Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,

 

θελω να συνδεσω τo iPhone μου στην TV ετσι ωστε να μπορω να βλεπω την οθονη του εκει (βασικα θελω να τρεχει ενα συγκεκριμενο app και να μπορω να το βλεπω στην τηλεοραση αντι της οθονης του iPhone)

 

Μαλλον αυτο εδω μου κανει:

http://support.apple.com/kb/HT1454

 

Που το βρισκω εδω ομως ??

 

To ΤV-out του iPhone όμως αν δεν κάνω λάθος είναι μόνο για video δλδ μέσω της εφαρμογής youtube και του άλμπουμ φωτογραφιών. Δεν δείχνει στην τηλεόραση ότι δείχνει και η οθόνη.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο τι θυμαμαι τετοιο αξεσουαρ ειχα

δει στο media markt(το γνησιο τις apple).

μετα κατι αλλο ποιο οικονομικο....

http://www.cellphones.gr/product_details.asp?id=1074

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο τι θυμαμαι τετοιο αξεσουαρ ειχα

δει στο media markt(το γνησιο τις apple).

μετα κατι αλλο ποιο οικονομικο....

http://www.cellphones.gr/product_details.asp?id=1074

 

Σ'ευχαριστω! Αλλα αν ισχυει αυτο που λεει ο miky7, τοτε τζιφος...:(

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω! Αλλα αν ισχυει αυτο που λεει ο miky7, τοτε τζιφος...:(

 

Δες και τις ερωτοαπαντήσεις για το προϊόν που το επιβεβαιώνουν κι άλλοι.

 

http://store.apple.com/uk/questions/product/MB129ZA/B?mco=MTI1MTgwOTU

 

Επειδή την έχω πατήσει κι εγώ με αξεσουάρ της Apple πλέον διαβάζω τις κριτικές για τα official προϊόντα της.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Έχει απόλυτο δίκιο ο Μιχάλης, μόνο εικόνα ταινιών (και φωτογραφιών) και όχι έξοδος οθόνης!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έχει απόλυτο δίκιο ο Μιχάλης, μόνο εικόνα ταινιών (και φωτογραφιών) και όχι έξοδος οθόνης!

 

:(

Υπαρχει τουλαχιστον τροπος να κανω το ιδιο αλλα σε οθονη υπολογιστη ?? Να μπορω να βλεπω δηλαδη σε ενα monitor την οθονη του iPhone ?

Link to comment
Share on other sites

:(

Υπαρχει τουλαχιστον τροπος να κανω το ιδιο αλλα σε οθονη υπολογιστη ?? Να μπορω να βλεπω δηλαδη σε ενα monitor την οθονη του iPhone ?

 

Ορίστε φίλε μου:

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=18577 (για JB iphones)

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε φίλε μου:

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=18577 (για JB iphones)

 

Χμ...σ'ευχαριστω πολυ αλλα το δικο μου ειναι non-JB...

Link to comment
Share on other sites

Χμ...σ'ευχαριστω πολυ αλλα το δικο μου ειναι non-JB...

 

Δυστυχώς δεν έχω δει πουθενά κάτι για μη-JB iPhones.

Link to comment
Share on other sites

Περα απο οσα προτεινονται στο link του Νικου,πρεπει να υπαρχει και μια εφαρμογη TVOut στο Cydia.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

το πολυ 2 μερες μου χει κρατησει,αν πω για παραπανω θα πω ψεμματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κρατάει άνετα 3 ημέρες, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν το παιδεύω ιδιαίτερα με WiFi πλέον. Το πολύ κανα 5λεπτο την ημέρα.

Μόνο κλήσεις διάρκειας 45 -το πολύ- λεπτών την ημέρα και κάποια sms.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα νέο για JB της 3.1.3 για 3gs υπάρχει; Έχει αργήσει αρκετά για αυτό λέω. Ευχαριστώ.

 

Φίλε μου μπορείς να κάνεις jailbreak την 3.1.3 κανονικά απλά εάν έχεις το 3GS με την καινούρια bootrom τότε υποχρεωτικά το jailbreak σου θα είναι tethered. Τα εργαλεία που μπορείς να χρησιμοποιήσεις είναι το rednsn0w και το pwnage tool. Ρίξε μια ματιά στο σχετικό θέμα για περισσότερες πληροφορίες.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247725

 

παιδια καμια εφαρμογη για ναδω αν ειναι tethered η untethered το jb στο μηλο μου?

 

Ναι φίλε μου υπάρχει, λέγεται f0recast αλλά υποστηρίζει μόνο περιβάλλον windows και μπορείς να την βρεις εδώ.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να κάνεις jailbreak την 3.1.3 κανονικά απλά εάν έχεις το 3GS με την καινούρια bootrom τότε υποχρεωτικά το jailbreak σου θα είναι tethered.

 

Αρτέμη...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3112448#post3112448

 

και κάτι ακόμα. Κανείς ακόμα δεν ξέρει τι γίνεται με το tethered JB σε όσους είναι στην 3.1.3. Στην 3.1.2 έτρεχες το blackra1n και boot-αρε η συσκευή. Στην 3.1.3 τι τρέχεις για να ξεκινήσεις; Αν έχει περάσει κανείς με Pwnage Tool στην 3.1.3 και έχει νέα Bootrom ας μας λύσει την απορία please.

Link to comment
Share on other sites

1,5 μερα με χρηση λιγο απολα(wifi,games,μηνυματα,τηλεφωνα)
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

και κάτι ακόμα. Κανείς ακόμα δεν ξέρει τι γίνεται με το tethered JB σε όσους είναι στην 3.1.3. Στην 3.1.2 έτρεχες το blackra1n και boot-αρε η συσκευή. Στην 3.1.3 τι τρέχεις για να ξεκινήσεις; Αν έχει περάσει κανείς με Pwnage Tool στην 3.1.3 και έχει νέα Bootrom ας μας λύσει την απορία please.

 

Νομίζω το PT 3.1.5 δεν σε αφήνει καν να δημιουργήσεις ipsw για τα νέα iPhone 3GS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

μια χαζη ερωτηση που δεν βρίσκω απαντηση

Πως άποριπτουμε μια κλήση ;

Το κοκκινο ακουστικό που είχαν τα παλιά κινητά δεν υπάρχει ;

thk u

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

μια χαζη ερωτηση που δεν βρίσκω απαντηση

Πως άποριπτουμε μια κλήση ;

Το κοκκινο ακουστικό που είχαν τα παλιά κινητά δεν υπάρχει ;

thk u

 

Πίεση στο διακόπτη της έντασης ήχου κλείνει το κουδούνισμα αλλά δεν απορρίπτει την κλήση (μπορεί να μην θέλεις να φανεί ότι την απέρριψες).

 

Πίεση στο διακόπτη on/off την απορρίπτει.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το PT 3.1.5 δεν σε αφήνει καν να δημιουργήσεις ipsw για τα νέα iPhone 3GS

 

Ναι, το διαπίστωσα, απλά δεν ξεκαθαρίζεται στο site της devteam (ή μπορεί να μην το πρόσεξα) και ήταν μέχρι να το δοκιμάσει κάποιος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι, με προβληματίζει εδώ και 6 μήνες που έχω πάρει το iphone3GS.το θέμα τις ποιότητας του ήχου κλήσης, είναι αρκετά χαμηλός, και η ποιότητα δεν είναι και η καλύτερη, με αρκετή παραμόρφωση, και το ηχείο μπουκώνει.σε μια σύγκριση που έκανα με ένα άλλο iphone, δεν είδα μεγάλη διαφορά στην ποιότητα άλλα αρκετά μεγάλη στην ένταση του ήχου,τηλέφωνα με δυο εβδομάδες διαφορά αγοράς.το πήγα λοιπόν στον Γερμανό από όπου το πήρα για να το τσεκάρει. το κράτησε 20 μέρες. το αποτέλεσμα το ίδιο. η απάντηση τους; όλα εντάξει, άπλα του κάναμε μια αναβάθμιση στο λειτουργικό.η ειρωνεία ; όταν το σύνδεσα στο itunes μου ζήτησε να του κάνω αναβάθμιση.και ερωτώ, όντος αυτή είναι η απόδοση και η ποιότητα του ήχου κλήσης; η να το ψάξω και άλλο;

Σας κούρασα νομίζω, όπως και να έχει πάντως ευχαριστώ που διαβάσατε το ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

To ηχειο του γενικα δεν ειναι το καλυτερο ή το δυνατοτερο της αγορας,αυτο ειναι βεβαιο.

 

Οσον αφορα στη συγκριση χρησιμοποιηθηκε και στις 2 περιπτωσεις το ιδιο αρχειου ηχου,με τις ιδιες ρυθμισεις στις συσκευες?Επισης ειναι και οι εβδομαδες παραγωγης των 2 συσκευων παραπλησιες?

 

Αν διαπιστωθει οτι το προβλημα ειναι υπαρκτο,τοτε μπορεις ν'απαιτησεις επισκευη(=αντικατασταση) του ηχειου.Μπορεις να ζητησεις να γινει συγκριση με τη συσκευη demo του καταστηματος,ή με καποια αλλη συσκευη για να τους πεισεις.Θα χρειαστει φυσικα να επιμεινεις αλλα γνωριζω απο το προβλημα με τις αποχρωματισμενες οθονες οτι αυτη η τακτικη πιανει στο Γερμανο.Εν αναγκει πηγαινε και σε δευτερο,τριτο καταστημα μεχρι να σ'εξυπηρετησουν.

 

Υστατη λυση αν εχεις τις ικανοτητες και δε φοβασαι να χασεις την εγγυηση,ειναι να το αλλαξεις μονος σου με χαμηλο σχετικα κοστος.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Πίεση στο διακόπτη της έντασης ήχου κλείνει το κουδούνισμα αλλά δεν απορρίπτει την κλήση (μπορεί να μην θέλεις να φανεί ότι την απέρριψες).

 

Πίεση στο διακόπτη on/off την απορρίπτει.

 

 

thk u για την απαντηση.

Να συμπληρωσω εδω οτι απορrιπτει την κληση εαν πατησεις 2 φορες τον διακόπτη on/of, την πρωτη κλείνει το κουδούνισμα αλλά δεν απορρίπτει την κλήση

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

To ηχειο του γενικα δεν ειναι το καλυτερο ή το δυνατοτερο της αγορας,αυτο ειναι βεβαιο.

 

Οσον αφορα στη συγκριση χρησιμοποιηθηκε και στις 2 περιπτωσεις το ιδιο αρχειου ηχου,με τις ιδιες ρυθμισεις στις συσκευες?Επισης ειναι και οι εβδομαδες παραγωγης των 2 συσκευων παραπλησιες?

 

Αν διαπιστωθει οτι το προβλημα ειναι υπαρκτο,τοτε μπορεις ν'απαιτησεις επισκευη(=αντικατασταση) του ηχειου.Μπορεις να ζητησεις να γινει συγκριση με τη συσκευη demo του καταστηματος,ή με καποια αλλη συσκευη για να τους πεισεις.Θα χρειαστει φυσικα να επιμεινεις αλλα γνωριζω απο το προβλημα με τις αποχρωματισμενες οθονες οτι αυτη η τακτικη πιανει στο Γερμανο.Εν αναγκει πηγαινε και σε δευτερο,τριτο καταστημα μεχρι να σ'εξυπηρετησουν.

 

Υστατη λυση αν εχεις τις ικανοτητες και δε φοβασαι να χασεις την εγγυηση,ειναι να το αλλαξεις μονος σου με χαμηλο σχετικα κοστος.

 

 

δεν θα είχε όμως πρόβλημα γενικά στους ήχους? γιατί τους ήχους τους δικούς του και γενικά ήχους με λίγα όργανα,ας πούμε σχεδόν μονοφωνικούς τους παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...