Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε μου KONSTANTIN_KARAB όταν λες vodafone tethering τι ακριβώς εννοείς???

 

ξεκλειδώνει το ιντερνετ tethering?

 

εμένα πάντως με το carrier vodafone με αυτό τον τρόπο δεν μου είχε δουλέψει...

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φαγωθηκατε!!!!Γι'αυτο δεν εβαζα την λυση,γιατι πηγαινε σε αλλο φορουμ και δεν μου αρεσει να προσβαλω αυτο το φορουμ που με φιλοξενει!!!!(myphone)

Οποιος μου ζητουσε την λυση ευχαριστως θα την εδινα με pm

 

Η λυση:

Για να εχετε custom Greek Carrier logos (αλλα και 160 χαρακτήρες στα SMS για Wind και Q) στην 4.2.1 κάνετε τα παρακάτω :

 

1) Βαζετε το repo : http://grlogos.hellasproject.com/421

2) Μετα θα βρειτε και θα εγκαταστησετε τα πακετα :

α. Wortel's Commcenter Patch 4all4 4.2.1

β. SMS160 ή SMS160 & Logos

 

Σημείωση : Τα πακετάκια με τα bundles έγιναν πλέον 2.

To SMS160 & Logos περιέχει SMS160 + Vodafone Tethering + Custom logos

Το SMS160 περιέχει SMS160 + Vodafone Tethering με τα original logos.

 

την εδωσε o ktsak και τον ευχαριστω!!!!

Δεν νομίζω ότι απαγορευται να δίνονται λύσεις που παραπέμπουν σε αλλα φόρουμ. Ούτε προσβάλουν κανένα.

Έχει γίνει χιλιάδες φορές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση όλων :

 

Όπως πολύ Σωστά αναφέρει ο Κώστας (Te_salat) δεν απαγορεύεται η παραπομπή σε άλλα forums με την προϋπόθεση βέβαια ότι δεν απαιτείται περαιτέρω έγγραφη για να γίνει προσβάσιμο το περιεχόμενο του link. ;)

 

Ευχαριστώ. 

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Όπως φυσικά και δεν παραπέμπουν σε παράνομα "λογισμικα" ;)

 

Η παραπομπή σε αλλά φορά που δίνονται λύσεις είναι χρόνια τώρα κάτι το πολύ σύνηθες. Αυτό φυσικά είναι κακό για το Myphone,λόγω Του ότι παλιότερα όλοι έβρισκαν τις λύσεις εδώ μέσα :(

 

Δουλεύω την 4.2.1(επιτελους,λόγω της αντικατάστασης του 16αριου μου με 32αρι) μερικές ώρες και με έχει εκπλήξει ευχάριστα η αυτόματη διόρθωση :o

 

πολύ πιο αξιόπιστη σε σχέση με την 4.1 και το λεξικό ακόμη δεν έχει "βάσεις" μιας και δεν έχω γράψει σχεδον καθολου ακόμη :)

 

 

From my iPhone 4 32G ,using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Όπως φυσικά και δεν παραπέμπουν σε παράνομα "λογισμικα" ;)

 

Εξυπακούεται κάτι τέτοιο. :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Όπως φυσικά και δεν παραπέμπουν σε παράνομα "λογισμικα" ;)

 

Η παραπομπή σε αλλά φορά που δίνονται λύσεις είναι χρόνια τώρα κάτι το πολύ σύνηθες. Αυτό φυσικά είναι κακό για το Myphone,λόγω Του ότι παλιότερα όλοι έβρισκαν τις λύσεις εδώ μέσα :(

 

Δουλεύω την 4.2.1(επιτελους,λόγω της αντικατάστασης του 16αριου μου με 32αρι) μερικές ώρες και με έχει εκπλήξει ευχάριστα η αυτόματη διόρθωση :o

 

πολύ πιο αξιόπιστη σε σχέση με την 4.1 και το λεξικό ακόμη δεν έχει "βάσεις" μιας και δεν έχω γράψει σχεδον καθολου ακόμη :)

 

 

From my iPhone 4 32G ,using Tapatalk

 

Μετά την έλευση του iPhone ήταν πρωτοπόρο μαζί με το γειτονικό γνωστό φόρουμ, και είναι λογικό με τον καιρό να υπάρξουν πολλά άλλα site και έτσι όλα έχουν το μερίδιο τους πια..;)

 

Αν και δεν είναι αυτό θέμα μας και σίγουρα δεν ενδιαφέρει το ανάλογο thread!!:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ταλικά δεν είναι όλα καλά γιατί πήγα να ανοίξω τον cydia και δεν άνοιγε. Παώ να τον ξανακάνω εγκατασταση και μου λέει ότι δεν μπορεί να αολοκληρώσει την διαδικασία γιατί δεν υπάρχει το πακέτο apt? το βρηκα κάπου και το εγκατέστησα κι αυτό, αλλά τίποτα.

πάλι χάθηκε το CYDIA και πάλι μου βγάζει τα ίδια λάθη. φαύλος κύκλος! Βοήθεια!:(:(

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Μετά την έλευση του iPhone ήταν πρωτοπόρο μαζί με το γειτονικό γνωστό φόρουμ, και είναι λογικό με τον καιρό να υπάρξουν πολλά άλλα site και έτσι όλα έχουν το μερίδιο τους πια..;)

 

Αν και δεν είναι αυτό θέμα μας και σίγουρα δεν ενδιαφέρει το ανάλογο thread!!:)

 

μετεφερε το εκει που πρεπει να ειναι,αν ετσι πρεπει :)

 

πάλι χάθηκε το CYDIA και πάλι μου βγάζει τα ίδια λάθη. φαύλος κύκλος! Βοήθεια!:(:(

 

εσυ πας για restore as new :lol: δεν το γλυτωνεις :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μετεφερε το εκει που πρεπει να ειναι,αν ετσι πρεπει :)

 

 

 

εσυ πας για restore as new :lol: δεν το γλυτωνεις :O

 

Συνεχίζουμε, δεν έγινε και τίποτα!! :)

Αν ήταν να γίνει, θα είχε ήδη γίνει!! ;)

 

Πάμε παρακάτω παρακαλώ!

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

παδια καλησπερα εχω ενα προβλημα. παω να ανοιψω την εφαρμογη του youtube και ενω ανοιγει στο καπακι μου κλεινει . συνεχεια , ακομα και μετα απο επανεκκινηση το ιδιο κανει. τι να κανω?
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παδια καλησπερα εχω ενα προβλημα. παω να ανοιψω την εφαρμογη του youtube και ενω ανοιγει στο καπακι μου κλεινει . συνεχεια , ακομα και μετα απο επανεκκινηση το ιδιο κανει. τι να κανω?

 

Καλησπέρα φίλε μου :)

 

Μήπως έχεις εγκαταστήσει απο Cydia το yourtube ? αν ναι κοιτά μήπως δεν έχεις κάνει το update που έλυνε αυτο το πρόβλημα ;)

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου :)

 

Μήπως έχεις εγκαταστήσει απο Cydia το yourtube ? αν ναι κοιτά μήπως δεν έχεις κάνει το update που έλυνε αυτο το πρόβλημα ;)

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

 

oxi to yutube ειναι το αυθεντικο που ειχε μεσα το κινητο . εχω αι φον 4 με ιος 4.2.1 jailbreak

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

oxi to yutube ειναι το αυθεντικο που ειχε μεσα το κινητο . εχω αι φον 4 με ιος 4.2.1 jailbreak

 

Ίσως τότε κάτι άλλο να έχεις βάλει από cydia και το επηρεάζει..

Πάντως σίγουρα κάτι του φταίει..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ίσως τότε κάτι άλλο να έχεις βάλει από cydia και το επηρεάζει..

Πάντως σίγουρα κάτι του φταίει..

 

οτι κατι του φταιει ειναι σιγουρα! το τι ομως δεν ξερω

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

οτι κατι του φταιει ειναι σιγουρα! το τι ομως δεν ξερω

 

Δες τι έχεις βάλει μέσω cydia το τελευταίο καιρό, και προσπάθησε να το συνδυάσεις με το πρόβλημα..:(

 

Δεν μπορούμε να ξέρουμε 100% τι μπορεί να φταίει..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δες τι έχεις βάλει μέσω cydia το τελευταίο καιρό, και προσπάθησε να το συνδυάσεις με το πρόβλημα..:(

 

Δεν μπορούμε να ξέρουμε 100% τι μπορεί να φταίει..

 

ευχαριστω το ψαχνω!

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

εσυ πας για restore as new :lol: δεν το γλυτωνεις :O

κι όμως οι κάποιες γνώσεις μου σε linux με βοήθησαν και απέφυγα το restore.

1ον: Εγκατέστησα το πακέτο Apt που βρήκα εδώ -> http://apt.saurik.com/dists/tangelo-0.9/main/binary-iphoneos-arm/debs/apt7_0.7.25.3-6_iphoneos-arm.deb

(το πέρασα μέσω SSh στο iphone και μετά από το mobileterminal και αφού άλλαξα σε root έκανα dpkg -i apt7_0.7.25.3-6_iphoneos-arm.deb στο φάκελο Που ήταν το αρχείο.

2ον: Μετά έκανα apt-get update για να βρει τα νέα πακέτα.

3ον: Έκανα apt-get install cydia και μου έβγαλε errors σε κάποια πακέτα ότι ήταν λάθος τα dependencies.

4ον: Έτρεξα apt-get -f install για να κάνει force install ότι μπορεί και να αφαιρέσει ότι πακέτα δεν ήταν σωστά. Οπότε και μου απεγκατέστησε τα broken packages του cydia που είχα κάνει 500 φορές install πιο πριν.

5ον: Έτρεξα ξανά apt-get install cydia και πήγε να το βάλει μαζί με το πακέτο essentials. Σκάλωσε όμως στο essentials, και το ξαναέτρεξα με ένα option: apt-get install cydia -o APT::Immediate-Configure=NO και...

 

Επιτέλους έγκαταστάθηκε ο Cydia και άνοιξε και έκανε κι update, και πήρε και ta sources και δουλεύει σαν να έκανα rejailbreak!

Αυτά!

 

επίσης ερώτηση:

Ποια εφαρμογή χρησιμποειται για να βλέπετε duration από κλήσεις και γενικά call logging. Δε μου δουλεύει ούτε το MobileLog ούτε το iCallLog. Έχω την 3.1.2 σε iphone 3g.

 

Σόρρυ για το triple post αλλά μετά από προτροπή του Te_salat μεταφέρω εδώ την είδηση που βρήκα:

Celeste: Η εφαρμογή που θα φέρει το Bluetooth transfer στο iPhone 4.x έρχεται μέσα στον Μάρτιο!

 

Η πολύμηνη αναμονή για την εφαρμογή που θα ενεργοποιεί το Bluetooth transfer στο iOS 4.x φτάνει επιτέλους στο τέλος καθώς η Cocoanutapps μας ενημερώνουν μέσω του twitter account τους ότι το Celeste είναι στα τελικά στάδια της ανάπτυξης και αναμένεται να κυκλοφορήσει στο Cydia μέσα στον Μάρτιο!

 

πηγή:http://www.iphonehellas.gr/25690/celeste-iphone-bluetooth-transfer/

Edited by avid
Συνεχόμενα Post
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω μια εφαρμογή για το Safari να παίζει τα flash video player και από το cydia ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή???? αποκλείεται να μην υπάρχει

δοκίμασα το skyfire από το app store αλλά απογοητεύτηκα δε δείχνει ούτε τα μισά και λέω να φτιάξω το safari ξέρει κανείς πως????

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ψάχνω μια εφαρμογή για το Safari να παίζει τα flash video player και από το cydia ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή???? αποκλείεται να μην υπάρχει

δοκίμασα το skyfire από το app store αλλά απογοητεύτηκα δε δείχνει ούτε τα μισά και λέω να φτιάξω το safari ξέρει κανείς πως????

Κοίταξε για το Frash αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα κάνει δουλειά και αν θα μείνεις ευχαριστημένος.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Flash player απο το app store εννοείς ;;; Μόλις το διεγραψα. Στο Cydia δεν υπάρχει τίποτα;;;

Εννοεί το frash από το cydia.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πως το βρίσκω? flash είναι το όνομα τις εφαρμογής; Στα repo μου δεν έχω εφαρμογή flash

Διάβασε τα παρακάτω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280428&highlight=frash και http://www.iphonehellas.gr/20115/frash-enjoy-flash-on-your-iphone/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ φίλε μου το δοκίμασα αλλα δεν θα το κράτησω θα το σβησω . Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...