Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανενας αν υπαρχει καποιο προγραμμα για να μην εμφανιζονται οι missed calls στο lockscreen στη μεση της οθονης?

Edit:Υπαρχει εφαρμογη popupblocker

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια,αγορασα σημερα το bitesms κανονικα και εδωσα και το νουμερο μου για να μου στειλουν με sms τον κωδικο ενεργοπ.αλλα δεν μου εστειλαν ακομα τιποτα(εδω και 6-7 ωρες)!Υπαρχει τροπος να το ενεργοποιησω με αλλον τροπο?Μπηκα στη σελ.του προγραμματος,αλλα δεν βρηκα ακρη!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι επαθε ο cydia εχασε ολα τα sources k τα package μου βγαζει συνεχεια

error : database

encountered a section with no

pachage:header

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανένας γιατί όταν εγκαθιστώ το idashboard ή και οποιδήποτε άλλο widget για όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη μου εμφανίζει το ξεκλείδωμα τελείως λάθος στραβά στην άκρη και τα λόγια του widget μπερδεμένα και πάνω σε άλλα λόγια???
myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανένας γιατί όταν εγκαθιστώ το idashboard ή και οποιδήποτε άλλο widget για όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη μου εμφανίζει το ξεκλείδωμα τελείως λάθος στραβά στην άκρη και τα λόγια του widget μπερδεμένα και πάνω σε άλλα λόγια???

 

Φίλε μου το Idashboard βρίσκεται σε beta φάση ακόμα και ενδεχομένως να έχει κάποια προβλήματα όπως αυτά που αναφέρεις. Θα σου συνιστούσα να περιμένεις την official release. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ναι... προφανώς όλα τα widget σε δοκιμαστική φάση είναι γιατί όποιο και όπου να βάλω βγαίνει σε άκυρο σημείο και μπερδεμένο με όλα τα υπόλοιπα... εκτός αν φτιάχνεται κάπως αυτό χειροκίνητα μέσω ssh...
myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση κρίσης:

 

Μήπως έχει παίσει στην αντίληψη σας κάποια εφαρμογή που να δίνει την δυνατότητα της αυτόματης απάντησης....???

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο εδω ειναι το σωστο thread, αλλα δεν βρηκα κατι πιο σχετικο. Περασα το ipa μιας εφαρμογης στο folder του installous (private/var/mobile/library/downloads) και προσπαθησα αρκετες φορες μεσω αυτου να την εγκαταστησω.

 

Δεν μου εβγαλε ποτε το εικονιδιο της εφαρμογης. Παρολα αυτα στο itunes μου δειχνει οτι η εφαρμογη (αφου μονο αυτη υπαρχει) μου τρωει χωρο γυρω στο 1gb.

 

Δεν μπορω να καταλαβω ομως πως μπορω να την διαγραψω, αν δεν εχει εμφανιστει το εικονιδιο της!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα !ανοιγω το cydia και μου βγαζει το εξης μηνυμα error: Database encountered a section with no package:header .και δεν μου εμφανιζει τα εγκατεστημενα sources και packages και δεν ξερω τι να κανω !!μπορει καποιος να με βοηθησει ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο εδω ειναι το σωστο thread, αλλα δεν βρηκα κατι πιο σχετικο. Περασα το ipa μιας εφαρμογης στο folder του installous (private/var/mobile/library/downloads) και προσπαθησα αρκετες φορες μεσω αυτου να την εγκαταστησω.

 

Δεν μου εβγαλε ποτε το εικονιδιο της εφαρμογης. Παρολα αυτα στο itunes μου δειχνει οτι η εφαρμογη (αφου μονο αυτη υπαρχει) μου τρωει χωρο γυρω στο 1gb.

 

Δεν μπορω να καταλαβω ομως πως μπορω να την διαγραψω, αν δεν εχει εμφανιστει το εικονιδιο της!

 

Αφού είχες το .ipa γιατί δεν το πέρναγες κατευθείαν στο itunes και στην συνέχεια να συγχρόνιζες από εκεί? έχεις περάσει το πακέτο appsync?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχες το .ipa γιατί δεν το πέρναγες κατευθείαν στο itunes και στην συνέχεια να συγχρόνιζες από εκεί? έχεις περάσει το πακέτο appsync?

 

Γιατι ακριβως δεν εχω περασει το appsync. Τα περναω απευθειας στο iphone με το iFunBox κ μετα τα εγκαθιστω με το installous. Αλλα μαλλον θα πρεπει να ακολουθησω τη μεθοδο με το appsync. Το ζητημα ειναι τωρα πως μπορω να απεγκαταστησω κατι που δεν εχει εγκατασταθει σωστα ηδη;

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ακριβως δεν εχω περασει το appsync. Τα περναω απευθειας στο iphone με το iFunBox κ μετα τα εγκαθιστω με το installous. Αλλα μαλλον θα πρεπει να ακολουθησω τη μεθοδο με το appsync. Το ζητημα ειναι τωρα πως μπορω να απεγκαταστησω κατι που δεν εχει εγκατασταθει σωστα ηδη;

 

Χρησιμοποιείς το ifile ή κάποιο παρεμφερή file browser? αλλά ακόμα και με ssh λογικά θα μπορείς να βρεις το path της συγκεκριμένης εφαρμογής και να σβήσεις όλο το φάκελο manually.

 

Δες στις διαδρομές var/mobile/applications και var/stash/applications.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Orbit 1.1 (Expose) for iPhone Now Available

 

Orbit lets you quickly navigate between Springboard pages by viewing them as thumbnails.

 

http://www.iclarified.com/images/news/6222/22540/22540.png

 

New features v1.1:

* Home Button Support

* Search Page

* Theme Support

* Dynamic Sizing

* Performance Improvements

 

You can purchase Orbit from the Cydia Store for $1.99.

 

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=6222

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το ifile ή κάποιο παρεμφερή file browser? αλλά ακόμα και με ssh λογικά θα μπορείς να βρεις το path της συγκεκριμένης εφαρμογής και να σβήσεις όλο το φάκελο manually.

 

Δες στις διαδρομές var/mobile/applications και var/stash/applications.

 

Οντως στο var/mobile/applications ειχε μερος (; ) της εγκαταστασης του προγραμματος, το οποιο δεν εφυγε ουτε οταν προσπαθησα να το εγκαταστησω/ απεγκαταστησω μεσω του itunes. Ετσι γλυτωσα πανω απο 150Mb χωρου.

 

Thanks!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα !ανοιγω το cydia και μου βγαζει το εξης μηνυμα error: Database encountered a section with no package:header .και δεν μου εμφανιζει τα εγκατεστημενα sources και packages και δεν ξερω τι να κανω !!μπορει καποιος να με βοηθησει ?

 

Παλευω απο προχτες με αυτο το μυνημα το ποιο σιγουρο και γρηγορο που βρηκα ηταν restore και βροχη απο την αρχη ( το αστειο ειναι οτι δεν καταλαβα εξαιτειασ τι εγινε)

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα την βρηκα την λυση χωρις restore ! Πας με ssh στην διαδρομη: var / lib / apt / lists folder και διαγραφεις ολα τα αρχεια που ειναι μεσα στο lists folder εκτος απο το partial φακελο !
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το cydia και του έχω προσθέσει κάποια repo που δεν παίζουν πια (exsellize), τα οποία όμως δεν μου τα δείχνει στο sources για να τα αφαιρέσω.

Κάθε φορά όμως που μπαίνω στο cydia αργεί πάρα πολύ να φορρτώσει και στο τέλος που εμφανίζει συνέχεια σφάλματα απο τα συγκεκριμένα repos. Το ίδιο και όταν κάνω install κάποια εφαρμογή. Τί μπορώ αν κάνω για αυτό?

Αν απεγκαταστήσω το cydia για το ξαναεγκαταστήσω καθαρό πιά, τί θα γίνει με τις εφαρμογές που έχω ήδη εγκαταστήσει μέσω cydia?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το cydia και του έχω προσθέσει κάποια repo που δεν παίζουν πια (exsellize), τα οποία όμως δεν μου τα δείχνει στο sources για να τα αφαιρέσω.

Κάθε φορά όμως που μπαίνω στο cydia αργεί πάρα πολύ να φορρτώσει και στο τέλος που εμφανίζει συνέχεια σφάλματα απο τα συγκεκριμένα repos. Το ίδιο και όταν κάνω install κάποια εφαρμογή. Τί μπορώ αν κάνω για αυτό?

Αν απεγκαταστήσω το cydia για το ξαναεγκαταστήσω καθαρό πιά, τί θα γίνει με τις εφαρμογές που έχω ήδη εγκαταστήσει μέσω cydia?

Ευχαριστώ

Και γιατί δεν αφαιρείς απλά τα repo που δεν λειτουργούν? Πήγαινε στο cydia και επίελεξε Manage > Sources και πάνω δεξιά έχει το edit, επέλεξε το και απλά διέγραψε τα repo που δεν θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα εφαρμογη για ανταλλαγη αρχειων μεσω bluetooth για το 3gs υπαρχει??Το ibluetooth στο 3gs μου δεν παιζει με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα εφαρμογη για ανταλλαγη αρχειων μεσω bluetooth για το 3gs υπαρχει??Το ibluetooth στο 3gs μου δεν παιζει με τιποτα.

Όπως ανακοίνωσε ο δημιουργός της εφαρμογής θα πρέπει να περιμένουμε την v2 του iBT την οποία και ετοιμάζει. Πιο πολλά θα βρεις εδώ και εδώ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου κάποιο θέμα με τις καλύτερες και τις χρησιμότερες εφαρμογές για τον καθένα μας στο iphone??? Π.χ ένα top 10... καλό θα ήταν κατά την γνώμη μου να φτιαχτεί ένα αντίστοιχο θέμα....

 

με την ευκαιρία να ρωτήσω και δύο πραγματάκια... το Ibluetooth Και το downloadmeter για την 3.1.2 τίποτα ακόμα σωστά??? ούτε κανένα widget έχει ολοκληρωθεί να δουλέυει σωστά με την 3.1.2???

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανακοίνωσε ο δημιουργός της εφαρμογής θα πρέπει να περιμένουμε την v2 του iBT την οποία και ετοιμάζει. Πιο πολλά θα βρεις εδώ και εδώ.

 

Αν το δούμε ποτέ....:X

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν αφαιρείς απλά τα repo που δεν λειτουργούν? Πήγαινε στο cydia και επίελεξε Manage > Sources και πάνω δεξιά έχει το edit, επέλεξε το και απλά διέγραψε τα repo που δεν θες.

 

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Δεν μου τα εμφανίζει εκεί, αλλά ούτε και πουθενά αλλού!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα. Δεν μου τα εμφανίζει εκεί, αλλά ούτε και πουθενά αλλού!! :blink:

 

Αυτό ίσως σε βοηθήσει. Επισυνάπτω τον οδηγό από modmyi.com

 

Found on Modmyi-

 

You will need an ftp/sftp client. [WinSCP for Windows/Cyberduck for Mac]

 

1. SSH into your iPhone/iPod, hopefully you know how to do that.

 

2. Go to the root of your iPhone/iPod/

 

3. Navigate to /etc/apt/sources.list.d/cydia.list

 

4. Download the Cydia.list to your computer and open it using any text editor.

 

5. Delete the source you added. For example, "deb http://www.iphone.org.hk/apt/ ./" if this is the source you want to delete, simply delete that one line. NOT THE WHOLE THING. Make sure you save the document as is. We are NOT adding any extensions.

 

6. Drag the saved document into the sources.list.d folder and replace the file.

 

7. Respring.

 

ALL DONE!

 

;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...