Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Εχω το εξης προβλημα:

Σε ενα νεο 4αρι που εχω με 4.2.1 ανοιγοντας το cydia δεν δουλευε καλα, εβγαζε συνεχεια διαφορα errors, οποτε εκανα παλι εγκατασταση της 0.3... εκδοσης και αναβαθμιση σε 1.1.1 αλλα δεν παει καλα... Επανω γραφει "this device is in the pending TSS que". Δεν μπορω να εγκαταστησω πακετα και sources ενω τα βλεπω, δεν εγκαθιστανται και κατα τη διαδικασια εγκαταστασης με κοκκινα γραμματα αναφερει συχνα "failed in buffer write..."

Τι να φταιει αραγε;

 

καλησπερα, εχεις terminal στο iphone σου ?Αν εχεις τρεχτω και γραψε

1.su

2.password : alpine

3.γραφεις cd /usr/lib/apt/methods/

4.γραφεις cp http Http

5.γραφεις exit

 

βγαινεις απο το terminal και δοκιμασε να ανοιξεις το Cydia.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Βρηκα το terminal (δεν το ειχα) το εγκατεστησα αλλα παλι στο τελος της εγκαταστασης βγαζει προβλημα "write ... Κλπ", εγκατασταθηκε μεν αλλα το ανοιγω και κλεινει αμεσως. Προφανως οτι εγκαθιστω μεσω cydia δεν γινεται σωστα...

Τι αλλο μπορω να κανω;

 

EDIT: εγκατεστησα αλλο terminal (NEW), ανοιξε, και μετα την εντολη 4) εγραψε "no space left on device".

Ανοιξα παλι cydia και τα ιδια.

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο , μηπως γινει κατι .. Kατεβασε το ifunbox.. Κ κατεβασε ενα cydia.deb αρχειο βαλε το iphone στο καλωδιο και πηγαινε στον φακελο var/root/Media/Cydia/Autoinstall και ριχτω εκει μεσα και μετα κανε ενα restart το κινητο..

 

http://www.i-funbox.com/

 

το παλιο Cydia http://hotfile.com/dl/111949208/ec8598d/cydia_1.0.3366.7.iphoneos-arm.deb

 

το νεο Cydia http://apt.saurik.com/cydia-3.7/debs/cydia_1.1.0_iphoneos-arm.deb

 

βαλε ενα απο τα 2 με αυτο τον τροπο μηπως στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Εκανα edit το προηγουμενο μου ποστ.

Μηπως το μηνυμα "no space left on device" δειχνει οτι υπαρχει προβλημα στη συσκευη;

Δεν ειμαι σε υπολογιστη, οποτε μαλλον δεν μπορω να λυσω το προβλημα τωρα...

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα edit το προηγουμενο μου ποστ.

Μηπως το μηνυμα "no space left on device" δειχνει οτι υπαρχει προβλημα στη συσκευη;

Δεν ειμαι σε υπολογιστη, οποτε μαλλον δεν μπορω να λυσω το προβλημα τωρα...

 

Εδω λεει οτι δεν εχεις χωρο στην συσκευη..Μηπως πρεπει να σβησεις κατι που δεν χρειαζεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε το μηπως διορθωθει η κατασταση http://hotfile.com/dl/112263239/6309523/Cydia.app.rar

Ευχαριστω φιλε αλλα εξακολουθει το προβλημα!!

Με το παλιο cydia δεν υπαρχει προβλημα με το καινουργιο ομως....Μηπως φταει που ειμαι στην 4.1?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως θα βρούμε το Viber ????? βγήκε η νέα εκδοσή τώρα 2.0 και υποστηρίζει και free SMS (και Free κλήσεις VOIP) σε όσους έχουν την εφαρμογή

Στο Ελληνικό app store δεν υπάρχει πλέων :mad::mad::mad::mad:

ένα απο τα καλύτερα app του iphone και δε το έχουμε Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως θα βρούμε το Viber ????? βγήκε η νέα εκδοσή τώρα 2.0 και υποστηρίζει και free SMS (και Free κλήσεις VOIP) σε όσους έχουν την εφαρμογή

Στο Ελληνικό app store δεν υπάρχει πλέων :mad::mad::mad::mad:

ένα απο τα καλύτερα app του iphone και δε το έχουμε Ελλάδα

 

Έχω κ αμερικανικό λογσμο,θα ρίξω μια ματιά να δούμε τι παίζει. Αλλα πιστεύω πως θα το έχουμε και εμείς κάποια στιγμή.

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στο γερμανικο app store υπαρχει... Ως app παντως εγω ακομα το εχω. Τωρα κατα ποσο λειτουργει, ειναι κατι που δεν το ξερω.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..κοιταξα απο περιεργια στο viber μου ποια εκδοση εχω..

 

ειναι η 2.0 :wacko:

 

και δεν εχω συνδεθει στον αμερικανικο μου λογσμο για να το παρω!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τα λεγόμενα εκπροσώπου της Viber, η νέα έκδοση θα είναι και πάλι διαθέσιμη στο AppStore, σήμερα η το αργότερο αύριο.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τα λεγόμενα εκπροσώπου της Viber, η νέα έκδοση θα είναι και πάλι διαθέσιμη στο AppStore, σήμερα η το αργότερο αύριο.

 

οποτε λογικα Κωστα,εγω προλαβα και αρπαξα το update της 2.0,αμεσως μολις το εδωσε και λιγο πριν το κατεβασει η viber απο το app store!:confused:

 

δεν εξηγειται αλλιως,που εχω την 2.0,χωρις να το εχω παρει απο τον αμερικανικο λογ/σμο μου :wacko:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οποτε λογικα Κωστα,εγω προλαβα και αρπαξα το update της 2.0,αμεσως μολις το εδωσε και λιγο πριν το κατεβασει η viber απο το app store!:confused:

 

δεν εξηγειται αλλιως,που εχω την 2.0,χωρις να το εχω παρει απο τον αμερικανικο λογ/σμο μου :wacko:

 

Προφανώς ναι. Δοκιμασες αν στέλνει μηνύματα; Αυτή είναι η διάφορα απο την προηγούμενη έκδοση.

 

Δεν γνωρίζω τον λόγο που ενώ κυκλοφόρησε το απέσυραν απο το AppStore. Πότε το κατεβασες;

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

οποτε λογικα Κωστα,εγω προλαβα και αρπαξα το update της 2.0,αμεσως μολις το εδωσε και λιγο πριν το κατεβασει η viber απο το app store!:confused:

 

δεν εξηγειται αλλιως,που εχω την 2.0,χωρις να το εχω παρει απο τον αμερικανικο λογ/σμο μου :wacko:

Είναι κάτι σαν το Skype αν κατάλαβα καλά?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι σαν το Skype αν κατάλαβα καλά?

 

Χωρίς βιντεοκληση όμως:)κ μόνο μεταξύ iPhones.

Ενώ το skype,πλέον υποστηρίζει κ βιντεοκληση μεταξύ διαφορετικών Συσκευων και λειτουργικών.

Παιδιά πως θα δοκιμάσω αν στέλνει μηνύματα το viber ,αφού δεν το έχουν άλλοι στην έκδοση 2.0 ;;

 

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πρεπει να κανεις λιγη υπομονη μεχρι να βγει ξανα σημερα ή αυριο για να το βαλουν και αλλοι!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγκατέστησα το youtube 2 και δουλεύει πολύ καλά, κατέβασα λοιπόν ένα βίντεο απο το youtube και το έβαλα μετά στη library του ipod και μου το παίζει κανονικά απο κει

το πρόβλημα μου είναι το εξής : το βίντεο αυτο το κατέβασα και σε 720p και είναι γύρο στα 60 mb και τώρα θέλω να το διαγράψω απο το libary του Ipod το έσβησα από τα downloads του youtube αλλά υπάρχει ακόμα στις λίστες με τα τραγούδια και βίντεο του ipod και θέλω να το σβήσω

Ξέρει κανείς σε ποιο φάκελο μέσω Ifile η ifunbox μπορώ να το βρω και να το σβήσω???

έψαξα λίγο αλλά δε κατάφερα κάτι

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγκατέστησα το youtube 2 και δουλεύει πολύ καλά, κατέβασα λοιπόν ένα βίντεο απο το youtube και το έβαλα μετά στη library του ipod και μου το παίζει κανονικά απο κει

το πρόβλημα μου είναι το εξής : το βίντεο αυτο το κατέβασα και σε 720p και είναι γύρο στα 60 mb και τώρα θέλω να το διαγράψω απο το libary του Ipod το έσβησα από τα downloads του youtube αλλά υπάρχει ακόμα στις λίστες με τα τραγούδια και βίντεο του ipod και θέλω να το σβήσω

Ξέρει κανείς σε ποιο φάκελο μέσω Ifile η ifunbox μπορώ να το βρω και να το σβήσω???

έψαξα λίγο αλλά δε κατάφερα κάτι

 

Πλέον το YourTube είναι εφαρμογη του παρελθόντος.

Αν είναι κάποιος να πληρώσει 5$ γι αυτήν που κάνει μόνο ένα πράγμα, είναι καλύτερα να αγοράσει απο το AppStore τον Perfect Downloader με 1,59€ και εκτός απο YouTube βίντεο να κατεβάζει οτιδήποτε άλλο χρειάζεται.

Τα αποθηκευει κανονικά στο camera rall και τα διαγραψεις όπως ένα βίντεο που τραβηξες εσύ με την κάμερα του iPhone.

 

@@Το Viber είναι πλέον διαθέσιμο στο AppStore. Η νεα έκδοση είναι η 2.0.1 και ενημερωτικά, σε ένα -ενάμισυ μήνα θα κυκλοφορήσει έκδοση και για android οπότε θα μπορούμε να μιλάμε και με αυτούς.

Η διάφορα του απο το skype, είναι ότι δεν χρειάζεσαι κωδικούς για login. Αυτομάτως σου βρισκει απο τον αριθμο τηλεφώνου των επαφών σου ποιος το έχει στην συσκευη του και μπορείς να καλεσεις η να στείλεις SMS δωρεάν με wifi και με πολυ μικρη κατανάλωση data όταν είσαι σε 3g

 

Συμφέρει πολυ ειδικά για κλήσεις απο και προς το εξωτερικό.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς σε ποιο φάκελο μέσω Ifile η ifunbox μπορώ να το βρω και να το σβήσω???

έψαξα λίγο αλλά δε κατάφερα κάτι

 

Δοκιμασες να το σβησεις οπως σβηνουν ολα τα βιντεο?....

Δεξια κινηση του δαχτυλου σου πανω στο βιντεο σαν να θελεις να το πεταξεις εξω απο την οθονη

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χαίρεται!

Έσπασα το iPhone 4, iOS 4.3.2 με το redsn0w και έχω εγκατεστημένο μόνο το cydia. Το έκανα για να παίξω με τα tweaks λιγάκι, και κυριότερα για να δοκιμάσω κάποιες ακριβές εφαρμογές που δεν έχουν lite έκδοση.

 

Έχω απορίες σχετικά με το backup.

Έχω κάποιες εφαρμογές, στις οποίες καταγράφω διάφορα δεδομένα (ταμείο, κατανάλωση αυτοκινήτου, ζυγαριά, κ.ά.). Κάνοντας itunes-backup, σώζωνται όλα κανονικά.

Τώρα που είμαι jb, όμως, συνεχίζουν να σώζωνται, ή το restore από το jb-itunes-backup δεν θα μπορεί να περαστεί σε γνήσιο iOS?

Ρωτάω, γιατί κάποια στιγμή θέλω να επιστρέψω σε original κατάσταση, και δεν θέλω να χάσω αυτά τα δεδομένα. Κάποιες από αυτές τις εφαρμογές, δεν υποστηρίζουν Data Export.

Μιλάω για εφαρμογές πριν του jailbreak και όχι κάτι σχετικό με την εφαρμογή AptBackup.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

Έσπασα το iPhone 4, iOS 4.3.2 με το redsn0w και έχω εγκατεστημένο μόνο το cydia. Το έκανα για να παίξω με τα tweaks λιγάκι, και κυριότερα για να δοκιμάσω κάποιες ακριβές εφαρμογές που δεν έχουν lite έκδοση.

 

Έχω απορίες σχετικά με το backup.

Έχω κάποιες εφαρμογές, στις οποίες καταγράφω διάφορα δεδομένα (ταμείο, κατανάλωση αυτοκινήτου, ζυγαριά, κ.ά.). Κάνοντας itunes-backup, σώζωνται όλα κανονικά.

Τώρα που είμαι jb, όμως, συνεχίζουν να σώζωνται, ή το restore από το jb-itunes-backup δεν θα μπορεί να περαστεί σε γνήσιο iOS?

Ρωτάω, γιατί κάποια στιγμή θέλω να επιστρέψω σε original κατάσταση, και δεν θέλω να χάσω αυτά τα δεδομένα. Κάποιες από αυτές τις εφαρμογές, δεν υποστηρίζουν Data Export.

Μιλάω για εφαρμογές πριν του jailbreak και όχι κάτι σχετικό με την εφαρμογή AptBackup.

 

Όχι δεν σώζονται αν απο JB πας σε καθαρο iOS γιατί πρέπει να κανεις restore like new ώστε να μην μεταφερθούν με backup τα αρχεία του jailbreak.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν σώζονται αν απο JB πας σε καθαρο iOS γιατί πρέπει να κανεις restore like new ώστε να μην μεταφερθούν με backup τα αρχεία του jailbreak.

 

Κωστα αυτο ισχυει και εαν πας απο JB εκδοση σε αλλη JB εκδοση... παντα Setup as new κανεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Κωστα αυτο ισχυει και εαν πας απο JB εκδοση σε αλλη JB εκδοση... παντα Setup as new κανεις...:)

 

Εννοείται. Ο φίλος ρώταγε αν γυρίσει απο JB σε καθαρο iOS.

:)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...