Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω από iTunes κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης αλλά δεν ξέρω πιο να επιλέξω. Είμαι μεταξύ NDrive, iGo, Navigon και TomTom. Χρησημοποιεί κάποιος ένα από αυτά και ποιές είναι οι εντυπώσεις του; Που μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικά με το ποσοστό κάλυψης της Ελλάδας (και της Αθήνας ιδιαίτερα) για το κάθε ένα απο αυτά; Μήπως υπάρχει κάποιο θέμα στο οποίο γίνεται σύγκριση για προγράμματα πλοήγησης για το iphone;

Ευχαριστώ

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω από iTunes κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης αλλά δεν ξέρω πιο να επιλέξω. Είμαι μεταξύ NDrive, iGo, Navigon και TomTom. Χρησημοποιεί κάποιος ένα από αυτά και ποιές είναι οι εντυπώσεις του; Που μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικά με το ποσοστό κάλυψης της Ελλάδας (και της Αθήνας ιδιαίτερα) για το κάθε ένα απο αυτά; Μήπως υπάρχει κάποιο θέμα στο οποίο γίνεται σύγκριση για προγράμματα πλοήγησης για το iphone;

Ευχαριστώ

 

Δες το θέμα Ποια εφαρμογή για turn by turn navigation;.

 

Ασφαλές συμπέρασμα δεν θα βγάλεις πάντως και από τα σχόλια που θα διαβάσεις στο Appstore. Κάποιοι χαρακτηρίζουν Navigon σαν το λιγότερο κακό σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Edited by miky7

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω από iTunes κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης αλλά δεν ξέρω πιο να επιλέξω. Είμαι μεταξύ NDrive, iGo, Navigon και TomTom. Χρησημοποιεί κάποιος ένα από αυτά και ποιές είναι οι εντυπώσεις του; Που μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικά με το ποσοστό κάλυψης της Ελλάδας (και της Αθήνας ιδιαίτερα) για το κάθε ένα απο αυτά; Μήπως υπάρχει κάποιο θέμα στο οποίο γίνεται σύγκριση για προγράμματα πλοήγησης για το iphone;

Ευχαριστώ

 

εχω δοκιμασει και τα 4 που γραφεις νομιζω το navigon ειναι καλυτερο και πιο σταθερο και εχει ενημερομενους χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λέτε για το copilot? εχω ακουσει καλά λογια και καλή τιμή ειναι

 

Κι εγώ έχω ακούσει ότι είναι αρκετά καλό αλλά έχει κάποια προβλήματα.. (νομίζω στην κάλυψη των χαρτών της Ελλάδας χωρίς να είμαι πολύ σίγουρος)

Για μένα το καλύτερο είναι το Navigon

 

Για περισσότερες πληροφορίες για προγράμματα GPS καλύτερα να δεις εδώ φίλε μου :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=247376

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα δεν είναι στο ηχείο σου .. αλλά στην ποιότητα του track (mp3 φαντάζομαι) το οποίο μετατρέπεις για να βάλεις ως ήχο στο κινητό σου .. παίζουν πολλά πράγματα ρόλο στην "καθαρότητα" του ήχου .. δυστυχώς το "κοινό" αυτί με ένα απλό πρόγραμμα αναπαραγωγής δεν μπορεί να καταλάβει τη διαφορά ..

 

Αυτο ομως δεν εξηγει τη διαφορα αναμεσα στις 2 συσκευες μεταξυ των οποιοων εγινε η συγκριση.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω από iTunes κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης αλλά δεν ξέρω πιο να επιλέξω. Είμαι μεταξύ NDrive, iGo, Navigon και TomTom. Χρησημοποιεί κάποιος ένα από αυτά και ποιές είναι οι εντυπώσεις του; Που μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικά με το ποσοστό κάλυψης της Ελλάδας (και της Αθήνας ιδιαίτερα) για το κάθε ένα απο αυτά; Μήπως υπάρχει κάποιο θέμα στο οποίο γίνεται σύγκριση για προγράμματα πλοήγησης για το iphone;

Ευχαριστώ

 

 

Αν οποτι λένε τα παιδιά είναι καλύτερο απόλα το Navigon θέλω πραγματικά να δω τα χειρότερα....Εγώ θα το χαρακτήριζα ελλιπέστατο και δεν έχει καμια σχέση με τα navi που κυκλοφορούν είναι πολύ πίσω.

 

Τώρα αν το θες για ομορφιά καλο είναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 2 μέρες έχω το iphone μου μου παρουσιάζει κάτι κουλό.

Η μπαταρία τελειώνει σχεδόν αμέσως μετά από πλήρη φόρτιση, το εντελώς κουφό είναι ότι μου δείχνει στο το var έχω 0 ελεύθερο χώρο, το ίδιο μου δείχνει και στο itunes και που γραφει ότι γραφει ότι τι συσκευή δεν μπορεί να συγχρονιστεί γιατί δεν έχει καθόλου ελεύθερο χώρο.

Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις ένα restore τη συσκευή και μετά set up as new;

 

Είσαι με JB;

Link to comment
Share on other sites

Ναι jb είμαι αυτό σκέφτομαι να κάνω υπάρχει τρόπος να κάνω restore και να παραμείνω στην 3.1.2 η πρέπει όπως δήποτε να περάσω στην 3.1.3?
Link to comment
Share on other sites

Τρόπος υπάρχει. Αν έχει κρατημένα τα SHSHs της 3.1.2 το cydia, απλά αλλάζεις το Host File και κάνεις shift + restore με το original ipsw της 3.1.2.

 

Έχεις ελέγξει όμως μήπως έχεις κολλήσει κανένα worm;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μια ερωτηση!μου ερχετε sms απο αλλο iphone και μου μαυριζει ολη η οθονη με το μνμ στο κεντρο και εχει κατω κατω μονο μια επιλογη ΄αποριψη΄!!τι ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μια ερωτηση!μου ερχετε sms απο αλλο iphone και μου μαυριζει ολη η οθονη με το μνμ στο κεντρο και εχει κατω κατω μονο μια επιλογη ΄αποριψη΄!!τι ειναι αυτο?

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι. Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων να απενεργοποιησεις την επιλογή show preview.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3GS από τη πρώτη μέρα κυκλοφορίας.Εδώ και 2-3 μήνες έχει σοβαρό πρόβλημα η μπαταρία.Τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα χωρίς καν να το χρησιμοποιώ.Ούτε παιχνίδια,ούτε ίντερνετ.Στην αρχή πίστευα ότι έφταιγε το jailbreak.Έκανα hard reset και το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει.Όχι όσο όταν ήταν jailbroken αλλά πάλι υπάρχει.Αν το στείλω στην αντιπροσωπεία θα χρεωθώ για την αλλαγή μπαταρίας ή είναι μέσα στην εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3GS από τη πρώτη μέρα κυκλοφορίας.Εδώ και 2-3 μήνες έχει σοβαρό πρόβλημα η μπαταρία.Τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα χωρίς καν να το χρησιμοποιώ.Ούτε παιχνίδια,ούτε ίντερνετ.Στην αρχή πίστευα ότι έφταιγε το jailbreak.Έκανα hard reset και το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει.Όχι όσο όταν ήταν jailbroken αλλά πάλι υπάρχει.Αν το στείλω στην αντιπροσωπεία θα χρεωθώ για την αλλαγή μπαταρίας ή είναι μέσα στην εγγύηση?

 

και εγώ είχα ένα τέτοιο πρόβλημα, το φόρτιζα και κάθε 5 λεπτά έπεφτε

η μπαταρία. το πρόβλημα ήταν ότι υπήρχε μια εφαρμογή σκάκι όπου

δεν έκλεινε ποτέ γιατί ήταν για multiplayer(δεν εννοώ τις υπηρεσίες push κοκ).

και την διέγραψαν.

 

αυτό με το hard reset με προβληματίζει.

κάποιοι άλλοι που ήθελαν να το στείλουν για

να διορθωθεί το πρόβλημα τους είπαν ότι μόνο

η διάγνωση κοστίζει 40€.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να το ελέγχετε αυτό και με το memory status (να δείτε ποιες εφαρμογές δηλαδή τρέχουν στο iPhone) kαι να το καθαρίζετε

 

http://itunes.apple.com/gr/app/memory-status/id292011358?mt=8

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια υπαρχει καποια εφαρμογη στο apple store ωστε να δειχνει ποιες εφαρμογες τρεχουν στο κινητο??? Υπαρχει αλλος τροπος απο το μενου του κινητου να δω αν τρεχει κατι στο backround ???
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια υπαρχει καποια εφαρμογη στο apple store ωστε να δειχνει ποιες εφαρμογες τρεχουν στο κινητο??? Υπαρχει αλλος τροπος απο το μενου του κινητου να δω αν τρεχει κατι στο backround ???

 

Όχι.. Μόνο από την εφαρμογή που έδωσα παραπάνω..

 

(σημ.: Τώρα τη δοκίμασα κι εγώ και μου δείχνει ότι τρέχουν γύρω στα 5-6.. Το phone εντάξει οκ και κάτι άλλα άκυρα που δεν τα ξέρω.. Κάτι server και άλλα κουλά :confused: ) και δεν έχω και jb.

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά είναι αυτά. Πρέπει να τρέχουν κάποιες διεργασίες για να λαμβάνεις nofications, κλπ.. Από τη στιγμή που δεν έχεις JB καλά είναι να μην ταλαιπωρείσαι με αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα προβλήματα συνεχίζονται με με το iphone μου έκανα restore iphone settings και μου έβγαλε μαύρη οθόνη με τον κύκλο στη μέση να γυρίζει ....

Το αφίσα αρκετή ώρα και δεν άλλαξε κάτι, μετά πήγα να το κλείσω και το κινητό πλέον δεν αποκρίνεται ούτε στο home ούτε στο sleep button .

Τι να κάνω?

 

 

Έκλεισε από τα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι. Δοκίμασε από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων να απενεργοποιησεις την επιλογή show preview.

 

 

Οχι φιλε!!μονο οταν μου στελνουν απο το συγκεκριμενο ιphone μου διχνει ετσι!!

Link to comment
Share on other sites

και χρησιμοποιώντας το SBSettings μπορεί κάποιος να δει εμμέσως τι τρέχει στο background

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως έγινε και πότε αλλά πήγα σήμερα να συνδέσω το iphone με το laptp μου για internet και εξαφανίσθηκε το κουμπι χρηση του τηλεφώνου ως modem . Οι ρυθμίσεις υπάρχουν και είμαι στο δύκτιο της vodafone . Σας ευχαριστώ.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως έγινε και πότε αλλά πήγα σήμερα να συνδέσω το iphone με το laptp μου για internet και εξαφανίσθηκε το κουμπι χρηση του τηλεφώνου ως modem . Οι ρυθμίσεις υπάρχουν και είμαι στο δύκτιο της vodafone . Σας ευχαριστώ.

 

Πλέον η vodafone χρεώνει την υπηρεσία tethering

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=22095&page=119

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=268419

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...