Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Έχω ένα πρόβλημα με το installous. Όταν κάνω αναζητηση μου βγάζει API error και βέβαια δεν κάνει αναζητηση. Τι φταίει;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση πως μπορω να βάλω την επόμενη έκδοση iOS 5.1.1 σε iPhone 4με iOS 5.0.1 χωρις να χάσω τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις ;

Ευχαριστώ.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση πως μπορω να βάλουν την επόμενη έκδοση iOS 5.1.1 σε iPhone 4με iOS 5.0.1 χορης να χάσω τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις ;

Ευχαριστώ.

 

Πρώτον αν είσαι jailbreak θα το χάσεις να ξέρεις, θα κάνεις ένα backup τις εφαρμογές και ρυθμίσεις, μετά από το itunes κάνεις κανονικά την ενημέρωση και μόλις γίνει θα επιλέξεις επαναφορά, είναι πολύ απλό.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον αν είσαι jailbreak θα το χάσεις να ξέρεις, θα κάνεις ένα backup τις εφαρμογές και ρυθμίσεις, μετά από το itunes κάνεις κανονικά την ενημέρωση και μόλις γίνει θα επιλέξεις επαναφορά, είναι πολύ απλό.

 

Εχω κάνει jailbreak και με το itune μου λέει ότι θέλει να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων. Με πιο αλο πρόγραμμα μπορω να πάρω ένα ολοκληρωμένο backup όλων των ρυθμίσεων και εφαρμογών;

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει jailbreak και με το itune μου λέει ότι θέλει να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων. Με πιο αλο πρόγραμμα μπορω να πάρω ένα ολοκληρωμένο backup όλων των ρυθμίσεων και εφαρμογών;

 

Xbackup είναι επί πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Xbackup είναι επί πληρωμή.

 

Το xbackup κάνει καλα την δουλειά αποθηκευση ακόμα π.χ. Προγράμματα cydia και ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Το xbackup κάνει καλα την δουλειά αποθηκευση ακόμα π.χ. Προγράμματα cydia και ρυθμίσεις;

 

http://www.cultofmac.com/169467/how-to-backup-your-jailbreak-apps-and-tweaks-from-cydia-ultimate-roundup/

 

Ρίξε μια ματιά εδώ , ναι είναι για να κάνεις backup τις εφαρμογές και τα sources.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω βαλει στο μηλο το dreamboard και πρεπει να εκανα κατι και οταν εβαλα ενα theme απ το dreamboard η το winterboard εξαφανιστηκε η μπαρα απο πανω που διχνει την ωρα τη μπαταρια και το wifi .Σε μια στιγμη οταν ξαναλαξα theme η μπαρα εμφανιστηκε αλλα το dreamboard δε δουλευε παρα μονο οταν εκανα επακινηση το κινητο και το dreamboard δουλευε αλλα η μπαρα καπουτ:lol:..να σημιωσω οταν παω στα σετινγκς η μπαρα εμφανιζεται μονο εκει.καμια λυση;

Και επ οταν περναω themes απ το DB σε μια στιγμη το αιφον κανει ρισταρτ και μου βγαζει το μυνημα στα αγγλικα οτι το αιφον πρεπει να κανει ρισταρτ γιατι εγινε κατι λαθος.Θυμαμαι οταν ειχα βαλει το ice cream sandwitch theme το κινητο κολησε στο prepare to install και επρεπε να το αφησω να σβησει απο μπαταρια ωπου τελικα επανηλθε.Γιατι συμβαινει αυτο; με τα προβληματα απ το DB

Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

 

Εχω ενα προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας... Το Viber στο iphone μου εχει κολησει... Οταν παταω πανω του παει να μπει και μετα με πεταει εξω... Το Ειχα ξαναπαθει αλλη μια φορα στο παρελθον και εκανα ενα update απο το appstore και μετα δουλευε σχεδον οπως παλια..

 

Τωρα ομως που δεν υπαρχει καποια καινουργια εκδοση δεν μπορω να κανω κατι...

 

Σκεφτηκα να το σβησω και να το ξαναπερασω... Επειδη ομως δεν θελω σε καμια περιπτωση να χασω τα μηνυματα που εχω εκει μεσα... μπορω να παρω καποιο back up αρχειο των μηνυματων απο το open ssh και να το βαλω μετα την εγκατασταση και να εμφανιζονται κανονικα τα μηνυματα..? Και αν ναι ποιο ειναι αυτο το αρχειο μεσα στο φακελο του Viber?

 

(εχω iphone 3gs 5.0.1 jb)

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ipad 1 jb 5.1.1. θέλω εδώ και μέρες ένα widget καιρού που να δουλεύει επιτέλους στην οθόνη κλειδώματος, έβαλα το Lockinfo, cydget αλλά χωρίς αποτέλεσμα, οπότε ακούω τις προτάσεις σας...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας!δεν ξερω αν ειναι η καταλληλη ενοτητα για το θεμα μου....σκεφτομαι να αγορασω το iPhone 4S δεν ημουν ποτε ξανα κατοχος iPhone...μονο smartphone(xperia) γενικα ειμαι ασχετη με iPhone...το μονο που με προβληματιζει στο να κανω την αγορα ειναι το jailbreak..!εχω ακουσει οτι με αυτο ειναι σαν να ελευθερωνεται η συσκευη αλλα μετα απο αυτο μπορει να μην ειναι τοσο γρηγορη η μπορει και να σβηνει το κινητο ετσι ακουσα..βασικα η απορια μου ειναι τι κανει το iPhone χωρις jailbreak..α και κατι αλλο μπορει να κατεβασει δωρεαν εφαρμογες δεν μιλαω για αυτες που τις πληρωνεις αλλα αυτες που ειναι δωρεαν οπως στο μαρκετ πχ.να μπορει καποιος να κατεβασει ενα παιχνιδι..ή πληρωνεις ΟΛΕΣ τις εφαρμογες?(χωρις jailbreak)επισης μπορει να παιξει βιντεο απο youtube?γιατι ακουσα οτι δεν εχει flash player!οταν παρω την συσκευη αξιζει να κανω jailbreak και αν ναι τι προσφερει?και τελευταιο ερωτημα:μπορω να του περασω απο το λαπτοπ μου τραγουδια..και αν οχι ποιος τροπος υπαρχει για να του περασω τραγουδια?αν μπορειτε απαντηστε μου..ευχαριστω! Edited by zeppelin66
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!δεν ξερω αν ειναι η καταλληλη ενοτητα για το θεμα μου....σκεφτομαι να αγορασω το iPhone 4S δεν ημουν ποτε ξανα κατοχος iPhone...μονο smartphone(xperia) γενικα ειμαι ασχετη με iPhone...το μονο που με προβληματιζει στο να κανω την αγορα ειναι το jailbreak..!εχω ακουσει οτι με αυτο ειναι σαν να ελευθερωνεται η συσκευη αλλα μετα απο αυτο μπορει να μην ειναι τοσο γρηγορη η μπορει και να σβηνει το κινητο ετσι ακουσα..βασικα η απορια μου ειναι τι κανει το iPhone χωρις jailbreak..α και κατι αλλο μπορει να κατεβασει δωρεαν εφαρμογες δεν μιλαω για αυτες που τις πληρωνεις αλλα αυτες που ειναι δωρεαν οπως στο μαρκετ πχ.να μπορει καποιος να κατεβασει ενα παιχνιδι..ή πληρωνεις ΟΛΕΣ τις εφαρμογες?(χωρις jailbreak)επισης μπορει να παιξει βιντεο απο youtube?γιατι ακουσα οτι δεν εχει flash player!οταν παρω την συσκευη αξιζει να κανω jailbreak και αν ναι τι προσφερει?και τελευταιο ερωτημα:μπορω να του περασω απο το λαπτοπ μου τραγουδια..και αν οχι ποιος τροπος υπαρχει για να του περασω τραγουδια?αν μπορειτε απαντηστε μου..ευχαριστω!

 

Είτε με jailbreak είτε χωρίς , πρόκειται για κινητάρα . Αν δεν σε ενδιαφέρει το jailbreak για αρχή , θα σου πρότεινα να πάρεις το 5 , μια και η χρηματική διάφορα είναι μικρή. Συγχρονιζεται

Με το λαπτοπ για τη μουσικη που θελεισ , μεσω iTunes. Όσο αφορά το jailbreak γενικά, ναι αξίζει. Μπορείς να κατεβαζεις τις δωρεάν εφαρμογές κανονικα απο το AppStore , και τις υπόλοιπες απο ...

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα.εχώ το ipad 3 και εχώ εγκλωβιστεί στην 5.1 έκδοση.θελώ να κάνω jb αλλά πρεπεί να αναβαθμισώ σε 5.1.1 για να γίνει.ομώς αναγκαστικά πρεπεί να πάω στην 6.τελικά υπαρχεί τροπος να παώ στην 5.1.1 η να πάω στην 6 και να περιμένω.δοκίμασα χειροκινητα αλλά μου βγάζει τα γνώστα σφάλματα.τι προτέινετε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχώ το ipad 3 και εχώ εγκλωβιστεί στην 5.1 έκδοση.θελώ να κάνω jb αλλά πρεπεί να αναβαθμισώ σε 5.1.1 για να γίνει.ομώς αναγκαστικά πρεπεί να πάω στην 6.τελικά υπαρχεί τροπος να παώ στην 5.1.1 η να πάω στην 6 και να περιμένω.δοκίμασα χειροκινητα αλλά μου βγάζει τα γνώστα σφάλματα.τι προτέινετε?

 

Εχεις κρατήσει shsh ?

Είχες κάνει ποτέ jailbreak?

Αν όχι το ξεχνάς γιατί η apple δεν υπογράφει πια την 5.1.1 για ipad3

Link to comment
Share on other sites

jailbreak δεν εχώ κανεί ποτέ.με το που το πήρά ειχε αυτή την εκδοση.

 

Οπότε δεν έχεις κρατήσει shsh για την 5.1.1

Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείς να πας εκεί, παρά μόνο στη 6.

Εφόσον είσαι μαμά και περιμένεις jb αν κατάλαβα καλά να είσαι σίγουρος ότι όταν βγεί θα είναι για ios6 και όχι για 5.1,οπότε προχώρα σε 6.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να κάνω δύω ερωτήσεις ...

 

1). Εχω το 4s με λειτουργικό ios 6 και θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να πάρω bacap της επαφές μου στον τηλεφωνικό κατάλογο και να της περάσω στο pc … υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που το κάνει αυτό .???

 

2). Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να στέλνω της επαφές με Bluetooth σε άλλο κινητό που να μην είναι apple όπως κινητά με Androit π.χ

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ !!! ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ... ΣΤΟ REDSNOW ΠΑΤΗΣΑ COSTUM IPSW ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΙΝ Ν ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ RECOVERY MODE !!!! ΟΥΤΕ DFU !! ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ Ο Η/Υ !! ΟΥΤΕ ΤΟ UMPRELLA... ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ:)

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας εχω το εξης προβλημα ρε παιδια και δεν μπορω να καταλαβω τι να κανω..... εχω ενα iphone 3gs και εκανα την βλακεια να του περασω την 6.01 απο to itunes και τωρα θελω να γυρισω στη παλια την 5 και δεν μπορω διαβαζω ολλα αυτα αλλα καπου κανω λαθος σιγουρα ....... μπορει καποιος να με καθοδηγησει????:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω ενα iphone4 εδω και εχει την 6.0.1 jailbreak και θελω να το φορμαρω και να βγαλω και το jailbreak. Δεν εχω ιδεα απο iphone το μονο που ξερω ειναι οτι αυτη η διαδικασια γινεται μεσω itunes με restore. ΕΙναι ετσι ή μηπως πρεπει να κοιταξω κατι στο κινητο πριν κανω οτιδηποτε (γιατι μπορει η relock διαδικασια να απαιτει και καποιο εξτρα step που δεν το ξερω)

 

ευχαριστω

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλησπερα σε ολους μολις παρελαβα στα χερια μου ενα iphone 4 μαλλον απο ισπανια το οποιο εχει πανω την 5.1 με tethered jailbreak . Το κακο ειναι οτι μαλλον δεν εχουν γινει ποτε backup τα shsh ετσι δεν μπορω ( απο οτι εχω καταλαβει διαβαζοντας αποτο πρωι οτι οδηγο εβρησκα) να κανω καμια διαδικασια αναβαθμισης και jailbreak ... Κανω λαθος..? Επισης το κινητο θελει και ξεκλειδωμα γιατι ειναι της Orange οποτε φοβαμαι να κανω και αναβαθμιση στην 6.0 και δεν μπορω μετα να το ξεκλειδωσω το δυκτιο ουτε με turbo sim (gevey). Εκδοση baseband 04.12.01

Οποια προταση διορθωση-δεκτη

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, την βοηθεια σας θα ηθελα. Εχω ενα 2G (AT&T) με jailbreak (PineApple) με τη τελευταία iOS που το υποστηρίζει και το εχω δώσει στη μάνα μου. Τωρα θα της δώσω το iPhone 4 και θέλω να κάνω backup το 2G στο iTunes και μετά restore στο iPhone 4 το οποίο δεν θα ειναι jailbreak. Θα γίνει κανονικά η όλη διαδικασία ή θα υπάρχει πρόβλημα επειδή το backup θα ειναι του 2G με jailbreak?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...