Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς έχω US account και δεν υπάρχει σ' αυτό! Ευχαριστώ πάντως!

Αν γνωρίζει κάποιος/α άλλη εφαρμογή που να ορίζεις ομάδες και να σε ειδοποιεί ας το αναφέρει.

Ε γιατί δεν φτιάχνεις και έναν ελληνικό;

 

Δοκίμασε το Forza για ποδόσφαιρο. Έχει τα πάντα από χώρες και και διοργανώσεις. Επίσης για ποδόσφαιρο έχει το one football και futbol24.

 

Για μπάσκετ δοκίμασε το clutch points αλλά δεν θυμάμαι αν έχει όλους τους αγώνες μπάσκετ ή μόνο για ΝΒΑ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνεται κάποια εφαρμογή σαν το betscores που να μπορείς να ορίσεις "αγαπημένες ομάδες" και να έρχονται notifications για το πότε ξεκινάει ένα παιχνίδι, τα γκολ, κάρτες, ημίχρονα κτλ (και σε μπάσκετ τα αντίστοιχα);

Εδώ και κάνα μήνα στο betscores έχουν σταματήσει να λειτουργούν οι ειδοποιήσεις..

Free αν υπάρχει.

 

flashscore, ότι καλυτερο

και livescore

Link to comment
Share on other sites

flashscore, ότι καλυτερο

και livescore

Αυτό το flashscore είναι ακριβώς όπως το escore απλά με άλλο εικονίδιο και όνομα. Όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια στην εφαρμογή. Τώρα το είδα στο appstore που το ανέφερες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ε γιατί δεν φτιάχνεις και έναν ελληνικό;

 

Δοκίμασε το Forza για ποδόσφαιρο. Έχει τα πάντα από χώρες και και διοργανώσεις. Επίσης για ποδόσφαιρο έχει το one football και futbol24.

 

Για μπάσκετ δοκίμασε το clutch points αλλά δεν θυμάμαι αν έχει όλους τους αγώνες μπάσκετ ή μόνο για ΝΒΑ.

 

flashscore, ότι καλυτερο

και livescore

 

Αυτό το flashscore είναι ακριβώς όπως το escore απλά με άλλο εικονίδιο και όνομα. Όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια στην εφαρμογή. Τώρα το είδα στο appstore που το ανέφερες.

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Έβαλα να δοκιμάσω το FlashScore (που ναι πρέπει να είναι ίδιο με το eScore).

Αν δεν με βολέψει θα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα που προτείνατε!

 

Το US account το έχω πάρα πολλά χρόνια, πριν βγει το πρώτο iPhone (που δεν είχε έρθει Ελλάδα) να φανταστείς και έχω "μέσα" αρκετές πλέον πληρωμένες εφαρμογές (τόσο σε iOS όσο και σε macOS), που κάποιες δεν υπάρχουν στο Ελληνικό store. Αλήθεια "περνάνε" στον άλλον λογαριασμό άμα αλλάξω region; Κάποια στιγμή που το είχα κοιτάξει, είχα διαβάσει ότι θα έπρεπε στα updates να το γυρνάς στο store που ήταν αγορασμένες πχ οι εφαρμογές.

Έχει έρθει όμως ο καιρός να φτιάξω Ελληνικό γιατί κάποιες (πχ των Village cinemas, Vodafone CU κτλ) δεν υπάρχουν στο US.

Όταν έχεις δύο accounts ξέρετε πως δουλεύει το όλο σκηνικό, για τα updates κτλ;;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις δύο accounts ξέρετε πως δουλεύει το όλο σκηνικό, για τα updates κτλ;;

Αν θες να κατεβάσεις εφαρμογή από το κάθε store θα πρέπει να κάνεις sign in με το username του κάθε λογαριασμού που έχεις. Στις αναβαθμίσεις νομίζω δεν χρειάζεται καν να περάσεις το password, τις κάνει αυτόματα. Έτσι κατάλαβα σε 2-3 εφαρμογές που είχα κατεβάσει από το us appstore. Αν δεν ισχύει αυτό τότε απλά σου ζητάει password και περνάει την αναβάθμιση.

 

Αλλά δεν είναι τόσο μπελάς το να έχεις δύο λογαριασμούς για εφαρμογές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να κατεβάσεις εφαρμογή από το κάθε store θα πρέπει να κάνεις sign in με το username του κάθε λογαριασμού που έχεις. Στις αναβαθμίσεις νομίζω δεν χρειάζεται καν να περάσεις το password, τις κάνει αυτόματα. Έτσι κατάλαβα σε 2-3 εφαρμογές που είχα κατεβάσει από το us appstore. Αν δεν ισχύει αυτό τότε απλά σου ζητάει password και περνάει την αναβάθμιση.

 

Αλλά δεν είναι τόσο μπελάς το να έχεις δύο λογαριασμούς για εφαρμογές.

 

Ok, ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

Για το FlashScore τώρα, δυστυχώς δεν έρχεται ειδοποιήσει όταν αρχίζει ένας αγώνας από ομάδα που έχει προσθέσει στο "My Teams".

Την εφαρμογή, την θέλω για καθαρά δική μου υπενθύμιση και ενημέρωση κάποιων ομάδων και όχι για στοιχηματικούς λόγους, για αυτό και είχα βολευτεί με το betscores, μέχρι που σταμάτησε να δουλεύει..

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

Για το FlashScore τώρα, δυστυχώς δεν έρχεται ειδοποιήσει όταν αρχίζει ένας αγώνας από ομάδα που έχει προσθέσει στο "My Teams".

Την εφαρμογή, την θέλω για καθαρά δική μου υπενθύμιση και ενημέρωση κάποιων ομάδων και όχι για στοιχηματικούς λόγους, για αυτό και είχα βολευτεί με το betscores, μέχρι που σταμάτησε να δουλεύει..

Έχει ολόκληρο μενού με το πότε θες να σε ενημερώνει και πάνω σε τι. Για κοίταξε το. Εγώ που έχω το escore δουλεύει μια χαρά, πάντα με ενημερώνει για τις επιλογές που έχω διαλέξει. Δοκίμασες επίσης και το forza, και αυτό με ενημέρωνει για τις αγαπημένες μου ομάδες που έχω επιλέξει και έχει πολλές διαφορετικές ρυθμίσεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχει ολόκληρο μενού με το πότε θες να σε ενημερώνει και πάνω σε τι. Για κοίταξε το. Εγώ που έχω το escore δουλεύει μια χαρά, πάντα με ενημερώνει για τις επιλογές που έχω διαλέξει. Δοκίμασες επίσης και το forza, και αυτό με ενημέρωνει για τις αγαπημένες μου ομάδες που έχω επιλέξει και έχει πολλές διαφορετικές ρυθμίσεις.

 

 

 

Έχεις δίκιο! Το έψαξα καλύτερα γιατί δεν με ειδοποίησε για έναρξη αγώνα, παρα μόνο για γκολ.. Έχει ξεχωριστές ρυθμίσεις για κάθε είδος παιχνιδιού!

Ευχαριστώ και πάλι!

 

(θα το έχω υπόψιν μου και το forza)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το flashscore είναι ακριβώς όπως το escore απλά με άλλο εικονίδιο και όνομα. Όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια στην εφαρμογή. Τώρα το είδα στο appstore που το ανέφερες.

 

οκ δεν θα διαφωνήσω... εξαλλου δεν εχουν τεράστιες διαφορες για εμενα. εγω δουλευω προς το παρων το live score, απλα ενας φιλος που είναι κολλημένος με αυτά μου προτεινε το flash :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

 

Κάποια εφαρμογή να μπορώ να κατεβάζω βίντεο κλιπ από YouTube για iPhone 7 ;;;;

 

Και μια να κατεβάζω τραγούδια για ήχο κλήσης ;;;

 

Ευχαριστώ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!

 

Κάποια εφαρμογή να μπορώ να κατεβάζω βίντεο κλιπ από YouTube για iPhone 7 ;;;;

 

Και μια να κατεβάζω τραγούδια για ήχο κλήσης ;;;

 

Ευχαριστώ !!!!!

 

https://iringer.en.softonic.com/

 

Για ήχο κλήσης εγώ χρησιμοποιώ αυτό, κάνει τη δουλειά του μια χαρά. Υπάρχουν σχετικά βίντεο στο youtube για το πως να το χρησιμοποιήσεις

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Ok, ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

 

 

Για το FlashScore τώρα, δυστυχώς δεν έρχεται ειδοποιήσει όταν αρχίζει ένας αγώνας από ομάδα που έχει προσθέσει στο "My Teams".

 

Την εφαρμογή, την θέλω για καθαρά δική μου υπενθύμιση και ενημέρωση κάποιων ομάδων και όχι για στοιχηματικούς λόγους, για αυτό και είχα βολευτεί με το betscores, μέχρι που σταμάτησε να δουλεύει..

 

 

 

Δοκίμασες το sofascore,έχει αυτά όλα που θες καθώς και βιντεακι σχεδόν κατευθείαν με την φάση του γκολ για τα μεγάλα πρωταθλήματα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το sofascore,έχει αυτά όλα που θες καθώς και βιντεακι σχεδόν κατευθείαν με την φάση του γκολ για τα μεγάλα πρωταθλήματα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ok θα την δοκιμάσω, ευχαριστώ!

Πάντως βρήκα και αυτά που ήθελα στο FlashScores και για κάποιο λόγο το Betscores άρχισε να λειτουργεί και να στέλνει notifications κανονικά και on time πάλι;)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά εφαρμογή για να βλέπεις ταινίες free υπάρχει; Όσο έψαξα στης γυναίκας μου το τηλ Δεν βρήκα και αξιόλογο.αν Έχει ξαναγίνει η ίδια ερώτηση ζητώ συγγνώμη.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα,ποια εφαρμογη ειναι καλη για κλειδωμα applications αμα γινεται.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ποια εφαρμογη ειναι καλη για κλειδωμα applications αμα γινεται.

Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή. Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να κάνεις jailbreak και μέσω cydia να βρεις κάτι τέτοιο.

 

παιδιά καποια φοβερή εφαρμογή φωτογραφιας για iPhone 6s??

εσεις οι γνώστες.... ευχαριστω.

Υπάρχουν οι camera+, procamera 8, procam4. Αυτές είναι οι πιο γνωστές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή. Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να κάνεις jailbreak και μέσω cydia να βρεις κάτι τέτοιο.

 

 

Υπάρχουν οι camera+, procamera 8, procam4. Αυτές είναι οι πιο γνωστές.

 

σε ευχαριστω πολύ.

από αυτές εχεις δουλεψει καποια περισσοτερο και την προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολύ.

από αυτές εχεις δουλεψει καποια περισσοτερο και την προτείνεις?

Δεν έχω δουλέψει καμία σε καθημερινή βάση για πολύ καιρό. Και οι δύο είναι πολύ καλές με πολλές επιλογές απλά η procamera 8 έχει επιλογές και για video και για hdr και για low light φωτογραφίες (τα 2 τελευταία είναι με έξτρα αγορά μέσα από την εφαρμογή). Αν θες να έχεις όλα σε ένα τότε η εφαρμογή procamera 8 θα σε καλύψει. Αν σε ενδιαφέρει μόνο η φωτογραφία και να παίζεις πολύ με συγκεκριμένες ρυθμίσεις όπως iso, shutter speed, κτλ τότε το camera+.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δουλέψει καμία σε καθημερινή βάση για πολύ καιρό. Και οι δύο είναι πολύ καλές με πολλές επιλογές απλά η procamera 8 έχει επιλογές και για video και για hdr και για low light φωτογραφίες (τα 2 τελευταία είναι με έξτρα αγορά μέσα από την εφαρμογή). Αν θες να έχεις όλα σε ένα τότε η εφαρμογή procamera 8 θα σε καλύψει. Αν σε ενδιαφέρει μόνο η φωτογραφία και να παίζεις πολύ με συγκεκριμένες ρυθμίσεις όπως iso, shutter speed, κτλ τότε το camera+.

 

Στο πρώτο μου βγάζει μια candy pro camera8. Αυτό είναι;

Και στην δεύτερη με πάει σε camera+ awesome

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο μου βγάζει μια candy pro camera8. Αυτό είναι;

Και στην δεύτερη με πάει σε camera+ awesome

Camera+ και ProCamera 8. Επίσης υπάρχει και η δωρεάν έκδοση του Camera+ https://itunes.apple.com/gr/app/camera+-free/id934516489?mt=8

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά καποια φοβερή εφαρμογή φωτογραφιας για iPhone 6s??

εσεις οι γνώστες.... ευχαριστω.

 

Πανω στην ιδια ερωτηση, για φωτο τύπου, σταγονες βροχής, με απολυτη λεπτομερεια, π.χ. Ειτε ζουμαρισμα σε σταγονα ή σαν παγωμενο πλανο καθως πεφτουν (το κανω οσο πιο περιγραφικά μπορώ) τι ρυθμισεις απαιτουνται κ ποια εφαρμογή τις παρεχει;

Ευχαριστω!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Υπάρχει εφαρμογή που να ενημερώνει πότε οι εφαρμογές επί πληρωμή προσφέρονται δωρεάν;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Υπάρχει εφαρμογή που να ενημερώνει πότε οι εφαρμογές επί πληρωμή προσφέρονται δωρεάν;

Ευχαριστώ!

 

Appsgonefree

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...