Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά και γω είχα τόσο έντονο πρόβλημα με τη μπαταρία!σε σημείο νς χανω 1-3% ανς 10 λέπτα.τώρα η μπαταρία μπορώ νς πω ότι στρώνει σιγά σιγά διότι πχ στις 15-16 ώρες αναμονή κ 3 χρήση ήταν στα 69% οπότε υπομονή

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έπεσε και ο ερχομός του σε θερινή περίοδο που όλα υπολειτουργούν..

 

Λίγοι οι τυχεροί που το έχουν από την πρώτη μέρα !!:p.......:ninja:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και γω είχα τόσο έντονο πρόβλημα με τη μπαταρία!σε σημείο νς χανω 1-3% ανς 10 λέπτα.τώρα η μπαταρία μπορώ νς πω ότι στρώνει σιγά σιγά διότι πχ στις 15-16 ώρες αναμονή κ 3 χρήση ήταν στα 69% οπότε υπομονή

 

Κάτι που διαπίστωσα και εγώ μετά από κάποιες φορτίσεις. Πίστευα ότι κάτι τέτοιο συμβεί και δεν αγχώθηκα και πολύ με τις πρώτες φορτίσεις..:)

 

Σήμερα έκλεισε 2 μέρες με χρήση τηλέφωνα και λίγο safari..

 

Για να δούμε και με την 3.1 πως θα συμπεριφερθεί..:shifty:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις,εστω και υπονοια καποιου μαγαζιου θεσσαλονικη ειτε γερμανο ή οτεshop που να εχει 16αρι διαθεσιμο?το θελω με συνδεση και απο το oteshop.gr δεν γινεται,ειναι μονο σκετη συσκευη

 

καποιος ρε παιδια?:worry::worry::worry:

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ένας απο τους επιστημονικά αποδεδειγμένους παράγοντες επιρροής μελλοντικών πελατών για προϊόντα είναι η έλλειψη αποθεμάτων. Παρακάτω παραθέτω την πιο βασική σχετική αρχή:

 

῾῾The scarcity principle boils down to this: we want what we’re afraid we can’t have. Fear of losing out on something can be an extremely powerful motivator.῾῾

 

 

Οι τύποι των εταιριών (κυρίως των κινητών και λιγότερο της Apple) ξέρουν πολύ καλά την δουλεία τους. Και εμείς απλά ακολουθούμε....

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο άνετα, αλλά στο τέλος της 2ης-3ης μέρας έχει ακόμα τουλάχιστον το 35-40% της μπαταρίας του.

Πόση ώρα μιλάτε; Την οθόνη την έχετε ρυθμισμένη σε full φωτεινότητα; Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο.

 

Και φυσικά, αν μιλάμε για μια φυσιολογική χρήση - με αντικειμενικά και όχι υποκειμενικά κριτήρια, γιατί και εμένα το κινητό του πατέρα μου με οθονούλα πιο μικρή από το δάχτυλό μου και χωρίς mp3/videο player, μη σου πω πως κρατάει καμια βδομάδα χωρίς φόρτιση, αλλά καταλαβαίνεις πως δεν είναι το ίδιο πράγμα - είναι ελαττωματικές οι συσκευές.

 

Θεωρω οτι για να σου κραταει ανετα 3 μερες και να σου υπολειπεται και 40% μαλλον δε θα το χρησιμοποιεις και πολυ εντονα εως καθολου. Αυτο ειναι το 4ο iphone που εχω (original 8, μετα 16αρι, μετα 3g και τωρα 3gs). Ποτε μα ποτε δε μου κρατησε η μπαταρια τοσο πολυ κανωντας κανονικη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι για να σου κραταει ανετα 3 μερες και να σου υπολειπεται και 40% μαλλον δε θα το χρησιμοποιεις και πολυ εντονα εως καθολου. Αυτο ειναι το 4ο iphone που εχω (original 8, μετα 16αρι, μετα 3g και τωρα 3gs). Ποτε μα ποτε δε μου κρατησε η μπαταρια τοσο πολυ κανωντας κανονικη χρηση.

Δεν χρησιμοποιώ 3G. Αυτό το ξεκαθαρίζω.

Υπολόγισε ότι κάνω περίπου 40 λεπτά να πάω και 40 λεπτά να γυρίσω από τη δουλειά. Σε αυτή περίπου τη μιάμιση ώρα, ακούω μουσική (αλλάζοντας συνεχώς κομμάτια γιατί...είμαι νευρόσπαστο) και παίζω ταυτόχρονα mahjong ή scrabble ή κάποιο άλλο παιχνίδι.

 

Συνήθως μπαίνω στο internet για κανα 30λεπτο το πολύ μέσω WiFi. Safari, mail κτλ.

 

(Ταυτόχρονα ακούω και μουσική απο τα ακουστικά).

 

Μιλάω περίπου 1-1.30 ώρα (το μέγιστο) στο τηλέφωνο ανα διήμερο-τριήμερο και στέλνω και αρκετά μηνύματα.

 

Άρα συνολικά έχουμε (για τις τρεις μέρες που σου λέω)

 

1.30 ώρα ομιλία

περίπου 3 ώρες μουσική

καμια ώρα παιχνίδια.

κανα 30λεπτο- 1 ώρα internet browsing μέσω Wifi.

δεν το κλείνω το βράδυ και τη φωτεινότητα την εχω στη μέση γιατί βρίσκω πολύ έντονο το μέγιστο.

Άντε επειδή είναι καινούργιο τραβάω και μερικές φωτογραφίες ή βίντεο.

 

Εμένα αυτή είναι η βαριά χρήση μου.

Άσε που δεν καταλαβαίνω καθόλου αυτό το "πρέπει να το φορτίζω συχνά" ως πρόβλημα. ΟΚ να μη μου κράταγε μια ολόκληρη μέρα και να έπρεπε να το φορτίζω καθε 3ωρο, αλλά εγώ το θέλω για να πάω και να γυρίσω από τη δουλειά και να βγω και για κανα καφέ ή για βράδυ.

 

Όταν γυρίσω ακόμα και αν η μπαταρία μου έπεφτε τόσο όσο λες για τα δικά σας, σιγά το πράγμα, θα τη φόρτιζα. Όπου και να πας υπάρχει ρεύμα. Άλλωστε μη μου πειτε πως υπάρχουνε χρήστες που κάνουν να βρεθούν σε πηγή ρεύματος πάνω από 24ωρο!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παιδιά κράτησε 2 μέρες , με 7 ώρες χρήση,περίπου 2 ώρες σερφάρισμα,2 ώρες παιχνίδι(ο γιός μου)και 2-3 ώρες ψάξιμο και ομιλία΄, όλα αυτά με την πρώτη φόρτιση και η μπαταρία δεν ζεστάθηκε

Λέτε να είμαι τόσο τυχερός;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ένας απο τους επιστημονικά αποδεδειγμένους παράγοντες επιρροής μελλοντικών πελατών για προϊόντα είναι η έλλειψη αποθεμάτων. Παρακάτω παραθέτω την πιο βασική σχετική αρχή:

 

῾῾The scarcity principle boils down to this: we want what we’re afraid we can’t have. Fear of losing out on something can be an extremely powerful motivator.῾῾

 

 

Οι τύποι των εταιριών (κυρίως των κινητών και λιγότερο της Apple) ξέρουν πολύ καλά την δουλεία τους. Και εμείς απλά ακολουθούμε....

 

μαλλον η apple πιο πολυ:http://www.9to5mac.com/ireland_vies_for_iPhone

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

καποιος ρε παιδια?:worry::worry::worry:

 

ειχε χθες ενα τελευταιο 16αρι μαυρο ο γερμανος στο καρφουρ στην καλαμαρια(εμπορικο κεντρο μακεδονια)...ελπιζω να εισαι τυχερος και να το προλαβεις...καλη τυχη:)

Link to comment
Share on other sites

ειχε χθες ενα τελευταιο 16αρι μαυρο ο γερμανος στο καρφουρ στην καλαμαρια(εμπορικο κεντρο μακεδονια)...ελπιζω να εισαι τυχερος και να το προλαβεις...καλη τυχη:)

 

ευχαριστω φιλε μου.θα προσπαθησω αυριο!:ninja:

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Από γνωστό μου που έχει κατάστημα vodafone στο κέντρο, μου είπε οτι πριν τις 17/8 μην περιμένεις.

 

A τοσο καλα!!!Μα καλα πως γινεται να εχουν τελειωσει ολα απο vodafone και στη cosmote να εχουν ακομη αποθεμα?Εκτος και αν η cosmote ειναι πιο εξυπνη και φερνει συνεχως κι αλλα...τι να πω! Θελοντας και μη θα περιμενω :(

Link to comment
Share on other sites

A τοσο καλα!!!Μα καλα πως γινεται να εχουν τελειωσει ολα απο vodafone και στη cosmote να εχουν ακομη αποθεμα?Εκτος και αν η cosmote ειναι πιο εξυπνη και φερνει συνεχως κι αλλα...τι να πω! Θελοντας και μη θα περιμενω :(

Με το ταπεινό μου το μυαλό, φαντάζομαι ότι ο λόγος που συμβαίνει αυτό είναι γιατί η Vodafone το δίνει μόνο στα αποκλειστικά καταστήματά της (επιλογή και ηλεκτρονικής αγοράς) και στο Πλαίσιο (με συμβόλαιο) με το οποίο συνεργάζεται.. ενώ η Cosmote έχει : Γερμανό, Oteshop, υποκαταστήματα Cosmote (και την επιλογή ηλεκτρονικής αγοράς από όλα αυτά) ...

άρα αριθμητικά κ μόνο να το πάρεις η Cosmote (3:2) διέθεσε περισσότερα κομμάτια στην αγορά .. Έτσι το καταλαβαίνω εγώ δλδ... Μπορεί κ να κάνω λάθος ... !!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Με το ταπεινό μου το μυαλό, φαντάζομαι ότι ο λόγος που συμβαίνει αυτό είναι γιατί η Vodafone το δίνει μόνο στα αποκλειστικά καταστήματά της (επιλογή και ηλεκτρονικής αγοράς) και στο Πλαίσιο (με συμβόλαιο) με το οποίο συνεργάζεται.. ενώ η Cosmote έχει : Γερμανό, Oteshop, υποκαταστήματα Cosmote (και την επιλογή ηλεκτρονικής αγοράς από όλα αυτά) ...

άρα αριθμητικά κ μόνο να το πάρεις η Cosmote (3:2) διέθεσε περισσότερα κομμάτια στην αγορά .. Έτσι το καταλαβαίνω εγώ δλδ... Μπορεί κ να κάνω λάθος ... !!

 

Ναι αλλα υποτιθεται οτι τα κομματια που ηρθαν Ελλαδα μοιραστηκαν ισαριθμα στις 2 εταιριες!Δεν ειναι καπως περιεργο αυτο?Η cosmote εχει και περισσοτερα καταστηματα και παλι εχει ακομα αποθεμα!Νομιζω οτι η vodafone κοιμαται του καλου καιρου!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα υποτιθεται οτι τα κομματια που ηρθαν Ελλαδα μοιραστηκαν ισαριθμα στις 2 εταιριες!Δεν ειναι καπως περιεργο αυτο?Η cosmote εχει και περισσοτερα καταστηματα και παλι εχει ακομα αποθεμα!Νομιζω οτι η vodafone κοιμαται του καλου καιρου!!

 

Πραγματικα κοιμαται η vodafone. Στα πιο πολλα καταστηματα της στην επαρχια δεν εχουν παει καν κομματια εκτος των demo. Ειναι πραγματικα αισχος το ολο θεμα. Κοροιδευουν τον κοσμο ενω ειχαν ανακοινωσει την ημερομηνια κυκλοφοριας πριν απο την cosmote και παρολαυτα μειναν χωρις συσκευες αμεσως. Δειτε σε αυτο το forum ποσοι ειναι αυτοι που πηραν απο vodafone και ποτε ηταν η τελευταια φορα που πουλησε iphone και θα καταλαβετε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ 3G. Αυτό το ξεκαθαρίζω.

Υπολόγισε ότι κάνω περίπου 40 λεπτά να πάω και 40 λεπτά να γυρίσω από τη δουλειά. Σε αυτή περίπου τη μιάμιση ώρα, ακούω μουσική (αλλάζοντας συνεχώς κομμάτια γιατί...είμαι νευρόσπαστο) και παίζω ταυτόχρονα mahjong ή scrabble ή κάποιο άλλο παιχνίδι.

 

Συνήθως μπαίνω στο internet για κανα 30λεπτο το πολύ μέσω WiFi. Safari, mail κτλ.

 

(Ταυτόχρονα ακούω και μουσική απο τα ακουστικά).

 

Μιλάω περίπου 1-1.30 ώρα (το μέγιστο) στο τηλέφωνο ανα διήμερο-τριήμερο και στέλνω και αρκετά μηνύματα.

 

Άρα συνολικά έχουμε (για τις τρεις μέρες που σου λέω)

 

1.30 ώρα ομιλία

περίπου 3 ώρες μουσική

καμια ώρα παιχνίδια.

κανα 30λεπτο- 1 ώρα internet browsing μέσω Wifi.

δεν το κλείνω το βράδυ και τη φωτεινότητα την εχω στη μέση γιατί βρίσκω πολύ έντονο το μέγιστο.

Άντε επειδή είναι καινούργιο τραβάω και μερικές φωτογραφίες ή βίντεο.

 

Εμένα αυτή είναι η βαριά χρήση μου.

Άσε που δεν καταλαβαίνω καθόλου αυτό το "πρέπει να το φορτίζω συχνά" ως πρόβλημα. ΟΚ να μη μου κράταγε μια ολόκληρη μέρα και να έπρεπε να το φορτίζω καθε 3ωρο, αλλά εγώ το θέλω για να πάω και να γυρίσω από τη δουλειά και να βγω και για κανα καφέ ή για βράδυ.

 

Όταν γυρίσω ακόμα και αν η μπαταρία μου έπεφτε τόσο όσο λες για τα δικά σας, σιγά το πράγμα, θα τη φόρτιζα. Όπου και να πας υπάρχει ρεύμα. Άλλωστε μη μου πειτε πως υπάρχουνε χρήστες που κάνουν να βρεθούν σε πηγή ρεύματος πάνω από 24ωρο!!

 

εννοείται ότι δεν έγινε και τίποτα που χρειάζεται να το φορτίζω συχνά. Δε με νοιάζει τόσο πολύ η αυτονομία. Γι'αυτο έχω και τα πάντα ανοιχτά (push,3g, wifi). Το μόνο που θέλω όμως είναι να ξέρω ότι όταν το χρειαστω σε κάποια ανάγκη θα έχω και μπαταρία να το χρησιμοποιήσω. Σκέφτομαι απλά να αγοράσω καμμιά εξωτερική επέκταση μπαταρίας ώστε να είμαι σίγουρος. Απλά να υπάρχει μέσα στη τσάντα για όπου χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν εχουν η Αθηνα και η Θεσσαλονίκη κομμάτια, η πιθανότητα να καλύψουν τις ανάγκες της επαρχίας είναι μηδαμινή.

Εμένα προσωπικά με ενοχλησε η συμπεριφορά και των 2 εταιριών. Είναι δυνατόν μια μέρα πριν τη κυκλοφορία να μην ξέρει καμμιά από τις 2 τιμές;;; Για να μη μιλησω για την απαράδεκτη συμπεριφορά των υπαλλήλων, του στυλ μη μου τα σπατε με ερωτήσεις. Πέραστε στις 31 και θα δούμε. Ένα μαγαζι μάλιστα δε μου έδινε διαθεσιμότητα προιοντος αν δε πήγαινα εκεί να ορίσουμε ποιο θα είναι το καινούριο συμβόλαιο!!!! Αν δε βαριομουνα την όλη διαδικασια jailbreaking και την ανάγκη συντήρησης που αυτή χρειάζεται ( το έκανα στα προηγούμενα μοντέλα) θα το αγόραζα από εξωτερικό έτσι απλά για να μην υποστηριξω την αγορά. Αν δεν είχα μπει εδώ να δω ότι υπάρχει διαθέσιμο στο Γερμανο ακόμα θα περίμενα το μηνυμα vodafone για να με ενημερώσει ότι υπάρχει διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σημερα παρελαβα το δευτερο phone 3gs 32gb white απο oteshop.Μου ειχαν κλεισει ραντεβου για παραδωση αυριο τεταρτη,και τελικα μου το εφεραν σημερα :)

Η παραγγελια εγινε την παρασκευη απο το site oteshop.Διαθεσιμο αυτη την στιγμη εχουν μονο το 16gb μαυρο.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Σημερα παρελαβα το δευτερο phone 3gs 32gb white απο oteshop.Μου ειχαν κλεισει ραντεβου για παραδωση αυριο τεταρτη,και τελικα μου το εφεραν σημερα :)

Η παραγγελια εγινε την παρασκευη απο το site oteshop.Διαθεσιμο αυτη την στιγμη εχουν μονο το 16gb μαυρο.

 

δεν εχει ασπρα... ?:mad::X

γμτο... ξερεις αν εχει ο γερμανος ?

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει ασπρα... ?:mad::X

γμτο... ξερεις αν εχει ο γερμανος ?

 

Δεν ξερω.Μπες στο site του και ξεκινα να περνεις τηλεφωνα

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω.Μπες στο site του και ξεκινα να περνεις τηλεφωνα

 

φιλε μου ξερεις το τηλ των κεντρικων? πηρα το 134 και λεει αλλο ειναι το oteshop και να παω απο ενα καταστημα και της λεω θελω να παρω ενα κινητο απο το online καταστημα και μου ειπε γινεται μονο ηλεκτρονικα!!!!

 

ξερει κανεις τηλεφωνο ??στο site δε λεει τι εχει και τι δεν εχει? θα παραγγειλω προιον που δεν υπαρχει ?!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ξερεις το τηλ των κεντρικων? πηρα το 134 και λεει αλλο ειναι το oteshop και να παω απο ενα καταστημα και της λεω θελω να παρω ενα κινητο απο το online καταστημα και μου ειπε γινεται μονο ηλεκτρονικα!!!!

 

ξερει κανεις τηλεφωνο ??στο site δε λεει τι εχει και τι δεν εχει? θα παραγγειλω προιον που δεν υπαρχει ?!

 

Συμπληρωσε την φορμα και θα σε καλεσουν αυτοι την ωρα που θα επιλεξεις.

Το τηλεφωνο που επικοινωνησαν μαζι μου απο oteshop το καλω και δεν λειτουργει.Μαλλον ειναι τηλεφωνικο κεντρο.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωσε την φορμα και θα σε καλεσουν αυτοι την ωρα που θα επιλεξεις.

Το τηλεφωνο που επικοινωνησαν μαζι μου απο oteshop το καλω και δεν λειτουργει.Μαλλον ειναι τηλεφωνικο κεντρο.

 

φιλε εχω στειλει απο χθες αλλα τπτ.. ειναι εντελως αχρηστοι οι τυποι!!! ξαναστελνω

 

σ ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που έκανα ηλεκτρονική παραγγελία σε ΟΤΕshop με καλούν απο το 210 8200300 για ενημέρωση , εαν βοηθάει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...