Jump to content

[iOS 2] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια παλευω να πειστω αν πρεπει να κανω jailbreak αλλα την μια διαβαζω για προγραμματα που δεν τρεχουν, που κρασαρουν, για κολληματα που τρως επειδη το πειραξες κτλ κτλ. Επισης διαβαζω πολυ περιπλοκα πραγματα για να φτιαξεις πραγματα και δεν το κατεχω και πολυ... Λοιπον μπορει να μου πει καποιος με πολυ λιγα λογια τι το τοσο φοβερο χανω που το εχω ακομα παρθενο? Με την νεα αναβαθμιση που θα ερθει θα με βοηθησει ωστε να μην χρειαστει να το πειραξω?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 930
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια παλευω να πειστω αν πρεπει να κανω jailbreak αλλα την μια διαβαζω για προγραμματα που δεν τρεχουν, που κρασαρουν, για κολληματα που τρως επειδη το πειραξες κτλ κτλ. Επισης διαβαζω πολυ περιπλοκα πραγματα για να φτιαξεις πραγματα και δεν το κατεχω και πολυ... Λοιπον μπορει να μου πει καποιος με πολυ λιγα λογια τι το τοσο φοβερο χανω που το εχω ακομα παρθενο? Με την νεα αναβαθμιση που θα ερθει θα με βοηθησει ωστε να μην χρειαστει να το πειραξω?Ευχαριστω

 

Για να μην το έχεις κάνει ήδη πιθανότατα δεν το "χρειάζεσαι" ! Οπότε don't worry :D

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση!ξερει κανεις αν σε iphone 3g unlock που εχω απο usa γινει update σε 3.0 οταν βγει, θα εξακολουθει να ειναι unlock η οχι?η ολη διαδικασια ειναι μεσω jailbreak απο devteam.εχω 2 και θελω να πουλησω το ενα γιαυτο ρωταω.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Για να μην το έχεις κάνει ήδη πιθανότατα δεν το "χρειάζεσαι" ! Οπότε don't worry :D

 

σωστο κι αυτο αλλα επαναλαμβανω οτι μπορει μετα να πω "απορω τοσο καιρο τι εκανα με το παρθενο μου". Γι αυτο και ρωταω εχει να κανει μονο με καλλιτεχνικης φυσεως αναβαθμισεις που μπορεις να κανεις?καλυτερα προγραμματα που δεν υπαρχουν στα γνησια? Τι παραπανω παιζει???

Link to comment
Share on other sites

σωστο κι αυτο αλλα επαναλαμβανω οτι μπορει μετα να πω "απορω τοσο καιρο τι εκανα με το παρθενο μου". Γι αυτο και ρωταω εχει να κανει μονο με καλλιτεχνικης φυσεως αναβαθμισεις που μπορεις να κανεις?καλυτερα προγραμματα που δεν υπαρχουν στα γνησια? Τι παραπανω παιζει???

Π.χ. Quick sms application

Ανοίγες τα sms σου π.χ. με διπλό κλικ στο homebutton σε λιγότερο απο μισό δευτερόλεπτο. Μπορείς να σβήνεις ένα ένα τα μηνύματα και όχι ολόκληρο conversation, καθώς και να κάνεις προώθηση μηνυμάτων.

Επίσης μπορείς να βάλεις τα custom ελληνικά, να τραβήξεις βίντεο με το cycorder... και η λίστα συνεχίζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σωστο κι αυτο αλλα επαναλαμβανω οτι μπορει μετα να πω "απορω τοσο καιρο τι εκανα με το παρθενο μου". Γι αυτο και ρωταω εχει να κανει μονο με καλλιτεχνικης φυσεως αναβαθμισεις που μπορεις να κανεις?καλυτερα προγραμματα που δεν υπαρχουν στα γνησια? Τι παραπανω παιζει???

 

Υπάρχουν πάρα πολλές και καλές δωρεάν ή με μικρό κόστος εφαρμογές, που δεν υπάρχουν στο App Store (εγώ κατεβάζω μόνο δωρεάν ή σπασμένες εφαρμογές).

Μια από αυτές είναι το iBluetooth, που επιτρέπει την ανταλλαγή φωτογραφιών, ήχων, εφαρμογών κ.α. με άλλα κινητά μέσω Bluetooth.

Με λίγα λόγια χωρίς Jailbreak έχεις μισό κινητό.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση!ξερεις αν σε iphone 3g unlock που εχω απο usa γινει update σε 3.0 οταν βγει, θα εξακολουθει να ειναι unlock η οχι?την ολη διαδικασια του unlock την εχω κανει μεσω jailbreak απο devteam.εχω 2 και θελω να πουλησω το ενα γιαυτο ρωταω.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα ,

θελω να κανω jailbreak στο iphone . θα εχω προβλημα με την vodafone αν χρειαστει να το παω για service ? Βγαινει απο την εγγυηση ή κατι τετοιο ?

υπαρχει καποια διαδικασια reverse για το jailbreak ?

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα δε θα έχεις, απλά θα κάνεις restore ξανά το firmware και έτσι εξαφανίζεται κάθε είδος jailbreak.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω , ολο φημες κυκλοφορουν και τρομαζω γιατι ειναι της αδερφης μου και αν γινει καμια μλκια θα μου το φερει στο κεφαλι :)

μ'αγαπα πολυ !

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει τις επαφες μου στο outlook απο το iphone,αν το κανω jailbreak θα μπορεσω με το outlook να ξαναπερασω τις επαφες μου στο iphone αφου μετα το jailbreak θα σβηστουν ολες?

thanks.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις backup πριν το j/b και, μετά το j/b, Restore from Backup από iTunes

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Sorry (γιατι ειμαι σιγουρος οτι εχουν ξαναρωτηθει), αλλα προκειμενου να ειμαι σιγουρος θελω πρωτα μια επιβεβαιωση για τα παρακατω:

 

Εχω κανονικα αγορασμενο iPhone 3G απο την Cosmote εδω και μια εβδομαδα, και προφανως activated. Η εκδοση ειναι η 2.2.1 (5H11). Συγχρονισμο κανω αυτοματα μεσω Itunes και επαφες συγχρονιζω με Google Calendar.

 

Για να εχω ακριβως το ιδιο iPod αλλα jailbroken, το μονο που πρεπει να κανω ειναι:

* backup

* Ακολουθω αυτον τον οδηγο: http://ppericleous.googlepages.com/quickpwnforwindows

* Restore Backup μεσω Itunes

 

; Ή εχουν σημασια baseband, αν ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ ή οχι εκεινη τη στιγμη (οπως ας πουμε για την αναβαθμιση σε 3.0) ;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων. :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Baseband κλπ εσένα δεν σε νοιάζουν εφόσον έχεις αγορασμένο απο Cosmote και είναι μαμά unlocked.

Το offline update/restore/sync αφορά αυτούς που θέλουν να κάνουν/έχουν κάνει update σε 3.0 beta-1 ή beta-2 και δεν έχουν το κινητό δηλωμένο σε developer program.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

delete me..........

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο μενα

εχω iphone 3g 2.2.1 και θελω την βοηθεια σας σχετικα με τον λογαριασμο του itunes

με το δικο μου iphone ολα οκ.

οταν κανω σε ενα φιλο που εχει iphone σεταρισμα απο το backup το δικο μου, περνει και τον δικο μου λογαριασμο στο itunes.

τι πρεπει να κανω για να διαγραψω απο το iphone του το λογαριασμο μου και να κανει δικο του λογαριασμο?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Κάνε login με τον δικό του λογαριασμό στο itunes του pc, και κάνε sync. Έτσι θα περαστεί ο δικός του λογαριασμός και θα φύγει ο δικός σου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μεταφερω της επαφες μου στο outlook 2007 απο το iphone???
SamsungP400,PanasonicGD90,MotorolaStartack,V50,Mpx200,V3silver,QtekS100,9100,2020i,9000,S200,SonyEricsson788,T68,T610,P900,V800,K750,P990,,GlofishX500+,Htc3300Nokia3110,3210,6110,6210,8850,5210,8310,7650,6100,7250i,6600,7610,6630,6680,N70,N80,N73,N93,N95,Ν958GB,E65,5800,N96,iPhone 4Gb,iPhone 8gb,iPhone 3g 32gb,iPhone 3gs 32 gb,iPhone 4 32gb,iPhone 4s 32 gb,iPhone 5 16 gb,iPhone 5s 32gb,iPhone 6 64,iPhone 6plus 128GB gb:D
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μεταφερω της επαφες μου στο outlook 2007 απο το iphone???

Οπως και οταν θες να τις περασεις στο κινητο. Το sync ειναι αμφιδρομο.. Ο,τι αλλαγη κανεις στο πισι θα περαστει κ στο κιν και το αντιστροφο!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...πριν απο λιγο στα ξαφνικα το iphone μου εκει που καθοταν ωραια κ καλα κλειδωσε κ μου ελεγε να το συνδεσω με το itunes για ενεργοποιηση της συσκευης οπως οταν το ειχα παρει που το πρωτο ανοιξα...η συσκευη ειναι jailbreak...το εχει παθει κανενας αλλος αυτο?μολις το συνδεσα με το itunes ενεργοποιηθηκε κατευθειαν παλι κ ολα οκ..απλα το εχω απορια γιατι μπορει να το κανε..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να κανω sync απο το iphone sto outlook.

αλλα μολις παω να κανω sync μου λεει οτι θα διαγραφουν η επαφες απο το iphone.

μηπως υπαρχει κατι που πρεπει να ρυθμησω στο itunes??/?

SamsungP400,PanasonicGD90,MotorolaStartack,V50,Mpx200,V3silver,QtekS100,9100,2020i,9000,S200,SonyEricsson788,T68,T610,P900,V800,K750,P990,,GlofishX500+,Htc3300Nokia3110,3210,6110,6210,8850,5210,8310,7650,6100,7250i,6600,7610,6630,6680,N70,N80,N73,N93,N95,Ν958GB,E65,5800,N96,iPhone 4Gb,iPhone 8gb,iPhone 3g 32gb,iPhone 3gs 32 gb,iPhone 4 32gb,iPhone 4s 32 gb,iPhone 5 16 gb,iPhone 5s 32gb,iPhone 6 64,iPhone 6plus 128GB gb:D
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να κανω sync απο το iphone sto outlook.

αλλα μολις παω να κανω sync μου λεει οτι θα διαγραφουν η επαφες απο το iphone.

μηπως υπαρχει κατι που πρεπει να ρυθμησω στο itunes??/?

Εχεις τσεκαρισμενο το replace existing information ή κατι τετοιο στο iTunes?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...πριν απο λιγο στα ξαφνικα το iphone μου εκει που καθοταν ωραια κ καλα κλειδωσε κ μου ελεγε να το συνδεσω με το itunes για ενεργοποιηση της συσκευης οπως οταν το ειχα παρει που το πρωτο ανοιξα...η συσκευη ειναι jailbreak...το εχει παθει κανενας αλλος αυτο?μολις το συνδεσα με το itunes ενεργοποιηθηκε κατευθειαν παλι κ ολα οκ..απλα το εχω απορια γιατι μπορει να το κανε..ευχαριστω

 

Μου έχει τύχει κ εμένα :confused:

Κ εγώ με j/b!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, σωστε με.

Πηρα το iphone 3g apo cosmote.

ενω στην αρχη ειχε γινει κανονικα unlock μετα το εκανα jailbreak και ενω ολα εγιναν κανονικα ενω βαζω τον κωδικο για την καρτα και μπαινει δεν βρισκει δυκτιο...

Σας παρακαλω τι κανω για να το κανω unlock?

What comes around, goes around ! So, beware your Karma:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...