Jump to content

Γενικές πληροφορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα κάποιο link για να βάλω την εφαρμογη cydia στο iPhone 4. Μπορείτε να με βοηθήσετε? ευχαριστω προκαταβολικά.

 

Καλώς ηλθες στο φόρουμ.

 

Το Cydia δεν είναι εφαρμογη.

Είναι κάτι σαν το AppStore και διαθέτει δικές του εφαρμογές και tweaks.

Για να εκγατασταθει, απαιτηται να γίνει η συσκευη jailbreak.

Φυσικά κάτι τέτοιο δεν είναι αποδεκτό απο την apple. Μπορείς όμως να επανελθεις κάνοντας restore την συσκευη σου.

Επειδή προφανώς είσαι καινούργιος, θα σου πρότεινα να διαβάσεις τους σχετικούς οδηγούς ώστε ;ν το αποφασίσεις για jailbreak να ξέρεις τι κανεις και γιατί το κανεις.

Θα τα βρεις όλα στο link που έχω στην υπογραφή μου.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=159

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρατηρώ στο Cydia στην διαχείριση πακετών:

 

Activator (τι κανει; )

Mobile Supstrate (επίσης)

xSellize Security (αναγκαίο; )

 

Και άλλα 3-4 που απεγκατέστησα γιατι δεν βρήκα τον λόγο να υπάρχουν...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Activator --> φίλε μπορεί να προσομοίωση το home button και πολλά άλλα ώστε να κλείνεις εφαρμογές χωρίς να πατάς το home button...

 

την θεωρώ σημαντική εφαρμογή μιας και ως γνωστών το home button του iPhone μετά από κάποιο διάστημα κάνει νερά...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το activator σε J/B συσκευή και έχει πολλούς τρόπους να επιλέξεις... :D

 

Και έτσι έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο ...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το activator σε J/B συσκευή και έχει πολλούς τρόπους να επιλέξεις... :D

 

Και έτσι έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο ...

 

Το έχω ήδη. Που είναι οι ρυθμίσεις; :wacko:

 

Edit: Το βρήκα, καλή φάση :)

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη. Που είναι οι ρυθμίσεις; :wacko:

 

Edit: Το βρήκα, καλή φάση :)

 

Ωραίος... βάλε με ποιόν τρόπο θες να κλείνεις τις εφαρμογές και είσαι έτοιμος...αν θες κάτι παραπάνω ρώτα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ στο Cydia στην διαχείριση πακετών:

 

Activator (τι κανει; )

Mobile Supstrate (επίσης)

xSellize Security (αναγκαίο; )

 

Και άλλα 3-4 που απεγκατέστησα γιατι δεν βρήκα τον λόγο να υπάρχουν...

 

Για να είναι εκεί να είσαι σίγουρος ότι κάπου χρειάζονται :p

Έχεις δηλώσει hacker η developer στο cydia (τρομάρα σας ) έτσι σου εμφανίζει αρχεία που δεν ξέρετε καν το κάνουν.

Δήλωσε χρήστης κ όλα τα μη απαραίτητα να τα βλέπεις απλά θα "εξαφανιστούν " απο τα εγκατεστημενα πακέτα σου στην ανάλογης λίστα του cydia ;)

Όσο για το κλείσιμο των εφαρμογών,σίγουρα ο τρόπος που σου πρότειναν πιο πάνω,ΔΕΝ είναι ο σωστοτερος.

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για να είναι εκεί να είσαι σίγουρος ότι κάπου χρειάζονται :p

Έχεις δηλώσει hacker η developer στο cydia (τρομάρα σας ) έτσι σου εμφανίζει αρχεία που δεν ξέρετε καν το κάνουν.

Δήλωσε χρήστης κ όλα τα μη απαραίτητα να τα βλέπεις απλά θα "εξαφανιστούν " απο τα εγκατεστημενα πακέτα σου στην ανάλογης λίστα του cydia ;)

Όσο για το κλείσιμο των εφαρμογών,σίγουρα ο τρόπος που σου πρότειναν πιο πάνω,ΔΕΝ είναι ο σωστοτερος.

(αν κ έχω πει να μην το ξανακανω :( )

Κατέβασε το remove backround αν θέλεις πραγματικά να "κλείνουν" οι εφαρμογές σου με ένα απλό gesture η ακόμη κ με ένα απλό "shake device" ;)

Όπως επίσης θα μπορείς μέσω αυτού να διαλέξεις ποιες εφαρμογές δεν θα κλείνουν μέσω αυτού,αλλά θα τις μπαίνεις ΕΣΥ με τον βασανιστικό κ ηλίθιο τροπο που έχει οεμ το iPhone...

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

 

User Πάτησα στο Cydia και όχι hacker :lol: :lol: και μου εμφανίζονται αυτά που έγραψα. Δεν με ενοχλούν να μην κλείνουν τελείως οι εφαρμογες. Μέσω activator έκανα να ... κουνάω την συσκευή και να πατάει θεωρητικά το Home Button :p :lol:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

User Πάτησα στο Cydia και όχι hacker :lol: :lol: και μου εμφανίζονται αυτά που έγραψα. Δεν με ενοχλούν να μην κλείνουν τελείως οι εφαρμογες. Μέσω activator έκανα να ... κουνάω την συσκευή και να πατάει θεωρητικά το Home Button :p :lol:

 

Έτσι δεν κλείνουν οι εφαρμογές. Αλλά περί ορέξεως :p

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ στο Cydia στην διαχείριση πακετών:

 

Activator (τι κανει; )

Mobile Supstrate (επίσης)

xSellize Security (αναγκαίο; )

 

Και άλλα 3-4 που απεγκατέστησα γιατι δεν βρήκα τον λόγο να υπάρχουν...

 

Για το Activator σου απαντησαν καποια αλλα παιδια.

Το mobile Substrate ουσιαστικά σε προστατεύει απο σκασίματα που ίσως γίνουν στο springboard.app (συνήθως λόγο κάποιας ασυμβατότητας απο κάποιο tweak ή προγράμματος που έχεις κατεβάσει).

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις εφαρμογές από το cydia τότε μπαίνουν και πακέτα που ικανοποιούν τα dependencies, όπως ακριβώς συμβαίνει και στη debian, την ubuntu, κτλ... Οπότε πριν κανεις uninstall ψάξε να δεις τι κάνει ένα πακέτο ώστε να μη χάσεις και κάτι που ήθελες. Πx. αν έχεις το Lockinfo μπαίνει και το Activator και αν βγάλεις το activator βγαίνει και το lockinfo.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η νεα εφαρμογή SlideAway, η οποια παραμετροποιει την LockScreen πολύ έξυπνα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4XpNQO6a4YU&feature=player_embedded]YouTube - ‪'SlideAway' Brings Style, Shortcuts, and Notifications to Your iPhone's Lock Screen‬‏[/ame]

 

Παίζει αρκετά σωστά, αν και αργεί λιγο το ξεκλείδωμα (!), αλλα ΠΡΟΣΟΧΗ - δεν υπάρχει συμβατότητα με το MobileNotifier :cry: Ένα απο τα 2 μπορεί να παιζει.

Αν και την αγόρασα...:mad: την έκανα disable γιατι κρίνω οτι το MobileNotifier μου ειναι πιο χρήσιμο.

 

Μιας και η παρουσίαση του iOS 5 ειναι μόλις λίγες μέρες μακριά, ελπίζω να δούμε όμορφο και λειτουργικό νέο Notification System, στο νεο λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος γιατί το iblacklist δεν μου παίζει τα ΜΜS (Σε μορφή μικρού βίντεο)? Δεν μιλάω για όλα αλλά κάποια μορφή δεν υποστηρίζει λογικά...

 

Πώς μπορώ να επικοινωνήσω με το δημιουργό του προγράμματος να του αναφέρω το πρόβλημα μπας και γίνει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος γιατί το iblacklist δεν μου παίζει τα ΜΜS (Σε μορφή μικρού βίντεο)? Δεν μιλάω για όλα αλλά κάποια μορφή δεν υποστηρίζει λογικά...

 

Πώς μπορώ να επικοινωνήσω με το δημιουργό του προγράμματος να του αναφέρω το πρόβλημα μπας και γίνει κάτι

 

Θεωρώ οτι το εχεις αγοράσει... οπότε πας Cydia, βρίσκεις το application και επιλέγεις Contact (spektro and hdsq2)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος γιατί το iblacklist δεν μου παίζει τα ΜΜS (Σε μορφή μικρού βίντεο)? Δεν μιλάω για όλα αλλά κάποια μορφή δεν υποστηρίζει λογικά...

 

Πώς μπορώ να επικοινωνήσω με το δημιουργό του προγράμματος να του αναφέρω το πρόβλημα μπας και γίνει κάτι

 

Μέσω του λινκ εφαρμογής ;) Όσο για τον developer, είναι Βραζιλιάνος κ τρομερός άνθρωπος! Πολυ εξυπηρετικος κ ανοιχτόμυαλος τύπος!

 

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω την 4.3.3 σε iphone4 και το τηλεφωνο μου δειχνει να ειναι κλειδωμενο και οταν το συνδεω στο itunes μου εμφανιζει το παρακατω μηνυμα

itunes canot read the contents of the iphone "iphone". Go to the summary tab in phone preferences and click restore to restore this iphone to its fagtory settings.μπορει καποιος να με βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω την 4.3.3 σε iphone4 και το τηλεφωνο μου δειχνει να ειναι κλειδωμενο και οταν το συνδεω στο itunes μου εμφανιζει το παρακατω μηνυμα

itunes canot read the contents of the iphone "iphone". Go to the summary tab in phone preferences and click restore to restore this iphone to its fagtory settings.μπορει καποιος να με βοηθησει;

 

απο που το εχεις παρει? μηπως ειναι κλειδωμενο σε παροχο εξωτερικου?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απο που το εχεις παρει? μηπως ειναι κλειδωμενο σε παροχο εξωτερικου?:O

 

οχι ειναι ελληνικο απο τον γερμανο...μια περιπτωση ειναι να μην μου εχουν κοψει την sim σωστα αλλα σε 3gs παιζει κανονικα...και επειτα αυτο το μηνυμα που βγαζει;

Link to comment
Share on other sites

(χμ ελπιζω να γραφω στο σωστο θεμα) Εκανα jailbreak, εστρωσα το τηλεφωνο στα μετρα μου απροβληματιστα, αλλα εχω κολλησει γιατι με τιποτα δεν μπορω να βρω πως να εγκαταστησω λογοτυπο της vodafone... με την 4.3.2 ειμαι... υπαρχει λυση?:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

(χμ ελπιζω να γραφω στο σωστο θεμα) Εκανα jailbreak, εστρωσα το τηλεφωνο στα μετρα μου απροβληματιστα, αλλα εχω κολλησει γιατι με τιποτα δεν μπορω να βρω πως να εγκαταστησω λογοτυπο της vodafone... με την 4.3.2 ειμαι... υπαρχει λυση?:O

 

Εαν το εχεις το λογότυπο, αντε μέσω ssh ριξε το εδω /root/System/Library/Carrier%20Bundles/iPhone/Vodafone_gr.bundle/Default_CARRIER_Vodafone%20Greece@2x.png

:)

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Εαν το εχεις το λογοτυπο, αντε μεσο ssh ριξε το εδω /root/System/Library/Carrier%20Bundles/iPhone/Vodafone_gr.bundle/Default_CARRIER_Vodafone%20Greece@2x.png

:)

 

Γιωργο ομολογω με μπερδεψες εξαιρετικα πολυ!:cry: εχω το iphone 3 μερες, και jailbroken λιγες ωρες! κανενα how to οδηγο πανω σε αυτο να παρω μπρος?:O

 

ΕDIT: gοogle is my friend! με λιγο ψαξιμο στα οσα ειπες βρισκω ακρη! ευχαριστω Γιωργο!

 

EDIT2: Πετυχεεεε! :D :D :D

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

πριν από μια βδομάδα πήρα το i4 έκανα jailbreak όλα οκ. Ψάχνω να βρω κάποια ρύθμιση στο cydia που να μπορώ να επιλέξω δίκτυο (3G ή 2G). Θέλω να μην είναι αυτόματη η επιλογή αλλά να έχω μόνιμη επιλογή το 3G.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ομολογω με μπερδεψες εξαιρετικα πολυ!:cry: εχω το iphone 3 μερες, και jailbroken λιγες ωρες! κανενα how to οδηγο πανω σε αυτο να παρω μπρος?:O

 

ΕDIT: gοogle is my friend! με λιγο ψαξιμο στα οσα ειπες βρισκω ακρη! ευχαριστω Γιωργο!

 

EDIT2: Πετυχεεεε! :D :D :D

 

Σε χαίρομαι πραγματικά :) Μακάρι,να είχαν όλοι την θέληση κ την υπομονή σου!

Έχεις καταφέρει τόσα Μόνη σου,χωρίς καν να γεμιζεις τον τόπο με ερωτήσεις,αν δεν έχεις βρει πριν την λύση στις απορίες σου.

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...