Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και απο μενα...Μηπως μπορει καποιο παληκαρι να μου πει..πως μπορω να πληρωσω καποια εφαρμογη στο Cydia ??

Με πιστωτικη θα ηθελα..αλλα δεν βρηκα τον τροπο !!

Ευχαριστω :-)

 

Με PayPal, με κόστος ένα μικρό commission πλήρωσα εγώ.

----------------

Now playing on iTunes: Editors - Papillon

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με PayPal, με κόστος ένα μικρό commission πλήρωσα εγώ.

----------------

Now playing on iTunes: Editors - Papillon

via FoxyTunes[/u

 

Καταρχην σ ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου...

Με πιστωτικη δε γινεται αραγε ..??:O

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα...

 

Ψαχνω ενα προγραμμα για να μπορω να κανω edit calls και κυριως για να μπορω να υπολογιζω την διαρκεια των εξερχομενων κλησεων.. Παλια ειχα βρει ενα αλλα τωρα δεν θυμαμαι καν πως λεγεται...

 

Εχω το iphone 3g 3.1.2 me jb

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Ψαχνω ενα προγραμμα για να μπορω να κανω edit calls και κυριως για να μπορω να υπολογιζω την διαρκεια των εξερχομενων κλησεων.. Παλια ειχα βρει ενα αλλα τωρα δεν θυμαμαι καν πως λεγεται...

 

Εχω το iphone 3g 3.1.2 me jb

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Ψαχνω ενα προγραμμα για να μπορω να κανω edit calls και κυριως για να μπορω να υπολογιζω την διαρκεια των εξερχομενων κλησεων.. Παλια ειχα βρει ενα αλλα τωρα δεν θυμαμαι καν πως λεγεται...

 

Εχω το iphone 3g 3.1.2 me jb

 

 

Ευχαριστω

Υπάρχει το MobileLog.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

Ψαχνω ενα προγραμμα για να μπορω να κανω edit calls και κυριως για να μπορω να υπολογιζω την διαρκεια των εξερχομενων κλησεων.. Παλια ειχα βρει ενα αλλα τωρα δεν θυμαμαι καν πως λεγεται...

 

Εχω το iphone 3g 3.1.2 me jb

 

 

Ευχαριστω

 

Καλησπέρα,

Μήπως είναι το MobileLog ?

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα

Εχω ενα προβλημα...εγκατεστησα στο 3G μου το Netatalk και ενω το βρισκει ο finder στα shared devices (εχω macbook pro με snow 10.6.2) οταν παω να συνδεθω στο iPhone μου βγαζει τα παρακατω errors με τη σειρα που τα δινω...στην πρωτη προσπαθεια συνδεσης μου βγαζει το πρωτο error και οταν προσπαθω και δευτερη και τριτη φορα μου βγαζει το δευτερο...καμια ιδεα κανεις??:(

 

http://img198.imageshack.us/img198/9734/screencapturemi.png

 

http://img96.imageshack.us/img96/8867/screencapture1t.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ξερει κανεις τη διευθυνση για το repo του Bigboss???

 

Δοκιμάζω το http://apt.bigboss.us.com/repofiles/cydia/ αλλα το Cydia μου βγαζει μηνυμα λαθους οτι δεν βρισκει τη διευθυνση.

 

Θελω να κατεβασω το SBSettings ή εστω το παλιο καλο Bossprefs γιατί κατά λαθος το εσβησα (εχω 2G, jb&unlocked)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω ενα προβλημα...εγκατεστησα στο 3G μου το Netatalk και ενω το βρισκει ο finder στα shared devices (εχω macbook pro με snow 10.6.2) οταν παω να συνδεθω στο iPhone μου βγαζει τα παρακατω errors με τη σειρα που τα δινω...στην πρωτη προσπαθεια συνδεσης μου βγαζει το πρωτο error και οταν προσπαθω και δευτερη και τριτη φορα μου βγαζει το δευτερο...καμια ιδεα κανεις??:(

 

http://img198.imageshack.us/img198/9734/screencapturemi.png

 

http://img96.imageshack.us/img96/8867/screencapture1t.png

 

κανεις δεν ξερει βρε παλικαρια??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να συν δεθείς με command + k χρησιμοποιώντας το afp πρωτόκολλο. Δηλαδή δώσε σαν διεύθυνση το afp://ip_iphone.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να συν δεθείς με command + k χρησιμοποιώντας το afp πρωτόκολλο. Δηλαδή δώσε σαν διεύθυνση το afp://ip_iphone.

 

τι εννοεις?? πως το κανω αυτο??αφου οταν παταω το connect as στον finder μου βγαζει αυτα τα errors...

 

τελικα καταλαβα τι εννοεις αλλα μπορεις να μου πεις ακριβως τη διευθυνση?

Edited by kospilot1
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?? πως το κανω αυτο??αφου οταν παταω το connect as στον finder μου βγαζει αυτα τα errors...

 

τελικα καταλαβα τι εννοεις αλλα μπορεις να μου πεις ακριβως τη διευθυνση?

 

εφόσον το iPhone και ο mac είναι στο ίδιο ασύρματο δίκτυο αρκεί να δώσεις σαν ip την ip του iPhone. Για παράδειγμα έαν η ip του iPhone είναι 192.168.1.4 τότε δίνεις σαν εντολή το AFP://192.168.1.4 και στην συνέχεια δίνεις το username και το pass.

 

Ελπίζω να βόηθησα. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

εφόσον το iPhone και ο mac είναι στο ίδιο ασύρματο δίκτυο αρκεί να δώσεις σαν ip την ip του iPhone. Για παράδειγμα έαν η ip του iPhone είναι 192.168.1.4 τότε δίνεις σαν εντολή το AFP://192.168.1.4 και στην συνέχεια δίνεις το username και το pass.

 

Ελπίζω να βόηθησα. ;)

 

δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος...το ιδιο error μου βγαζει συνεχεια...:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά γνωρίζει κανείς να μου εξηγήσει πώς μπορώ να απαλλαχτώ από αυτό το error που παίρνω διαρκώς κάθε φορά που κάνω refresh τα sources ;

 

http://img31.imageshack.us/img31/7934/img0065q.png

 

δοκίμασα να σβήσω τα πάντα από /var/lib/apt/lists (εκτός από partial) και πάλι το πρόβλημα παραμένει..

το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γνωρίζει κανείς να μου εξηγήσει πώς μπορώ να απαλλαχτώ από αυτό το error που παίρνω διαρκώς κάθε φορά που κάνω refresh τα sources ;

 

δοκίμασα να σβήσω τα πάντα από /var/lib/apt/lists (εκτός από partial) και πάλι το πρόβλημα παραμένει..

 

Manage > Sources > Edit και από κει σβήνεις τα repos που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να γινόταν έτσι, θα το είχα λύσει το πρόβλημά μου εδώ και καιρό :p το error εμένει ότι και να κάνω.. με ifile να ανατρέξω manually και να σβήσω κάτι ;
το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να γινόταν έτσι, θα το είχα λύσει το πρόβλημά μου εδώ και καιρό :p το error εμένει ότι και να κάνω.. με ifile να ανατρέξω manually και να σβήσω κάτι ;

 

Δοκίμασε να ανοίξεις μέσω ifile το αρχείο /etc/apt/sources.list.d/cydia.list και δες εάν υπάρχουν εκεί μέσα οι καταχωρήσεις από τα url που σου χτυπάνε στο cydia. Σε αυτήν την περίπτωση διέγραψε τες από το αρχείο.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Το repo είναι cydia.hackulo.us και όχι cydia.hackullo.us ούτε cydia.hackulus.us

 

Σωστός, ούτε καν το πρόσεξα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, ούτε καν το πρόσεξα! ;)

 

+1 και από εμένα. Ούτε καν που το είδα. Ωραίος.... :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ανοίξεις μέσω ifile το αρχείο /etc/apt/sources.list.d/cydia.list και δες εάν υπάρχουν εκεί μέσα οι καταχωρήσεις από τα url που σου χτυπάνε στο cydia. Σε αυτήν την περίπτωση διέγραψε τες από το αρχείο.

 

λοιπόν φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, αυτό το πράγμα έψαχνα ακριβώς και όπως αποδείχθηκε έλυσε το πρόβλημά μου. όταν είχα πρωτοαγοράσει το iphone και προσπαθούσα να του βάλω το repo του hackulo.us είχα κάνει ορισμένα λάθη τα οποία απότι φαίνεται καταχωρήθηκαν και έμειναν, παρόλο που δεν εμφανίζονταν στα sources του cydia.

 

hostolis φίλε μου, το πρόβλημά μου δεν ήταν το όνομα του repo αλλά το σφάλμα που μου έδινε το refresh. ούτως ή άλλος, το συγκεκριμένο repo μου είναι άχρηστο πλέον.

το ταξίδι ως τώρα : nokia 3510 -> sony ericsson t310 -> siemens sx1 -> nokia n95 -> iPhone 3GS -> iPhone 4S (16g black) :love:
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, αυτό το πράγμα έψαχνα ακριβώς και όπως αποδείχθηκε έλυσε το πρόβλημά μου. όταν είχα πρωτοαγοράσει το iphone και προσπαθούσα να του βάλω το repo του hackulo.us είχα κάνει ορισμένα λάθη τα οποία απότι φαίνεται καταχωρήθηκαν και έμειναν, παρόλο που δεν εμφανίζονταν στα sources του cydia.

 

hostolis φίλε μου, το πρόβλημά μου δεν ήταν το όνομα του repo αλλά το σφάλμα που μου έδινε το refresh. ούτως ή άλλος, το συγκεκριμένο repo μου είναι άχρηστο πλέον.

 

Χαίρομαι που μπόρεσα να βοηθήσω. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα το cydia αλλά δεν το θέλω. Πώς μπορώ να το καταργήσω εντελώς από το κινητό? Μπορεί κάποιοσ να μου εξηγήσει σας παρακαλώ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...