Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι παρόμοιο μου είπε κ μένα ο γνωστός μου από τη Vodafone. Αν και το ένστικτο μου λέει ότι .. δεν θα έχουμε άμεσα καλά μαντάτα ..

Ακόμα και στην Αγγλία που τσέκαρα σήμερα, υπάρχει ελάχιστη διαθεσιμότητα μόνο σε 32άρι λευκό .. όλα τα άλλα έχουν εξαντληθεί και περιμένουν τις νέες παρτίδες .. άγνωστο πότε ... !! :cry:

 

Πάντως η vodafone άρχισε από σήμερα παραδόσεις σε εταιρικούς πελάτες, έτσι βρέθηκα τελικά με 2 3GS (ένα 16 GB που πήρα το Σάββατο από το ΠΛΑΙΣΙΟ και ένα 32 GB που με ενημέρωσαν σήμερα ότι θα μου παραδοθεί την Τετάρτη στο γραφείο).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση προς τους ηδη κατοχους του 3GS. Εχει να κανει με τα MMS. Οταν θελεις να στειλεις ενα ηδη αποθηκευμενο βιντεο που εχεις τραβηξει με την καμερα του και εχει μεγεθος μεγαλυτερο απο 300 ΚΒ τι γινεται? Το πμετατρεπει το Iphone σε μικροτερου μεγεθους βιντεο ριχνοντας την ποιοτηατ ή την αναλυση? Ή σου ζηταει να διαλεξεις ενα κομματι απο το βιντεο?

Με το ιδιο σκεπτικο οτας πας να στειλεις ενα MMS και τραβηξεις επιτοπου ενα βιντεο υπαρχει αυτοματος περιορισμος 10 δευτερολεπτων ωστε το βιντεο να μην υπερβει τα 300 ΚΒ που ειναι συνηθως το οριο των δικτυων?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ειναι δυνατον να ειμαι τοσο στοκος:p δεν μπορω να βρω στη σελιδα της cosmote ποσο κοστιζουν τα iphone me τα προγραμματα "i". συγκεκριμενα ενδιαφερομαι για το προγραμμα i35 και το 3Gs 16gb
Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Τι δηλαδή; Δεν ισχύει ότι θα το πάρουμε την Τετάρτη;

 

:lol:

 

Bλέπω παραπέμπεις σε μήνυμα μου. Σ΄ευχαριστώ. Πάντως εγώ την τετάρτη θα το έχω. Τώρα τι θα γίνει σε όλα τα καταστήματα και των δύο μια apple το ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ειναι δυνατον να ειμαι τοσο στοκος:p δεν μπορω να βρω στη σελιδα της cosmote ποσο κοστιζουν τα iphone me τα προγραμματα "i". συγκεκριμενα ενδιαφερομαι για το προγραμμα i35 και το 3Gs 16gb

 

Το πήρα σε αυτό το πρόγραμμα με 12μηνη δέσμευση και πλήρωσα 405.80.

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ειναι δυνατον να ειμαι τοσο στοκος:p δεν μπορω να βρω στη σελιδα της cosmote ποσο κοστιζουν τα iphone me τα προγραμματα "i". συγκεκριμενα ενδιαφερομαι για το προγραμμα i35 και το 3Gs 16gb

 

Αυτό εδώ εννοείς, ε; Λογικά δεν έχει βγάλει άλλα προγράμματα για 3GS.. Ισχύουν τα προηγούμενα..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ εννοείς, ε; Λογικά δεν έχει βγάλει άλλα προγράμματα για 3GS.. Ισχύουν τα προηγούμενα..

 

το θεμα ειναι οτι δε μπορω να βρω πως διαμορφωνεται η τιμη της καθε συσκευης αναλογα με το προγραμμα .την σελιδα που βρηκες την ειχα δει . ευχαριστω για την ανταποκριση

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δε μπορω να βρω πως διαμορφωνεται η τιμη της καθε συσκευης αναλογα με το προγραμμα .την σελιδα που βρηκες την ειχα δει . ευχαριστω για την ανταποκριση

 

θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια .. μήπως αυτό εδώ σε βοηθάει ... ???

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια .. μήπως αυτό εδώ σε βοηθάει ... ???

 

Aν έλεγε και τις τιμές με 18μηνο συμβόλαιο θα ήταν τέλειο.:O Δυστυχώς η Cosmote σε ότι αφορά την ενημέρωση των ιστοσελίδων της είναι απαράδεκτη. Δεν καταλαβαίνω με ποιά λογική πρέπει να είναι διαθέσιμη η συσκευή για να δεις τις τιμές με συμβόλαιο στο e-shop του cosmote.gr....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει βίντεο στο iphonehellas.gr που σε non YouTube video δείχνει το βίντεο σαν slideshow! Αν αυτό είναι το οκ τότε πάσο!

Εγώ πάντως όπως σου είπα εμπιστεύομαι περισσότερο τα μελή που το έχουν και όχι τα μέλη που δεν το έχουν και θέλουν να δείξουν ότι το iPhone είναι καλύτερο...

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το περιβάλλον του είναι εξελληνισμένο; Και εαν ναί τότε υπάρχει δυνατότητα αλλαγής σε αγγλικό;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα 12μηνη σύμβαση, θα πληρώσω τώρα 387 euro και κάθε μήνα 50 euro. Έχει μέσα 2 ώρες ομιλία και 200 sms. Τώρα δεν ξέρω. Εγκρίθηκε ο αριθμός, όλα εντάξι αλλά είπαν τετάρτη ή παρασκευή. Τετάρτη απόγευμα μετακομίζω σε άλλη πόλη, ας ελπίζουμε να έρθει μέχρι τότε, αλλιώς δεν ξέρω τι θα κάνω. Μια ερώτηση. Όταν κάνουμε σύμβαση, υπάρχει μέσα και δωρεάν internet ή πληρώνουμε αυτό κάθε φορά που μπαίνουμε στο για να κατεβάσουμε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Το περιβάλλον του είναι εξελληνισμένο; Και εαν ναί τότε υπάρχει δυνατότητα αλλαγής σε αγγλικό;

 

Ναι σε όλα τα τηλέφωνα που τρέχουν firmware 3.0 και πάνω.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Και για να είμαστε ακριβείς, το περιβάλλον είναι στα Αγγλικά και υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής στα Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με καταστημα Γερμανου και μου ειπαν οτι απο μεσα Αυγουστου και μετα θα εχουν ξανα συσκευες 3GS.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο γερμανός αναλαμβάνει και να κάνεις φορητότητα από αλλη εταιρία σε cosmote ή είναι μόνο για νέες συνδέσεις? Ας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει παρακαλώ, επείγει. :)

 

Nai analamvanei kai forhtothta. :D

 

αλλά εγώ έκανα συμβόλαιο, υπέγραψα. Δεν πρέπει να στείλουν?

 

Otan exoun syskeyes tha steiloun. Tote tha to pareis. Sthn ousia einai san na exeis kanei prokrathsh, molis erthoun oi prwtes syskeyes sto katasthma tha pareis kai esy.

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όπως σου είπα εμπιστεύομαι περισσότερο τα μελή που το έχουν και όχι τα μέλη που δεν το έχουν και θέλουν να δείξουν ότι το iPhone είναι καλύτερο...

 

Μαλλον τα μελη που εμπιστευεσαι εχουν την εκδοση του 2012 που τρεχει τελεια, γιατι ολοι οι υπολοιποι λενε οτι τρεχει χαλια. Ενα προχειρο search στο internet θα σου δειξει του λογου το αληθες.

Ακομα και απο βιντεο ενος fanboy της htc (το πρωτο βιντεο) μπορουμε να δουμε ποσο ασχημα τρεχει το flash. Μεγαλο loading time, choppy framerate, και προβληματα στις επιλογες. Κατα τ'αλλα τελεια....

http://www.viddler.com/explore/engadget/videos/495/

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

 

Παρακολουθώ το φόρουμ σχεδόν καθημερινά και ειλικρινά έμαθα τα πάντα για το iphone 2G μου από εδώ. Σας ευχαριστώ για όλα όσα γράφετε και μαθαίνω κι εγώ με τη σειρά μου :)

 

Έχω μιά μικρή απορεία και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Μένω Κύπρο και σκέφτομαι να πάρω το νέο iphone 3gs 32gb από Ελλάδα. Διάβασα ήδη κάπου στο φόρουμ κάτι ότι στην Ιταλία αλλά και στην Ελλάδα, λόγω νομοθεσίας, τα iphones είναι unlocked σε αντίθεση με άλλες χώρες πχ. Αμερική, Αγγλία.

 

Αυτό ισχύει? Και αν ναί, άν το πάρω από Ελλάδα τότε θα δουλεύει οκ με την Cyta?

 

Ξέρω και καταλαβαίνω ότι θα πρέπει να το κάνω Jailbrake αν θέλω να έχω Cydia και τετια. Απλά με απασχολεί εάν θα είναι κλειδωμένο σε 1 παροχέα απο Ελλάδα και αν θα πρέπει να το κάνω unlock κάθε φορά που υπάρχει κάποια αναβάθμιση στο λογισμικό.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας και συγγνώμη αν έχει ήδη ξανα απαντηθεί η απορεία μου ή αν ρωτάω σε λανθασμένο thread.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες, Holla_SS.

Ναι, ότι είναι ξεκλείδωτο σημαίνει ότι θα δουλεύει ό,τι και SIM να του βάλεις.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με καταστημα Γερμανου και μου ειπαν οτι απο μεσα Αυγουστου και μετα θα εχουν ξανα συσκευες 3GS.

 

Μόλις το πήρε η γυναίκα μου από Γερμανό (32αρι μαύρο με 18 μηνη σύμβασή σε Cosmote, 444 ευρώ)... άρα μην τρώτε παραμύθι ότι θα έχουν σε 15 μέρες . Κάποια καταστήματα εχουν

sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρε η γυναίκα μου από Γερμανό (32αρι μαύρο με 18 μηνη σύμβασή σε Cosmote, 444 ευρώ)... άρα μην τρώτε παραμύθι ότι θα έχουν σε 15 μέρες . Κάποια καταστήματα εχουν

Tha voithouses osous theloun na to paroun an tous eleges apo poio katasthma to phres kai an exei alla diathesima.

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας σε ποιο καταστημα Γερμανου ή Vodafone ή Cosmote υπαρχει διαθεσιμο για αμεση αγορα?
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη ή Πέμπτη μου εχουν πει απο vodafone οτι θα παραλάβουν.Λετε να εχουμε ευχάριστα νέα σημερα εμεις που περιμένουμε απο voda?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...