Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια εφαρμογη αντιστοιχη του evernote για σημειωσεις υπαρχει;

Το notes του iOS, το microsoft one notes, το paper, το awesome note 2, το google keep, το simple note.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το notes του iOS, το microsoft one notes, το paper, το awesome note 2, το google keep, το simple note.

 

 

Ποιο απο αυτα εχει χειρογραφη σημειωση και αμεσο συγχρονισμο σε οποιαδηποτε συσκευη κι αν εχω;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο αυτα εχει χειρογραφη σημειωση και αμεσο συγχρονισμο σε οποιαδηποτε συσκευη κι αν εχω;

Αυτό που σίγουρα θα παίζει σε όλες τις συσκευές σε όλα τα λειτουργικά είναι το microsoft one note.

 

Το μαμά notes παίζει μόνο σε ios συσκευές. Το google keep παίζει σε ios και android αλλά για την ώρα του λείπει το χειρόγραφο. Τα υπόλοιπα δεν ξέρω αν υπάρχουν στα άλλα λειτουργικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο αυτα εχει χειρογραφη σημειωση και αμεσο συγχρονισμο σε οποιαδηποτε συσκευη κι αν εχω;

 

Το microsoft one note είναι τέλειο στον συγχρονισμό αλλα δεν έχει χειρογραφη σημειωση (εκτός κι αν μου ξεφεύγει κάτι).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επομενως απο αυτα που λετε μαλλον θα παω σε one note. Μπορω να μεταφερω τις σημειωσεις απο το evernote σε αυτο;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Notability το καλυτερο απο όλα και διαθέτει χειρόγραφο και κάνει συνχρονισμό . Must have για μένα
Link to comment
Share on other sites

Το εχω αυτο. Απο το pc ομως πως θα εχω προσβαση; Μονο μεσω dropbox κανω το back up αλλα θα ηθελα να μπορουσα να τις επεξεργαζομαι και απο το pc οπως κανω δηλαδη και με το evernote. Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα στον συγχρωνισμό επαφών. Συγκεκριμενα δεν μου φέρνει απο το φατσοβιβλιο τις εικόνες των επαφων μου. Η μόνη ιδιετεροτητα που έχω είναι ότι δεν ισχυει το mail που έχω στο φατσοβιβλιο (δεν ειναι πια ενεργο). Επίσης Συγχρονισμο κανω και με το gmail μου. έχει συμβεί σε κανέναν αλλό? όχι ότι είναι μεγάλο ως πρόβλημα η δεν μπορούμε να ζήσουμε διχως αυτό αλλα...αν υπάρχει λύση why not:)
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα στον συγχρωνισμό επαφών. Συγκεκριμενα δεν μου φέρνει απο το φατσοβιβλιο τις εικόνες των επαφων μου. Η μόνη ιδιετεροτητα που έχω είναι ότι δεν ισχυει το mail που έχω στο φατσοβιβλιο (δεν ειναι πια ενεργο). Επίσης Συγχρονισμο κανω και με το gmail μου. έχει συμβεί σε κανέναν αλλό? όχι ότι είναι μεγάλο ως πρόβλημα η δεν μπορούμε να ζήσουμε διχως αυτό αλλα...αν υπάρχει λύση why not:)

Δεν ήξερα πως μπορεί να γίνει αυτό!

Πως ακριβώς μπορείς να συγχρονίσεις τις φωτό;

Εγώ δεν έχω φωτό σε καμία επαφή.

3>4
Link to comment
Share on other sites

γίνεται κανονικα το είχα κανει και στο προηγούμενο τηλέφωνο αλλά και στο μηλαράκι κάπου στραβωσε όμως και δεν μου τις φέρνει. αν συγχρωνιζεις με λογαριασμο φατσοβιβλιου και του έχεις δηλώσει να συγχρωνιζει τα contact λογικά...το κάνει. τεσπα δεν είναι κάτι σημαντικο!
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ψαχνω το παλιο γνωστο παιχνιδι (στο android τουλαχιστον) με τις φουσκες που σπας εκεινες ιδιου χρωματος η μια διπλα στην αλλη. Υπαρχει στο ios;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ψαχνω το παλιο γνωστο παιχνιδι (στο android τουλαχιστον) με τις φουσκες που σπας εκεινες ιδιου χρωματος η μια διπλα στην αλλη. Υπαρχει στο ios;

Το Puzzle bobble εννοείς; Είναι πάρα πολλά παιχνίδια που το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Το Puzzle bobble εννοείς; Είναι πάρα πολλά παιχνίδια που το κάνουν.

 

 

 

Ειναι περιπου ετσι δηλ με μπιλιες-φουσκες που απλα αν υπαρχουν κολλητα πανω απο 2 ιδιου χρωματος τις σπας ακουμπωντας πανω τους μεχρι να τις σπασεις ολες. Ετσι απλα, αυτο ψαχνω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω αν κάποιος φίλος εδώ μέσα γνώστης ios, μπορεί να μου υποδείξει κάποια εφαρμογή( η και τυχόν ρύθμιση) για iphone 6s plus ώστε να κλείνω την οθόνη αγγίζοντάς την όπως κάνουμε τόσο στα διάφορα αντροιντ όσο και στα windows phones, με τα screen locks widgets, double tap κλπ, γιατί δεν είναι και πολύ βολικό να χρησιμοποιείς συνεχώς το πλαινό κουμπί.. Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ψαχνω το παλιο γνωστο παιχνιδι (στο android τουλαχιστον) με τις φουσκες που σπας εκεινες ιδιου χρωματος η μια διπλα στην αλλη. Υπαρχει στο ios;

 

Ειναι περιπου ετσι δηλ με μπιλιες-φουσκες που απλα αν υπαρχουν κολλητα πανω απο 2 ιδιου χρωματος τις σπας ακουμπωντας πανω τους μεχρι να τις σπασεις ολες. Ετσι απλα, αυτο ψαχνω...

 

Bubble Shooter: Ocean Adventure από Yui Tung Wong https://appsto.re/gr/yxx8X.i

 

Αν εννοεις κατι τετοιο

 

Το Puzzle bobble εννοείς; Είναι πάρα πολλά παιχνίδια που το κάνουν.

 

Αλλιως γραφεις bobble κ βγαζει μπολικα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω αν κάποιος φίλος εδώ μέσα γνώστης ios, μπορεί να μου υποδείξει κάποια εφαρμογή( η και τυχόν ρύθμιση) για iphone 6s plus ώστε να κλείνω την οθόνη αγγίζοντάς την όπως κάνουμε τόσο στα διάφορα αντροιντ όσο και στα windows phones, με τα screen locks widgets, double tap κλπ, γιατί δεν είναι και πολύ βολικό να χρησιμοποιείς συνεχώς το πλαινό κουμπί..

 

Δοκίμασε μέσω Αssistive Touch

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μέσω Αssistive Touch
Καλή λύση σ' ευχαριστώ, θα ψάξω μήπως βρω και κάτι σαν το double tap to wake-up;)
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Καλή λύση σ' ευχαριστώ, θα ψάξω μήπως βρω και κάτι σαν το double tap to wake-up;)

Μόνο με jailbreak θα βρεις τέτοια features. Για να lock υπάρχει αυτό που σου είπε πριν ο @soiramk.

Αλλά με τόσο γρήγορο touch id μια χαρά θα σε βολέψει και το home button δεν χαλάει τόσο εύκολα. Είναι εκεί για να αντέχει. Θα σου χαλάσει αν είναι ελαττωματικό εξαρχής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Bubble Shooter: Ocean Adventure από Yui Tung Wong https://appsto.re/gr/yxx8X.i

 

Αν εννοεις κατι τετοιο

 

Αλλιως γραφεις bobble κ βγαζει μπολικα!

 

Περι bubbles πρόκειται αλλά δεν είναι shooter. Απλά ακουμπάς με το δάχτυλο και σπάνε (απο 2άδες και πάνω ίδιου χρώματος). Είναι πολύ απλό, αλλά μου διαφεύγει εντελώς το όνομά του.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Περι bubbles πρόκειται αλλά δεν είναι shooter. Απλά ακουμπάς με το δάχτυλο και σπάνε (απο 2άδες και πάνω ίδιου χρώματος). Είναι πολύ απλό, αλλά μου διαφεύγει εντελώς το όνομά του.

 

candy crash κλπ... :)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με jailbreak θα βρεις τέτοια features. Για να lock υπάρχει αυτό που σου είπε πριν ο @soiramk.

Αλλά με τόσο γρήγορο touch id μια χαρά θα σε βολέψει και το home button δεν χαλάει τόσο εύκολα. Είναι εκεί για να αντέχει. Θα σου χαλάσει αν είναι ελαττωματικό εξαρχής.

φαντάζομαι jailbreak είναι το αντίστοιχο ρουτάρισμα, οπότε αντίο εγγύηση, μάλιστα κατάλαβα μετά από ένα χρόνο αυτοί οι πειραματισμοί
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι jailbreak είναι το αντίστοιχο ρουτάρισμα, οπότε αντίο εγγύηση, μάλιστα κατάλαβα μετά από ένα χρόνο αυτοί οι πειραματισμοί

 

Εδω δεν εχει σχεση η εγγυηση. Επανερχεται κανονικα η συσκευη αν χρειαστεις κατι!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν εχει σχεση η εγγυηση. Επανερχεται κανονικα η συσκευη αν χρειαστεις κατι!
Χωρίς να έχει γράψει ο ..νοξ?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μέσω Αssistive Touch

 

Στις ρυθμίσεις είναι αυτό?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...