Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοριζικο σε ολους τους τυχερους κατοχους!

 

Περιμενω και εγω να μου το φερει το καταστημα Wind Που εχω κανει την συνδεση. Ελπιζω μεχρι υελος της εβδομαδας να το εχω.

 

Αν και ειναι νωρις ακομα, θα μπορουσαμε να εχουμε τα πρωτα σχολια για την αποδοση της μπαταριας? Ας παραθεσει ο καθενας την εμπειρια του με βαση την χρηση που κανει.

 

Επισης θα ηθελα καποιο σχολιο απο καποιον που ειχε πριν το 3G ως προς την ενταση και ποιοτητα της αναπαραγωγης μουσικης απο το ηχειο. Ειναι οντως βελτιωμενη τοσο η ενταση οσο και η ποιοτητα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε φιλάρα bored01!!!... Βρε αδελφέ! Τί μου έκανες, τώρα; Πώωω ρε!!! Αυτό, μαλιστα!!! Αυτό είναι manual αντάξιο μιας τέτοιας συσκευής! Καλά, ότι και να σου πώ, είναι λίγο, έτσι; Είσαι το κάτι άλλο!

Σε υπερευχαριστώ!!! Νάσαι πάντα καλά!

ΥΓ. Πάντως, μην το λες... Η μόνη επαφή μου με touch screen, ήταν στο super market που δούλευα! Ξέρεις, κάτι, φίλε bored01; Είμαι πολύ αγχωτικός τύπος και "πελαγώνω" εύκολα... Βλέπω τη συσκευή, ξέρω ήδη τί "παπάδες" κάνει, και ανοίγοντας τη συσκευασία, βλέπω αυτό το κωλόχαρτο! Ήμαρτον, λέω! Καλά... χάθηκε ο κόσμος να βάλουν ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ που μου έστειλες; (Δε σε ρωτάω πού το βρήκες εσύ ή όποιος φίλος από δω μέσα και το ανέβασε, πάντως, όποιος κι αν ήταν, έκανε τη καλύτερη δουλειά!)

Σας αφήνω, τώρα για να το μελετήσω... (Και ναι, φυσικά, το κατέβασα και το έσωσα)

Ευχαριστώ (πάρα πολύ)

Pan Kai

 

Φιλε Pan Kai μαλλον δεν το εχεις πιασει οτι η Apple ειναι της οικολογιας και καλα κανει.... για αυτο υπαρχουν τα pdf

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Απόκτηση σήμερα από το ΠΛΑΙΣΙΟ στο Athens Heart (λευκό 16 GB το μοναδικό κομμάτι).

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες σε ταχύτητα και ευκολία μετάβασης από το 3G σε αυτό (όλη η διαδικασία ολοκληρώθηκε σε 2 περίπου ώρες μαζί με την αναβάθμιση σε 3.0.1).

 

Καλοριζικο σε όσους το πήραν και υπομονή σε όσους το περιμένουν γιατί τελικά αξίζει τον κόπο!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο σε ολους τους τυχερους κατοχους!

 

Περιμενω και εγω να μου το φερει το καταστημα Wind Που εχω κανει την συνδεση. Ελπιζω μεχρι υελος της εβδομαδας να το εχω.

 

....

 

Επισης θα ηθελα καποιο σχολιο απο καποιον που ειχε πριν το 3G ως προς την ενταση και ποιοτητα της αναπαραγωγης μουσικης απο το ηχειο. Ειναι οντως βελτιωμενη τοσο η ενταση οσο και η ποιοτητα?

 

Ευχαριστω

 

 

Πως ακριβώς στο φέρνει η Wind?

 

Σε ότι αφορά ένταση και ποιότητα ήχου δεν ακούω κάποια ιδιαίτερη διαφορά από το 3G (το οποίο βέβαια έχει δυνατότερη απόδοση από το 2G, αν σε αυτό αναφέρεσαι).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

το απέκτησα και εγώ :D να το χαιρόμαστε όσοι το πήραμε! ;)

μια ερώτηση αν και είναι άσχετη με το θέμα...

πήγα να φτιάξω account στο itunes για να μπαίνω και στο appstore από το iphone να κατεβάσω καμια free εφαρμογή αλλα δεν δέχεται με τίποτα την προ πληρωμένη κάρτα που του έβαλα (visa) γιατί?

υπάρχει κανένας τρόπος να δημιουργήσω το account χωρίς να βάλω κάρτα?και όταν θελήσω να αγοράσω κάτι να βάλω μια..(αν και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν παίρνει την προ πληρωμένη..)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εβαλα προπληρωμενη μια χαρα την δεχτηκε... απο ποια τραπεζα προσπαθησες;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Pan_Kai, ψάξε στο site του iPhone. Θα βρεις διαμάντια ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εβαλα προπληρωμενη μια χαρα την δεχτηκε... απο ποια τραπεζα προσπαθησες;

 

από την eurobank είναι η κάρτα φιλε.

τι λες να φταίει?

έχει δημιουργηθεί το account αλλα μόλις κάνω login στο itunes στο pc μου λέει " this apple ID has not yet been used with the itunes store.

please review your account information."

αν πατήσω review με πάει εκεί για να βάλω όνομα,διεύθυνση κτλ και μόλις πατήσω next ζητάει και κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω, παλια ειχα κ εγω eurobank και σε αρκετα site δε την δεχοταν. Αλλαξα σε Πειρεως και ολα οκ...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κλαησπερα

 

Καλοριζικο σε όλους όσους το πήραν

 

Αγορασα σήμερα απο ΓΕΡΜΑΝΟ το μαυρο 3GS .Mου είπαν ότι ειναι το τελευταιο.Ολα καλά...σφραγισμένο κτλ.

 

Στην κάτω πλευρα της συσκευασίας εκει που έχει τι imei κτλ γράφει....DEMO-NOT FOR RESALE

 

??? τι παιζει ρε παιδια??? Η συσκευασία τι πρέπει να έχει μέσα??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να συγχρονίσω την ώρα του κινητού με τη παγκόσμια ώρα από την εφαρμογή ρολόι?Η εφαρμογή είχε ώρα αθήνας την σωστή και η ώρα κινητού έδειχνε 2 ώρες μετά.Έβαλα σωστά την ώρα κινητού και η ώρα αθήνας πήγε 2 ώρες πίσω.Γιατί?
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω, παλια ειχα κ εγω eurobank και σε αρκετα site δε την δεχοταν. Αλλαξα σε Πειρεως και ολα οκ...

 

τι να πω...

τέλος πάντων δεν υπάρχει κάποιος τρόπος τώρα να κάνω το account χωρίς κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Κλαησπερα

 

Καλοριζικο σε όλους όσους το πήραν

 

Αγορασα σήμερα απο ΓΕΡΜΑΝΟ το μαυρο 3GS .Mου είπαν ότι ειναι το τελευταιο.Ολα καλά...σφραγισμένο κτλ.

 

Στην κάτω πλευρα της συσκευασίας εκει που έχει τι imei κτλ γράφει....DEMO-NOT FOR RESALE

 

??? τι παιζει ρε παιδια??? Η συσκευασία τι πρέπει να έχει μέσα??

 

Ευχαριστώ

 

σου πούλησαν το demo (το εκθεσιακό δηλαδή.)

βεβαια από την στιγμή που ήταν σφραγισμένο είναι ok αλλα εγώ και πάλι θα τους το γύρναγα πίσω..

η συσκευασία πρέπει να έχει το κινητό (φυσικά :P)

τον φορτιστεί,το καλώδιο USB και τα ακουστικά.

a επίσης δυο μικρά βιβλιαράκια,2 αυτοκόλλητα και το εργαλειάκι που χρειάζεσαι για να βγάλεις την sim.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι απο το demo δεν λείπει κάτι ....οπότε οκ αφου ηταν σφραγισμένο δεν υπάρχει πόβλημα......ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι απο το demo δεν λείπει κάτι ....οπότε οκ αφου ηταν σφραγισμένο δεν υπάρχει πόβλημα......ευχαριστώ

To ΙΜΕΙ το γράφει;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει είσαι τότε :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

από την eurobank είναι η κάρτα φιλε.

τι λες να φταίει?

έχει δημιουργηθεί το account αλλα μόλις κάνω login στο itunes στο pc μου λέει " this apple ID has not yet been used with the itunes store.

please review your account information."

αν πατήσω review με πάει εκεί για να βάλω όνομα,διεύθυνση κτλ και μόλις πατήσω next ζητάει και κάρτα.

 

Πρέπει να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή πρώτα με το ID σου, ας είναι και free δεν έχει σημασία. Μετά θα είναι όλα εντάξει με την κάρτα σου. Μπορείς όμως να χρησιμοποιήσεις το itunes και χωρίς πιστωτική αλλά μόνο για δωρεάν εφαρμογές.

 

τι να πω...

τέλος πάντων δεν υπάρχει κάποιος τρόπος τώρα να κάνω το account χωρίς κάρτα?

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το itunes και χωρίς πιστωτική κάρτα. Απλά στο payment information δίπλα στις επιλογές για πιστωτική σου βγάζει και την επιλογή ‘none” αν δεν θέλεις πιστωτική. Και αν θυμάμαι καλά πρέπει για να βγάλει αυτή την επιλογή να βάλεις την Ελλάδα σαν χώρα σου, αν και δεν είμαι σίγουρος γι’αυτό

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα και εγώ ένα 16άρι άσπρο,το οποίο όμως άφησα σφραγισμένο αφού έχω σκοπό να το πουλήσω(είχα δύο επιδοτήσεις :) ).Μου είπαν ότι πιθανόν και μέσα στην εβδομάδα να έχω το πολυπόθητο μαύρο,αν και παντού λένε ότι συσκευές θα έχουν πάλι μετά από 10 μέρες(όλα αυτά από vodafone)
Link to comment
Share on other sites

δεν παθαίνει τίποτα η μπαταρία...

το θέμα είναι να το αφήσεις να αδειάσει για να το φορτίσεις πλήρως μετά ώστε να έχει καλή απόδοση η μπαταρία.(με απλά λόγια)

 

Τελειως μα τελειως λαθος αντιληψη που την εχουν οι περισσοτεροι.

Εχω ασχοληθει αρκεταααααααα με αυτο το θεμα και εχω αποκτησει πολλες γνωσεις επ αυτου.

Εχουμε και λεμε: Preparing new lithium-ion for use

 

Unlike nickel and lead-based batteries, a new lithium-ion pack does not need cycling through charging and discharging. Priming will make little difference because the maximum capacity of lithium-ion is available right from the beginning. Neither does a full discharge improve the capacity of a faded pack. However, a full discharge/charge will reset the digital circuit of a 'smart' battery to improve the state-of-charge estimation.

 

Με λιγα λογια και συμφωνα με πολλες διασταυρωμενες πηγες, συμφερει να την φορτιζεις ενω εχει απομεινει 20-30%, να μην την αποφορτιζεις πληρως, να μην την αφηνεις πληρως φορτισμενη εαν μεινει καιρο αχρησιμοποιητη αλλα κοντα στο 40-45%, να μην την εκθετεις σε ακραιες θερμοκρασιες (διαφερουν αναλογα με τον κατασκευαστη αλλα σε γενικες γραμμες συμφωνουν στο οχι πανω απο 55 βαθμους Κελσιου). Αν τα κανεις αυτα θα διαρκεσει περισσοτερο αλλα να ξερεις οτι παντα θα υπαρχει πτωση αποδοσης λογω χρονου.

 

Back on topic:

Jailbreak υπαρχει καιρο για το 3Gs και μαλιστα ξερω 2 ατομα που το ειχαν παρει απο εξωτερικο να το εχουν ηδη κανει εδω και μερες χωρις κανενα προβλημα. Βεβαια δεν το εχω δει ο ιδιος οποτε το μεταφερω με επιφυλαξη.

Link to comment
Share on other sites

Το jailbrake οχι μόνο δουλεύει μια χαρά (το έχω ήδη δοκιμάσει στο δικό μου 3GS) αλλά δουλεύει και στην έκδοση 3.0.1 που βγήκε προχτές/εχτές για να διορθώσει το bug με το sms. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν πάω δηλαδή αύριο στα καταστήματα, δεν θα το βρω? Θέλω να αγοράσω μόνο την συσκευη, όχι με σύνδεση...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...