφωνητη ειτε οχι...Αυτο ισχύει στη βοντα,δε ξέρω για κοσμοτέ..Και γιατί γίνεται αυτό;Αυτο συμβαίνει γιατί υπάρχουν 2 ειδών edge δίκτυα.Το ΝΟΜ1 (Network Operating Mode) και το ΝΟΜ2.Όταν το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο στο ΝΟΜ1,η μετάδοση δεδομένων διακόπτεται και επιτρέπεται η εισερχόμενη κλήση.Όταν είναι συνδεδεμένο στο ΝΟΜ2,η ροή δεδομένων δε διακόπτεται για τη κλήση.Μπορεί ο καθένας να δει σε τι δίκτυο είναι συνδεδεμένος,πατώντας *3001#12345#* και μετά το πλήκτρο της κλήσης.Στο μενού αυτό επιλέγει GPRS Information- και κοιτάει τον αριθμό δίπλα απο το "Network Operating Mode"...

 

Εγώ έχω vodafone,τώρα που έχω ενεργό το 3G και είμαι σε μέρος που υποστηρίζεται,είμαι σε ΝΟΜ2..Πριν λίγες μέρες που ήμουν σε μέρος χωρίς 3G κάλυψη ήμουν σε ΝΟΜ1..

 

ελπίζω να βοήθησα λίγο σε αυτό το θέμα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις κατα την αναπαραγωγη βιντεο που εχει τραβηχτει απο την καμερα του iphone ακουγετε ενας πολυ ενοχλητικος ,εκνευριστικός:mad: θορυβος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να γινεις σαφέστερος; εγώ δεν ακούω τίποτα τώρα που εκανα δοκιμή

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω πως πάντα δίνει προτεραιότητα στο τηλέφωνο οπότε θα σταματήσει τον browser. Ίσως να κάνω λάθος βέβαια, θα το ψάξω.
Link to comment
Share on other sites

To 3G επιτρέπει την ταυτόχρονη μεταφορά δεδομένων και κλήσεων, ενώ το edge/gprs κτλ. μπορούν να κάνουν μόνο το ένα κάθε φορά... Πιστεύω πως όταν κάνεις browsing μέσω gprs, το τηλέφωνό σου θα φαίνεται απασχολημένο...

 

Δεν έχω iPhone να το δοκιμάσω τώρα δυστυχώς... :(

Link to comment
Share on other sites

To 3G επιτρέπει την ταυτόχρονη μεταφορά δεδομένων και κλήσεων, ενώ το edge/gprs κτλ. μπορούν να κάνουν μόνο το ένα κάθε φορά... Πιστεύω πως όταν κάνεις browsing μέσω gprs, το τηλέφωνό σου θα φαίνεται απασχολημένο...

 

Δεν έχω iPhone να το δοκιμάσω τώρα δυστυχώς... :(

 

Παιδιά αυτό είναι κάτι που συνέβαινε πάντα, και στις υπόλοιπες συσκευές τα προηγούμενα χρόνια, όχι μόνο τώρα με το iPhone .. εγώ θυμάμαι και με sonyericsson σε browsing να υπάρχει το αντίστοιχο "θέμα" με τις κλήσεις.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

σε μένα πάντως,1 μήνα τώρα έτσι γινόταν..όσο έκανα πλοήγηση δε δεχόμουν κλήσεις

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ναι. Αν κατεβάζει με GPRS τότε, αν την ώρα που κατεβάζει μας καλέσουν η κλήση δεν φτάνει στη συσκευή. Αλλιώς (ακόμα και αν είμαστε δλδ στο safari αλλά εκείνη την ώρα δεν κατεβάζει) χτυπά κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλά δεδομένα έστω και λιγα κάτεβάζει σε κάθε ανανέωση της σελίδας ;)

 

εκτός και αν πετύχει τη στιγμη που εχει φορτωσει κ κανεις αναγνωση

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθώωωωωωωωωω!!! Εδώ και 1 μήνα έκανα μ*λ*κιες. Πήγαινα σε βοντα και οτε και ρωτούσα έχετε το iphone; Και μου έλεγαν όχι, και δεν ξέρουμε πότε θα έρθει κτλ. Την προηγούμενη παρασκευή δεν ξέρω τι με έποιασε και πίγα στη βοντα και λέω. Θέλω το iphone με συνδεση τώρα. και μου λένε να κάνουμε πρώτα τα χαρτιά για την σύνδεση και όταν έρθει θα σε ειδοποιήσουμε να ερθεις να το πάρεις. Πότε λέω και μου λέει αρχές Νοέμβρη!!!:X

 

Σήμερα στις 8+10 το πρωί με παίρνουν τηλ και μου λένε οτι το έφεραν!!! Μάλιστα μου κάνανε και καλά ότι αυτό δεν έχει ξαναγίνει, τόσο γρήγορα να έρθει κτλ. 5 μερούλες περίμενα μόνο!

 

Τα συμπεράσματα δικά σας!

 

Έχω iphone!!! Επιτέλους!

 

RIP htc touch diamond :lol:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να γινεις σαφέστερος; εγώ δεν ακούω τίποτα τώρα που εκανα δοκιμή

 

μετα απο 3-4 δοκιμες εστρωσε αλλα και κατι αλλο...ισως σας φανει κουφο αλλα τραβηξα μια σκια να περνα μπροστα απο τον φακο ενω τραβουσα εναν τοιχο,το εχουμε δει οικογενειακα 4 φορες και βλεπουμε αυτη την σκια χωρις να υπηρχε τιποτα πριν :cold::shock::cry:

μαλλον το τελειο εργαλειο και κυνηγους φαντασματων,,,τι να πει κανεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ορίστε...που γκρινιάζεται και για τη κάμερα του 3GS...

θύμισε μου να μην μείνω σπίτι σου ποτέ :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάρτα wind. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα της εταιρίας όπως της βοντα (500mb, 1GB) που να μπορώ να μπαίνω στο Ιντερνετ;

 

sorry αν είμαι off topic.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια ειμαι σιγουρος οτι αν διαβαζα κ τις 108 σελιδες θα την εβρισκα την απαντηση αλλα δεν εχω τοσο χρονο αν θελει καποιος ας μου απαντηση αν μπορω να παρω το iphone 3gs απο vodafone σκετη συσκευη η θελει υποχρεωτικα συνδεση ?
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια ειμαι σιγουρος οτι αν διαβαζα κ τις 108 σελιδες θα την εβρισκα την απαντηση αλλα δεν εχω τοσο χρονο αν θελει καποιος ας μου απαντηση αν μπορω να παρω το iphone 3gs απο vodafone σκετη συσκευη η θελει υποχρεωτικα συνδεση ?

 

Τυπικά δεν χρειάζεται συμβόλαιο. Η πολιτική όμως που ακολουθούν στο 99,9% των περιπτώσεων είναι αποκλειστικά με συμβόλαιο (νέο ή ανανέωση).

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον είναι διαθέσιμο. Στην Κύπρο εμάς το φέρνουν 1050-1100 ευρώ περίπου :blink::mad::rocket:
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Εδώ και 2 μέρες διαβάζω αυτό το thread μιας και ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το καινούριο iphone 3G S 16GB... έχω ενθουσιαστεί μπορώ να πω από όσα γράφεται αλλά παράλληλα έχω προβληματιστεί κιόλας... Ένας λόγος για τον οποίο προτίμησα το iphone και όχι κάποιο άλλο touch της αγοράς είναι γιατί πίστευω πως το touch του είναι πολύ καλό και ευελπιστώ να μην αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα...

 

Ωστόσο αυτό που με προβληματίζει είναι το γεγόνος ότι δεν μπορεί να γίνει αποστολή και λήψη δεδομένων μέσω bluetooth...!!

 

Κατά τα άλλα περιμένω πως και πως την επιδότηση για να το αποκτήσω!!! :D

 

Ενταξει ειναι προβλημα το οτι δεν γινετε ακομα αποστολη και ληψη μεσω bluetooth (ακομα) αλλα πιστευω οτι στην εποχη που ζουμε πλεων ολοι ή σχεδον εχουμε pc οποτε οτι θελουμε το κανουμε μεσω αυτου !!! Οσο για το touch οταν η apple ερχοτανε οι υπολιποι ακομα πηγεναν αν με καταλαβενεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάρτα wind. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα της εταιρίας όπως της βοντα (500mb, 1GB) που να μπορώ να μπαίνω στο Ιντερνετ;

 

sorry αν είμαι off topic.

 

Υπάρχουν κάποια πρόσθετα προγράμματα και εδώ.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...