Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας γνωστός μου έχει iphone και έχει πρόβλημα με τη μπαταρία.Το παρατήρησε μετά απο το ξεκλείδωμα ότι απο εκεί που η μπαταρία είχε διάρκεια 2 μέρες τώρα κρατά μία.Μέχρι το βράδυ τελειώνει η μπαταρία.Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;έχει να κάνει με εφαρμογές που μπορέι να ειναι ενεργές όλη την ώρα;έχει την 3.1.3 έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένας γνωστός μου έχει iphone και έχει πρόβλημα με τη μπαταρία.Το παρατήρησε μετά απο το ξεκλείδωμα ότι απο εκεί που η μπαταρία είχε διάρκεια 2 μέρες τώρα κρατά μία.Μέχρι το βράδυ τελειώνει η μπαταρία.Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;έχει να κάνει με εφαρμογές που μπορέι να ειναι ενεργές όλη την ώρα;έχει την 3.1.3 έκδοση.

 

Να σει αν ειναι ενεργα τα¨ενεργοποιησεις και στα mail η μετακληση, αυτα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ακουσει τίποτα ή ξέρετε για μείωση τιμής για το Iphone 3GS .Στο εξωτερικό έχει πέσει ήδη η τιμή της 100$.Εχω επιδότηση γύρω στα 320 ευρώ και περιμένω πως και πως μια μείωση για να μην δώσω πολλά χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ειναι η χειροτερη στιγμη για να παρεις iphone:( και εγω θελω να παρω και δεν ξερω τι να κανω,την δευτερα ανακοινωνουν το 4 το οποιο κανεις δεν μπορει να πει με σιγουρια ποτε θα το δουμε ελλαδα και τι θα γινει μεχρι να αρχισει η διαθεση του σε κανονικη ροη,θα ειναι αυγουστος;σεπτεμβριος;απο την αλλη αν παρω τωρα το 3gs στα 570 που το δινουν περιπου και σε 1 βδομαδα το ριξουν 100 ευρω για να αρχισει το ξεστοκαρισμα δεν θα βριζω που δεν περιμενα λιγο;τωρα αν κυκλοφορησει ιουλιο ελλαδα το καινουργιο θα μπορουσα να περιμενω μεχρι τοτε....γενικα αστα να πανε!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγήκε η επιδότηση και στο myAccount αναφέρει ότι μπορεί να αυξηθεί αν επιλέξω κάποια συσκευή iPhone (όχι βέβαια το νέο), χωρίς να διευκρινίζει λεπτομέρειες. Ξεστοκάρισμα

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ακουσει τίποτα ή ξέρετε για μείωση τιμής για το Iphone 3GS .Στο εξωτερικό έχει πέσει ήδη η τιμή της 100$.Εχω επιδότηση γύρω στα 320 ευρώ και περιμένω πως και πως μια μείωση για να μην δώσω πολλά χρήματα.

 

Λογικα οταν κυκλοφορησει το νεο μοντελο θα πεσει η τιμη στο παλαιο οπως εγινε και οταν βγηκε το 3GS..

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
πως ειχε γινει τοτε; επεσε η τιμη με το που ανακοινωθηκε η με το που αρχισε η διαθεση απο τα καταστηματα;πηγε κανενα 100αρικο πιο κατω;
Link to comment
Share on other sites

από 500, το 3G 8GB πήγε 470.

Σιγά τη διαφορά, οι κλέφτες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πήρα το 3GS σε άσπρο πριν 2 ημέρες και ας βγει το καινούργιο και αύριο, δεν το μετανιώνω.

 

Είχα καλή επιδότηση από Cosmote(~370€)

 

[Η διαφορά ταχύτητας πάντως με το 3G είναι μεγάλη]

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το ασπρο ειναι ολα τα λεφτα για μενα....προσωπικα γουστα ειναι αυτα βεβαια.ετσι για να αλλαξω λιγο απο την μαυριλα που ειχα τα τελευταια χρονια
Link to comment
Share on other sites

ειναι η χειροτερη στιγμη για να παρεις iphone:( και εγω θελω να παρω και δεν ξερω τι να κανω,την δευτερα ανακοινωνουν το 4 το οποιο κανεις δεν μπορει να πει με σιγουρια ποτε θα το δουμε ελλαδα και τι θα γινει μεχρι να αρχισει η διαθεση του σε κανονικη ροη,θα ειναι αυγουστος;σεπτεμβριος;απο την αλλη αν παρω τωρα το 3gs στα 570 που το δινουν περιπου και σε 1 βδομαδα το ριξουν 100 ευρω για να αρχισει το ξεστοκαρισμα δεν θα βριζω που δεν περιμενα λιγο;τωρα αν κυκλοφορησει ιουλιο ελλαδα το καινουργιο θα μπορουσα να περιμενω μεχρι τοτε....γενικα αστα να πανε!!!!

 

Η ημερομηνία άφιξης του "4G" εξαρτάται απο το κύμα διάθεσης συσκευών στο οποίο θα τοποθετηθεί η χώρας μας.Λογικά θα έρθει μέσα στο καλοκαίρι,αλλά σε περιορισμένες ποσότητες όπως διδάσκει η εμπειρία.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Η ημερομηνία άφιξης του "4G" εξαρτάται απο το κύμα διάθεσης συσκευών στο οποίο θα τοποθετηθεί η χώρας μας.Λογικά θα έρθει μέσα στο καλοκαίρι,αλλά σε περιορισμένες ποσότητες όπως διδάσκει η εμπειρία.
αν παει η δουλεια οπως το 3gs(που πιστευω οτι ετσι θα παει) θα μπορει καποιος να το βρει ανετα μετα τον σεπτεμβρη:(
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έγινα κι εγώ χρήστρια i phone! Το πρόβλημα της μπαταρίας, δε λεγότανε! Μονίμως έπεφτε και ήθελε κάθε βράδυ φόρτιση χωρίς να κάνω πολλά πολλά... Το usb και η πριζα μου έδιναν ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα, ώσπου μια μέρα μου ήρθε η φαϊνή ιδέα να απενεργοποιήσω την επιλογή της αυτόματης προσαρμογής φωτισμού της οθόνης... Έκτοτε, βρήκα την υγεία μου και το κινητό τη μπαταρία του!!! :lol: Τώρα κάνω και 3 μέρες να το φορτίσω, και ακούω πολλή μουσική, παίζω παιχνίδια, μιλάω, στέλνω sms και η μπαταρία είναι μια χαρά... Δεν έχω κάνει κρακ το τηλέφωνο, είναι ακριβώς όπως το έκανε η μαμά apple και οι εφαρμογές του το ίδιο...

Ελπίζω να βοήθησα!!!!!! :cool:

Δοκιμάστε το, αξίζει τον κόπο, έκανε το ίδιο και ο φίλος μου που το έχει κάνει σκουλαρίκι από θέμα δουλειάς (3 ώρες τη μέρα τηλέφωνα.....) και είναι και εκείνος πολύ ικανοποιημένος!!! :D :innocent:

Link to comment
Share on other sites

αν παει η δουλεια οπως το 3gs(που πιστευω οτι ετσι θα παει) θα μπορει καποιος να το βρει ανετα μετα τον σεπτεμβρη:(

+1

 

Έτσι το βλέπω και γω...

 

[Αν και μπορει λογω κρισης να μεινουν κομματια που υπο αλλες συνθηκες θα ειχαν προ-πουληθει]:shifty:

Edited by lazyd2
Link to comment
Share on other sites

http://www.iphonehacks.com/2010/05/walmart-drops-price-of-iphone-3gs-to-97-ahead-of-iphone-4g-launch.html

 

Σε αυτό όπως και σε πολλά άλλα sites αναφέρεται η πτώση τιμής στο iphone 3gs όπως και το οτι σταματάει η παραγωγή του απλού 3G.Στην αντίστοιχη μείωση όταν βγήκε στην αγορά το 3GS ήταν άμεση στην Ελλάδα;Η στο εξωτερικό θα το πουλάνε φθηνά και εμάς θα πάρει μήνες για δούμε την μείωση;

Αξίζει πιστεύω όποιος πάει για Iphone να περιμένει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παιδιά ήμουν έτοιμος να χτυπήσω το μηλαράκι,αλλά είπα να κάνω λίγη υπομονή ακόμα...

Με το καλοκαιρι θα περάσει γρήγορα ο καιρός μέχρι να έρθει στην Ελλάδα....;)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis

απλα λιγο αναμονη ακομα,περιμενω να δω τις διαφορες που θα εχει το νεο και την τιμη νεου-παλιου...ωραια εποχη αποφασισα να δοκιμασω το μηλο!! :(:(

 

http://www.iphonehacks.com/2010/05/walmart-drops-price-of-iphone-3gs-to-97-ahead-of-iphone-4g-launch.html

 

Σε αυτό όπως και σε πολλά άλλα sites αναφέρεται η πτώση τιμής στο iphone 3gs όπως και το οτι σταματάει η παραγωγή του απλού 3G.Στην αντίστοιχη μείωση όταν βγήκε στην αγορά το 3GS ήταν άμεση στην Ελλάδα;Η στο εξωτερικό θα το πουλάνε φθηνά και εμάς θα πάρει μήνες για δούμε την μείωση;

Αξίζει πιστεύω όποιος πάει για Iphone να περιμένει.

σιγα την διαφορα που ειχε το 3gs,αυτο ρωτησα και εγω και ενα παιδι μου ειπε οτι η διαφορα ηταν το αστρονομικο ποσο των 30 ευρω!!!!!αν ειναι κατω απο 100 ευρω τοτε αναγκαστικα πας στο νεο,ασχετα αν εμενα προσωπικα μου αρεσει εμφανισιακα το παλιο αν ειναι τελικα το νεο ετσι οπως το δειχνουν στις φωτο,αλλα καλο ειναι να δεις live το νεο για πιο ασφαλη συμπερασματα... Edited by lagoudakis
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

σιγα την διαφορα που ειχε το 3gs,αυτο ρωτησα και εγω και ενα παιδι μου ειπε οτι η διαφορα ηταν το αστρονομικο ποσο των 30 ευρω!!!!!αν ειναι κατω απο 100 ευρω τοτε αναγκαστικα πας στο νεο,ασχετα αν εμενα προσωπικα μου αρεσει εμφανισιακα το παλιο αν ειναι τελικα το νεο ετσι οπως το δειχνουν στις φωτο,αλλα καλο ειναι να δεις live το νεο για πιο ασφαλη συμπερασματα...

 

Συμφωνώ απολύτως για την εμφάνιση.Προσωπικά προτιμώ το παλιό.Πάντως για την τιμή πιστεύω θα είναι ανάλογη με αυτήν που θα ανακοινώσει η Apple καθώς αν είναι μόνο 30 ευρώ το καινούργιο πόσο θα κάνει?700 και πάνω ευρώ?Πώς θα πουληθεί το παλιό αν η διαφορά της τιμής τους ειναι μικρή?Το λέω επειδή απλά ξέρω οτι την τιμή του Iphone την ορίζει η Apple πάντα για αυτό και γενικώς είναι πάνω κάτω ίδια απο όπου και να το πάρεις.Βασικά ας περιμένουμε μέχρι την Δευτέρα.Ισως ανακοινωθεί κάτι για το νέο μοντέλο και για την τιμή του "παλιού" 3GS.Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Συμφωνώ απολύτως για την εμφάνιση.Προσωπικά προτιμώ το παλιό.Πάντως για την τιμή πιστεύω θα είναι ανάλογη με αυτήν που θα ανακοινώσει η Apple καθώς αν είναι μόνο 30 ευρώ το καινούργιο πόσο θα κάνει?700 και πάνω ευρώ?Πώς θα πουληθεί το παλιό αν η διαφορά της τιμής τους ειναι μικρή?Το λέω επειδή απλά ξέρω οτι την τιμή του Iphone την ορίζει η Apple πάντα για αυτό και γενικώς είναι πάνω κάτω ίδια απο όπου και να το πάρεις.Βασικά ας περιμένουμε μέχρι την Δευτέρα.Ισως ανακοινωθεί κάτι για το νέο μοντέλο και για την τιμή του "παλιού" 3GS.Ίδωμεν.
το 16αρι σημερα το δινει η voda στα 570 περιπου,προσωπικα πιστευω οτι κατω απο 500 δυσκολα θα το δουμε,τωρα για το νεο εχω δει φωτο στο νετ που αλλες ειναι χαλια και σε αλλες ειναι κουκλα,την δευτερα πιστευω θα ξερουμε,φυσικα να δουμε και την τιμη,τωρα αν εχει πχ το νεο 600 ας πουμε και το παλιο 520 πας για το νεο
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έγινα κι εγώ χρήστρια i phone! Το πρόβλημα της μπαταρίας, δε λεγότανε! Μονίμως έπεφτε και ήθελε κάθε βράδυ φόρτιση χωρίς να κάνω πολλά πολλά... Το usb και η πριζα μου έδιναν ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα, ώσπου μια μέρα μου ήρθε η φαϊνή ιδέα να απενεργοποιήσω την επιλογή της αυτόματης προσαρμογής φωτισμού της οθόνης... Έκτοτε, βρήκα την υγεία μου και το κινητό τη μπαταρία του!!! :lol: Τώρα κάνω και 3 μέρες να το φορτίσω, και ακούω πολλή μουσική, παίζω παιχνίδια, μιλάω, στέλνω sms και η μπαταρία είναι μια χαρά... Δεν έχω κάνει κρακ το τηλέφωνο, είναι ακριβώς όπως το έκανε η μαμά apple και οι εφαρμογές του το ίδιο...

Ελπίζω να βοήθησα!!!!!! :cool:

Δοκιμάστε το, αξίζει τον κόπο, έκανε το ίδιο και ο φίλος μου που το έχει κάνει σκουλαρίκι από θέμα δουλειάς (3 ώρες τη μέρα τηλέφωνα.....) και είναι και εκείνος πολύ ικανοποιημένος!!! :D :innocent:

 

Ενδιαφέρουσα παρατήρηση. Μακάρι να είναι έτσι. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω με εντυπώσεις εάν και για να πω την αλήθεια δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος. :confused:

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δευτερα ανακοινωνεται σιγουρα το καινουργιο Iphone ;

 

Όπως σε "βλέπω" και με "βλέπεις"...:p

 

2 και σήμερα, ούτε φαντάροι να ήμασταν.. :)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

κουτι μου καθεται.Εχω επιδοτηση 3 εταιρικων τελος Αυγουστου(450e).Ελπιζω μεχρι αρχες Σεπτεμβριου πλεον να το βρισκω σχετικα ανετα και ισως σε καλυτερη τιμη απο τι οταν πρωτο ερθει.Ασε που μεχρι τοτε θα δουμε τι ψαρια πιανει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...